Pitanje za pekare

Mohe

Zainteresovan član
Poruka
212
Ima li ovdje i jedan pekar da mi pomogne u rešavanju problama sa proizvodnjom hleba? Radim sa pekarom već duže vremena, imam tunel peć na drva, dva mlada i poprilično neiskusna pekara,i kilo problema vezanih za proizvodnju.
Ako mi ne pomognete-mrtva sam!
 
pa ako ti ne ide, batali
ako svaki dan postite daj da vas reklamiram poshto vernicima to treba, ajd ovo na ulju se i nadje ali posno na vodi je teshko pronaci, i da je stvarno na vodi. sledeca nedelja ti je cela na vodi, odnosno pon-petak na vodi a sub-ned na ulju. pazi riba ide retko u ovom postu osim ako neko nema dozvolu
ova nedelja ti je bez mesa i masti, samo sir, mlechni proizvodi i jaja..ne ni zelatin. moze i sreda i petak

u stvari nisam neki reklamdzija ali mozhda uvalim nekom neki info proshirice se pogotovo ako si na nekom zgodnom mestu ne znam. mozhda da pravish lanch pakete ovima za ostrog
 
?:
pa ako ti ne ide, batali
ako svaki dan postite daj da vas reklamiram poshto vernicima to treba, ajd ovo na ulju se i nadje ali posno na vodi je teshko pronaci, i da je stvarno na vodi. sledeca nedelja ti je cela na vodi, odnosno pon-petak na vodi a sub-ned na ulju. pazi riba ide retko u ovom postu osim ako neko nema dozvolu
ova nedelja ti je bez mesa i masti, samo sir, mlechni proizvodi i jaja..ne ni zelatin. moze i sreda i petak

u stvari nisam neki reklamdzija ali mozhda uvalim nekom neki info proshirice se pogotovo ako si na nekom zgodnom mestu ne znam. mozhda da pravish lanch pakete ovima za ostrog
No.1 Da mi baš ne ide, ne bih bila u ovum poslu već desetak godina.
No.2 Ne bi se reklo da si neki vjernik, čim pišeš ime manastira bez velikog početnog slova.
No.3 A kad se sve to sabera, reklo bi se da imaš ozbiljnijih problema sa kilažom.
 
Moj teco drzi pekaru, i neverovatno koliko je on problema ima u svojoj dugogodisnjoj privatnoj karijera, ja da sam bio na njegovom mestu davno bih digao ruke.
Ali on je istrajao i pored toga sto mu mnogo njih duguje ogromne pare (koje verovatno nikad nece videti) opet je uspeo da zaradi za najnovije pecnice, za 6 kombija, da drzi prodavnicu i da kupi noviji opel.
 
loop:
Reci sta te konkretno interesuje pa da ga pitam za savt ;)

Imam tunel peć na drva, ne znam koliko on ima iskustva sa takvim pećima. Ako je radio na njima to bi super bilo. Ajde vidi mi to? Razmišljam se da uzmem neku drugu peć, ali ne znam koliko je to pametno, jer znaš kakav je narod, nikad mu ugoditi.
 
miskov:
Da to nije malo prevazidjeno.Sad pekari imaju neke komore prvo za narastanje itd.to ja kao laik znam .:o

Komora ide posebno, mada može i u sklopu peći, to je svejedno. A što se tiče ove peći koju ja imam nije zastarela, ali je teži princip rada, mada i hleb je mnogo ukusniji, samo joj treba ući u štos.
 
Ima i onih parnih peći, to već nikad ne bih uzela, onda na ugalj, naftu...i svaka je specifična na svoj način i iz svake od njih je drugačiji hleb.A što se tiče ove na drva, iz nje je hleb najsličniji domaćem,a takav se u suštini najviše traži.
 
Pitacu ga sutra obecavam, sad je kasno.Secam se da je on radio sa tom peci na drva, ali kasnije kad je zaradio kintu presao je na pec na struju.Pitacu ga koje su prednosti i mane, pa ti javim sutra ;)
 
loop:
Pitacu ga sutra obecavam, sad je kasno.Secam se da je on radio sa tom peci na drva, ali kasnije kad je zaradio kintu presao je na pec na struju.Pitacu ga koje su prednosti i mane, pa ti javim sutra ;)

Gledala sam neku peć naftu, i hleb mi se učinio dosta dobar, i najslični je ovome iz peći na drva. Pitaj ga šta misli o tome? A poslije toga, ako Bog da, možemo da razmijenimo recepte, ako me ti ne izdaš. Jel da da nećeš? :lol:
 
Mohe:
No.1 Da mi baš ne ide, ne bih bila u ovum poslu već desetak godina.
No.2 Ne bi se reklo da si neki vjernik, čim pišeš ime manastira bez velikog početnog slova.
No.3 A kad se sve to sabera, reklo bi se da imaš ozbiljnijih problema sa kilažom.

daleko od toga da sam vernik, ali steta da u nekom gradu nema takvih pekara, postoje ljudi kojima je to jako bitno. slucajno znam pravila posta, poznajem dosta vernika. :I ona stroza. mada, nadje se tu i tamo, ali sve je to uzasno skupo. :(
pa imam i probleme sa kilazom, eto ideje - uvedi makrobiotichki program :)

pa kako se onda mucis ako si u poslu deset godina i pomoc trazis preko neta :(
 

Back
Top