Biblioteka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i nijedna da pomene tetka virdziniju...c,c,c, zene! :D
sve od virdzinije, to se ne sme preskociti nikako, obavezna literatura za zene...
hana arent, opasna tetka feministkinja, pacifistkinja i sve tako nesto :-)
knjiga je "izvori totalitarizma"
ema goldman, anarhistkinja, ako neko moze da nadje njene eseje... ("ako ne mogu plesati, ne zelim biti deo vase revolucije")

dostojevski je uvek dobar ;)

uh, koeljo... postoji toliko drugih pisaca na svetu i aman svi se bave smislom zivota jer je to osnovni oblik ljudskog stvaralastva-trazenje smisla- tako da on nije izmislio toplu vodu...
 
Milica BG:
uh, koeljo... postoji toliko drugih pisaca na svetu i aman svi se bave smislom zivota ........tako da on nije izmislio toplu vodu...
nije izmislio toplu vodu ali je od svih tih silnih piisaca srocio tu temu u jedno totalno razumljivo i nezamarajuce stivo...zato...slava njemu!
 
sve od Habjanovicke.
"pre nego sto me je ona srela" Julijan Barns, toplo preporucujem,fantastican britanski humor,i bolest ljubomore.da se zapitas sa kim delis jastuk.inace Barns je fenomenalan,citajte ga.
Andrej Makin "zena koja je cekala" izuzetna knjiga o posvecenosti zene i povrsnosti muskog gledanja.
Virdzinija Vulf "flash"
Vida Ognjenovic.
"majstor i margarita" Bulgakov
"sto godina samoce "Markes
zao mi je sto ne mogu da se setim jos par naslova latinoamerickih knjizevnika.koji,da naglasim, nemaju veze sa serijama na tv :lol: da ne bude zabune
 
marija jovanovic "kao da se nista nije dogodilo". spletkarenje sam procitala,ovu nisam
ah, da "sitnicarnica kod srecne ruke" goran petrovic, kako sam mogla da zaboravim!
 
Jao kako ste nabrojali lepe knjige sada se meni sve citaju. :razz:
Ja cu prvo malo po klasici. :wink:

Prohujalo sa vihorom (jos uvek jedna od mojih omiljenih)
Grofa od Monte Krista sam citala u osnovnoj ali secam se da mi je ta knjiga bila bas interesantna. Mozda je vise decija ali volela bih da je imam, zanima me da li bi mi i sada bila jednako zanimljiva.
Knjige sestara Bronte takodje nisam citala od osnovne, ne secam se, ali se secam da su bile "zenske"
Devojka sa bisernom mindjusom...
Ana Karenjina...
Damu sa kamelijama nisam procitala a volela bih. :-)
Od Habjanovicke mi je jedino dobar Zenski rodoslov. Ajde dobro, mozda jos 2, ostale su joj bezveze. :roll:
Happy end i nastavak Majke mi bajka su simpaticne knjizice. :)
Od Koelja mi je dobar Alhemicar i Veronica je odlucila da umre, 11 minuta i jos jedna (ne secam se kako se zove) su me smorile najstrasnije. :roll:

Aaaaaaaaaa ne mogu vise nicega da se setim a ima tako lepih knjiga. Cula sam za ovu shopoholicarku da je dobra, kupicu prvom prilikom. :smile:
 
sve sto je mojsilovicka napisala je simpaticno i bas za opustanje mozga.svakako je bolje procitati nju nego bilo koji zenski casopis.mozda te smorila "na obali reke pedre sedela sam i plakala"?meni je koeljo onako.alhemicara sam prvog procitala pa mi je valjda zato bio wow,ali davnih dana.
daniel penak je izuzetno simpatican za citanje.
"magicna prodavnica igracaka" andzela karter(britanka), izuzetna knjiga o odrastanju i incestu.
 
najboljakonjiga ikada, ali samo ako sta bas mladog duha, znaci da volite da citate o teenage godinama i o tom muvanju..."3 m iznad neba" fernando moca
cure imaju oko 16-17, 2 sestre, fine ucenice, opisano sve od svadjanja oko garderobe do ozbiljnijih stvari...tu su i stariji momci, manijaci na motorima, organizuju se moto trke, 1 od njih i babi-starija sestra se mnogo zaljube, pa roditelji, sra.nja.... necete se pokajati zasigurno...
 
Dereta mi stalno poklanja te neke tzv. zenske knjige. Imamo onu D-karticu kod njih i posle svakih pet kupljenih knjiga dobijemo jednu gratis i poslednji put su mi uvalili dve: Isidora Dankan - Moj zivot, i Lan Samanta Cang - Sestrinske tajne. Iskreno nisam procitala ni jednu od njih. nekako su mi dosadne. Toliko o zenskim knjigama.:roll: Ono sto bih ja preporucila su Lagunina izdanja. Robert Haris - Pompeja. Progutala sam je. I Karen Eseks - Kleopatra i njen nastavak,Faraon. Koga zanimaju ti istorijski romani, pitko pisani.
I naravno moj favorit, uvek - Bridzit Dzouns, jedina knjiga uz koju se naglas smejem.:lol:
Onda jos, Dubravka Ugresic - Ministarstvo boli.
Nenad Velickovic - Sahib
Robert Perisic - Uzas i njegovi troskovi
Za one koje zanima savremena hrvatska proza, i bosanska.
 
ma meni je žao što kod koelja nisam stala kod alhemičara.
onda davno kada sam je progutala bukvalno.
posle ostatka sam se razočarala.
ali ko što reče afroditi b.j. za smeh na glas:p
 
Limette:
Ja bih da preporucim "Spletkarenje sa sopstvenom dusom", divan roman za nas nepopravljive romantike. Vasilis, Vasilis...

ovo mi je bila omiljena tzv. ženska knjiga dok nisam pročitala "Perast-Amsterdam" Olivere Skoko u izdanju Matice Srpske, biblioteka Prva knjiga.

sjajna knjiga! i ne smatram je toliko "ženskom".
 
Milica BG:
uh, koeljo... postoji toliko drugih pisaca na svetu i aman svi se bave smislom zivota jer je to osnovni oblik ljudskog stvaralastva-trazenje smisla- tako da on nije izmislio toplu vodu...


Pa ti nemoj da ga chitash,ima tako divnih drugih naslova i pisaca koji su izmislili toplu vodu...kada nadjesh nekoga prosvetli me da i ja neshto novo saznam
usput vama curama preporuchujem toplo sve od Lujze Hey i Barbare de Andjelis
"kada volite zivot,
na svet gledate
ochima ljubavnika.
Posmatrate ga
ochima punim strasti.
Gledati strastvenim ochima
znachi primecivati lepotu u svemu
diviti se magiji svakog trenutka
i traziti ljubav u svima"
B.de Andjelis
 
Meni se od knjiga Mirjane Bobic Mojsilovic najvise dopada ova najnovija "Ono sve sto znas o meni" - prica o zivotu 4 zene koje su volele istog muskarca :lol: Takodje mi se svidja i "Suze su ok" gde je tema ljubav starije zene i mladjeg muskarca 8-) "Verica medju sljivama" na specifican i duhovit nacin opisuje tadasnju politicku situaciju.
 
Ženske knjige :lol:

Dolina lutkica - Jacyueline Susann :lol:

Hadrijanovi memoari (zaboravila sam pisca)
Putem biblije - pisao je arheolog, meni zanimljivo

Teri Pračet mi je super za relaksaciju, savremena bajka, englesi ironični humor, na primer "Sestre po metli", "Mali bogovi" ...
 
e da..zenske knjige...odakle da krenem?

od koelja naravno..jao, svojevremno sam smarala najblizeg knjizara pitanjem-a kad ce nova knjiga?:D on je u mnei budio takav mir i optimizam, kao da sam se naduvala..jedino su me smorili ratnici svetlosti:roll: na obali reke pjedre bila moj favorit jedno vreme...
evo sad citam zahira..dosla do pola, i nista ..ko mrtav konj..bas sam nesrecna...:-(
splektarenje sa sopstvenom dusom me je istresla iz gadja...od habjanovicke mi se zaista dopada samo rodoslov..posle petkane, prestala da je citam..toliko foliranja nisam davno negde osetila..izvinte, obozavatelji...
trejsi sevalije volim..pomalo morbidna, ali ok..
e, pre sest-sedam meseci citala knjigu koja se zove faktor bivsi-smejala se na sav glas..preporucujem :D
sad cu da vas popisem od pocetka teme sve sto nisam citala..fala, fala..uvek u potrazi za dobrom preporukom:)
i da..ja jos citam poeziju..jel cita iko zivi jos poeziju, a da ne mora?:D
kako kad, kako sta..od antica do dzonija...ima jos ludaka?:wink:
 
Sue Townsand, ( Pisala dnevnik Adriana Mole-a, i to po etapama u razlicitim starosnim dobima, to nikako nije decja literatura, to dodje kao nesto univerzalno, recimo kao Mali Princ, ali u nadasve drugacijem ruhu :))) E sad ona ima relativno novu knjigu, zove se Confessions of a Middle-aged Woman.
 
A Erica Jong? To je bas `zenska` literatura. Kako spasiti sopstveni zivot, Starh od letenja, etc?

Onda, nije bas zenska, ali kao sto rekoh i nemam tu klasifikaciju knjiga, John Updike, Brazil. O musko zenskim odnosima...
 
Struja:
sve sto je mojsilovicka napisala je simpaticno i bas za opustanje mozga.svakako je bolje procitati nju nego bilo koji zenski casopis.mozda te smorila "na obali reke pedre sedela sam i plakala"?meni je koeljo onako.alhemicara sam prvog procitala pa mi je valjda zato bio wow,ali davnih dana.
daniel penak je izuzetno simpatican za citanje.
"magicna prodavnica igracaka" andzela karter(britanka), izuzetna knjiga o odrastanju i incestu.
Da, jeste, iako nisam imala prilike da procitam vise njenih knjiga. :( Zimus sam dobila "Dnevnik srpske domacice" jos nisam stigla ni da je otvorim.
Nije ta, mislim da je bio onaj ratnik svetlosti ili tako neka, radi se o nekom biblijskom dogadjaju/coveku, nemam pojma. Eto koliki je utisak ostavila na mene. :roll:
 
SINDI:
e da..zenske knjige...odakle da krenem?

od koelja naravno..jao, svojevremno sam smarala najblizeg knjizara pitanjem-a kad ce nova knjiga?:D on je u mnei budio takav mir i optimizam, kao da sam se naduvala..jedino su me smorili ratnici svetlosti:roll: na obali reke pjedre bila moj favorit jedno vreme...
evo sad citam zahira..dosla do pola, i nista ..ko mrtav konj..bas sam nesrecna...:-(

splektarenje sa sopstvenom dusom me je istresla iz gadja...od habjanovicke mi se zaista dopada samo rodoslov..posle petkane, prestala da je citam..toliko foliranja nisam davno negde osetila..izvinte, obozavatelji...trejsi sevalije volim..pomalo morbidna, ali ok..
e, pre sest-sedam meseci citala knjigu koja se zove faktor bivsi-smejala se na sav glas..preporucujem :D
sad cu da vas popisem od pocetka teme sve sto nisam citala..fala, fala..uvek u potrazi za dobrom preporukom:)
i da..ja jos citam poeziju..jel cita iko zivi jos poeziju, a da ne mora?:D
kako kad, kako sta..od antica do dzonija...ima jos ludaka?:wink:
I meni je koeljo posle alhemicara bio wow a posle sam se samo razocarala. :(
Da, rodoslov je super. :) Nije losa ni Ana Marija me nije volela. Ivu nisam procitala. :roll: Paunovo pero sam nekako svarila, na trenutke je smarala najstrasnije ali dobro. A onda sam procitala Igru andjela i od tada zaobilazim njene knjige. :roll: Stvarno je pocela da se bavi i pise o sranjima. Religiju gura u sve zivo, u svakoj recenici joj je rec Bog. :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top