V I N O

Anonymous:
Ja sam za hladno, is frizidera i belo, i crno i roze.Na sobnoj temperaturi mi `ne igra`.A vi?
Jeste, DA! Ako voliš crno hladno, udri po takvom i uživaj, kakve priče o 18 stepeni C. Celog života držim se onog: "Od čega kovač ozdravi, od toga šnajder umire". Nema nikakvih pravila do sopstvenog ukusa.
 
rajlovac88:
Espanol:
Anonymous:
Espanjol,izgleda jedino mi budni ovde? Eto sta radi kasna vecera...
Imam isti slučaj!
Kakve napasti:?.Kako uspevas da ostanes u toj formi ako jedes tako kasno.
A sto se tice vina jedino uz veceru ,obavezno hladno,suvo i crveno. :wink:
Ma, problem je u tome što gladan ne mogu da spavam! Mogu da večeram i u zoru (što mi se često dešava). A ako nema vina može i hladno pivce.
 
Espanol:
rajlovac88:
Espanol:
Anonymous:
Espanjol,izgleda jedino mi budni ovde? Eto sta radi kasna vecera...
Imam isti slučaj!
Kakve napasti:?.Kako uspevas da ostanes u toj formi ako jedes tako kasno.
A sto se tice vina jedino uz veceru ,obavezno hladno,suvo i crveno. :wink:
Ma, problem je u tome što gladan ne mogu da spavam! Mogu da večeram i u zoru (što mi se često dešava). A ako nema vina može i hladno pivce.
Ne dolazis u obzir.Ako nema vina dolazi u obzir samo beli martini ili kampari.Sve ostalo izuzev viskija je bezveze pa makar i po noci.Pivo mi dodje ko lek za burege.
 
Espanol:
rajlovac88:
Espanol:
Anonymous:
Espanjol,izgleda jedino mi budni ovde? Eto sta radi kasna vecera...
Imam isti slučaj!
Kakve napasti:?.Kako uspevas da ostanes u toj formi ako jedes tako kasno.
A sto se tice vina jedino uz veceru ,obavezno hladno,suvo i crveno. :wink:
Ma, problem je u tome što gladan ne mogu da spavam! Mogu da večeram i u zoru (što mi se često dešava). A ako nema vina može i hladno pivce.
Ne dolazis u obzir.Ako nema vina dolazi u obzir samo beli martini ili kampari.Sve ostalo izuzev viskija je bezveze pa makar i po noci.Pivo mi dodje ko lek za burege ili osnova za kolac.
 
rajlovac88:
Espanol:
rajlovac88:
Espanol:
Anonymous:
Espanjol,izgleda jedino mi budni ovde? Eto sta radi kasna vecera...
Imam isti slučaj!
Kakve napasti:?.Kako uspevas da ostanes u toj formi ako jedes tako kasno.
A sto se tice vina jedino uz veceru ,obavezno hladno,suvo i crveno. :wink:
Ma, problem je u tome što gladan ne mogu da spavam! Mogu da večeram i u zoru (što mi se često dešava). A ako nema vina može i hladno pivce.
Ne dolazis u obzir.Ako nema vina dolazi u obzir samo beli martini ili kampari.Sve ostalo izuzev viskija je bezveze pa makar i po noci.Pivo mi dodje ko lek za burege ili osnova za kolac.
Ne preteruj Rajlovac! Pojma nemaš kako uz neku klopu "seda" hladno pivce (naravno ne bilo koje).
 
Ne preteruj Rajlovac! Pojma nemaš kako uz neku klopu "seda" hladno pivce (naravno ne bilo koje). [/b][/quote]
U sta na primer?Meni jedino na pamet uz pivo moze da padne domaca vojvodjanska kobasica na zaru i nista drugo.
Za razliku od toga hladno vince ide skoro uz sve.
 
rajlovac88:
Ne preteruj Rajlovac! Pojma nemaš kako uz neku klopu "seda" hladno pivce (naravno ne bilo koje). [/b]
U sta na primer?Meni jedino na pamet uz pivo moze da padne domaca vojvodjanska kobasica na zaru i nista drugo.
Za razliku od toga hladno vince ide skoro uz sve.[/quote]Ne sporim. Ali, da li znaš da najveći broj Italijana uz omiljenu picu pije pivo! Ja preferiram "Nostro Azzuro" a može i Perroni. Ubija! A uz te kobasice koje pominješ sva moguća mesišta sa žara mogu da se lepo zalivaju pivom. Ne onim BIP "zidarskim", nego nekim malo kultivisanijim.
 
Espanol:
rajlovac88:
Ne preteruj Rajlovac! Pojma nemaš kako uz neku klopu "seda" hladno pivce (naravno ne bilo koje). [/b]
U sta na primer?Meni jedino na pamet uz pivo moze da padne domaca vojvodjanska kobasica na zaru i nista drugo.
Za razliku od toga hladno vince ide skoro uz sve.
Ne sporim. Ali, da li znaš da najveći broj Italijana uz omiljenu picu pije pivo! Ja preferiram "Nostro Azzuro" a može i Perroni. Ubija! A uz te kobasice koje pominješ sva moguća mesišta sa žara mogu da se lepo zalivaju pivom. Ne onim BIP "zidarskim", nego nekim malo kultivisanijim.[/quote]
Ajde da vidimo koja su piva naj ili zelis novu temu.Ovde se najcesce kupuje hajniken i pilss ali sam ja neznalica i bilo bi lepo cuti misljenje strucnjaka "pivopije"
 
rajlovac88:
Espanol:
rajlovac88:
Ne preteruj Rajlovac! Pojma nemaš kako uz neku klopu "seda" hladno pivce (naravno ne bilo koje). [/b]
U sta na primer?Meni jedino na pamet uz pivo moze da padne domaca vojvodjanska kobasica na zaru i nista drugo.
Za razliku od toga hladno vince ide skoro uz sve.
Ne sporim. Ali, da li znaš da najveći broj Italijana uz omiljenu picu pije pivo! Ja preferiram "Nostro Azzuro" a može i Perroni. Ubija! A uz te kobasice koje pominješ sva moguća mesišta sa žara mogu da se lepo zalivaju pivom. Ne onim BIP "zidarskim", nego nekim malo kultivisanijim.
Ajde da vidimo koja su piva naj ili zelis novu temu.Ovde se najcesce kupuje hajniken i pilss ali sam ja neznalica i bilo bi lepo cuti misljenje strucnjaka "pivopije"[/quote]Moja lista piva izgleda ovako:
-Nostro Azzuro
-Perroni
-Prinz Brou
-Guinnis
E posle ovih može i Hajneken!
 
[
Ajde da vidimo koja su piva naj ili zelis novu temu.Ovde se najcesce kupuje hajniken i pilss ali sam ja neznalica i bilo bi lepo cuti misljenje strucnjaka "pivopije"[/quote]Moja lista piva izgleda ovako:
-Nostro Azzuro
-Perroni
-Prinz Brou
-Guinnis
E posle ovih može i Hajneken!
[/quote]
E ajde sad kurs vina.Sigurna sam da si i tu naj.
 
rajlovac88:
[
Ajde da vidimo koja su piva naj ili zelis novu temu.Ovde se najcesce kupuje hajniken i pilss ali sam ja neznalica i bilo bi lepo cuti misljenje strucnjaka "pivopije"
Moja lista piva izgleda ovako:
-Nostro Azzuro
-Perroni
-Prinz Brou
-Guinnis
E posle ovih može i Hajneken!
[/quote]
E ajde sad kurs vina.Sigurna sam da si i tu naj.[/quote]`di me nađe Rajlovac! Stvarno si zloća.
Dakle, nisam uopšte "pivopija" ali volim da uz pojedina jela drmnem hladno pivce, prema navedenoj listi. Ali sam zato MNOGO slab na vina, isključivo crna i bela. "Roze" koja su kao nešto u modi, ostavljam pacerima. To mi je uvek ličilo na vodu kada opereš bure od crnog vina. Neću da preterujem, ali dobaciću ti neku užu listu omiljenih vina (uz obavezna godišta) koja preferiram. Pozdrav.
 
j.[/quote]`di me nađe Rajlovac! Stvarno si zloća.
Dakle, nisam uopšte "pivopija" ali volim da uz pojedina jela drmnem hladno pivce, prema navedenoj listi. Ali sam zato MNOGO slab na vina, isključivo crna i bela. "Roze" koja su kao nešto u modi, ostavljam pacerima. To mi je uvek ličilo na vodu kada opereš bure od crnog vina. Neću da preterujem, ali dobaciću ti neku užu listu omiljenih vina (uz obavezna godišta) koja preferiram. Pozdrav.
[/quote]
Pa ge je vec ta lista vina.Slusaj ne treba svako od njih prvo da probas vec samo da mi napises po neko lepo vince.
 
rajlovac88:
`di me nađe Rajlovac! Stvarno si zloća.
Dakle, nisam uopšte "pivopija" ali volim da uz pojedina jela drmnem hladno pivce, prema navedenoj listi. Ali sam zato MNOGO slab na vina, isključivo crna i bela. "Roze" koja su kao nešto u modi, ostavljam pacerima. To mi je uvek ličilo na vodu kada opereš bure od crnog vina. Neću da preterujem, ali dobaciću ti neku užu listu omiljenih vina (uz obavezna godišta) koja preferiram. Pozdrav.
[/quote]
Pa ge je vec ta lista vina.Slusaj ne treba svako od njih prvo da probas vec samo da mi napises po neko lepo vince.[/quote]U FRCI! Stiže najbrže što može.
 
Peljeski Plavac...obozavam.

da li ste probali gruzinska vina? Hvanckara, Kindzmarauli (sad ce neko pomisliti da zayebavam...)?
mirisljava, slatkasta...
 
anakin:
Peljeski Plavac...obozavam.

da li ste probali gruzinska vina? Hvanckara, Kindzmarauli (sad ce neko pomisliti da zayebavam...)?
mirisljava, slatkasta...
Po Pelješkom plavcu rekao bih da voliš malo "teža" vina. OK , sjajno sedaju uz divljač i masniju hranu. Od Gruzinskih vina probao sam (da ne preteram) skoro sve. Nisu baš uopšteno slatkasta, ali su u proseku ODLIČNA u svim kategorijama. Tu bih još dodao Gruzijski konjak koji na `leba može da namaže svaki izvikani francuski!
 
mmm...da. bas mi je drago da znas za gruzinska vina. za konjak...pila sam armenski koji je stvarno najbolji...za gruzinski ne znam.

doneli su mi jednom prilikom domace gruzinsko, veruj mi da u zivotu nesto tako nisam probala...crno, aromaticno i blago penusavo.
sad treba opet da uprilicimo akciju Tbilisi - Beograd :wink:
 
anakin:
mmm...da. bas mi je drago da znas za gruzinska vina. za konjak...pila sam armenski koji je stvarno najbolji...za gruzinski ne znam.

doneli su mi jednom prilikom domace gruzinsko, veruj mi da u zivotu nesto tako nisam probala...crno, aromaticno i blago penusavo.
sad treba opet da uprilicimo akciju Tbilisi - Beograd :wink:
Pa šta se čeka? I gde sam tu JA?
Ako si probala armenski konjak, to je to. I za tvoju informaciju, između dva Svetska rata armenski i gruzijski konjaci su na svim smotrama i sajmovima po svetu tukli francuske.
 

Back
Top