ime bozije - izgubljena rec!

g-rock

Aktivan član
Poruka
1.272
Upravo citam jednu knjigu u kojoj razliciti ljudi obradjuju mnoge teme,medju njima su dotakli drevne misticne legende o IZGUBLJENOJ RECI – IMENU BOZIJEM.



Govore kako su savremene nauke samo ostaci, fragmenti drevnih nauka gde se zastupa i verovanje o talasnim, vibracionim metodama uticaja na covekovu svest i sposobnosti. Takodje se u nekim paganskim religijama postavlja teza vibroterapije, gde posredstvom pesama i mantra u kojima se stavljao naglasak na odredjene samoglasnike i suglasnike, gde se smatralo da onaj ko spozna i izrekne ime bozije, tj. izgubljene reci moze da zadobije apsolutnu silu i vlast.

Zanimljive paralele pruza i pitagorejska teorija “muzike nebeskih sfera”, u kojoj svakoj od planeta suncevog sistema odgovaraju vibracije uporedive sa vibracionim karakteristikama razlicitih ljudskih organa i tako je moguce da svako kom je dostupan tekst zadobije paranormalne moci!? Sve ovo je veoma slikovito izrazeno u daleko-istocnoj izreci> dok siva plese, svet postoji! Tj. Dok mnogoruki bog tvori talasanja u prirodi ona zivi.





Nisam siguran koliko sam ovo jasno opisao, ali nije mi bilo lako da swe formulisem u nekoliko recenica> tako da izvinite unapred!:wink:



Kakvo je vase misljenje o ovakvim sposobnostima, sobzirom da mnogi misle da mogu da ovladaju svetom(recimo masoni su jedni od njih) da uz pomoc para dodju do tajnih spisa i nevidjene moci, bez nekog predhodnog obrazovanja i odricanja?
 
muhahahaha jbg to je nemoguce

nekom indijskom guru-u dosadjivao uchenik kaze hoce da se prosvetli pa hoce dok mu ovaj nije rekao:- "ok ja mogu da ti dam prosvetljenje ali da li ti mozes da ga primish"
nadam se da je ovo odgovor na tvoje pitanje?
 
Sahib:
muhahahaha jbg to je nemoguce

nekom indijskom guru-u dosadjivao uchenik kaze hoce da se prosvetli pa hoce dok mu ovaj nije rekao:- "ok ja mogu da ti dam prosvetljenje ali da li ti mozes da ga primish"
nadam se da je ovo odgovor na tvoje pitanje?

hm, da........to sam i ja ispva pomislio;)/nisam mnogo promenio misljenje.
medjutim nisam bio lenj i izgooglovao sam malo i provalio da se mnooooooogo ljudi tripuje na te price> jesu li svi maloumni?:? mada......i astrologija se zasniva na istim principima> zracenje i uticaj okolnih (u ovom slucaju nebeskih) tela na nas, pa bi taj zakljucak primenili i na njih?????

interesuje me da li vi znate nesto vise ili makar razlog! + drevne religije se zasnivaju na slicnim verovanjima> imate li neka objasnjenja,obrazlozenja.....

meni licno sve lici na jeftinu seriju........a tu se odmah priseti serije ALIAS i cuvenih rambaldijevih artifakta, koje su prikupljali:lol::lol::lol::lol:
 
Samo da skrenem paznju na nesto, vezano za ovu temu.

U Americi grupa naucnika vec neko vreme nudi milion dolara onome ko bez ikakve sumnje dokaze postojanje paranormalnih sposobnosti.
Isto tako u Britaniji jedno udruzenje koje se bavi istrazivanjem paranormalnog duze od sto godina nudi slicnu nagradu.
Taj novac jos nikome nije isplacen.

Pa sad neko bi mogao reci ta onome ko ima paranormalne sposobnosti taj novac ne treba, no mogao bi ga dati u dobrotvorne svrhe, ako vec moze da ga uzme.
 
g-rock:
Upravo citam jednu knjigu u kojoj razliciti ljudi obradjuju mnoge teme,medju njima su dotakli drevne misticne legende o IZGUBLJENOJ RECI – IMENU BOZIJEM.



Govore kako su savremene nauke samo ostaci, fragmenti drevnih nauka gde se zastupa i verovanje o talasnim, vibracionim metodama uticaja na covekovu svest i sposobnosti. Takodje se u nekim paganskim religijama postavlja teza vibroterapije, gde posredstvom pesama i mantra u kojima se stavljao naglasak na odredjene samoglasnike i suglasnike, gde se smatralo da onaj ko spozna i izrekne ime bozije, tj. izgubljene reci moze da zadobije apsolutnu silu i vlast.

Zanimljive paralele pruza i pitagorejska teorija “muzike nebeskih sfera”, u kojoj svakoj od planeta suncevog sistema odgovaraju vibracije uporedive sa vibracionim karakteristikama razlicitih ljudskih organa i tako je moguce da svako kom je dostupan tekst zadobije paranormalne moci!? Sve ovo je veoma slikovito izrazeno u daleko-istocnoj izreci> dok siva plese, svet postoji! Tj. Dok mnogoruki bog tvori talasanja u prirodi ona zivi.





Nisam siguran koliko sam ovo jasno opisao, ali nije mi bilo lako da swe formulisem u nekoliko recenica> tako da izvinite unapred!:wink:



Kakvo je vase misljenje o ovakvim sposobnostima, sobzirom da mnogi misle da mogu da ovladaju svetom(recimo masoni su jedni od njih) da uz pomoc para dodju do tajnih spisa i nevidjene moci, bez nekog predhodnog obrazovanja i odricanja?

Ovo jeste zanimljivo ,mislim da ima tu necega ,ali ko sto si i sam napisao to su izgubljene stvari ... ako se malo osvrnete videcete koliko tajni nosi ova nasa planeta .
Poci cu od Den Brauna ("Andjeli i demoni" i "Davincijev kod") koji govori o svetom gralu i masonima ,templarima ,jeste mislim da je to sve samo lepo iskoristio da bi njegov krimi roman bio ispracen tim isto izreklamiran .Ko kaze da masoni nisu obrazovani ,to je visoko drustvo ,kao sto su visoki katolicki svestenici i papa koji govore 10-tak jezika i zavrsavaju po 2 fakulteta.. Ti nam stvarno kroje zivot ,verovali ili ne..
A i sto bi narod rekao para vrti gde burgija nece :D
 
pa sad ovako stoje stvari:
postoje pravila koja su van nashe moci a to je da odredjene "moci" prati odredjeno stanje svesti, da kazemo da je tada chovek visoko moralan zaista,tako da situacije trazenja nekih tajni a zarad niskih pobuda su unapred osudjene na propast.naravno ovo nije apsolutno kao i nishta na ovom svetu.postoje drugi primeri kada su neki ljudi, uglavnom medijumi, bili bukvalno demonizovani i onda je nama izgledalo kako oni nechim vladaju ali je to samo privid, a u stvari su bili igrachke.
chovek je situacija i to sledeca:najbanalniji nivo koji chovek moze imati je da je ispod svoje prirode i to smo uglavnom svi mi, drugi lvl je da ispuni svoju prirodu a to je jako jako retko i trece je da ode iznad svoje prirode shto je jos redje.e sad okolina utiche na choveka i to bez ikakve sumnje.na prvom stadijumu chovek nije toga svestan i biva bacan kroz zivot nazivajuci to sluchajem.na drugom stadijumu je svestan upliva okoline i koristi se njima da bi ostvario shto bolji zivot, i na trecem naravno je prevazishao svoju prirodu i samim tim te uticaje moze ignorisati po zelji.to nezanchi da sad za njega nevaze neki drugi uplivi ali o tome nemogu komentarisati jer sam ja u onoj prvoj grupi dvonoznih zivotinja kojima se sve u zivotu "deshava"
sve u svemu to shto tebe zanima nije predmet priche nego iskustva.a shta da radish niko poshten nece imati petlju da ti kaze pa da to iskustvo steknesh.ostaje ti samo da trazish neznajuci ni shta pa shta ti Bog da.
shto se tiche onih milion usd pa to je malo bezveze jer je bilo dosta onih koji su demonstrirali stvari koje nauka nemoze da objasni telepata raznih i sl.pa kazu da i rusi i ameri imaju te extrasense da prate jedni drugima nuklearne podmornice, pa neki ljudi kojima se policija u tim razvijenim zemljama obraca u sluchaju nestanka osoba itd.
poenta je u cilju potrage i to je to.mnoge sam slushao kako prichaju o raznim dogadjajima sa raznih meridijana ali mi je malo jako malo njih odgovorilo da li su oni posle toga postali drugachiji, bolji, plemenitiji i sl.to shto saibaba pravi vibuti i satice nije bitno promenilo ljude koji su se snjim susretali tako da je pitanje chemu sve to sem u cirkuske svrhe?
ljudi koji su bili u nekim extra situacijama u zivotu npr rat ne prichaju o tome.zashto? pa shvataju nemogucnost da verbalno prenesu totalnost susreta sa smrcu ochi u ochi, dok oni koji bi mogli razumeti njima nije potrebno objashnjavati, i to je princip.
namera je bitna i shto se kaze "po plodovima njihovim poznacete ih" to vazi za sve pod zvezdama.
 
htede reci - glupom dzabe pricati a pametnom nepotrebno :lol:

g-rock:
sada se setih da tako pocinje i bibljija> u pocetku bese REC

da li su mislili na ovo gore spomenuto?:roll:

mozda, mada meni to vise nekako lici da je rec=ideja
i kada je ta ideja postala samosvesna (e sad jebga nije ideja prava rec, al ne znam drugu. hm.... nesto kao sto je funkcija u matematici, aksiom) kako god da je to moguce onda je sve stvoreno u momentu, jer vreme pre toga nije posojalo (obrati paznju na ovo - pre toga) jer nije imalo u cemu da postoji.
naravno za sve ovo uzimam hristovu filosofiju onako kako sam je shvatio, a mislim da sam shvatio kako treba


e jebga sad sam se i ja pogubio,al mozda ste i skontali sta htedoh reci

:lol:
 
ender71:
Samo da skrenem paznju na nesto, vezano za ovu temu.

U Americi grupa naucnika vec neko vreme nudi milion dolara onome ko bez ikakve sumnje dokaze postojanje paranormalnih sposobnosti.
Isto tako u Britaniji jedno udruzenje koje se bavi istrazivanjem paranormalnog duze od sto godina nudi slicnu nagradu.
Taj novac jos nikome nije isplacen.

Pa sad neko bi mogao reci ta onome ko ima paranormalne sposobnosti taj novac ne treba, no mogao bi ga dati u dobrotvorne svrhe, ako vec moze da ga uzme.

Endere ne znam da li si procitao koji su uslovi da bi se zaradio ovaj milion... ako nisi evo procitaj ima ovde http://www.paralax.co.yu/milion.htm

Endere :)... ma bolje je da ljudi zive u <<realnosti>> i da " ne znaju " ...velika je odgovornost za one koji znaju


pozdrav
 
pikax:
G-rock, da vibracije imaju uticaj na covekov organizam to je( naucno dokazano :) ) tacno..ali ostatak price je ( za mene ) naucna fantastika :)

aha..........zato sam i postavio temu na ovom podforumu:wink:

nego, samo sam hteo da zadovoljim svoju znatizelju, pa rekoh mozda je neko od vas cuo nesto vise ili nekom dedukcijom dosao do nekih objasnjenja.:wink:
 
dejan v.:
Endere ne znam da li si procitao koji su uslovi da bi se zaradio ovaj milion... ako nisi evo procitaj ima ovde http://www.paralax.co.yu/milion.htm

Endere :)... ma bolje je da ljudi zive u <<realnosti>> i da " ne znaju " ...velika je odgovornost za one koji znaju


pozdrav

3. Kandidat se slaže s tim da sav materijal (fotografski, snimljen, napisan i tako dalje) bilo koje vrste, koji je nastao prilikom testiranja može slobodno da se koristi od strane JREF (Obrazovne Fondacije Dæejmsa Rendija) na način koji gospodin Rendi odabere.

Pod ovim uslovom ja nudim 10 miliona dolara za isto hahahahahahaha
 

Back
Top