Biblioteka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je....pismo tj diskusija zene sa religiskom knjigom koju je napisao covek koga je volela....ostavio je i okrenuo se bogu ....puno godina kasnije ona mu se obraca pismom komentarisuci neke reci koje je napisao...

Meni je to bila divna trezvena prica zene koja je povredjena al ne mrzi ...
Koja je izgubila sve ....al i dalje se bori ....
Jako mi se dopalo kako Gorder vodi knjigu ,kako je neostrasceno diskutovao sa religijom, postujuci je a ujedno kritikujuci ....i kako je ljubav muskarca i zene suprotstavio ljubavi prema bogu i zapitao se sta je bitnije .....
 
Po tome što si napisala mi deluje da je malo bolja tematika od Zamka u Pirinejima, mada me posle Zamka nešto i ne privlači da čitam ovog puta o religiji. Inače Zamak ako pročitam 5 strana dnevno, to je uspeh :evil:
 
Ma neeeeeeeeeeee, sasvim pitko .
Ja sam ateista i ne veruje i ne znam nist ao religiji al ovo je citljivo.

Sustina je da je ona ostavljena od strane coveka koji se posvetio crkvi i bogu ubedjen da je to prava stvar . Kad je napisao neku religisku knjigu knjigu ona je cita , bukvalno mu vadi recenice i diskutuje sa njima ,al ne na temu religije i boga nego korz pricu o njima , pozivajuci ga da se seti njihovih momenata. Bukvalno sagledas celu njihovu vezu i odnos kroz to sto ona pise , tako da je religija sekundarna i samo se provlaci kao izbor njegov.

Trudim se da vam napisem nesto a da ne otkrijem sustinu a shvatam da sta god napisem necu pokvariti jer je ovo samo okosnica, kostur knjige.

Meni se jako dopala glavna junakinja ....jaka i mudra zena ...
 
Po tome što si napisala mi deluje da je malo bolja tematika od Zamka u Pirinejima, mada me posle Zamka nešto i ne privlači da čitam ovog puta o religiji. Inače Zamak ako pročitam 5 strana dnevno, to je uspeh :evil:

pa ne mora svaka knjiga da se proguta :) meni isto zamak sporo ide, ali dopada mi se, covek poteze toliko pitanja, lepo bi bilo razmisliti o nekim usput... od ekologije do smisla zivota i nazad, jeste da mi se s vremena na vreme zalici na nacionalnu geografiju ili neki popularno naucni referat, ali ima tu kojecega... svideo mi se nacin na koji je opisao misticno/duhovno iskustvo naucnika i zakletog ateiste koji brani naucno vidjenje sveta... jedva cekam da cujem sta ce ova religiozna da ispljune kao odgovor i objasnjenje svojih stavova, ali mora da bude dobro... gorder je fino potkovan sa svih strana :)
 
Počela sam jutros "Za moju malu", Toni Parsons i već pročitala 250 strana. Obnevideh. :mrgreen:

Divna knjiga. Jutros sam toliko plakala dok sam čitala početak, sad je već priča skrenula u drugom pravcu:zper:

Videću šta ću misliti kad je celu pročitam.
 
Počela sam jutros "Za moju malu", Toni Parsons i već pročitala 250 strana. Obnevideh. :mrgreen:

Divna knjiga. Jutros sam toliko plakala dok sam čitala početak, sad je već priča skrenula u drugom pravcu:zper:

Videću šta ću misliti kad je celu pročitam.

I meni se dopala ta knjiga. Sva sam se raznezila dok sam je citala. Procitaj Nase nezaboravljene price, po mom misljenju njegova najbolja knjiga.:)
 
Pocela sam jednom da citam Parsonsa i nesto mi nije bio zanimljiv.
Ima tome 5 godina.
Skoro mi drugarica prica kako je progutala sve njegove knjige pa sam se zapitala dal treba ponovo da pokusam.

Zasto vam se dopada Parsons?
Sta bi ste rekli o njemu kao piscu nekome ko nikada nije cuo za njega ...
Kako bi ga preporucile?
 
Ja sam čitala samo Moja omiljena supruga i svidelo mi se. Odlazak britnskog mladog para u Kinu, navikavanje na njihove običaje, pošto žive u kvartu sponzoruša, njihovo međusobno udaljavanje... Da je u pitanju naš pisac i da piše o sponzorušama, ili bi pravio erotski šokantni roman ili neku vrstu osude. Parsons se potrudio da stvarno vidi uzroke zbog kojih se žena odlučuje na vezu iz materijalne koristi. A to nije uvek bes i želja da se ima 87 pari Loubutin sandala.
 
I ja sam čitala Moja omiljena supruga. Da ne ponavljam, slažem se s tarabicom. Knjiga mi se dopala, pa sam kupila i Novi početak, ali je on izneverio moja očekovanja. Dosta mlaka priča o čoveku kome je posle srčanog udara presađeno srce mladića. Ne preporučujem je.
 
Evo i ja razmišljam. Emotivan je, ali ne u nekom tralalala smislu (Mirka, imaj milosti, imala sam 2 iz srpskog u školi, ne umem da pišem sastave:lol:).
Pročitala sam Pravu porodicu (dobra je, ali me nije oduševila), Moju omiljenu suprugu (zbunjena sam bila zbog onih spozoruša kineskih) i Za moju malu - oduševila me

Možda je zbog načina na koji piše o porodici, svi su tako emotivni, vole se, podržavaju međusobno, pomažu...
Ne znam.
 
Poslednja izmena:
meni su se svidele "nase nezaboravljene price", od parsonsa sam samo to i procitala, ostalo mi je delovalo previse njanjavo, ali gomila zena (od ukusa :lol:) se odusevljavala njegovim romanima- ovim koje ste navele... nase nezaboravljene price su sex&drugs&rock&roll :lol: london krajem 70ih, zabavno...
 
meni su se svidele "nase nezaboravljene price", od parsonsa sam samo to i procitala, ostalo mi je delovalo previse njanjavo, ali gomila zena (od ukusa :lol:) se odusevljavala njegovim romanima- ovim koje ste navele... nase nezaboravljene price su sex&drugs&rock&roll :lol: london krajem 70ih, zabavno...

I meni je ta, kao sto vec napisah, najbolja. Uz Za moju malu sam plakala mLogo, Novi pocetak mi se nije dopao, Prava porodica-ne secam se o cem se radi, ali znam da mi je bilo toplo oko srca dok sam citala(sto sam pateticna od jutros). Sve u svemu osim romana Nase nezaboravljene price(koji je vrlo zanimljiv, kao sto napisa Alal sex&drugs&rock&roll ), svi su emotivni, nisu ljigavi i nisu plitkoumni, ali nisu ni za padanje u nesvest. Citati za odmaranje mozga.
 
Pocela sam jednom da citam Parsonsa i nesto mi nije bio zanimljiv.
Ima tome 5 godina.
Skoro mi drugarica prica kako je progutala sve njegove knjige pa sam se zapitala dal treba ponovo da pokusam.

Zasto vam se dopada Parsons?
Sta bi ste rekli o njemu kao piscu nekome ko nikada nije cuo za njega ...
Kako bi ga preporucile?

Ja sam citala Covek i decak, Covek i zena, i Za moju malu.
Sve sam to citala pre par godina.

Nisam bas pala u nesvest od odusevljenja, ali mi se dopada sto pise opusteno, ume prilicno realno da izrazi emocije ili ih bar ja prepoznam kao svoje (kao n.pr Za moju malu gde pise o baki a ja sam tad imala isti slucaj sa svojom :( )

Sta znam..ja ne volim knjige koje opterecuju previse i koje me teraju u neku dubiozu (sad ce neki da se zgranu :lol: ) u smislu filozofije iako je filozofiju volim.

Dok imam dosta strucnih stvari koje su manje vise opterecujuce (politika)
volim da me knjiga opusti i ponese, a ne da me smori. Opet to ne znaci da volim nesto tra-la-la.U tom slucaju ne bih citala knjige nego ljubavne vikend romane :lol:
 
pa i nije bog zna sta :lol: ali je entertaining

da nije jedne j. koja mi je poklonila doticnu knjigu, parsons bi za mene ostao onaj sto pise knjige za moju malu, za moju veliku, za moje dete i sl...

nego zene kako vam se svidja hornbi? kad zmo kod lakih engleza :D
 
Pšta znam, pitko je... zvuči kao da je neki drugar (tj. ne bih mu dala)... čitala sam samo High Fidelity, i videla sam About a Boy... jedan od onih pisaca koji ladno uopšte ne bi morali da postoje, tj. da pišu... i kad pomisliš, baš po njegovim knjigama snimaju filmove, i prodaje velike tiraže :) ovaj svet je stvarno čudan...
 
I ja sam samo High fidelity i pomislila sam - čoveče, ovako bih i ja mogla da napišem knjigu o pesmama i momcima :rumenko: al ajde da ne preterujem :lol: Brzo sam je pročitala, al nisam bila oduševljena. ;)
 
Meni su i on i Parsons pandan Bridžit Džons. Ista meta, isto odstojanje.
Mada, od Parsonsa sam čitala samo ono Čovek i dečak i radnje se sećam kao kroz maglu, eto kakav je utisak ostavio. Posle me smorila i sva ona gungula oko njega, ultramegagigapopularnost i tako to :D
 
E pa bas covek i decak ja poce da citam i smorih se ko pas.
Sad ne znam dal da krecem iznova u avanturu zvanu Parsons il da zauvek odustanem.

Nesto sam u fazi njanjavih knjiga , nista dubokoumno mi se ne cita , opet sam uzela Kinselu , ubio me bog ako sam normalna , al ko velim ostala mi je jos jedna aj da procitam i tu zadnju pa da zapecatim tu autorku za vjek i vjekova.

Sad citam Devojka iz dvadestih.

Knjige iz Alnarija stigle u subotu al ja nisam bila tu tako da sam morala necim da se cupam od slusanja teskih porodicnih prica , i eto Kinsele opet u mojim rukama .


Muz procitao Adamove sinove , njemu super knjiga al kukao je na prevod non stop, kako je on zaključio da je prevod los niko ne zna :lol: Sad cita Narodnu dekleraciju ljubavi i vidim ne mrda se mnogo mora da je smorna :cool:

A ni ja ne mrdam po Zamku u Pirinejima ....sve je nekako zaobilazim ...ko da je obavezna lektira :lol:
 
Dobra noć, devojke... ja nešto zaobilazila ovu temu, ali sad sam pročitala par stranica unazad pa vidim da se pominju i neke knjige koje sam i ja pre kraćeg ili dužeg vremena pročitala, pa reših da se uključim. Prvenstveno me privukla priča o Zamku u Pirinejima... sa kojim sam se mučila isto kao Mirka, ali sam ga pročitala. Na kraju se sve nekako skockalo, a meni ostao osećaj da nisam baš sve pažljivo pročitala. A i nisam, jer je na nekim mestima toliko tupi sa nastankom planete zemlje i tako nekim stvarima, da sam zaista samo preletela pogledom do nekog dela gde se opet radi o njima.
Morala sam da je pročitam jer mi ju je poklonio brat za rodjendan. A, kako mi je ispričao, tražio je u knjižari nešto za intelektualku srednjih godina, da ne bude nešto previše lagano kao što su Isidora Bjelica i Mirjana Bobić-Mojsilović. Onda su mu preporučili Zamak u Pirinejima i ja sam prosto morala da ga pročitam da bih opravdala njegovo verovanje da sam ipak vredna nečeg malo ozbiljnijeg od gorepomenutih.
Mada, moram da priznam, da sam Mirjanu sa zadovoljstvom i uživanjem čitala, što se ne bi moglo reći za Isidoru.... jednom sam nešto počela, ne sećam se ni šta, ali mi je bilo potpuno bezveze i odustala sam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top