Boja urina

Limette

Zainteresovan član
Poruka
237
Ja znam da sam malkice hipohondricna, ali jutros sam radila test na trudnocu i bio je negativan, ali sam primeetila da mi je boja urina tamno narandzasta, nikad nisam videla tako nesto, a nemam sada ciklus. Uvek je ranije bio normalne svetlozute boje. Zbog cega je tako?
Please odgovor.
 
Kakva je boja stolice,jel si imala problema sa bubrezima,besikom,da nisi mozda prehladjena?
Najbolje idi kod lekara i uradi analizu krvi i urina,tamna boja urina se javlja kod mnogih bolesti,ovako moze samo da se nagadja.
 
Urin može da bude tamniji ako ne unosiš dovoljno tečnosti. A promena boje može da potiče i od hrane npr. meni od cvekle urin postane crvenkast, jednom sam se baš isprepadala zbog toga. :)
 
Nisam prehladjena, nemam nikakve tegobe, sad je normalne boje, takav je samo prvi jutarnji.
Kod kojih bolesti se javlje tamna boja urina, davala sam i urin i krv pre 2 meseca sve je bilo ok, samo je bilirubin bio malo povisen, a i to su mi rekli zato sto sau poslednje 4 godine pila svaki dan po 2l coca-cole. Nisam nista crveno jela, juce ceo dan lazanje.E da sad sam se setila, popila sam juce casu i po ili 2 soka od borovnice onaj "su-voce".
 
Ma to sam bila u gostima,a inace sam od kako su mi rekli da mi je povisen bilirubin, izbbacila potpuno gazirano, sto je za mene veliki uspeh jer sam bila pravi zavisnik,ja nisam mogla zamisliti dan bez coca-cole.
 
Limette:
Kod kojih bolesti se javlje tamna boja urina...".

Oboljenja bubrega,besike i sl.,hepatitis(zato sam te i pitao za boju stolice,jer pobledi),onda moze i u slucaju ciroze jetre,ili kamena u zuci.
A u tvom slucaju je verovatno posledica povecane koncetracije fosfata(hmm,mada od samo dve case borovnice),al nemas razloga za brigu ako je sad sve kao i pre.
 
Ma ne, lepo reče devojka da je ranije dala krv i urin na analizu i odonda više ne pije koka kolu a uzela je samo dve čaše soka juče. Ako joj se incident sa urinom desio samo jednom i nema tegoba što da je odmah plašimo hepatitisom i cirozom jetre ako postoji neko bezazlenije objašnjenje.

Limette dobro je što si se "skinula" sa koka-kole samo nemoj da je zameniš sokovima. :) Sve je to sam šećer i aditivi a najmanje je onog što ti zaista treba - vode.

Ja nisam lekar ali bih na tvom mestu posle nekog vremena "dobrog vladanja" ponovo prekontrolisala taj bilirubin.
 
kurioziteta radi, urin moze da promeni boju i kod uzimanja mega doza b-vitamina, bilo u vidu suplemeneta, bilo kada se najedemo dzigerice, upravo izluceni visak b-vitamina je karakteristicne zuto-zelene ili mrke boje
 
Predpostavljam da ova tema vise nije aktuelna, ali bih molila nekog ko nesto zna o ovome da mi odgovori sto pre.... Naime...
U 7-mom mesecu sam trudnoce, jos 10-ak dana pa ulazim u 8-mi. Sinoc sam popila malo vise od 1 case kao nekog soka od kupine (to je u stvari sira, ali je slatka kao sok). Takodje pijem tot'hema ampule za gvozdje.
Jutros, pred zaru kad sam isla u vc zaprepastila sam se kada sam videla da je boja vode u solji tamno crvena. Uplasila sam se da nisam prokrvarila ali mi je bilo lakse kada sam videla da je toletpapir cist. Naravno da sam se yabrinula i jedva zaspala ponovo.
Ujutru oko 8h ponovo ista situacija, samo je ovog puta bilo malo svetlije. Sada je sve normalno, mada me malo boli stomak sa desne strane....

:roll:
 
Predpostavljam da ova tema vise nije aktuelna, ali bih molila nekog ko nesto zna o ovome da mi odgovori sto pre.... Naime...
U 7-mom mesecu sam trudnoce, jos 10-ak dana pa ulazim u 8-mi. Sinoc sam popila malo vise od 1 case kao nekog soka od kupine (to je u stvari sira, ali je slatka kao sok). Takodje pijem tot'hema ampule za gvozdje.
Jutros, pred zaru kad sam isla u vc zaprepastila sam se kada sam videla da je boja vode u solji tamno crvena. Uplasila sam se da nisam prokrvarila ali mi je bilo lakse kada sam videla da je toletpapir cist. Naravno da sam se yabrinula i jedva zaspala ponovo.
Ujutru oko 8h ponovo ista situacija, samo je ovog puta bilo malo svetlije. Sada je sve normalno, mada me malo boli stomak sa desne strane....

:roll:



Mislim da je od gvožđe proteinata takva boja mokraće. Prekinite na dan dva da pijete tothemu i ako se to nastavi, obavezno se obratite ginekologu!
 

Back
Top