Biblioteka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kejt Karigan - "Recepti za savršen brak"

NISU U PITANJU NIKAKVI BRAČNI SAVETI !!!!!!! Ovo sam malo krupnije da vam upadne u oči, jer ja lično da vidim naslov "Recepti za savršen brak" verovatno bih samo prevrnula očima i ne bih dalje ni čitala, što bi bilo šteta jer je u pitanju stvarno dobra knjiga.

Paralelno teku dve priče - jedna se odvija u sadašnje vreme u Njujorku, druga u Irskoj 30-ih godina. Glavni lik je Tresa, stručnjak za kulinarstvo, koja ubrzo nakon svog venčanja počinje da preispituje da li je pogrešila, da li se udala iz pravih razloga , za pravu osobu, hoće li moći pored njega da provede ceo život...Sa namerom da napiše knjigu tradicionalnih irskih recepata, počinje da čita bakine recepte i uspomene i tako teče druga priča-o njenoj baki. Knjiga je prelepo napisana, sa puno topline, ali i realnosti. Svaka glava knjige počinje jednim starinskim receptom: za pekmez od ogrozda, pitu od rabarbare, kolač od crnog piva....

Uživancija za čitanje. Knjiga je nedavno izašla u izdanju Lagune, pa ako vam se čini da bi vam se dopala- možete na njihovom sajtu da pogledate detaljnije i da pročitate odlomak.
 
SINDI:
jeste, dosla je...upravo je citam
tematika -logican sled...ako smo spoznali da smo sposobni za ljubav, zasto nismo sposobni da je sacuvamo?zasto cak i tamo gde ljudi imaju sve preduslove da budu srecni, gde je ljubav krunisana brakom, posle odredjenog vremena sreca iscili, ljubav izbledi...i nestaje...
zasto ne umemo da budemo srecni?
on je uvek umeo da postavi pravo pitanje:roll:


dal´ Koeljo ima bogato životno iskustvo ili je veoma maštovit - ne znam ali u svakom slučaju njegovo čtivo me "dotiče" silovito i jednostavno volim da ga čitam.
e da hvala na ogovoru...
 
treba procitati,ali samo ko je spreman za nevidjeno Borisa Vijana. covek je genije. u stvari bio jer je davno preminuo.toplo preporucujem,ali samo pojedincima."jesen u pekingu" (jesen kao doba zivota,peking kao stanje svesti),vadisrce knjiga koja se guta ceo zivot i "pljuvacu na vase grobove".ova poslednja je realna.prve dve za one koji umeju da gledaju drugacije.
alesandro bariko "put svile"
marta moraconi "slucaj kurije" ove dve su zenski pristupacne
 
samo da ne padne u zaborav tema...
a i da se pohvalim:p
večeras ću eci-peci-pec:p

1. knjiga o saladinu tarik ali
Najnoviji roman Tarika Alija bogata je i raskošna hronika čija se radnja odvija u dvanaestom veku, u Kairu, Damasku i Jerusalim. Knjiga o saladinu predstavlja izmišljene memoare Saladina, Kurda koji je oslobodio Jerusalim od krstaša, koji svoja sećanja u pero kazuje Jevrejinu Ibn Jakubu, ličnom pisaru. Saladin dopušta Ibn Jakubu da razgovara sa njegovom ženom i slugama kako bi umemoarima mogao da prikaže celovit sultanov portret. Sledi čitav niz međusobno povezanih priča, pripovesti prepunih topline, sočnog humora i strasti, u kojima se ideali sudaraju sa stvarnošću, a želje brkaju sa snovima. U središtu radnje nalazi se dirljiva ljubavna priča između sultanove najdraže žene Džamile i prelepe Halime, koja je kasnije dospela u harem. Roman opisuje uspon Saladina do sultana Egipta i Sirije i prati njegove pripreme da, u savezu sa podanicima hrišćanima i Jevrejima, povrati Jerusalim od krstaša.

2.žmurke kler sambruk
Hari Pikls je najbrži dečak na svetu (pa, makar u njegovoj školi) i stariji brata malog Danijela (koji trči kao devojčica ali je ipak, na svoj blesavi način, zvezda). On je prvorođeni sin Ma i Ta, najzgodnijih roditelja na parkingu osnovne škole u Noting Hilu. Harijev život, kao što su životi svih devetogodišnjaka, bogata je, grozničava i zabavna mešavina kutija za užinu, jezičkih testova i borbe da ne zaostane za svojim drugovima Pigijem i Terijem - da ne spominjemo držanje mlađeg brata Danijela na oku. Ma, uspešna novinarka, i Ta, hirurg, izgradili su divan svet u kom Hari i Danijel rastu, ali kada na povratku sa školskog izleta Danijel nestane, zamršeni odrasli svet policijske istrage i ispitivanja, traganja po okolini, optužbi i krajnje odgovornosti svom silinom se svaljuju na veoma zbunjenog Harija.

3.recept za savršen brak kejt karigan (hvala yani)
Recepti za savršen brak čaroban su i duboko istinit roman koji dovodi u pitanje moderni ideal romantične ljubavi kao nečeg što je dato samo po sebi, i razmatra da li se prava ljubav zaista može naučiti.

4. poništena voli lem
„Ovo je priča o žudnji; nepouzdan izveštaj o željama i nevoljama koje kao da su počele onog dana 1956. kada smo dobili televizor.“

Tako počinje ispovest Dolores Prajs, neobične junakinje Lemovog romana Poništena. Ona je prvoklasni primerak emocionalne korpe za otpatke. A kako i ne bi bila? Pa doživela je gotovo svaki vid zlostavljanja i naličja porodičnog života: otac joj nasilni, lažljivi ženskaroš; majka je emocionalno i mentalno čvrsta koliko i žele; muškarci u njenom životu spadaju u najgnusnija bića koja se još mogu nazivati ljudskima. Ali Dolores ne odustaje, već se s nedaćama nosi pomoću samopopustljivosti i proždrljivosti dostojne i samog Henrija Osmog. Za nju je srećno detinjstvo tek pusti san. Dok joj većina vršnjaka razmišlja o istorijskom značaju poslednjeg singla Bitlsa ili se čudi što im se starija braća i sestre na fakultetu pretvaraju u hipike, Dolores mora da se bavi temama kao što su razvod, silovanje i mentalne bolesti. Bilo da ste zgroženi njenim budalaštinama ili dirnuti zaista jadnim smicalicama, naći ćete se prosto uvučeni u taj ušuškani, urnebesni svet slatkiša i grickalica.
 
jao,H ne zavidim ti.
mada je jednom sok višnje učinio da mi proradi edno slovo koje je štrajkovalo.
skini sva slova, operi sa vodom i deterdzentom za sudove npr...
a ostatak laganica sa štapićima za uši...
i vodom,onako malo samo....
ili ćuti i puši dok radi,
obriši samo dostupne površine.
mene čeka čišćenje moje tastature,
ali mi se ne da.a puna je....
providna pa sam ugledala i susam jutros:roll:
 
BRIK LEJN od Monike Ali, fenomenalna knjiga o zivotu jedne Azijatkinje u Londonu, o (ne)prihvatanju igranja uloge sudbine, o izborima...
Nazninin zlokobni ulazak u svet, prividno mrtvorodjene na tvrdom, zemljanom podu,ispunjava je fatalizmom koji nosi preko kontinenata, kada je udaju za Canua, dovoljno starog da joj bude otac....
 
klara_m:
Sad me intrigira šta ima u tim "preljubnicima"

ću bankrotiram, hebote


cica intelektualka, sa poslom, porodicom i doktoratom u pripermi, iznenada otkriva da je u stvari - usvojeno dete
a onda počinju njene muke u potrazi za pravim identitetiom, krahovi i lomovi
sukob između naučenog i genetike, pita se šta je to što nas odrežuje da budemo takvi kakvi jesmo
pozdrav od A.C, pošto još nisam pročitala :lol:


btw. jel čitao neko knjihu "Sponzoruše"?
 
HeBePoBaTaH_:
DERETA, SAVREMENA SRPSKA KNJI\EVNOST:
Svetislav Basara
NA IVICI


Za Basarine knjige treba puno razmišljanja, vremena i pažnje.
Jedno vreme sam gutala njegove knjige.I odajem mu priznanje.

Pre dva dana sam završila Crveni šator - videla sam ovde da je mnogi preporučuju.Govori baš o ženama, ali su mi pojedini momenti jezivi.

Da dodam još i "Samantina pisma Dženifer"-pitka, lagana knjiga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top