PELE ILI MARADONA

Sta imas snimak tog mecha.
c024.gif
 
Izvini Branko al' toliko je bilo ovakvih tema,a sad treba jos o njima dvojici voditi raspravu .... kako?
Pogotovo sto ovde vecina bila nije ni videla loptu dok su oni igrali fudbal ... a kamoli njih...pogotovo PeleTa koji nije ni igrao u Evropi ... obojica su carevi ,....al' sta mi sad tu da drobimo o njima....


I STA SE DERES NA MENE ????
 
mozes li objasniti zasto pele?
po meni je maradona bolji, jer je igrao mnogo kasnije, kad je fudbal postao "ozbiljna igra". ko je gledao snimke nekih utakmica iz peleovog vremena, razumjece sta hocu da kazem.
 
.pissbottleman:
Izvini Branko al' toliko je bilo ovakvih tema,a sad treba jos o njima dvojici voditi raspravu .... kako?
Pogotovo sto ovde vecina bila nije ni videla loptu dok su oni igrali fudbal ... a kamoli njih...pogotovo PeleTa koji nije ni igrao u Evropi ... obojica su carevi ,....al' sta mi sad tu da drobimo o njima....


I STA SE DERES NA MENE ????
OK BRATE ISKULIRAJ ... U PRAVU SI ALI NEMORA DA ZNACI DA NIKO NISTA NEZNA O NJIMA
 
Zna svako dosta o njima...Ali to su dva razdoblja!!!!
Pele nikada nije igrao u Evropi a zavrsio je karijeru u Americi:lol:
Dok je Maradona sa polovicnim Napolijem u kojem je samo on bio prakticno Zvijezda pokorio Italiju!!
Ne govoreci sta je sve uradio za repku Argentine(ona zlatna ruka itd.)
Po meni je Maradona bolji!!!! Jer ipak je on osjetio donekle danasnji fudbal koji nije vise tako lijep za oci!! Ali opet kazem ja najvise cijenim Garincu!!!!
 
nije bio maradona tada jedina zvijezda. koliko znam tad su za napoli igrali jos kareka i alemao. ali to naravno ne umanjuje njegov doprinos.
svaka cast igracima poput pelea, garince, vave, puskasa, kocisa, cibora, di stefana, krojfa,... al' ne moze se porediti ondasnji fudbal (koji je licio na trening utakmice) sa danasnjim. danas je velika lova u igri, samim tim svemu se pristupa mnogo ozbiljnije, pocevsi od fizicke spreme fudbalera do mnogo boljih uslova za rad,...
sto rece neko "nekada su na utakmicama bogatasi gledali siromahe, a sada siromasi gledaju bogatase"
 
Ja sam za PeleTa! :lol:
Maradona je isto kralj,ali sam ga manje gotivio zbogtoga sto je bio narkos i sto je uvek pravio sraanja.
Dadimar pomenu Garinchu! Kakv je to igrac bio. Neki i danas u Brazilu smatraju da je bio bolji od Pelea...ali je bio alkoholicar i umro je relativno rano od alkohola i u bedi. Pele se nudio da za njega odigra humanitarni mec da mu se palti lecenje i da se sredi,ali je ovaj odbio jer je bio sujetan.
 
Maradona. Neke situacije iz njegove karijere (na terenu naravno), teško da se mogu i prepričati. Imao sam sreću da ga gledam mnogo puta na TV uživo... Što neko reče, Pele je majstor sigurno, ali tada je malo ko, pogotovo u odbrani, bio fudbalski pismeniji od nekog današnjeg niželigaškog štopera. U Srbiji... Tako da nemamo pravu sliku. Kod ovakvih poređenja treba gledati i period kada su bili na vrhuncu karijere. Pele je igrao glavom, a veličanstveni Diego isključivo srcem. Pa taj je i plakao i skakao, i svađao se i izvinjavao se. Da, da, Maradona, jedan jedini.
 
Pele je car..U svojoj karijeri nije imao ekscesa kao MARADONA..
U stvari Maradona stoji da je dobar igrac ali igranje rukom protiv engleza ne opravdava...
Neka bude da je bio bog u NAPOLIJU bio je i PELE sa tom razlikom shto je crnac i dalje BOG i dan danas..
Mozete biti dobar fudbaler ali ako vas vashe mrlje tokom karijere prate i ceo svet zna za njih shta je to
onda?
 
Pele - Ne samo kao igrac,vec kompletna licnost..
Bila jednom emisija o njemu i mozda najveci plus,pored golova su genijalne asistencije...
Dok je Maradona vise igrao za sebe...
Ali slazem se,ono sto je Maradona radio,ne verujem da ce ikad iko moci...
 
Obojica su LEGENDE!!!!!!
@Pandiani...Da, ali znas li kakvog su nivoa ta dva igraca Kareka i Alemao....Pa kad je otisao Maradona zna se dje su zavrsili!!!
@Ples..Da.. Alkoholicar veliki, imao je cak sedmoro-osmoro djece....Preko 20-tak zena itd..
Ali kao sto kazu on je uvijek imao samo jednu igracku tokom cijelog zivota,zvio je i umro je sa njom(fudbalska lopta) Imao je jednu kracu nogu i on je cak prije Rivelinja uveo Biciklo u fudbalu(takozvana preskakanja lopte)
 

Back
Top