Dermatologija

da li mozete da mi odgovorite..

uzroci nastajanja velikih chireva (na stomaku) koji mogu da se cede i izlazi gnoj. sta kad se iscede? (ok nije pametno sam cediti ali shta sad) u enciklopediji nema to pod Chir

uzroci peruti u kosi i opadanja kose - osim gljivica i zasto su tu gljivice

zasto neki ljudi imaju suvu a neki masnu kozu, ok znam da je to genetika ali sta se postize time koje je neko objasnjenje

uzroci sveopste kandide. da li imam rak
kad si toliko zainteresovana idi na neko od predavanja za studente medicine ili dvosemestralnu nastavu za specijalizantedermatologije,pa ces da cujes..odgovori na ovakva pitanja zahtevaju sveobuhvatan odgovor, a ja nemam vremena ovde da edukujem ljude,a informacija imas gde god pozelis..
 
Pratim forum zdravlja pogotovo ovu temu pitanje za dermatologa jer kao svako zensko zelim da mi koza bude cista i negovana.. Posto ovde ne moze da se pise terapija koliko vidim, kontaktirala sam mangupa sa diplomom koji mi je izasao u susret.. Ali kako je za pravu terapiju neophodan pregled bila sam prijatno iznenadjena koliko je ljubazan i fin.. Od kako slusam njegove savete koza lica mi je u neuporedivo boljem stanju, ja sam prezadovoljna.. Zelim da naglasim da ipak postoje mladi i ljubazni i prijatni lekari koji znaju svoj posao, koji odvoje vreme ovde i za nas na internetu da nam daju savet i da su predusretljivi uzivo.. Veliki pozdrav za njega i odavde i hvala jos jednom.. Red je da se nekada cuje i lepa rec za ljude u belom koji su pravi profesionalci...
 
Protopic je stvarno dobra krema:) posle godinu dana i dva mora na nekim mestima se skoro skroz povuklo a skoro na svim mestima koja su suncana je usao pigment. Treba samo biti uporan i ne preskakati mazanje. Ja znam koliko je to dosadno, posebno detetu od 8 godina ali ako je covek svestan da ima pomaka nista nije tesko:) Mi smo pravili pauzu od dva meseca posle godinu dana mazanja i sad treba da nastavimo pa na kontrolu za dva meseca. Izdržite ljudi, mackajte se kremicama koje su vam preporucili lekari, videcete rezultate sigurno:)
 
Jedva se snadjoh sa lepljivim i nelepljivim temama.. ;)

Imam problem sa sitnim aknama koje me gnjave od puberteta a koje nikako ne prolaze. Jako su sitne, nalaze se na celu i delu ispod obraza. Dermatolog mi je prepisao 3% bornu kiselinu i kremu nisal, ali uopste nije pomoglo i dalje su tu. Sada koristim gel za umivanje i dnevnu kremu koji sadrze salicilnu kiselinu, i vidim da se nove ne stvaraju ali ove stare na prolaze.

Da li postoji nesto cega se trebam pridrzavati da bi konacno nestale?
 
Evo nas ponovo kod vas,ali ovaj put nije osuta i crvena guza od alergije na hranu vec je nesto sasvim drugo.Pocelo je da crveni pre 2 dana i kulminiralo sitnim prozirnim plihcicima velicine 1mm koji pucaju i na tim mestima se stvaraju male ranice.Ja sumnjam na pelenski osip.Ima li neko predlog sta bih mogla da stavljam detetu na taj deo guze (cmar i skroz do kraja guzova - duz linije)
Perem mu guzu sa Mustelinim sapunom,stavljam mustela derma-pediatrie cremu 2x,pantenol2x, jekoderm. Kad god stavim kremu dete jako place jer ga verovatno krema dosta pece.
Molim da mi neko odgovori sto pre jer je bas urgentno
 
Jedva se snadjoh sa lepljivim i nelepljivim temama.. ;)

Imam problem sa sitnim aknama koje me gnjave od puberteta a koje nikako ne prolaze. Jako su sitne, nalaze se na celu i delu ispod obraza. Dermatolog mi je prepisao 3% bornu kiselinu i kremu nisal, ali uopste nije pomoglo i dalje su tu. Sada koristim gel za umivanje i dnevnu kremu koji sadrze salicilnu kiselinu, i vidim da se nove ne stvaraju ali ove stare na prolaze.

Da li postoji nesto cega se trebam pridrzavati da bi konacno nestale?
Taj Nisal sadrzi salicilnu kiselinu kao keratolitik..a o bornoj kiselini kao terapiji za akne u XXI veku necu ni da govorim..nije neka terapija..u najmanju ruku nije dovoljna..
 
Evo nas ponovo kod vas,ali ovaj put nije osuta i crvena guza od alergije na hranu vec je nesto sasvim drugo.Pocelo je da crveni pre 2 dana i kulminiralo sitnim prozirnim plihcicima velicine 1mm koji pucaju i na tim mestima se stvaraju male ranice.Ja sumnjam na pelenski osip.Ima li neko predlog sta bih mogla da stavljam detetu na taj deo guze (cmar i skroz do kraja guzova - duz linije)
Perem mu guzu sa Mustelinim sapunom,stavljam mustela derma-pediatrie cremu 2x,pantenol2x, jekoderm. Kad god stavim kremu dete jako place jer ga verovatno krema dosta pece.
Molim da mi neko odgovori sto pre jer je bas urgentno
Za ovo ipak mora pregled..moze svasta nesto da bude
 
Jedno pitanje, posto mi je dermatolog na odmoru u Grckoj pa ne mogu da je kontaktiram, da li se Protopic maze jednom ili dva puta dnevno. Upustvo koje imam je na Grckom jeziku, tako da je nemoguce saznati iz upustva.
Poz
 
Maze se dvaput dnevno, ujutru i pred spavanje u tankom sloju! Kazu da ne sme na sunce jer moze rak da izazove mada neki ljudi idu i na sunce! Ja se klonim sunca stavljam zastitni faktor i povlaci mi se, vidim bas ispod brade da se povlaci da kucnem u drvo da ne ureknem!

Video sam danas na Foxu na vestima konacno se neko setio i nas sa vitijem pa su spomenuli Vitiligo i onaj kubanski placentu melagenina plus! Ali ja sam odan protopicu do konacno izlecenja! :)
 
Za ovo ipak mora pregled..moze svasta nesto da bude
krivac je cokolada koju su dali mom sinu kad ja nisam bila tu i to Tablerone (umalo ih nisam ubila zbog toga). Posto je moj malisa osetljivo dete odmah mu bukne cmar i kozica oko njega. Seba med+Pantenol+Jekodrm i plihovi i ranice su nestale za 1 dan,ali crvenilo jos stoji. Treba mu vremena da prodje. A sto se tice lekara,to necu da komentarisem jer su po godisnjim odmorima,a neki koji rade ....... i tako.....
 
krivac je cokolada koju su dali mom sinu kad ja nisam bila tu i to Tablerone (umalo ih nisam ubila zbog toga). Posto je moj malisa osetljivo dete odmah mu bukne cmar i kozica oko njega. Seba med+Pantenol+Jekodrm i plihovi i ranice su nestale za 1 dan,ali crvenilo jos stoji. Treba mu vremena da prodje. A sto se tice lekara,to necu da komentarisem jer su po godisnjim odmorima,a neki koji rade ....... i tako.....
Nije losa kombinacija preparata..samo je Jekoderm za moj ukus isuvise mastan..Mustela za decu ima odlicne preparate..a ovo za lekare ne bih puno da komentarisem,cudi me od vas takva konstatacija..pa imaju ljudi dusu,trebaju da odu na odmor,zar ne?Opet u svakoj bransi ima i dobrih i manje dobrih ,a i bas boljih..tako da..da ne komentarisemo vise tako nesto..
 
Pozz svima,takodje posedujem sugavi vitiligo,i gledajuci od pocetka postove,cinimi se da najvise zavisi od osobe da li ce se povuci ili ne.Ako neko uoci promene koristeci neke preparate,onda ima sanse,a ako neko celo leto provede uz mazanje,gutanje itd,i nema rezultata onda stvarno nema sanse.Ja sam koristio neke tablete pre 3 leta,pocelo je lepo da se popunjava i negde u avgustu je stalo jer sam skoro batalio tablete,tokom zime to se pogubili skroz i vratio sam se na staro.Od nove godine uzimam ECOMER tablete za imunitet,i primetio sam jednu popunjenu tacku na mestu gde je bio vitiligo,sad mozda nije zbog toga,ali ko zna.Tablete su malo skuplje,ali opusteno 2 dnevno,pise da pomaze uklanjanju vitiliga.

Uce uzeh placental mast,ali uputstvo mi je malo bzv.Treba ocistiti rastvorom hidrogena,osusiti sterilnom gazom,naneti kremu i prekriti sterilnom gazom.To je sve sto pise.Mene zanima u kom terminu se to radi,da li bas mora gaza da se stavlja,ako vec mora moze li pred spavanje i ujutru da se skine ????



Placental kremu ne koristim vise,prestao jos davno bez razloga,ali koristeci samo ECOMER tablete dobio sam jos jednu tacku zdrave koze preko vitiliga.Ova je manja od prethodne,ali mi stvarno puno znaci.Ne odustajem :worth:
 
kad si toliko zainteresovana idi na neko od predavanja za studente medicine ili dvosemestralnu nastavu za specijalizantedermatologije,pa ces da cujes..odgovori na ovakva pitanja zahtevaju sveobuhvatan odgovor, a ja nemam vremena ovde da edukujem ljude,a informacija imas gde god pozelis..

dakle da ponovim jer je mozda bilo nejasno:

sta kad neko ima veliki cir koji je gnojan i moze da se iscedi, i sam ga iscedi... da li je to ok ako se ne inficira ili treba da se javi lekaru i da li se iza toga krije nesto opasno, tj da li je moguce i sta bi moglo biti. znaci postoji razlog zasto to pitam ovde a ne ide se u kliniku... rec je o inace masnoj kozi ali nisu na licu akne u grozdovima (pubertet je prosao, ali tu i tamo postoje masni mitesei kao i na ledjima malo vise bubuljica).. ovi cirevi se povremeno pojave na stomaku.. ako je neka avitaminoza sta bi moglo biti
 
Poslednja izmena od moderatora:
dakle da ponovim jer je mozda bilo nejasno:

sta kad neko ima veliki cir koji je gnojan i moze da se iscedi, i sam ga iscedi... da li je to ok ako se ne inficira ili treba da se javi lekaru i da li se iza toga krije nesto opasno, tj da li je moguce i sta bi moglo biti. znaci postoji razlog zasto to pitam ovde a ne ide se u kliniku... rec je o inace masnoj kozi ali nisu na licu akne u grozdovima (pubertet je prosao, ali tu i tamo postoje masni mitesei kao i na ledjima malo vise bubuljica).. ovi cirevi se povremeno pojave na stomaku.. ako je neka avitaminoza sta bi moglo biti
moze da bude secer,policisticni jajnici,urasla dlaka,iziritirana bubuljica koju nisi dobro iscedila pa se inficirala i sad stvara gnojni apsces,cir,zapalenje znojnih zlezda koje izgleda kao potkozna bubuljica - cir. Nekome se stvara ispod pazuha,na preponama, guzi,vagini... i za to nema leka.Moze da se zaleci ali je dozivotno)
 
Mom muzu jednom do dva puta godisnje izlazi herpes na samom uglu usana koji maze aciklovirom i on prodje za desetak dana.Medjutim na tom mestu posle ostane oziljak u stvari pre fleka koja ni posle par meseci ne prolazi i to izgleda bas bezveze.Zanima me cime bi mogao da maze taj oziljak jer klasicne kreme protiv oziljaka (contratubex i sl.) su za one tvrdje, starije oziljke ne znam da li mogu i u ovom slucaju da se koriste
 
Mom muzu jednom do dva puta godisnje izlazi herpes na samom uglu usana koji maze aciklovirom i on prodje za desetak dana.Medjutim na tom mestu posle ostane oziljak u stvari pre fleka koja ni posle par meseci ne prolazi i to izgleda bas bezveze.Zanima me cime bi mogao da maze taj oziljak jer klasicne kreme protiv oziljaka (contratubex i sl.) su za one tvrdje, starije oziljke ne znam da li mogu i u ovom slucaju da se koriste
hiperpigmentacije se ne tretiraju pomenutim preparatom koji je za oziljke,mada nije nesto specijalno ni uspesan..ima i novijih preparata za herpes a i za te fleke..
 
Hvala. Jos jedno pitanje, da li se maze svaki dan ili svaki drugi?
Posle koliko vremena si video prve rezultate, tri meseca ili malo pre?

Prve rezultate sam video posle 2 meseca! I mazem svaki dan! U pocetku sam mazao jednom dnevno zato sto je bilo leto pa sam i izlazio napolje ali sada vec mazem dva puta dnevno! Nemoj da te uvati panika ako primetis da ti se siri! Tako sam i ja upocetku kad sam mazao primetio da se na nekim mestima siri, ali sada eto povlaci se ispod brade! Ali moram da mazem najmanje do zime da bi mi se sve povuklo! Ne znam oko usana bas i ne ide najbolje! Ali cuo sam da je taj deo najteze repigmentisati, ali polako samo strpljenje i sto manje nerviranja nazalost ja se previse nerviram i zagledam u ogledalo!
 

Back
Top