PREZIVETI ?

Achileyes

Zainteresovan član
Poruka
272
Imam jedno pitanje.

Za muskarce,zene,za svakoga ko ima razuman i logican odgovor.

Skoro sam ostao bez oca (50' godiste). Ostao sam sam sa dve zene u porodici,sa majkom i sestrom.Zavrsio sam fakultet i poceo sam da radim,pa sam presao kod
devojke u stan.

Problem:

Majka : "Izgubila sam muza,sad mi je i sin otisao.Sada nemam ni musku glavu u kuci."

Zapravo,idalje nemoze da se oprosti od oca (kao ni sestra i ja,ali nastavljamo dalje) .
Zbog posla nemogu svaki dan da budem u majcinoj kuci,sta da radim?Da se vratim nazad,da ostanem gde jesam....I ja sam izgubio svog idola i uzor ali kako dalje ?
 
Ne vraćaj se, nikako. Možda možeš razmisliti da majku zoveš u goste na neko vreme što će ona, svakako, odbiti...
A da bi bilo dobro da joj se nađeš - bilo bi. Znači ono - idi kod nje svaki dan, vodi je sa vama dvoma u pozorište, bioskop, ponekad, što da ne? Mislim, ozbiljna sam. :)
Ali, ako se vratiš i njoj i sebi ćeš naneti više štete nego koristi. Sad, pitanje je koliko ste daleko?
A te priče "nemam mušku glavu u kući" batali, to je samo izgovor...
 
Dobra strana priče je što, u ovoj situaciji, nisi jedino dete, tako da sestra može mnogo da ti pomogne da majka prihvati realno situaciju, kada si ti u pitanju. Ne treba da razmišljaš o tome da se vratiš u roditeljski dom, ali svakog dana je pozovi barem telefonom, zovi je kod vas u goste, onda ovo što je Lexa predložila..biće sve Ok. : )
 
jao jbt te zene su stvarno :evil:
ista stvar kod nas,meni je otac preminuo pre vise godina i ja sam vec bila u inostranstvu a moj brat je tad bio klinac.sad je dobar student medicine i predlozila sam mu da dodje i zavrsi ovde stufije jer francuskoj nedostaju lekari,jao keva skocila "daj ne pali ga,gde ce on da ide,nek zavrsi ovde faks pa cemo videti" a ja kad je trebalo da odem niko nista
drugo:kad sam dosla prvi put posle kuci vidim da moj brat sedi za tatinim mestom.slucajno sam sela tu da jedem a baba "e pa to je *-vo mesto" :shock: molim bre?
sad ce ona hteti posvesno da zameni muza tobom(glupaci molim da ne prave insinuacije),da se bavis finansijama kucnim,da se dogovaras s njom...
pazi se,bori se za slobodu,a opet budi joj pri ruci tj ono nek se ne oseca sama.
e sad jednio ako tebi odgovara da te veze za kucu
 
Moja devojka je vrlo realna predlozila je isto sto i Lexa.
Ali mi je rekla da ona neda svoju musku glavu....znam majci je tesko,ona mi je na pola puta do posla.Sesta pomaze zaista dosta...ali njih dve su zene...drugacije sve to podnose....
 
i na ovu temu bas imam mnogo da pisem.pazi da ti se primarna porodica ne razdvoji,mi smo izgubili to nesto sto drzi porodicu posle njegove smrti,svako na svoju stranu...ali vi imate jedni druge,ja sam uvek mislila kako to ipak nije toliko strasan gubitak za mene kao za roditelje mog oca koji su bili tad zivi...
jbt svi te nesto savetujemo a niko da ti kaze sta ti da radis
pa i nema,treba da prodje vreme,da prodjes sve faze(koje kod svakog traju drugacije-znas ono:ne verujem,ne prihvatam,prihvatam ali mi je strasno,prihvatam mislim i dalje na tu osobu al ne cepa se srce vise kad pomislim)
 
gurmanci:
Ako ti je otac umro ovih dana ili meseci majka je sigurno u velikom soku. Vi ste svi ozalosceni ali ona je odjednom promenila svoju zivotnu ulogu, izgubila svog saputnika i verovatno najboljeg prijatelja. Ona oseca potrebu za zastitom i sigurnoscu i vidi u tebi oslonac. Ipak ma koliko tesko bilo ona mora sama da prevazidje svoje stanje uz vasu podrsku, ali ne tako sto cete vi biti kolateralna steta.

Ako smem da kazem sta da radis - ni slucajno nemoj da se vracas.

Pokazi maksimalnu paznju, zovi ako treba i dva puta dnevno telefonom, idite zajedno ponekad na groblje, priredi joj poneku paznju... neka oseti da nije sama.

Mnogo je vazno da ne osecas grizu savesti. Moras da budes svestan da radis pravu stvar, da nisi bezosecajan i da ces uciniti uslugu i sebi i majci. Ona mora da prodje taj period, prevazidje postepeno situaciju i postepeno ce se sve vratiti u normalu. Imala sam slican slucaj i veruj mi da ce sve biti ok. Nemoj da se ljutis, znam da je tesko, ali "sad nemam musku glavu u kuci" mi se bas ne svidja. Tvoja majka ima pedesetak godina, dakle zivot je pred njom. Ne znam da li radi ali bi joj od najvece koristi bila neka akcija. Ako bude besposlena pasce u samosazaljenje.

Moram da ponovim (posto vidim da si brizan sin i da ti je stalo da budes ok) nikako nemoj da imas grizu savesti, ostani sa devojkom.
Potpuno se slazem
 
Mislim da bi bilo fino da imas sa njom neke "rituale"
Da npr. nedeljom ujutru dodjes kod nje i da idete zajedno na groblje.....ili....da se petkom kod nje vecera ...
Da ima neku konstatu sa tobom...da zna da ces tog i tog dana u toliko i toliko sati biti kod nje (ili ona kod tebe)
Mislim da bi i ona trebala da prihvati da si ti odrastao...da ne moze da bude sebicna
Necu da zvucim grubo, ali, imas i ti pravo na svoj zivot.
 
Šabloni pomažu.
Isto , polako ona mora da poprimi muški deo razmišljanja i odluka....
Ne sestra, ona....

Moraš i sestru da zaštitiš, jer majke često nemaju tu dovoljno snage da odgurnu od sebe, pa krenu da vezuju bilo šta......
Znači , polako , računi za struju, zajedno sa mamom, nabavke drva, ugalj, planiranja neka , zajedno na sto , ali ti više na digitron da ličiš, .

Jedno moram da naglasim , niko ne reče......Od šest meseci do godinu dana MORAŠ da joj daš...Osim ako primetiš da se sve polako vraća u funkciju.....inače ne valja forsirati pre tih 6 meseci do godinu.....Šok paralizuje , čak i ono što se može , ima neki preneseni značaj.....

Pravilo je što starije žene , to lakše prihvate , jer sa zrelošću svi ljudi shvataju koliko je život kratak i blagonosan u svakom trenutku........
I ne isključuj svoje probleme iz vašeg odnosa.....ona će tako postajati svesnija i čvršća.....
I da se razumemo , daleko od toga da su te starije osobe toliko nezrele da ne mogu da prihvate situaciju , ali je ovakvim postupkom znatno smanjen nastanak srčanih oboljenja i živčanih stresova. Podsvesno kad naraste pritisak , samo na 148/80 pa se osoba polako gasi na duži period.....

Srećno sa devojkom , drži se nje.......
 

Back
Top