Dermatologija

A da li taj dotični gorepomenuti preparat za ožiljke može da pomogne da brže prođu oni kao ožiljci od bubuljica, znači bordo fleke na mestu gde je nekad bila bubuljica... ako znate o čemu pričam...
 
A da li taj dotični gorepomenuti preparat za ožiljke može da pomogne da brže prođu oni kao ožiljci od bubuljica, znači bordo fleke na mestu gde je nekad bila bubuljica... ako znate o čemu pričam...
znam na sta mislite i nisam neki optimista...u svakom slucaju nece da pogorsa,ali nece ni specijalno pomoci...taj proces je malo dugotrajniji...i druga je terapija..
 
Moze li mi neko reci da li mogu sinu da vrh pise mazem .............. kremom da bi se razmeksala kozica na pisi.Juce mi je jedna majka to reporucila i rekla da joj je to urolog preporucio jer se i njenom detetu ne povlaci dobro kozica. Nas pedijatar je na godisnjem odmoru a ambulanta puna bolesne dece pa nebismo da idemo tamo dok doktorka ne dodje.Ja sam na netu procitala da moze da se stavlja i da neki doktori preorucuju,pa rekoh bolje da pitam nekog poznatog.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moze li mi neko reci da li mogu sinu da vrh pise mazem......kremom da bi se razmeksala kozica na pisi.Juce mi je jedna majka to reporucila i rekla da joj je to urolog preporucio jer se i njenom detetu ne povlaci dobro kozica. Nas pedijatar je na godisnjem odmoru a ambulanta puna bolesne dece pa nebismo da idemo tamo dok doktorka ne dodje.Ja sam na netu procitala da moze da se stavlja i da neki doktori preorucuju,pa rekoh bolje da pitam nekog poznatog.
do desetak dana je ok,moze i ................ali pregled je ipak pravi nacin..mozda kod vaseg sina nije isto stanje..nezahvalno je preporuciti terapiju bez pregleda..ali samo pazite da ne preterate..
 
Poslednja izmena od moderatora:
U pravu si.Otici cu kod urologa. Mada,njemu ne smem ni da povucem kozicu,mnogo je zalepljena.Pedijatar mu je povukao i odmah je prsla,pa je jedva zaraslo.Zato ja to vise ne diram.Samo malo povucem koliko da ocistim da se ne skupljaju bakterije.
 
Protopic je stvarno dobra krema:) posle godinu dana i dva mora na nekim mestima se skoro skroz povuklo a skoro na svim mestima koja su suncana je usao pigment. Treba samo biti uporan i ne preskakati mazanje. Ja znam koliko je to dosadno, posebno detetu od 8 godina ali ako je covek svestan da ima pomaka nista nije tesko:) Mi smo pravili pauzu od dva meseca posle godinu dana mazanja i sad treba da nastavimo pa na kontrolu za dva meseca. Izdržite ljudi, mackajte se kremicama koje su vam preporucili lekari, videcete rezultate sigurno:)

Interesuje me da li se vase dijete izlagalo suncu i dok se mazalo protopicom?ja se uglavnom trudim da izbjegavam sunce i mazem se kremom sa zast. fakt. 50 kad moram na sunce, mada mi se rezultati vide oko ociju a to je najizlozeniji dio..
mozda to izlaganje ipak znaci..
 
Poceli smo protopic prosle godine u maju. celo proslo leto smo se najnormalnije ponasali, cak smo ga mazali i na moru. ove godine od juna do septembra smo pravili pauzu i takodje smo se suncali. Sve one fleke koje su bile izlozene suncu su dobile pigment. Nije sve 100% izleceno ali je usao pigment sto je veliki korak. Sada sam je ponovo vodila nedelju dana na more i cak joj nisam stavljala faktor posle podne. Mesta na kojima nema pigmenta su naravno pocrvenela ali doktor kaze da je to ok. Mazem je ujutru i popodne a uvece imamo neku kremu koja se zove butavat. Nju smo mazali ranije, po mesec dana pa tri meseca pauze jer je mnogo jaka. Ja sam tada primecivala najbolje rezultate. Sada smo dobili da je mazemo dva meseca, uz protopic naravno. Znaci, mackanje tri puta dnevno.
 
Poceli smo protopic prosle godine u maju. celo proslo leto smo se najnormalnije ponasali, cak smo ga mazali i na moru. ove godine od juna do septembra smo pravili pauzu i takodje smo se suncali. Sve one fleke koje su bile izlozene suncu su dobile pigment. Nije sve 100% izleceno ali je usao pigment sto je veliki korak. Sada sam je ponovo vodila nedelju dana na more i cak joj nisam stavljala faktor posle podne. Mesta na kojima nema pigmenta su naravno pocrvenela ali doktor kaze da je to ok. Mazem je ujutru i popodne a uvece imamo neku kremu koja se zove butavat. Nju smo mazali ranije, po mesec dana pa tri meseca pauze jer je mnogo jaka. Ja sam tada primecivala najbolje rezultate. Sada smo dobili da je mazemo dva meseca, uz protopic naravno. Znaci, mackanje tri puta dnevno.

Butavate je clobetazol dipropionat,trenutno najjaca kotikosteroidna mast...oprezno sa njom..
 
naravno oprezno. pridrzavam se upuststva profesora. ali opet kazem, najvidniji su bili rezultati dok smo ga kombinovali sa protopikom. Devojcica ima fleku i ispod miske, to ne mazemo naravno. ja se iskreno nadam da ce posle sledeceg leta sve da prodje :)
 
Sumnjicava sam prema svime...

A opet mi je tesko kada vidim kako ovih dana masovno izbijaju fleke po rukama, vise i ne pamtim kako mi je izgledala pre mesec dana i to sve zbog nervoze koja je prisutna zadnjih nedelja, mozda je tacan uzrok mog vitiliga upravo stres jer i sama primecujem sta se desava kada se nerviram. Mozda nekada preterujem, osecajna sam jako.

Kopala sam nesto po netu i tamo jako slabo hvale Melagenin plus. Cak u Americi retko ko za njega i zna. Opet, sta znam...

Sve ove zezancije sto nam nude (i to je sve po jako visokim cenama, uzas bre) ti ne gatantuju nista, ali kao nesto mozda moze, MOZDA! A umeju da te oderu lepo za pare kada dodjes ocajnicki u situaciju da vise svoju kozu ne mozes da podneses, pa na kraju krajeva, daj sta das, nije bitno koliko, sta, kako? I sve i sve, ali ZVANICNA medicina i dalje objavljuje da LEK NE POSTOJI.

Pa sta mu ovo dodje? Niti smrdi nit mirise, pa ako te usere, usralo te. A ko se jos izlecio 100 % ne znam!?

Verujem da je uzrok iznutra tela... ne spolja (da je spolja lako bi se otkrilo ali ipak je nase telo jako slozen organizam i sigurno da nije jednostavno). Te ga tako treba leciti. A suncanjem samo pomoci da pigmenti odrade svoje. Eto opet se nerviram, sta cu...

A onda se tesim da su nekada mnoge bolesti bile neizlecive, cak smrtonosne... A danas je to sasvim druga prica. Tako ce mozda i biti sa nasim dosadnim estetskim problemom, samo ako dozivim-o da saznamo za lek.
 
ono sto ja znam o ovoj bolesti je da je covek mora da ima samo genetsku predispozicuju za nju. znaci geni i nista drugo. stres moze biti okidac da izbije ili ne, znam to po slucaju moje devojcice. tacno mesec dana posle jednog velikog stresa. ali pre ili kasnije bi se ispoljio. na zalost na gene ne mozemo da uticemo :(
 
Vitiligo sam dobio pre tri godine tokom spremanja poslednjeg ispita na fakultetu.Koristio sam vitix gel i tablete ali bez ikakvih rezultata.Planiram da pocnem sa protopicom ili novitolom.Da li neko zna koja je od ove dve kreme do sada pokazala bolje rezultate.Hvala.
 
Za Mangupa:

Potreban mi je savet sto pre.
Imam bebicu od 2 i po meseca, koja vise od mesec dana ima "osip" po vecem delu tela ( najizrazenije na rukama i nogama, zatim lice-celo i obrazi, i malo po stomaku ) Posto zivimo u Holandiji gde je za sve nadlezan prvo kucni doktor, od koga smo prvo dobili "dijagnozu"da je od znoja i da ce povuci za par dana, pa kako se to nije desilo sledeca varijanta je bila älergija na kravlje mleko" posto bebu dohranjujem sa formulom. Kako ni posle 3-4 nedelje koriscenja specijalne formule za alergicne na kravlje mleko nije bilo pomaka, napokon dobijemo uput za pedijatra u bolnici. Bili juce, dijagnoza : ekcem
E tu nastaje moja velika dilema, kao terapiju dobili smo hidrokortizon kremu 10mg/g ( kazu vrlo blaga, bas namenjena deci :confused:) i to da je koristimo 8 nedelja po nekoj semi ( kao prve nedelje 2x dnevno 2. nedelje 1x dnevno, 3. nedelje 5 dana po 1x dnevno itd) sa napomenom da MORAM da je mazem SVIH 8 nedelja bez obzira da li se ekcem povukao ranije ili ne. Procitah ja po netu svasta negativno o kortizonskim kremama, a i u mogucim propratnim pojavama te sto smo dobili takodje stoji mogucnost nekog oboljenja krvi, pa zastoja u rastu i razvoju i sl :(
Dakle, koliko je pametno tako maloj bebi mazati hidrokortizon 8 nedelja????
I da jos dodam,mackala sam ja nju sve ovo vreme sa izrazito masnim kremama po tom podruciju ekcema i nije bilo mnogo koristi, a vidim da je bas muci posto je prilicno placljiva i nervozna od kada se pojavio taj ekcem. Pocela sam juce da je mazem sa hidrokortizonom i posle 2 nanosenja vec se vidi osetno poboljsanje, ali bez obzira na to ja bih radje neko drugo resenje, jer je plasim da ne resim jedan problem a napravim niz novih.
I jos da dodam, bilo kakvi lekovi ovde nema sanse da se kupe bez recepta kako kod nas, tako i da mogucnost da ovde nesto sama zatrazim na zalost nije moguca.
Izvinjavam se sto sam ovoliko oduzila, i hvala unapred.
 
Za Mangupa:

Potreban mi je savet sto pre.
Imam bebicu od 2 i po meseca, koja vise od mesec dana ima "osip" po vecem delu tela ( najizrazenije na rukama i nogama, zatim lice-celo i obrazi, i malo po stomaku ) Posto zivimo u Holandiji gde je za sve nadlezan prvo kucni doktor, od koga smo prvo dobili "dijagnozu"da je od znoja i da ce povuci za par dana, pa kako se to nije desilo sledeca varijanta je bila älergija na kravlje mleko" posto bebu dohranjujem sa formulom. Kako ni posle 3-4 nedelje koriscenja specijalne formule za alergicne na kravlje mleko nije bilo pomaka, napokon dobijemo uput za pedijatra u bolnici. Bili juce, dijagnoza : ekcem
E tu nastaje moja velika dilema, kao terapiju dobili smo hidrokortizon kremu 10mg/g ( kazu vrlo blaga, bas namenjena deci :confused:) i to da je koristimo 8 nedelja po nekoj semi ( kao prve nedelje 2x dnevno 2. nedelje 1x dnevno, 3. nedelje 5 dana po 1x dnevno itd) sa napomenom da MORAM da je mazem SVIH 8 nedelja bez obzira da li se ekcem povukao ranije ili ne. Procitah ja po netu svasta negativno o kortizonskim kremama, a i u mogucim propratnim pojavama te sto smo dobili takodje stoji mogucnost nekog oboljenja krvi, pa zastoja u rastu i razvoju i sl :(
Dakle, koliko je pametno tako maloj bebi mazati hidrokortizon 8 nedelja????
I da jos dodam,mackala sam ja nju sve ovo vreme sa izrazito masnim kremama po tom podruciju ekcema i nije bilo mnogo koristi, a vidim da je bas muci posto je prilicno placljiva i nervozna od kada se pojavio taj ekcem. Pocela sam juce da je mazem sa hidrokortizonom i posle 2 nanosenja vec se vidi osetno poboljsanje, ali bez obzira na to ja bih radje neko drugo resenje, jer je plasim da ne resim jedan problem a napravim niz novih.
I jos da dodam, bilo kakvi lekovi ovde nema sanse da se kupe bez recepta kako kod nas, tako i da mogucnost da ovde nesto sama zatrazim na zalost nije moguca.
Izvinjavam se sto sam ovoliko oduzila, i hvala unapred.
e sada ce neki da kazu da ti koji su dali kremu bolje znaju od nas koji bebu nismo ni videli..elem,ali neke stvari su opste poznate i ja znam kako mi ovde lecimo bebice od ekcema..ta mast je i najblazi kortizonski preparat,to jest,ali je ipak kort..i moje misljenje je da ne mazete 8 nedelja nego maximalno 10 dana..zasto kozu navikavati na kort preparat,kada od 3 novorodjene bebe i odojcadi bar 2 imaju neku vrstu ekcema..kort preparat nije iz grupe lekove,bar ne u ovom slucaju koji moraju,trebaju toliko kontinuirano da se koristi..moje misljenje je da tu mast mazete do vidnog poboljsanja i dan dva nakon toga pa da prestanete..ono sto je lose je sto ste mazali masne kreme,time zatvorili pore i niste joj dali da dise,mislim na bebinu kozu..koja je sada izuzetno propustljiva i apsorbuje dosta toga brze i jace nego recimo vasa koza..tako da za kort preparat smo se razumeli, i da vise ne mazete masne kreme..nabavite neku Mustelinu kremu za odojcad,one su za sada najkvalitetnije,recimo Stelatopia ili Vitamin barrier crem ili Nutriprotect..druga linija bi bila Sebamed za decu,koja je takodje fina i blaga,ali ova prva je bolja..mislio sam da su tu u NL ljubazniji..da vam ovako sve lepo objasne i izadju u susret..napisite ovde ili na pp kako ide stanje bebe..u svakom slucaju nemojte je umastiti raznoraznim kremama i previse utopljavati,sve to pogorsava ekcem.
 
Mangupe, hvala mnogo na savetima. Definitivno sam odlucila da cu mazati maximalno nedelju dana tu kortizonsku kremu, pa magar i lagala da kontroli da koristim po njihovoj semi :confused:.Verujem da ce proci do tada, nadam se.
Nisam znala da su masne kreme stetile za ekcem:otkacio:, i to sam mazala po njihovoj preporuci i cak sam dobijala ih na recept.
I sada mi je pedijatar uz kortizonsku kremu dao i neku sa nazivom prevedonim na srpski "hladna krema", ne znam da li smem ovde da napisem sastav ili na pp, da me posavetujete da li i to uopste smem da koristim?
I jos jedno pitanje, cula sam dosta pohvala i za Mustelinu i za Sebamed kolekciju.Na zalost u NL ih nema ( ali nije ni to tako veliki problem), no ima neka Weleda Soja Oleum Emulgatum i Calendula babycreme kazu ovde da je dobra za ekceme, da li ste culi za njih mozda? Ako ne, doci cu ja i do neke od ove dve u okolnim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Mangupe, hvala mnogo na savetima. Definitivno sam odlucila da cu mazati maximalno nedelju dana tu kortizonsku kremu, pa magar i lagala da kontroli da koristim po njihovoj semi :confused:.Verujem da ce proci do tada, nadam se.
Nisam znala da su masne kreme stetile za ekcem:otkacio:, i to sam mazala po njihovoj preporuci i cak sam dobijala ih na recept.
I sada mi je pedijatar uz kortizonsku kremu dao i neku sa nazivom prevedonim na srpski "hladna krema", ne znam da li smem ovde da napisem sastav ili na pp, da me posavetujete da li i to uopste smem da koristim?
I jos jedno pitanje, cula sam dosta pohvala i za Mustelinu i za Sebamed kolekciju.Na zalost u NL ih nema ( ali nije ni to tako veliki problem), no ima neka Weleda Soja Oleum Emulgatum i Calendula babycreme kazu ovde da je dobra za ekceme, da li ste culi za njih mozda? Ako ne, doci cu ja i do neke od ove dve u okolnim zemljama.
Mislim da ste kao majka doneli pravu odluku..a na kontroli svakako pitajte zasto bas 8 nedelja,kako su to izracunali..ja sam ucio a i dan danas citam americke knjige iz derme,najbolje su,pa to nigde ne pise..ne znam odakle oni citaju..ovo drugo je Cold cream,to se daje za izuzetno suvu kozu,ima nesto slicno i Avene linija..uzmite nesto od onoga sto sam predlozio..ipak su to renomirani prozivodjaci bebecih preparata..ovo sto ste vi naveli su kreme na bazi biljaka..nisam cuo za njih i nemam iskustva sa njima..nista masno nemojte bebi mazati i kort preparat u vrh glave 10ak dana..zbog vas sam konsultovao koleginicu koja je 30 godina dermo pedijatar i njoj je cudan NL stav,tako da smo istomisljenici..nadam se da ce bebi biti bolje,uskoro,ne brinite..
 
Mangupe, hvala jos jednom. Mustelina krema po vasoj preporuci je vec narucena iz Francuske, stize za 2 dana :)
Svakako cu da pitam na kontroli, zasto toliko dugo koristiti kortizon, mada ne ocekujem pametan odgovor. Holandsko zdravstvo je poznato kao blago receno, cudno. Na zalost na svojoj kozi sam vec osetila`njihovu nestrucnost, pa sada sve proveravam sto mi ovde kazu, za svaki slucaj. Uglavnom se veeeeoma razlikuje od stavova u nasem zdravstvu.
 
Mangupe, hvala jos jednom. Mustelina krema po vasoj preporuci je vec narucena iz Francuske, stize za 2 dana :)
Svakako cu da pitam na kontroli, zasto toliko dugo koristiti kortizon, mada ne ocekujem pametan odgovor. Holandsko zdravstvo je poznato kao blago receno, cudno. Na zalost na svojoj kozi sam vec osetila`njihovu nestrucnost, pa sada sve proveravam sto mi ovde kazu, za svaki slucaj. Uglavnom se veeeeoma razlikuje od stavova u nasem zdravstvu.
bicemo u kontaktu,zelim sve najbolje..sve sam vam objasnio i sve ste razumeli,to je bitno,plus sve,kao majka osecate kako treba..mene strucno zanima zasto 8 nedelja ta mast,pa ako mozete barem zapisite ili zapamtite..hocu da proverim..gledao sam Fitzpaticka i Bolognu(strucna literatura za dermatologe) i nigde to ne pise..mozda je to njihova neka terapija,ali meni nije logicna..Mustelina krema je odlicna,videcete,uradili ste pravu stvar...sada znate kako ide nega i lecenje..bice bebac super;)
 
bicemo u kontaktu,zelim sve najbolje..sve sam vam objasnio i sve ste razumeli,to je bitno,plus sve,kao majka osecate kako treba..mene strucno zanima zasto 8 nedelja ta mast,pa ako mozete barem zapisite ili zapamtite..hocu da proverim..gledao sam Fitzpaticka i Bolognu(strucna literatura za dermatologe) i nigde to ne pise..mozda je to njihova neka terapija,ali meni nije logicna..Mustelina krema je odlicna,videcete,uradili ste pravu stvar...sada znate kako ide nega i lecenje..bice bebac super;)

Za sada je sve jasno :)
Svakako javljam njihovo objasnjenje, 16 imamo prvu kontrolu, pa javljam sta su pametno rekli.
 
Imam vitiligo vec 10 godina.....Jos uvek ga imam. Tada su mi rekli da tu nema leka i da je to tako, ida treba da prihvatim stvari kakve jesu. Meni je, koja sam tada imala 18 godina, sve to jako tesko palo. Biti drugaciji od ostalih, u to vreme kada nije puno ljudi imalo ovu bolest, to je bilo strasno. Pogledi ljudi koji su mislili da imam neku zaraznu bolest, bezali od mene, u gradskom prevozu bi za tren oka rasterala guzvu. Sve je to na mene psihicki jako uticalo, sto je mmozda doprinelo sirenju vitiliga.
Nista nisam koristila, jer su me ubili u pojam u samom startu. Medjutim, resila sam da probam vitix gel i tablete. Moram da koristim redovno 3 meseca, i ukoliko bude nekog poboljsanja, treba i dalje da nastavim sa terapijom, a ako ne treba je prekinuti i traziti nesto drugo. Tako mi je rekla doktorka koja mi je to prepisala. Sad sam na pola puta, jos se nista konkretno ne vidi, ali nadam se da hoce...
 
Tesko da ce ti nesto pametno reci ali svakako pitaj, ko sto sam ti i rekla na onoj drugoj temi - ovde ti niko ne bi preporucio tu terapiju a sad imas i konsuktaciju dermatologa. Svakako, samo polako i naravno proverwvaj sve sto ti je nelogicno i cudno i trazi drugo misljenje. Vodi se zdravim razumom.
 
U pravu ste Wdw, ne preostaje mi nista drugo nego da provravam njihove terapije :cry:
Nego, nesto mi je palo na pamet, ne znam sta da radim na kontroli, da li da idem linijom manjeg otpora i pravim se luda pa da kazem da radim po njihovom. To bih najradje i uradila, posto su jako sujetni kad mi se tvrdi da je medicina kod nas mnogo bolja,jer, na zalost, verovatno ce mi kad-tad ponovo biti potrebno da vodim dete kod pedijatra zbog necega. Samo plasim se moze li se "videti", dokazati, sta vec, da ipak ne koristim kortizon prema njihovom uputstvu?Jer ako moze, onda ipak idem na iskrenost, da mi ne pada na pmet da "trujem" dete toliko dugo sa hormonskim preparatima.
 
Evo ja vec petnaest dana koristim protopic i vitix gel po dva puta dnevno, pored toga pijem vitix kapsule i jos neke vitamine
Za sada se ne vide neke vece promene, barem ja ne uocavam. Videcemo nakon tri meseca
Ako bude nekih rezultata pre javljam
Pozz
 
Evo da i ja reknem koju. :)
Kao i vecina na forumu i ja imam vitiligo, od kada, nemam pojma. Mozda treci, cetvrti osnove. Sada sam prva god faxa. Znaci nekih 8 god. Ja, doduse, nemam velike fleke. One su na nevidljivim mestima, na cukljevima, dnu ledja...
Licno smatram da je menisve to na nervnoj bazi, tj da je sve u glavi. Koristio sam dosta preparata, ali nista mi nije pomoglo konkretno. POcele su mi bile fleke po kapcima ja sam kupio vitix malo mazao i proslo. Mada ne znam da li je to zbog vitixa! Jer gledam slike iz mladjih dana i jasno vidim da sam imao na kolenima fleke ali sitni 1-2cm2, na jednoj slici imam na levom, na drugoj slici na desnom kolenu a sada na kolenima nemam uposte, a nisam mazao ni sa cim. Sada cu da vidim da kupim ovaj melagenin plus i da ga koristim pa cemo videti. Meni otprilike to stagnira. BIo sam kod dermatologa i ona mi je rekla da je jednaka sansa za sve tri mogucnosti: da nestane, ostane isti, prosiri se.
Do sada nikada nisam gledao ovakve forume i nisam znao da nas ima ovoliko. Mogli bi da osnujemo neko udruzenje ***.
Mada mi i nije bilo preterano tesko, i nisam imao mnogo pronlema zbog vitiliga ipak je nekako sada lakse kada znam da nas je ovoliko. Svako od nas ce probati nesto pa cemo videti sta deluje. Mora da cemo uspeti da nadjemo lek!!!
Mada kao sto je rekla, mislim, Nevidjena, medicina napreduje, razvija se i sigurno da ce se za ovaj nas :problem: naci leka.
Ja cu da kkpim ovaj Melangenin pa dda mazem pa cu vam javiti!! PozZ
 

Back
Top