Јezik

K

keti

Gost
Jako sam zabrinuta, stalno osećam da mi vrh jezika trni i da je nešto hladniji. U toku noći nesvesno dok spavam jezik mi je jako stisnut izmedju donje vilice i nepca,a usta jako suva, pa kad se razbudim jedva odvojim jezik od zidova usne duplje, a tada osećam da je još više utrneo i da je hladniji nego u toku dana.Pitanje za stručnjake, a svakako i ostale.
Šta da radim,imam 50 god. i kako da se oslobodim toga? Koji je uzrok, imali leka? Hvala!
 
Iskreno da vam kazem nikad nisam cula za takav problem,sto ne znaci da ne postoji.Mogu samo da vam kazem dve stvari,nastojte da unosite sto vise tecnosti u organizam jer cim ne mozete da odlepite jezik od povrsine usne duplje to znaci da ste dehidrirali.Jeli vam oblozen jezik?Imate li mozda povisen secer?Sto se tice te hladnoce,proverite cirkulaciju.Ako vam podrhtava jezik ili skrece na levo ili desno potrazite pomoc neurologa.
 
Hvala! Moracu da proverim secer u krvi i cirkulaciju! Inace jezik mi nije ničim obložen već mi je potpuno suv, a to je jako neprijatno kad se ne može ničim ovlažiti, nego mora vodom. Proveriću šećer ma da sam skoro radila sistematski pregled i radila i taj šećer izmedju ostalog i lekar medicine rada nije mi skrenuo pažnju da imam šećer.
 
Nisam ni rekla da imate secer,vec da mozda ga imate.Jezik vam je suv jer ne unosite dovoljno tecnosti.Stanje hidriranosti organizma se otkriva na osnovu vlaznosti jezika i stanja koze.
U svakom slucaju ne skodi da proverite jos jednom.
Pozdrav!
 
Ja takodje imam probleme sa jezikom, tacnije meni se u toku nocu susi jezik i to jako je neprijatno. Ali ja ne osecam da mi jezik postaje hladan, nego samo suv i to veoma suv. Mislim da cu i ja vrlo brzo kod lekara, da mi provere secer u krvi i ostalo... Mada ja mogu da predpostavim da je meni ako ne glavni onda jedan od bitnih uzrocnika ovog problema stres. Ala nama svima fali spokoja, srece, razumevanja, ljubavi i paznje. Ali nam isto tako fali da mi budemo ti koji ce sve to nesebicno da daju.
 

Back
Top