Takmicenje iz prirodnih nauka i matematike

Swami

Početnik
Poruka
1
Da li znate kada se održava opštinsko takmičenje iz biologije za srednje škole, koje oblasti će biti na testu i iz kojih knjiga se treba spremati?
Unapred hvala!

------------------------------------------
edit by moderator Stevee:

Na ovoj temi mozete diskutovati o takmicenjima iz prirodnih nauka i matematike, svaka diskusija o istima je dozvoljena (vremenski periodi, predekspozicije i dr)

Uzivajte

--------------------------------------------
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sto se tice udzbenika koristi nove.Ne znam datum,ne ucestvujem. Sto se tice priprema...potrazi u Centrima za talente testove sa proslih takmicenja. Adrese u BG(valjda jos uvek vaze)
Regionalni centar Beograd I-Zemun
Cara Dusana 57
011/615-314
Regionalni centar Beograd II
Karadjordjeva 48
011/3284-186
Ako nemaju testove..koristi sa proslih prijemnih ispita(zbirka za med. fax....) ili trazi na netu pitanja sa nacionalnih olimpijada npr. Britanske bioloske olimpijade http://www.iob.org/?tree=000_008_003_005_001

ili Internacionalne bioloske olimpijade
http://www.ibo-info.org/questions.htm

Srecno drugar! :)

zami'87.
 
Bila sam ja prosle godine na opstinskom i bilo je tesko i falila su mi 4 boda do treceg mesta :(...
Ali dobro bice bolje ove godine...
Na skolskom ne znam stvarno sta moze da bude,zavisi od profesora u tvojoj skoli da li ce dati tezi ili laksi test.
Posto ima jos vremena pokusaj da nabavis zbirku da bi vezbala malo :
Biologija - takmicarski zadaci za VII i VIII razred (sa resenjima) napisali su je Gordana Subakov-Simic,Marina Drndarski i Neda Radisavljevic...
Eto odatle bi mogla da vezbas,a prosle godine na opstinskom su zadaci bili vise logicki...
Nadam se da sam pomogla :)
 
e owako...idem u sredu na shkolsko takmichenje iz biologije,i nemam pojma kakwa tje pitanja da budu,pretpostawljam da to zawisi od nastawnika(tj od moje nastawnice xD) ali ipak bih htela da was zamolim da mi neko napishe kakwa su njemu bila pitanja,ili ako chuwa test...ili bilo kako da mi pomogne...7. SAM RAZRED! uchimo o EKOLOGIJI. i bitje od pochetka knjige ono opshte i onda WODENI EKOSISTEMI , u mojoj knjizi do 114. stranice...UNAPRED HWALA i PLS pomognite!=)
 
IDE NAM TAKMICENJE...SEDMACIIII....KMEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!28.!!!!AL BAR CE VALJDA BITI DOBRA ORGANIZACIJA,POSTO CUJEM DA JE IZ BIOSA UVEK NAJBOLJ(MAKAR SIGURNO NECE BITI KOZJE MLEKO I SENDVIC SA JAJIMA!!!GROOTA!UFF...FFUJJ!!!)!ZELIM SVIMA(A NAJVISE SEBI)SRECU I DA SE VIDJEMO NA REPUBLICKOM!!!!
 

Back
Top