ВОСТАНИ СЕРБИЕ

Десницу на ВЛАСТ

  • Да

    glasova: 11 64,7%
  • Не

    glasova: 6 35,3%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
22.423
Слушајући поједине политичаре и сагледавајући њихову визију будуће Сербске земље, човек може само закључити једно: Дошло је време да ДЕСНИЦА УЗМЕ СТВАР У РУКЕ.
Отачаствени покрте Образ и сл. организације.
Востани Сербије

Востани Сербије! Востани царице!

И дај чедом твојим видет твоје лице.

Обрати серца их и очеса на се,

И дај њима чути слатке своје гласе.

Востани Сербије!

Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!


Ти воздигни твоју царску главу горе,
Да те опет позна и земља и море.

Покажи Европи твоје красно лице,

Светло и весело, како вид Данице.

Востани Сербије!

Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!

Теби сад помаже и небесна воља

И сад ти се показује и судбина боља.

Сви ближњи твоји теби добра желе

И даљни се народи твоме добру веселе.


Востани Сербије!
Давно си заспала,

У мраку лежала.

Сада се пробуди

И Сербље возбуди!
 
Па има везе једино ако ти је отац учтељ или наставник српског језика.
Мада, с обзиром да имаш аватар какав имаш, пре би се рекло да ти је ћале наставник физичког.
Знаш оно, нацисти, знојав слет, другарство...
 
Ма нема потребе, ми смо сви сељачка деца, навикли смо да радимо и преживљавамо у свим условима.
Него, шта ћеш ти ако ти неко ували неку мало озбиљнију књигу у руке?
Припази се, знаш да ниси спреман за тако нешто.
 
Под мало озбиљнојм књигом сматрам штивом које ће успети да твом младом мозгу стави до знања да такав аватар није ама баш никаква фора.
Ма о ком смислу за хумор да је реч, а о хумору овде нема ни говора, јасно се види колико си млад.
И биолошки а и интелектуално.
Постоје прикладни термини али ћеш одмах закукати како су угрожена твоја људска права.
Уосталом, сама чињеница да си поменуо цркву, о којој није било ни речи међу нама двојцом, говори о твојом капацитетима када је дискусија у питању.
Већ кад смо код глобуса, сличност са истим ти не даје право на експертско звање.
Тужна подударност и ништа више.
 
taj avatar uopste nije postavljen radi neke fore...
a crkva je spomenuta zna se iz kog razloga - srbija -> pravoslavlje -> crkva...crkva je granica, sve sto je preko toga, ne postoji...zbog onoga na sta se svodi svaka rasprava...ali ok, mozda sam preterao...kazem mozda...

sto se tice literature, to je diskutabilno...ja recimo za malo ozbiljniju literaturu smatram A.Klarka...na primer...
 
Видиш, кад с неким дискутујем онда обраћам пажњу на оно што он пише или прича, шпекулације задржавам као своје интимно право а не као легитимно право предпостављања шта саговорник мисли.
Можда три сад мислиш о некој прсатој из комшилука, и какве то везе има са нашом дискусијом?
Можеш да поделиш с мојом маленкошћу твоје дивљење атрибутима из комшилука, али не можеш аутомастки да ме прогласиш за импотентног само зато што је нисам видео или не знам да треба да поделим визију са тобом.
Без зезања, на то се своде твоје шпекулације.

Што се аватара тиче, фора или не - нема смисла.
Видиш, ја изузетно ценим Ервина Ромела, али стварно нема смилса да качим његову слику. Одличан официр, изузетно частан официр, али и даље првенствено непријатељски официр.
То ти је у том рангу.

За литературу не знам шта да ти кажем.
 
"Obersturmfuehrer"

На игноре си ми, али знам да лупаш
mcd5p0.jpg
 
Ивана Томова Петровић (рођена Пророковић)- мајка Његошева

НАД ОДРОМ ЊЕГОШЕВИМ

Браћо Његуши, соколови црногорски!

Није вам то лијепо што чините, што плачете и кукате за мојим сином а вашим владиком. Нијесам ја њега родила нити за плакање нити за кукање, већ сам га родила о добру имена нашег и српског.

Престаните са плачем, јер ја, мајка његова, плач не могу слушати. Ја сам била, и данас сам, најсретнија мајка кад ми је Бог даривао тебе, мој вазда најљепши сине. Био си ми ти, сине, најљепши међу најљепшима, не само тијелом него и душом. За ваистину Божију, ја, твоја мајка, за тобом никад нећу заплакати. Јер кад би то учинила, ја не бих била твоја права мајка: треба да плачу мајке које рађају издајнике и погани људске, а не ја!

Проста ти, сине, материна рана! Просто ти црногорско млијеко! Слава Богу који те тако младог и лијепог узео! Барем ће Он, најдражи сине мој, имати од тебе што да види.
 

Back
Top