Takmicenje iz prirodnih nauka i matematike

ja sam se sad vratila sa opstinskog.....bilo je zeznuto,ali lako...pitanja su su bila samo iz one bele knjige.....meni su pitanja bila laka al je puno njih predalo prazne listove.....bile su i neke ukrstenice i asocijaci a kasnije cu postaviti pitanja

Ja sam baš čuo da su se neki nastavnici bunili jer je bilo previše pitanja iz one druge knjige (ali piše u pravilniku takmičenja da je trebalo koristiti obe)

Inače pokazali su mi i onu treću knjigu, sa zelenim koricama (koja će valjda biti dodata sledećoj generaciji). Najviše liči na udžbenik od sve tri knjige (ona bela se razvlači kao starinska predugačka enciklopedija a ona ljubičasta je više slikovni rečnik)
 
evo,stavicu ovde-
moze li neko,onako u par recenica da mi sklepa,srz srzi biosinteze proteina?
stvarno se ubih,i ne mogu da nadjem,a da ucim napamet ,ne znam:(

image002.gif


Malkice duži opis imaš na http://www.teorijaevolucije.com/mutacije.html
 
Ja sam baš čuo da su se neki nastavnici bunili jer je bilo previše pitanja iz one druge knjige (ali piše u pravilniku takmičenja da je trebalo koristiti obe)

Inače pokazali su mi i onu treću knjigu, sa zelenim koricama (koja će valjda biti dodata sledećoj generaciji). Najviše liči na udžbenik od sve tri knjige (ona bela se razvlači kao starinska predugačka enciklopedija a ona ljubičasta je više slikovni rečnik)
:dontunderstand
ne,ja sam ucila iz one "slikovnice" od Jelene Đorđevic,a pred takmicenje sam procitala sve iz one bele knjige od brigite(tako se bese zove?).ali to je bezveze ,treba da daju na takmicenju neka pitanja koj ase nalaze u preseku svih izdatih knjiga iz biologije za VII,jer mnogi nemaju tu belu knjigu!:dontunderstand::evil: ja imam srece da mi najbolja drugarica ide u osmi razred pa sam,posto su njena i ona nova knjiga od brigite iste,od nje pozajmila knjigu kako bih se spremila za takmicenje.......sad,posto sam prosla dalje,i sama sam kupila tu knjigu kako ne bih zavisila od drugarice,a da bih mogla svako vece malo dA procitam;);):whistling::manikir::telefon:
 
Ja sam baš čuo da su se neki nastavnici bunili jer je bilo previše pitanja iz one druge knjige (ali piše u pravilniku takmičenja da je trebalo koristiti obe)

Inače pokazali su mi i onu treću knjigu, sa zelenim koricama (koja će valjda biti dodata sledećoj generaciji). Najviše liči na udžbenik od sve tri knjige (ona bela se razvlači kao starinska predugačka enciklopedija a ona ljubičasta je više slikovni rečnik)

ne,ja sam ucila iz one "slikovnice" od Jelene Đorđevic,a pred takmicenje sam procitala sve iz one bele knjige od brigite(tako se bese zove?).ali to je bezveze ,treba da daju na takmicenju neka pitanja koj ase nalaze u preseku svih izdatih knjiga iz biologije za VII,jer mnogi nemaju tu belu knjigu!:dontunderstand::evil: ja imam srece da mi najbolja drugarica ide u osmi razred pa sam,posto su njena i ona nova knjiga od brigite iste,od nje pozajmila knjigu kako bih se spremila za takmicenje.......sad,posto sam prosla dalje,i sama sam kupila tu knjigu kako ne bih zavisila od drugarice,a da bih mogla svako vece malo dA procitam;);):whistling::manikir::telefon:
 
:dontunderstand:
ne,ja sam ucila iz one "slikovnice" od Jelene Đorđevic,a pred takmicenje sam procitala sve iz one bele knjige od brigite(tako se bese zove?).ali to je bezveze ,treba da daju na takmicenju neka pitanja koj ase nalaze u preseku svih izdatih knjiga iz biologije za VII,jer mnogi nemaju tu belu knjigu!:dontunderstand:
Evo kako je to bilo, pravilnik takmičenja pravi Srpsko biološko društvo zato što su oni zvanično nadležni, ali oni nemaju veze sa samim školama pa su pitali grupu nastavnika da pomognu (što je dobro). Nastavnici već par godina pokušavaju da odrede šta da rade kada bude više od jednog udžbenika (bile su u opticaju i ideje da se dodatno koriste i Školski anatomski atlas i Školski fiziološki atlas Kreativnog centra, ali tek njih nema za sve), i došli su do zaključka da je najbolje da svi uče iz obe trenutno postojeće knjige jer je tako najviše fer (npr. u nekim drugim krajevima svi đaci imaju belu knjigu) tako da nastavnici (koji navodno pripremaju đake za takmičenje) treba u svakom slučaju da imaju sve knjige pa da iz njih rade sa tih nekoliko đaka koji idu na takmičenje.

Biće tek veselo od sledeće godine u osmom razredu kada budu tri ili četiri udžbenika (četiri su u pripremi a koliko će da prođe konkurs ne zna se).
 

Ovo je i meni jako pomoglo u savladavanju mog gradiva iz biologije.

Strasno se nerviram zato sto, glupo je sto tako kazem, ali profesor nije dobar. Prva stvar je konfuznost u njegovim predavanjima, potom tacnost podataka koje nam on iznese (verujte nije da lupam ovde gluposti), trece je potpuna nepovezanost sa knjigom tako da to sto ucimo mogu da nadjem samo u svesci i nigde vise, a pitajte kako da stignem dvesta na sat da pisem i hvatam beleske ... :lol:

Sjajno endo ...
 

Back
Top