Bios zakljucan

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
287
Ewo owako:
Imam Fujitsu Siemens PIII na 450Mhz sa 128MB rama i tako to.Na njemu je bio windows Me i sad je pao.Imam problem jer nikako ne mogu da udjem u BIOS jer je stavljena sifra koju ne znam a ne zna je ni lik od koga sam dobio komp.Sta da radim kako da preskocim sifru i udjem u BIOS.Ovo moram da uradim jer treba da namestim da mi first boot device bude CD.
STa da radim
I KAKO BI NA OWOM KOMPU RADIO XP(sa iskljucenim stilovima i odredjenim suvisnim servisima


POZDRAV
 
DeXa:
Ewo owako:
Imam Fujitsu Siemens PIII na 450Mhz sa 128MB rama i tako to.Na njemu je bio windows Me i sad je pao.Imam problem jer nikako ne mogu da udjem u BIOS jer je stavljena sifra koju ne znam a ne zna je ni lik od koga sam dobio komp.Sta da radim kako da preskocim sifru i udjem u BIOS.Ovo moram da uradim jer treba da namestim da mi first boot device bude CD.
STa da radim
I KAKO BI NA OWOM KOMPU RADIO XP(sa iskljucenim stilovima i odredjenim suvisnim servisima


POZDRAV

U BIOS ces uci tako sto ces ga resetovti pomocu dzampera na ploci (kada ugasis komp i izvadis kabal iz napajanja na ploci nadji dzamper pored koga pise CMOS CLEAR i pomeri ga na druga dva pina--- posle 30sec vrati kako je bilo i pali makinu)!!!

U principu ne bi radio lose XP na toj masini samo bi ti ja preporucio jos RAM memorije!!!


Pozdrav!
 
Bios ces resiti tako sto izvadis bateriju koja je na ploci, na par sati, recimo 2-3, i vratis, trebalo bi da se resetuje i da nema pass kada ponovo pokrenes komp ...
Ja imam komp na 500 mhz, 256 rama i radi XP odlicno, dakle kupi jos 128 rama , to ti je 10-15 evra i radice lepo.
Pozdrav.
 
A imas jos jednu opciju, proizvodjaci bios-a naime stavljaju na svoje masine backdor (sto u prevodu znaci postoje sifre koje otkljucavaju svaku lozinku)....
Znaci jedino sto trebas da uradis jeste da pogledas koja ti je verzija biosa i ko je proizvodjac i potrazis na njihovom sajtu. Eto imas i tu lepu opciju, ko nije znao eto moze da koristi i ovo...
 
Kao prvo, nemoj bios ocisti kao poslednji korak....jel neznas koja su ti podesavanja bila, i moze na tako staroj masini da se poce zakucavati, ako nisu ukljucena sva podesavanja koja su bila pre ciscenja

Probaj da na netu nadjes fabricke sifre za prolazenje u bios, po onda tamo ukucaj novu sifru ili je obrisi.
 

Back
Top