Zbogom Srbijo, zauvek, amožda ni tad

blok_63

Početnik
Poruka
18
OK!
Znači počinjemo.

Evo sedim sada usvojoj udobnoj sobi, TFT monitor ispred mene udobnosti koje donosi život u civilizovanom svetu je doneo toliko toga zarad zadovoljstva,nažalost ličnog.

5.10.2000 koliko sam samo taj dan imao ponosa što sam rođen i odrastao u Srbiji, što sam stvarno bio uveren u ispravnost mojih postupaka kada sam palio i lupao sve što je bilo vezano za prošlost, u borbi protiv tiranina, jer moji vršnjaci u EU već su bili na Ibizi, ili Palma de Majorci ili ko zna gde skoro da sam taj san uspeo da vidim kako se i meni dešava. Bio sam uveren da je toga trenutka kraj i da mi je srce veliko ko Azija. Zaboravio sam bio i 2 teska udarca pendreka 1996 i šamar na mitingu i kontra mitingu od „Čika Kostolomca“ jer iskreno sam verovao da je fakultet to što je još ostalo a da ce materijalna nadoknada za sve ove godine sama doći i da se to u „normalnim“ državama podrazumeva.

Avaj. 12.03.2003 Kraj. Kraj jedne ideje da će se nešto promeniti kraj ideje da Srbija ide napred. Pojavili su se novi „satrapi sa satrapijama“ Evo sedim i slušam Caneta iz Partibrejkersa koliko je surove realnosti u tome što ovaj čovek kaže ali on je dobio termin u ponoć a svadba 24 sata u udarnom terminu eee to je „mutavog Demokratija“ i tv pretplata koja na mesećnom nivou iznosi 9 miliona evra.

Neka vam je Bog u pomoći Srbijo, patrijotama, junačkim sinovima, generalima po šumama i gorama, neobaveštenima i kohabitantima, onima što zavlače ruke u koferčiće, nepotizmu, putnim troškovima, stipendijama deci u inostranstvu da oni kako kažu „budu normalni“, i svima vama koji planirate da ostanete. Za Srbiju me više ništa ne vezuje, budite sigurni ni vas, svuda na planeti sija JEDNO Sunce, I svakom je sreća tamo gde mu je lepo, iskoristite ovu poslednju šansu pred sankcije izvadite pasoš uzmite bilo koju vizu za bilo koju normalnu zemlju i nemojte nikada da se vratite. Za 5 godina kako bilo a možda i pre, dobićete na neki način papire i poćeti da dišete punim plućima a ovde će te ostati u istom stanu gde su već xyz generacija živele i skonćale i iz istog onog kreveta u kome ste mogli da vidite vaše bake i deke gledati vaše unuke.

IDITE molim vas iz Srbije i pokažite svim likovima koji su vam UKRALI sreću pa se ponovo vratili na vlast da SRBIJA MOŽE I BEZ NJIH AKO ONI NE MOGU BEZ SRBIJE


Od sutra izbeglica u „prljavom kapitalizmu“


P.S.
„Zbogom žohari“ Nele Karajlić
 
jomini:
Pa ćaskaće i odande, ali jeftinije i brže, zar ne Eremita?

Шерифе пренебрегао си како је започео тему:


OK!
Znači počinjemo.

Evo sedim sada usvojoj udobnoj sobi, TFT monitor ispred mene udobnosti koje donosi život u civilizovanom svetu je doneo toliko toga zarad zadovoljstva,nažalost ličnog.


Е, видиш, тај филм ће само овде да гледа - и нигде више.
 
Covek napisao 18 poruka i sad valjda ocekuje da placemo za njim.......
A sta si ti ocekivo?Da kad srusimo zlog cika Slobu NJEGOVA opozicija ce da nam donese srecu i blagostanje?I sad plujes po svojoj zemlji zbog lopova kojih je uvek bilo i bice.....Nemoj me pogresno shvatis,uvek sam i uvek cu biti protiv Milosevica Radikala i Socijalista ali posle njegovog svrgavanja nista nisam ocekivao....bar je konacno bio gotov.
MENE ZABOLE QURAC za "civiliziran"zapad....dovoljno dobro poznajem istoriju da znam kolko su stvarno"civilizirani"kroz nju bili.....nemam nameru nikada da idem odavde a mrzim mnogo stvari u ovoj usranoj zemlji.Tebi sretan put i sve najbolje al nemoj da prozivas da su svi koji ostaju budale.To ti je ona patologija seljanceta koje pljuje selo cim stigne u grad..mnogi kad iz Beograda odu u neku belosvetku metropolu valjda da bi sebe digli u svojim ocima kukaju kako im ovde jadno i zaostalo spram tog "divnog" im grada.....Ja ti iskreno zelim svu srecu i mislim da svako ko zeli treba da ode,al sumnjam da ces i tamo naci ono sto trazis......i u Beogradu i u Parizu da bi zaradio mora da se radi.
 
blok_63:
Za Srbiju me više ništa ne vezuje, budite sigurni ni vas, svuda na planeti sija JEDNO Sunce, I svakom je sreća tamo gde mu je lepo, iskoristite ovu poslednju šansu pred sankcije izvadite pasoš uzmite bilo koju vizu za bilo koju normalnu zemlju i nemojte nikada da se vratite.
Poslednja stvar koju bi ikada razmatrao što se tiče moje budućnosti jeste da napustim ovu zemlju. Ima toliko loših stvari u njoj, ali je ipak volim. Navikao sam se već na sve. Šta me briga za taj civilizovani zapad? Ko želi da ide tamo i misli da može da živi tamo, neka ide ako želi. Ja tamo ne mogu, ni ne želim da živim jer tamo postoji sloboda i vrednosni sistem kojem ja ne mogu da se prilagodim, a koji i ne priznajem.

Ostaću ovde. Srećan Vam put, gospodine. Želim Vam da nađete sreću tamo gde Vi vidite sreću.
 
crow:
042 2.. ...

marlone... da budemo iskreni, slazem se sa ogromnim delo posta. mada ne bilo gde po bilo kojoj ceni. nemojmo preterivati. al osecanja sad, pre 3 god, pre 6 god... :( apsolutno ga razumem
nazalost, ja ostajem, a lik ide :(

Па, шта чекаш ? Јеси луууууд !?!?! Пакуј се, пали док можеш, немој да окасниш на воз среће и просперитета...Сада је шанса!

п.с. верујем да ови, што би да пале преко, никад нису ни крочили ван Србије.
 
Arhangel NS:
Па, шта чекаш ? Јеси луууууд !?!?! Пакуј се, пали док можеш, немој да окасниш на воз среће и просперитета...Сада је шанса!

п.с. верујем да ови, што би да пале преко, никад нису ни крочили ван Србије.

ako zajmish kintu za kartu, odma!
ustvari i za vizu...
i par dolara dok se ne snadjem...

a da, i za kartu do bg....
 
Одлазиш, одлазиш, рушиш сне, твоја даљина никад довољна, .......
бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла
бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла
и тако ја њему.
 
crow:
ako zajmish kintu za kartu, odma!
ustvari i za vizu...
i par dolara dok se ne snadjem...

a da, i za kartu do bg....

Мало ти је то...Врано, ниси ти за "бели свет", не може се са пар долара код њих. Ко ти је то слагао да може, не знам, али ти је боље да тих пар долара, или пар стотина долара, лепо потрошиш овде...Бар ћеш нешто лепо купити. Ево, средићу ти преко другара да скокнеш до Москве, бар нешто лепо да видиш...
 
Taj sto odlazi ima para sigurno (cale i keva mu se nafatirali na Srpskoj sirotinji pa sad tu istu sirotinju i drzavu pljuje,sta je bilo nije ti dosta oces da te molimo,more mars u p.... materinu), samo kukaju kako je ovde lose, sta ocete da vam drzava daje posao,socijalno,zdravstveno,penziju a da na tebi bude da samo odes na posao,idok si tamo odspavas 3-4 sata, pa nemoze, i u Srbiji moze lepo da se zivi ako radis isto kao sto bi i na zapadu
 
Vagrant:
Taj sto odlazi ima para sigurno (cale i keva mu se nafatirali na Srpskoj sirotinji pa sad tu istu sirotinju i drzavu pljuje,sta je bilo nije ti dosta oces da te molimo,more mars u p.... materinu), samo kukaju kako je ovde lose, sta ocete da vam drzava daje posao,socijalno,zdravstveno,penziju a da na tebi bude da samo odes na posao,idok si tamo odspavas 3-4 sata, pa nemoze, i u Srbiji moze lepo da se zivi ako radis isto kao sto bi i na zapadu
Vagrante, vređaš čoveka bez povoda. Odakle ti ideja da su se njegovi ''nafatirali'' na srpskoj sirotinji??? I ako, kao što kažeš, hoće da mu država sve da, ne bi išao odavde, zar ne? Ne razumem te...
 
Arhangel NS:
Мало ти је то...Врано, ниси ти за "бели свет", не може се са пар долара код њих. Ко ти је то слагао да може, не знам, али ти је боље да тих пар долара, или пар стотина долара, лепо потрошиш овде...Бар ћеш нешто лепо купити. Ево, средићу ти преко другара да скокнеш до Москве, бар нешто лепо да видиш...
neka brate, na rusiju se ich ne lozim.
moze truli zapad. "majchica" nikako. ako se ikad budem namlatio para mozda turistichki svatim u Petrovgrad. u moskvu... jock.
 
Ма, Вагрант се мало залетео...Али разумем зашто. И мени је доста те кукњаве, свима је крива држава, сви очекују неко решење (углавном материјално) од државе.

Зар стварно неко мисли да ће нека страна земља водити рачуна о њему, чак и да среди папире и да добије пристојно плаћен посао (што је већ огроман проблем), зар стварно мисли да тамо "цветају руже" и да баш њега чекају...

Разумем младе људе да траже своје место под Сунцем, али при тпме не морају пљувати по сопственој земљи...ОК, хоћеш да пробаш напољу, изволи, али зашто кењаш по својој земљи ?

И овде се људи сналазе, неко прође добро, неко не...Исто је и у западним земљама, није као на холивудским филмовима...
 
Vagrant:
Taj sto odlazi ima para sigurno (cale i keva mu se nafatirali na Srpskoj sirotinji pa sad tu istu sirotinju i drzavu pljuje,sta je bilo nije ti dosta oces da te molimo,more mars u p.... materinu), samo kukaju kako je ovde lose, sta ocete da vam drzava daje posao,socijalno,zdravstveno,penziju a da na tebi bude da samo odes na posao,idok si tamo odspavas 3-4 sata, pa nemoze, i u Srbiji moze lepo da se zivi ako radis isto kao sto bi i na zapadu

ti ne lupash na sitno a?
 

Back
Top