Palacinkarnica

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Ok, zanima me koliko je isplativo otvoriti palacinkarnicu?
Mozda neki palacinka-cafe ili nesto sl.
Koliko treba uloziti? Koliko kosta oprema, koliko kosta iznajmljivanje lokala na malo prometnijem mestu?
 
I ja sam se interesovala za slične stvari, s tim što imam kiosk brze hrane. Mislim da je to dobra ideja i da možeš odraditi fine pare. Zvala sam par oglasa, i profesionalne palačinkare ti se kreću oko 500-600 eura, mada sigurno se mogu naći i jeftinije. O lokacijama ti nemem pojma, nisam odavde.
 
Može li malo detaljnije? Koliko sam ja vidjeo ljudi obično napeku veću količinu palačinki, pa ih onako hladne filuju i pohuju (mislim slane) ajd to je i ok, ali šta je sa ovim drugim? Koliko takav aparat može da izbaci za recimo 1h?
 
Dobra domaćica napeče u dobrom tiganju jedno 25 komata. Ako sam ja pored nje, tih 25 komata ode za jedan sat pa, kao da ih nije ni ispekla. Zato ja sit i muka mi, pa mi ne pada ni na pamet da otvaram palačinkarnicu.

Ali, ako vam treba ovčjeg sira za punjenje palačinki, javite se :)
 
intra:
Može li malo detaljnije? Koliko sam ja vidjeo ljudi obično napeku veću količinu palačinki, pa ih onako hladne filuju i pohuju (mislim slane) ajd to je i ok, ali šta je sa ovim drugim? Koliko takav aparat može da izbaci za recimo 1h?

Nema tu neke filozofije. To ti je jedna velika ringla, poput one ne el.šporetu,ali mnogo veća. Sami princip przenja je isti, samo što se u ovom slučaju to odrađuje direktno na ploči, i palačinke su recimo tri put veće nego ove "domaće" iz tiganja. Ispod te ringe ima i fioka u kojoj se stavljaju pržene palačinke i koja održava toplotu.Tvoje je samo da je filuješ po narudžbini i navali narode. A što se vremena tiče mislim da je za jednu palačinku potrebno nekih par minuta.
 

Back
Top