kvadratura vs strip

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
ok...ja zhivim u relativno malom stanu...imam podrum al je vlazhan i memljiv...imam garazhu al je ne zakljuchavam a i nema tamo mesta...i imam prilichno stripova...recimo sachuvao sam 100njak zlatne serije...imam 20tak starijih fordova maxmagnusa i tako toga...e al...imam dosta onih stho su izlazili 90tih...setjate se ono izdanje kao zlatna serija al na a4 formatu s nekim crno-crvenim koricama...ja sam to tada qpovao...znao sam da su bezveze al svejedno sam ih qpovao jerbo drugih i nije bilo...zatim recimo ima stripoteke 100njak...konana 50tak...novih fordova(qpujem i njih verovali il ne)...itd...ok imam i korta i manaru i tako to...to stoji na polici...pored svega toga imam i rockexpresa i tako toga...ja ne zhelim sve to da bacim...al stoji da ako se nastavi ovim tempom ubrzo tje kapaciteti biti popunjeni...a znam da ima ljudi koji imaju daaaleko vishe svega toga...a kontam jbte zamisli ozhenim se za 6-7god...shta tju sa svim tim stripovimaaa?...da li imate ovakvih problema?...ako imate kako i dal ste ih reshili?
 
Imam isti problem.Nisam ga rešio...
Soba mi liči na skladište, a nemam ni podrum ni garažu ni tavan, samo stan.
Imam oko 600 stripova (format Stripoteke, albumi, nešto malo Fordova), otprilike isto toliko raznih magazina i časopisa, pa 700-800 knjiga, ploče i još po nešto što skupljam.
Držim ih iza troseda, zavese, ma gde god ima mesta. :shock:
Nemam pojma gde više da ih stavljam, a planiram da popunjavam rupe u kolekciji Stripoteke (a baš su veeelike rupe).
A za to kada se oženiš, ne brini, žena će sa zadovoljstvom da ti reši ovaj problem. :-D :wink:
 
AntunTun:
ok...ja zhivim u relativno malom stanu...imam podrum al je vlazhan i memljiv...imam garazhu al je ne zakljuchavam a i nema tamo mesta...i imam prilichno stripova...recimo sachuvao sam 100njak zlatne serije...imam 20tak starijih fordova maxmagnusa i tako toga...e al...imam dosta onih stho su izlazili 90tih...setjate se ono izdanje kao zlatna serija al na a4 formatu s nekim crno-crvenim koricama...ja sam to tada qpovao...znao sam da su bezveze al svejedno sam ih qpovao jerbo drugih i nije bilo...zatim recimo ima stripoteke 100njak...konana 50tak...novih fordova(qpujem i njih verovali il ne)...itd...ok imam i korta i manaru i tako to...to stoji na polici...pored svega toga imam i rockexpresa i tako toga...ja ne zhelim sve to da bacim...al stoji da ako se nastavi ovim tempom ubrzo tje kapaciteti biti popunjeni...a znam da ima ljudi koji imaju daaaleko vishe svega toga...a kontam jbte zamisli ozhenim se za 6-7god...shta tju sa svim tim stripovimaaa?...da li imate ovakvih problema?...ako imate kako i dal ste ih reshili?
:lol: Kada budes odlucio da napravis taj korak u bezdan,stripovi ce ti biti najmanji problem...Salim se,izvini - jedina varijanta je koricenje i kutija,izolacija najlonom te podrum,tavan etc...
 
nem tavana mrachnog...ni podruma nemaaaam
moratju na oruzhanuuu...pljaaachq da se spreeemaaaam
vish kako on misli da dobije na kocki...ja odma pomislim neshto da otmem il da nekog ubijem...to je zato shto znam par kockara oni su sirotinja...a ovi shto otimaju oni imaju da qpe prostor za stripove...aham
da da to kad se ozhenish...adio svim onim stvarima koje ti trebaju a ne trebaju...
pa nem pojma imam mozhda 200-300 al nisam siguran mozhda je i vishe...manje nije...nisam odavno neke listao a stoje mi na razlichitim mestima...nisam stavljao na gomilu pa da znam kolko ih imam...
aaa brat se ozhenio garant...
vidi ga absonic kako bi on isqsno da se ocheshe...joj joj...taki tje nam glave dotji (:
 
Ja imam slichan problem, i imam nekoliko privremenih resenja:

1. Nemoj sakupljati sve stripove, samo one za koji si na neki nachin vezan, u kojima pronalazis sebe...etc.
Ove ostale mozes prodati ili pokloniti. Stavi svoju ponudu na neki od brojnih strip sajtova ili podji do strip shopova u BG-u, vecina njih se bavi otkupom. Ako ti je stalo do kinte onda ti je bolja ova varijanta prodavanja preko neta.

2. Ono shto ti je vishak, i smeta ti (valda imas babu, dedu, tetku koja isto ima stan), e pa proturi ih njima na chuvanje na neodredjeno vreme. ****** ja isto drzim nekih 50 stripova kod babe i dede u stanu, meni je soba vec puna...
 
Vidis, mi smo imali sigurno preko 1000 naslova ( brat je stariji, kupovali u ono zlatno vreme ),a medju domacima bili su i neki "stranski" :) ( iz Fra > tako sam (na)ucila, izmedju ostalog i francuski. )
Sada je verovatno jasnije zasto smo ih poklonili. :)
Meni tih 300 ne bi bio toliki problem, strpala bi ih u neki stocic, vitrinu..tako nesto, ali ti je i to verovatno problem. Sve zavisi koliko ti znace..:D Meni su bili vise inspiracija za crtanje ( bavila se time kratko )
Ja uopste ne sumnjam u tebe, s obzirom na to kako si resio problem sa rizlama :)..nego ima vremena..do zenidbe
U pravu si za brata, ozenio se covek i problem finito.
 

Back
Top