Kako da se zastitim u lokalnoj mrezi?

idza:
npr ako ne zelim da je neki fajl dostupan svima ili pak ako zelim da stavim fajl za sve ostale??? i kako da saljem poruku sa jednog kompa na drugi? hvala unapred

Prvo, koji operativni sistem.
Drugo, koja je mreza, i kakav fajl share-ujes - ne share-ujes (da li je folder u pitanju ceo ili ti pak jedan fajl...)
Trece, (u kom smislu da saljes poruke - instant dopisivanje ili nesto licno tome...)

Aj to prvo, da bi ostali, a i ja, mogli da znamo kako da ti objasnimo, kako to da izvedes.
 
Pa nista znaci imate internet pod mrezom, znaci kablovi su ti utp sa r45 konektorima. A oni switcheri sluze da bi korisnici mogli da koriste taj internet i mrezu. Ako su vec stavili linux Administratori, nema potrebe da brines ti za zastitu, Administratori ce ostatak posla odraditi, ako vec nisu.
 
idza:
evo i mene.... znaci ovako...
prvo: os je windows 2000
drugo: nemam pojma koja je mreza i ne znam kako da to saznam a sto se tice fajlova to bi bili svakojaki fajlovi ,zar ima razlike ???
trece: da mislio sam nesto kao instant dopisivanje

Znaci, samo citajte i nebudite lenji i sve je tu na dohvat ruke.

@dvr_liberty, @idza

Zastitia i sigurnost:
http://forum.krstarica.com/threads/27676

idza:

1: Os windows, za njega mozes da skines instant mesenger ukoliko se ne nalazi u c.program files, mozes ga skinuti i pretraziti nove verzije na adresi www.microsoft.com

2: Jako je bitno da se zna kako je insplanirana mreze, kome ces ti onda poslati tu poruku koju vec saljes nekome ako ne znas njegovu ip adresu, i ukoliko vec zelis nesto da share-ujes ili ti pak ne share-ujes, to ces uraditi tako sto ces na taj folder, na tvome racunaru kliknuti desni klik sharing and seciurity/share this folder on the network/ ili obrnuto, tu posle mozes da radis male finese tipa ne dam mu da brise i premesta moze samo da cita, ili obrnuto.
 

Back
Top