Светлана Петрушић : Оно што је Карановићева урадила је сраман чин велеиздаје

Српски јунак

Početnik
Banovan
Poruka
21
Светлана Петрушић - новинарка, политички аналитичар и аутор у Србији забрањеног документарног филма о српским жртвама током рата у БиХ "Побиј, покрсти и протерај" - изјавила је за "Курир" да одлука жирија на филмском фестивалу у Берлину, по којој је филм "Грбавица" награђен првом наградом, не треба да чуди.

- То је део антисрпске пропаганде, која после неколико година доживљава свој тријумф. Политичком одлуком Срби су осуђени да буду агресори који су починили геноцид, а муслимани и Хрвати жртве. Због тога се из Србије траже људи који ће бити плаћени функцијом и новцем да ту причу подрже и успешно их проналазе у корумпираним и фрустрираним личностима попут Горана Паскаљевића, Мире Карановић, Весне Пешић, Соње Бисерко, Чеде Јовановића, Гордане Суше, Војина Димитријевића, Бојане Лекић и Верана Матића. Оно што је Карановићева урадила је сраман чин велеиздаје, њено неморално понашање вређа све истинољубиве људе - изјавила је Светлана Петрушић.


"Курир"
 
Reditelj filma Grbavica kao i film dobili su zlatnog medveda u Berlinu, sta smo sve sa nasim glumcima, od Berlina do sada izdobijali. Medved je inace dirigovano ispolitizirani kreativno umetnicki dozivljaj glavne glumice, a istu tu ulogu je mogla dobro da odigra i N.Arneric koja za Bodrumsku ulogu nije dobila nista mada ju je sledovala Zlatna Lisica u paru, mada nominacija je i dalje na snazi,...............
Da se razumemo, tog ogavnog ne ljudskog ponasanja kroz sam cin silovanja, koga je bilo, na bilo kojoj strani rata, koristiti za politizaciju kroz licne tragedije onih koje su to dozivele je isti cin nad njima od onih koji su osecaj samilosti odavno u sebi sahranili radi licnih i politickih interesa.
 
miskov:
Slag ne sve to,danas je Ceda Jovanovic stavio sa svojim intervjuom na HTV 1.Mala smo mi zemlja kolko izdajnika imamo.

nazvati izdajnicima 70% stanovnistva ove zemlje,samo zato sto ih je politika slobodana milosevica dovela do prosjackog shtapa u najmanju ruku je maloumno...
 
ала
serb_pagan:
nazvati izdajnicima 70% stanovnistva ove zemlje,samo zato sto ih je politika slobodana milosevica dovela do prosjackog shtapa u najmanju ruku je maloumno...

70% СТАНОВНИШТВА СРБИЈЕ СУ ПРВОСЛАВНИ СРБИ И НАЦИОНАЛИСТИ, можда ти мислиш на Мађарску
 
serb_pagan:
nazvati izdajnicima 70% stanovnistva ove zemlje,samo zato sto ih je politika slobodana milosevica dovela do prosjackog shtapa u najmanju ruku je maloumno...
Isto brate veruj, kao nazvati 100% cetnika koljacima... kao i 100% partizana ubicama, što neki ovde rade konstantno...
 
serb_pagan:
slazem se...zato se i ogradjujem uvek...manjina cetnika tj.ravnogorci su bili kul...ostali banda..
Vidis ti si brate u tripu WWII a ja pricam o nastanku četničkog pokreta kao eliti, što su i bili.... o 1914... ljudi doktoriraju sa tom temom kao Božica Mladenović i postaju akademici ili kandidati....
 
miskov:
Slag ne sve to,danas je Ceda Jovanovic stavio sa svojim intervjuom na HTV 1.Mala smo mi zemlja kolko izdajnika imamo.

'ебига јавили ми телефоном тек када је емисија прошла... да ли је неко гледао симпатичног удуваног муцавог чедоида ?
 
marlon:
Vidis ti si brate u tripu WWII a ja pricam o nastanku četničkog pokreta kao eliti, što su i bili.... o 1914... ljudi doktoriraju sa tom temom kao Božica Mladenović i postaju akademici ili kandidati....

Коме причаш, бре, Марлоне, мислиш ли да он зна ко је био др Гођевац ?
 
Nažalost nisam ga gledao pa zato i ne komentarišem, ali ako imaš vremena biće na Festu uvršćen je u zvaničan program. A ovde sve znalci komentarišu a niko ga nije video :D. Ako dolaziš javi, Marlon ispred Ambasade vodi na večeru...:D...... uzgred imamo ovde jednog baš tvojih godina koji je patološki zaljubljen u tebe. Ali o tome ako dodješ :D
 
marlon:
Nažalost nisam ga gledao pa zato i ne komentarišem, ali ako imaš vremena biće na Festu uvršćen je u zvaničan program. A ovde sve znalci komentarišu a niko ga nije video :D. Ako dolaziš javi, Marlon ispred Ambasade vodi na večeru...:D...... uzgred imamo ovde jednog baš tvojih godina koji je patološki zaljubljen u tebe. Ali o tome ako dodješ :D

HHHAHhahahahahahahahahahhaah Nemoj da dodjem stvarno a od tebe ni traga ni glasa,...:D:D:D:D
AH ako je mojih godina ne zanima me...ti znas da ja volim one malo straije sa iskustvom :D:D:D:D:D
 
Српски јунак:
Светлана Петрушић - новинарка, политички аналитичар и аутор у Србији забрањеног документарног филма о српским жртвама током рата у БиХ "Побиј, покрсти и протерај" - изјавила је за "Курир" да одлука жирија на филмском фестивалу у Берлину, по којој је филм "Грбавица" награђен првом наградом, не треба да чуди.

- То је део антисрпске пропаганде, која после неколико година доживљава свој тријумф. Политичком одлуком Срби су осуђени да буду агресори који су починили геноцид, а муслимани и Хрвати жртве. Због тога се из Србије траже људи који ће бити плаћени функцијом и новцем да ту причу подрже и успешно их проналазе у корумпираним и фрустрираним личностима попут Горана Паскаљевића, Мире Карановић, Весне Пешић, Соње Бисерко, Чеде Јовановића, Гордане Суше, Војина Димитријевића, Бојане Лекић и Верана Матића. Оно што је Карановићева урадила је сраман чин велеиздаје, њено неморално понашање вређа све истинољубиве људе - изјавила је Светлана Петрушић.


"Курир"

Ја стварно не знам о чему се ради, јер филм још није ни приказан код нас. Додуше чуо сам да Мирјана глуми муслиманку коју је силовао Србин, што је само по себи већ провокативна тема, али је још гора изјава редитељке филма која је у Берлину оптужила српску страну за организовано силовање. (???)

Мирјана Карановић је сувише наивна ако мисли да ће српска јавност помислити како је испала "наивна" и како ће се све то објаснити уметничком слободом и осталим паролама...

Али, прво ћу погледати филм, да бих комплетирао утисак са њиховим изјавама.
 

Back
Top