Cuvene recenice iz filmova

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.549
Hajde malo da se zabavimo.. dosta ste bili ozbiljni u zadnje vreme na svim temamam..mislim svadjali se. Evo ja cu da krenem a Vi nastavite...uhhh cekaj sada ovako na blic:


Filam .Ko to tamo peva
- I tata bi ...sine..


Film: Maratonci trce pocasni krug:
Al ga popravi...svaka mu cast..


Film: Mi nismo Andjeli I
Silovanje... silovanje..
Mrtva si ..kokosko
Nikooolaaa..nisam ti ja majkaaa, silazi dole
Nikooolaaa, imas jos jednog skota dole


Film Rane
Bako,donecemo ti sutra “koku” da probas..neka sine, bolje petla za supu


Film: Prohujalo sa vihorom
O tome cu misliti sutra


Radovan III-neizbezan naravno
Stanislave..preterano s.eres
Ja sam covek fin i suptilan.Mogu da te ubijem na mestu..ovde.
Covecanski te pitam....
Sta piju p.ichke
 
Ja migu ba bibem bubaba! Ali, ja imam popop! Imam! Imam!
- Lolo, brate, šta ti je, čoveče?
-Pucaj,. Lolo! Pucaj, čoveče! Pucaj ako smeš!
-Ana!
-Kad pucaš, ne mucaš!
-U čemu je problem, burazeru? Reci mi, u čemu je problem? Šta ti je, koji moj?
Ja! Moja pika! Pipe ba pam bibep bope!
-Piše da si diler droge?
-Pi pe bebip? Pi pe bebip?
-Jeste, ja se ženim
- A ja?
 
Ih samo u "maratoncima" ima toliko... da je mozda potreban ceo scenario napisati ovde (kao i Balkanski spijun, tesna koza 4, ko to tamo peva...)

-Tata, pa to je gospodin Rajkovic, sta mu je = e sad mu nije nista

Mija Aleksic: Mili moji... Barabo jedna,...(Mija Aleksic Bati Stojkovicu dok cita testament)
-Razbojnice (Mija Aleksic lupa sakom o sto i skace sa stolice prema Bati Stojkovicu kada je ovaj procitao testament)

-Sta to radite = Kume, pa vezbamo za film
...
Varljivo leto:

-Mesi, mesi...

-Jadni su i tuzni roditelji cije je ovo dete...
...
Balkanski spijun:

-CIA, snajka, CIA
...
Ne mogu da se setim sada..., ali sve ove recenice ne bi bile interesantne, da nije originalno smisljenih scena.
 
Sjećaš li se Doli Bel:

-Tebi tri, tebi tri, meni tri. Šta ću ja s ovim šlajpekom?
-Baci ga **** te on!
-Evo onog Minhauzena, šta li će nam sad slagat?

-A jes ona Ljubica ******, to živ stvor ne bi vjerovo. Taman ona kiša poče, sklonismo se mi pod onu strehu - a ja za gaće! Kad Bog te mazo, nema gaća! Opipam ozada - gologuza! Guslam ti ja guslam, noge mi se tresu kad odozgo s oluka jedna kap - prav za vrat! Ko da me neko kandžijom ošinu! Spade ćuna u sekundi, ispuha ko dušica! Pita rospija - šta ti bi?
-I šta joj reče matere ti?
-Na morskome plavom žalu...
 
Varljivo leto :
"tata a sto peremo zube"
"dolaze nam gosti"
"a sta cemo da im radimo?"
u maratoncima laki cita posmrtni govor
"..svi tvoji prijatelji umrli su jos krajem proslog veka...."
testament;
"dragi moji,evo proziveh sa vama...godina i osecam da mi je vreme umirati i zato ove reci govorim advokatu...u pero.jer u vas deco sve zajedno nemam poverenja.zao mi je sto ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja.ko je vas poznavao i pakao mu nece tesko pasti......zato sve sto imam ostavljam samom sebi."
"vozi brze.pa ne mogu tata,jurimo 30 na sat"
paja i laki,dok se spremaju za obracun sa bilijem
"je s ti puco nekad. jesam tata.gde?pa na svadbama.pa gde si puco?pa u vazduh.i jesi ga pogodio?"
 
"meni je moja cerka sve.mnogi su je hteli ja je nisam dao.je l tako?tako je!"
"sta ti je mirko.sta mi tu dises kao neka mazga za vrat.
kristina je te volim.
mos' misliti volis me?
volim i ja tebe pa te ne napadam!"
:lol:
 
How do you like your hero? Over easy or sunny-side up?....



1008iz.jpg
 
Scena iz filma "Tesna koza"
U sceni glume : Milan Lane Gutovic (Sojic), Nikola Simic (Pantic) i Sekretarica (Sekretarica)

Sekretarica: (gola ulazi u prostoriju gde zatice Pantica) A vi?! Svuda gurate svoj nos?... O Boze, od ovog coveka cu da poludim.
Pantic: A tako dakle, tamo dizete slusalicu a ovde noge, jel?
Sojic: O cemu se radi Panticu? Sta cete vi ovde? Jel nesto kitno? Ajde podjite samnom, podjite... (odlaze u drugu prostoriju)
Jel ste vi zakljucili bolovanje Panticu?
Pantic: A ti tako diktiras, a?
Sojic: Od kad smo mi na "ti"?
Pantic: Od danas smo Sojicu na "mars u pizdu materinu"!
Sojic: Oho... Oho... (na kratko odlazi u prostoriju u kojoj su malopre bili i dovodi sekretaricu) Duso, dodji ovamo. Sedi tu i pisi. (obraca se Panticu) sta to treba da znaci Panticu?
Pantic: Treba da znaci da mi je puklo pred ocima Sojicu, i da si ti najveci hokstapler, bre! Koju god ti, bre, bitangu dovedem
ona abanzuje! Ona abanzuje, bre!
Sojic: (obraca se sekretarici) Pisi!
Pantic: Pisite, pisi bre. Lopuzu si primio na pos'o, bre. Eno, eno ga, kezi mi se u lice. Ova stenografise lezeci, jel da?
Lopovi i droce napreduju, a ja sedim u, bre, onom cumezu kao mladji referent. Od koga sam ja bre mladji?! Od koga sam ja
ovde mladji?
Sojic: Panticu, jesi li ti otpusten iz bolnice ili iz ludnice?
Pantic: Pa, ocu li ja da odrtavim kao mladji referent, a?
Sojic: Mi cemo svi da odrtavimo tamo gde smo rasporedjeni pravosnaznim resenjem... Ja sam Panticu hteo da budem... Kapetan ladje!
Pantic: Ma nemoj...
Sojic: Jeste! Ladje!... Pa sa belom kapom da plovim ladjom po moru. Ali moja ladja je otplovila Panticu...
Pantic: More dobro je tebi i ovde. Ovaj jebarnik, bre, vise kosta nego sve one izdrndane masine u daktilo-birou. I elektronski telefon si kupio, a jos uvek guras prst u uvo kad razgovaras, bolje ga uzmi i gurni u dupe! A, tapacirao si i vrata, jel, da se ne
cuje sta muckas, kome diktiras i koga "diktiras". (gestikulira kukovima i laktovima)
Sojic: (obraca se sekretarici) Pisi "dupe" i "ovo"! (takodje gestikulira kukovima i laktovima)
Pantic: (obraca se sekretarici) Pisi, pisi, pisi...
Sojic: (obraca se sekretarici) Sve pisi!
Pantic: Da pise, sigurno da pises. Puklo mi je kao na dlanu Sojicu.
Sojic: Tek ce da ti pukne Panticu, tek ce da ti pukne. Ovoliki ce dosije da ti bude, evo ovoliki dosije. (pokazuje neku debelu
knjigu sa stola)
Pantic: Ma nemoj, dosije...
Sojic: Jeste...
Pantic: Pa za mene drugo nista i nema nego dosije. Ti, ti sve imas duplo. Ti sve duplo imas. Dva stana, dve zene, dve svalerke,
dva automobila, dve plate, pa ti bre k'o da si dvoglavi arapin.
Sojic: (obraca se sekretarici) Pisi dvoglavi arapin!
Sekretarica: Pisem.
Pantic: (obraca se sekretarici) Pisite, pisite... Zbog takvih kao sto je on, moja cerka na konkurs ide kao u kupleraj. A za mene nema mesta u bolnici.
Sojic: Ja cu da te smestim tamo Panticu. To da znas da cu ja da te smestim tamo.
Pantic: Pa nece moci...
Sojic: 'oce!
Pantic: ...jer u bolnicu primaju samo sa trinaest pogodaka.
Sojic: U kafez, Panticu! Jer za tebe nije krevet nego kafez, Panticu!
Pantic: A za tebe je corka, pa da vidimo ko ce koga! (gestikulira srednjim prstom i odlazi)
Sojic: Corka?! Za mene corka? (obraca se sekretarici) Nemoj ovaj kafez da pises. (seda za sto, hvata se za glavu i uzdi?e)


preuzeto sa http://galeb.etf.bg.ac.yu/~preki/zabava/zbv_tesn.html
 
Struja:
u maratoncima laki cita posmrtni govor
"..svi tvoji prijatelji umrli su jos krajem proslog veka...."
testament;
"dragi moji,evo proziveh sa vama...godina i osecam da mi je vreme umirati i zato ove reci govorim advokatu...u pero.jer u vas deco sve zajedno nemam poverenja.zao mi je sto ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja.ko je vas poznavao i pakao mu nece tesko pasti......zato sve sto imam ostavljam samom sebi."
"vozi brze.pa ne mogu tata,jurimo 30 na sat"
paja i laki,dok se spremaju za obracun sa bilijem
"je s ti puco nekad. jesam tata.gde?pa na svadbama.pa gde si puco?pa u vazduh.i jesi ga pogodio?"
Dodao bih za Maratonce i
". . .umro je pred sam kraj svog zivota. . ."
 

Back
Top