Zašto homoseksualcima treba zabraniti usvajanje

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kod ovakvih pitanja obično sledi odgovor , to je nenormalna zajednica .
Odmah je tu i kontra odgovor , homoseksualci (i muški i ženski ) su posvećeniji i nežniji nego nekad normalna porodica.......

Moj odgovor će biti postupan i kratak.....

-muškarci i žene imaju različite pristupe i načine razmišljanja i u životu i u ljubavi i vezi....
-detetu u razvoju i odrastanju treba primer (zato se bunim da u ustanovama postoje parovi pedagoga učitelja , a ne vaspitač i vaspitač......) jer dete uči na odnosima koje posmatra.
Zato je detetu potreban primer razvitka emocija, ljubavi i načina gledanja i osećaja na oba načina , tj. i na muški i na ženski način.....Tako biva sposobno da sutra samo ispolji zdrave emotivne odnose.....
-koliko god vam se činilo da je u patrijahalnom društvu dete gledalo isključivo dominaciju oca, primetićete da su veliki broj , ako ne i svi veliki i uspešni ljudi imali ogroman uticaj razlike muškog i ženskog načina razmišljanja tj. očevog i majčinog načina razmišljanja .
-U slučaju nedostatka ova sva načina percepcije sveta i načina razmišljanja , dete odrasta "normalno" ali u sebi ostaje uskraćeno za nijanse onog pola koji je falio....Ono se trudi da to pokupi u svojoj okolini , ali uvek ostaje uskraćeno za nijanse. A često vrši i projekcije ponašanja nedostajućeg pola.....
"Bipolarnost" osobe je u ovom slučaju vrlo važna za normalno stvaranje emotivnih veza....
-Postavlja se pitanje šta sa samohranim roditeljima?
PA i oni imaju problem nedostatka "bipolarnosti".
Inače ne bih mogao da u razgovoru skoro uvek prepoznam takvo dete iako ne pričam o M-Ž odnosima već o običnim stvarima , nekad i struci....

S tim da se kod homoseksualnih roditelja stvara još veći nered , jer dete ima vrlo uverljivu iluziju da su dva pola prisutna, ali sličnog ili istog načina razmišljanja.

-----------------------------------------------------------------
Da li ovakvim pristupom jača egocentričan način razmišljanja. Egocentričan zato što dete bipolarnu porodicu vidi kao 2xunipolarnog roditelja..... Možda iz ovoga sve više sledi egocentričnost današnjeg homoizraženog sveta.....egocentričnost koja nije stvarna egocentričnost već jednostavno uskraćenost za bipolarnost odrastanja.....
-----------------------------------------------------------------
Pomalo je loše i ona podela da je jedan roditelj ovlašćen za neke dozvole za dete , a drugi za druge.........ali otom potom.....

Šta vi mislite o ovome.....
 
Iskreno, nisam gay, niti animal master... ali sam razmisljo da usvojim nekog varana, sta znam, bas mi se dopadaju. Mada i kengur je simpaticna zivuljka...
Sta je bolje kengur ili varan? Bas sam sada zapao u dilemu.

Ako razmisljamo o tome da svaka zivuljka ima svoga oca i svoju majku, sto je sasvim normalno, ovakva slike se pred tim definitivno krive. Ubedjen sam da mi nismo drustvo koje moze razmisljati o tome na nacin na koji to gledaju neke razvijenije "zajednice". Odgovor nije bitan, jer bi svakako bio patetican i glup, ali takve stvari donose bezbro pitanja o odrastanju tog usvojenog deteta, ne u smislu da ce imati traume... vec u smislu da ce jednog dana zeleti da upozna svoju majku, oca... ili nekog brata ili sestru (mi ljudi imamo takve neke odnose, ako ne gresim)... Mozda neko glupo pitanje...:"Ko su ovi ljudi oko mene, ko mi je majka a ko je otac, verovatno ih imam, ali to svakako nisu ova dva tipa koji sada vode lubav dok ja ucim".Suvise mi je jeziva jedna takva pomisao. Neko ce reci da sam klasican balkanski stereotip... Ipak, ako je za utehu bejah iskren.
 
pa bolje da budu usvojena i u takve porodice,ako ce dobijati ljubav,paznju i hranu da jedu,nego da sede po sirotistima,ulicama,sahovima i slicno onako jadna,izgladnela musava i prljava.
aj,naravno da vise volim sto imam majku i oca nego dve majke ili dva oca,ali jos manje bih volela da nemam nikoga i da zivim u sirotistu. :neutral:
 
Naravno da im to treba zabraniti. Da je prirodno da dva muškarca imaju dete, priroda bi im to i omogućila - a ne sad kao čovek treba da se pravi pametan i da im tako nešto dozvoljava :roll:
Ja mnogo volim decu, i na njihovoj sam strani... Zar treba da ih jednog dana bude sramota što su rasla tako? Da ih ceo život neko proziva zbog toga? Ma ajde...
Na stranu 'deri, nek rade šta im se radi - sve dok to ne forsiraju priču okolo, ali ovde su deca u pitanju, i kad već mnoge stvari ne mogu da biraju i kad su već ostali sami na svetu, bez svojih bioloških roditelja - glavu bi razbila nekom ko bi tako neku odluku doneo umesto njih.
 
Daš im ruku oni bi celu boolju!
Tako isto jedna lujka sa kerom obećala da će "samo da prolazi pored prozora"...
Govanaca koliko hoćeš od tog prolaženja.
E sada sam spremio sve što treba pa da vidimo...

Tako funkcionišu ljudi...
Bolje da deca ostanu sirotištu nego li ih dati crkvi ili homićima...
sva tri načina su teška ali je prvi (sirotište) - prirodniji
Da se ne zavitlavamo sa tim stvarima!
 
I sad ce opet mene ovde da proglase za netolerantnu osobu, kao i na dosadasnjim slicnim temama,ali u ovakvim slucajevima, moram da se ponavljam!
To su bolesni ljudi, i ne bi oni doneli vise topline nekom detetu iz doma zatosto oni to zaista hoce i zato sto su( ili nisu?) psihicki u stanju, vec smatram da je to njihov pokusaj da pokazu nama, jadnicima koji ih " ne razumemo ", da su oni drustveno odgovorna i savesna bica za tako nesto! Drugim recima, da su NORMALNI! Ali sama cinjenica da u to treba da ubedjuju druge ljude, mene opet vraca na pocutnu misao! Da je to normalno, bioloski bi bilo moguce imati potomstvo izmedju pripadnika istog pola!
Dok su oni dalje od mojih ociju,sve je ok., i zato Patak, sto me bre nerviras ovakvim temama?
 
lara#1:
Takvo dete, koje bi odrastalo u pederskoj ili lezbejskoj porodici, imalo bi hranu, odecu, krov nad glavom - ali sta bi imalo u glavi? Totalno pogresnu sliku o medjuljudskim odnosima, asocijalizovalo bi se i bilo bi nespremno na ono sto ga ceka u zivotu kao odraslu osobu.

Na žalost, pojedini su nespremni za život i asocijalni iako su potekli u normalnim porodicama.
Verovatno si mislila na traume kada takvo dete poveže da takvo stanje tj okruženje u kom živi - nije prirodno.
Poruge vršnjaka i kalemljenje osobina koje u sebi nema...
 
Bez nerviranja molim....

To nam itekako prilazi sa zapada , još uvek ne kao nametnuta forma ili standard, ali kao preporuka....

Lični afiniteti tu ne bi trebalo da budu presudni , zato moj lični stav prema homoseksualcima ovde nije pomenut....Ali je zato bitno postupati po kriterijumu koji je bitan....
Ako je budući razvoj dece u pitanju , onda je to kriterijum.....A homo zajednica pada po ovom kriterijumu.....
 
1.homoseksualci su normalna ljudska bica

2.vecina ljudskih bica ima potrebu da ima dete i sposobno je da detetu pruzi ljubav i paznju potrebnu za izrastanje u normalnu licnost

3.oni ljudi koji su spremni da usvoje dete,po pravilu su spremni da uloze max u to dete, vise nego mnogi bioloski roditelji kojima su se deca "desila"

4.mnoga deca bez roditelja odrastaju u domovima bez osecaja pripadnosti ikome...nose teret nevoljene i nepotrebne dece, vape za neznoscu i toplinom...ima li iko pravo da (zbog svoje licne netrpeljivosti prema homoseksualcima) uskrati makar jednom detetu mogucnost da bude voljeno?

5.sta je veca steta, odrasti bez ljubavi, u sirotistu, ili odrasti sa dve mame ili tate?

mislite o tome
:|
 
Dete nije kućni ljubimac i svim roditeljima koji svoje dete tako vide , kao što su neke samohrane majke isto poručujem.....
Kod samohranih očeva se to ne javlja , jer onda oni i ne uzimaju ili ne prave dete....


Zato sam i naveo u prvom postu ono što jeste važno........

Oblikovati ga u nekom drugom iščašenju i to proglasiti bolje nego dom koji može da se učini sasvim podoban za razvoj dece nije BOLJA VARIJANTA....
 
Neva:
I sad ce opet mene ovde da proglase za netolerantnu osobu, kao i na dosadasnjim slicnim temama,ali u ovakvim slucajevima, moram da se ponavljam!
To su bolesni ljudi, i ne bi oni doneli vise topline nekom detetu iz doma zatosto oni to zaista hoce i zato sto su( ili nisu?) psihicki u stanju, vec smatram da je to njihov pokusaj da pokazu nama, jadnicima koji ih " ne razumemo ", da su oni drustveno odgovorna i savesna bica za tako nesto! Drugim recima, da su NORMALNI! Ali sama cinjenica da u to treba da ubedjuju druge ljude, mene opet vraca na pocutnu misao! Da je to normalno, bioloski bi bilo moguce imati potomstvo izmedju pripadnika istog pola!
Dok su oni dalje od mojih ociju,sve je ok., i zato Patak, sto me bre nerviras ovakvim temama?
Slazem se u potpunosti.
Samo bih pitao nesto, jel na kraju razjasnjeno da je homoseuxalizam bolest ili to jos nije odluceno?
 
poznajem devojku koja je odrasla sa 2 zene,nije homosexsualna zajednica,mala je vanbracno dete,pa je druga zena koja nije imala svoju porodicu priskocila u pomoc...mala je divna devojka,zavrsila je fakultet,i to tezak,u roku,vrlo je racionalna,ima predobrog decka,jednako uspesnog,uskoro ce biti nova mala zajednica...po cemu mislis da smo ti,ja ili bilo ko treci bolji od nje ? mislis da sto je odrasla bez father- figure drasticno menja njen pogled na svet? a kako se to ona onda uklapa u zajednicu mnogo bolje nego neki pojedinac iz klasicne porodice? nije direktno tema,ali je vrlo slicno...dugo sam mislila da je father-figure kao i mother-figure zajedno neophodan radi identifikacije deteta sa oba roditelja...vise nisam tako sigurna...opet,praksa demantuje teoriju...
 
Tuzni_patak:
Odakle ti da u domu nema ljubavi.....
a ko ce da ga voli?
neka teta koja mesecno prima par hiljada dinara da cuva i pere tu decu?pa je i sama nadrkana verovatno i na svoju decu a ne na tudju...
da se ne lazemo :roll:
dete ce UVEK da bude vise voljeno od strane roditelja,bioloskih ili ne,naravno ukoliko govorimo o normalnim medjuljudskim odnosima.
a mislim da posebno ljudi koji usvoje decu i koji su se za tu decu borili,i nisu ih dobili tek tako pukim slucajem,da su posebno spremni da u njih uloze ljubav,trud,paznju pa i novac na kraju krajeva.
a dete ce svakako biti vise voljeno i srecnije u porodici (bio kog pola ) ako ima osecaj pripadnosti nego u sirotistu gde je prakticno nicije. :neutral:
 
Tuzni_patak:
Dete nije kućni ljubimac i svim roditeljima koji svoje dete tako vide , kao što su neke samohrane majke isto poručujem.....
Kod samohranih očeva se to ne javlja , jer onda oni i ne uzimaju ili ne prave dete....


Zato sam i naveo u prvom postu ono što jeste važno........

Oblikovati ga u nekom drugom iščašenju i to proglasiti bolje nego dom koji može da se učini sasvim podoban za razvoj dece nije BOLJA VARIJANTA....[/QUOTE]


posle ovog posta, patak, imam zelju samo da te izudaram...nemas ti zlato moje pojma ni o deci, ni o onome sto je deci potrebno..
kucni ljubimci?da li si svestan koliko je strasna uvreda koju si upravo izrekao?
gotovo jednako velika kao ona glupost-otkud ti to da u domu nema ljubavi?ima, mrvice..i golobovi prezive hraneci se mrvicama u parkovima, pa tako i ta jadna deca po domovima gladna i zeljna ljubavi i paznje prezive..ali nemoj se ni usuditi reci kako je to sasvim ok..jer nije..nije ok

tvoje ideje o iscasenjima su iscasene...
uh, kako me ljutis:evil:

i da se razumemo..ne potenciram ja ovde homoseksualne brakove, niti ideju da im se daju deca..i nije ovo prvi put da se na forumu prica o tome...naravno, da treba ispitivati podobnost svakog coveka koji zeli da usvoji dete..veoma strogo, rigorozno..da se minimizuje mogucnost da dete dodje u ruke nekog frika..ali, ako covek ili par ispunjava sve najstrozije kriterijume, ljudske, matrerijalne, moralne,kakve hoces, dakle ako ispunjava sve uslove, da mu-im treba uskratiti mogucnost da usvoje dete samo zbog sexualnog opredeljenja....ja mislim da ne treba
 

Back
Top