Dermatologija

Мом седмогодишњем сину су дијагностификовали витилиго (на стомаку). Заказали су му неки третман са лампом и кажу да је то сад најактуелнији начин лечења витилига у свету и да даје добре резултате. Да ли неко зна нешто више о томе?
 
Nevidjena:
Verovatno je to PUVA terapija. Procitaj sve stranice u okviru ove teme, naci ces sta su ljudi pisali.

Хвала вам, нашла сам на Интернету текст о тој ПУВА терапији и јасно ми је. Такође сам и читала странице и нисам нашла детаље о томе, али добро, можда нема а можда ми је и промакло. Знам да се спомиње лампа али нисам знала детаље.
Доктор је, ипак, одлучио да мог сина "поштеди" лампе и дао му је терапију мазања оболелог места кремом ЕЛИДЕЛ. Да ли је неко имао искуства са том кремом?
 
Cao, zna li neko za kapi Leucotin iz Londona? Pretrazujuci po netu nasla sam njihov sajt Leucotin.com , garantuju 100% izlecenje od vitiliga. Ako neko zna nesto vise o tome ili je koristio, neka napise.
 
Hej,sada sam se setila.Pre neki dan sam na televiziji videla da reklamiraju u nekoj emisiji preparat koji je potpuno prirodan(ona zena sto ga je reklamirala ga je ladno pojela da bi dokazala da je potpuno neskodljiv.Inace,preparat se koristi i za mnoga druga oboljenja,mislim da se zove "Vucji melem".Nas je lek.Zapisala sam i br.telefona,ako nekome treba,neka se javi na mail...
:))
 
Спомињала сам ЕЛИДЕЛ крему коју је доктор преписао мом сину и само да напишем да је кожа на месту где је била бела почела да тамни. И препоручио је да и даље настави да маже. Још нико није пробао ту крему?
 
EVO JOS JEDNOG LEKA-

Ovo sam iskuckala iz knjige od drugarice valjda se zove lecenje biljem, narodni lekar ili tako nesto... Napominjem da lek nisam isprobala posto mi je tesko da dokucim celu terapiju jer ni sama nisam previse upoznata sa ovakvim nacinom lecenja. Recept je za mene malkice komplikovan. U knjizi pise da su lekovi sakupljani iz razlicitih oblasti, od razlicitih ljudi jos dok lekovi nisu postajali - ljudi su se lecili prirodnim putem. Recepti su jako stari, da ne kazem istorijski. Knjiga je cenjena, dobro uradnje i jako obimna. Oni napominju da lecenje ne treba raditi samostalno vec u saradnji sa fitoterapeutom.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Uzeti 2 supene kasike sitno drobljenog lista i cveta kicice (Erythraea centaurium) i po jednu kasiku lista i cveta hajducice (achilea nillefolimu), lista i cveta kanationa (hypercym perforatum), koprivinog lista (Urtica dioica) i iglicastih listova bora (Pinus silvestris). Sve to izruciti u 1200 gr. prokljucale vruce vode. Ostaviti poklopljeno 90 min. izvan stednjaka. Procediti i zasladiti medom po zelji. Piti po 200 gr. pre i posle dorucka, rucka i vecere. Piti 10 dana.

Od 7-10 dana ujutru, u podne i uvuce mazati bolna mesta po 5. minuta sitno iseckanim cesnjevima belog luka (Allium sativum). Nakon svakog mazanja oprati bolna mesta sledecom tekucinom koju treba cuvati u zatvorenoj flasi;
Uzeti po 3 supene kasike sitno zdrobljenog lista koprive (Urtica dioica), lista i cveta hajducice (Achillea mellefolimu ), lista i cveta kantariona (Hypericym perforatum), i cveta zove (Sambucus nigra). Sve ovo izruciti u jedan litar prokljucale vruce vode. Ostaviti poklopljeno izvan stednjaka 90 min. Procediti, zasladiti medom po zelji i koristiti.

Posle pranja vatom u gornjoj tekucini, treba bolna mesta ostaviti da miruju 10 min., a zatim ih nakvasiti sledecom tecnoscu;
Uzeti 8 supenih kasika sitno zdrobljenog lista i cveta kantariona i izruciti u 1l ljute prepecenice - sljivovice ili komovice. Zatvoriti u flasu i drzati u toploj sobi 20 dana. Svaki dan flasu promuckati da bi kantarion bolje estrahovao. Nakon toga procediti i koristiti. Moze se poneka casica ove rakije popiti pre dorucka, rucka i vecere.

Posle svih ovih radnji treba bolna mesta namazati ujutru u podne i uvece kantarionovim uljem koje se pravi na sledeci nacin;
Uzeti 8 supenih kasika kantarionovog lista i cveta sitno zdrobljenog i izruciti u 1 litarsku flasu. Zatim napuniti zejtinom. Omotati flasu i njeno dno trostrukim krpama, koje treba pricvrstiti kanapom. Spustiti flasu na 3-4 drvceta, velicine hemijske olovke, u jedan lonac naliven vodom. Sve to kuvati 8 sati, a voda ne sme kljucati. Nakon toga skloniti lonac izvan stednjaka da se hladi 6 sati. Procediti preko gaze ovu tekucinu i koristiti je.

Nakon sto koza upije kantarionovo ulje, namazati bolna mesta sledecim melemom;
Uzeti po 1 supenu kasiku sitno zdrobljenog lista kupine (Rubus fruticosus), lista koprive, lista ranjenika (Betonica Officinalis) i 4 supene kasike meda. Sve ovo dobro izmesati i koristiti. Melem drzati po 2 sata i nakon toga bolna mesta oprati mlakom vodom.

Nakon ovakvog nacina lecenja vitiligo treba nestati sa koze.
Ovim receptom se lece i ostala oboljenja na kozi ciji su izazivaci sitne i golim okom nevidljive gljivice.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ako se neko odluci da isproba ovaj vid lecenja i vidi bilo kakve rezultate, molim da nam javi.
Sve najbolje!
 
Mili;
Спомињала сам ЕЛИДЕЛ крему коју је доктор преписао мом сину и само да напишем да је кожа на месту где је била бела почела да тамни. И препоручио је да и даље настави да маже. Још нико није пробао ту крему?

Gde si kupila tu kremu, koja je cena?
Posle koliko dugo mazanja se pigment vraca?

Ja nisam cula za to Epidel. Trenutno koristim Placental i pijem vitamine i koliko vidim bez suncanja su slabi rezulati sa suncanjem ide brze. Imam utisak da bi mi trebalo nekih 3-4 godine do izlecenja. Vitiligo imam na licu, laktovima, ruci, pazuhu.

Pozdrav!
 
Nevidjena:
Gde si kupila tu kremu, koja je cena?
Posle koliko dugo mazanja se pigment vraca?

Ja nisam cula za to Epidel. Trenutno koristim Placental i pijem vitamine i koliko vidim bez suncanja su slabi rezulati sa suncanjem ide brze. Imam utisak da bi mi trebalo nekih 3-4 godine do izlecenja. Vitiligo imam na licu, laktovima, ruci, pazuhu.

Pozdrav!

Прво да се извиним што нисам одмах одговорила!
То је крема ELIDEL, а не EPIDEL. Друго, има га у апотеци и није јефтин (око 2.000 дин.).
Не знам колико времена треба да се врати пигмент, заиста нисам упућена, тек пре месец дана сам почела да мажем сину оболело место и приметила сам да је помало почело да тамни, и лекар је препоручио да настави са мазањем. Претпостављам да има ефекта чим он препоручује. Ипак треба лекар да процени какву терапију треба применити, не би требало узимати на своју руку.
Видим да се нико не јавља ко је пробао ту крему.
 
Kao sto sam i obecala, javljam se posle skidanja mladeza.

Sama intervencija nije bolna jer se pre toga dobije lokalna anestezija (malo neprijatno, ali nista narocito). Intervencija traje nekoliko minuta i posle toga je sve potpuno normalno, nema bas nikakvih bolova (vrlo slab svrab, bas zanemarljivo). Za dva dana se dolazi na kontrolu i previjanje, posle jos dva dana se skida gaza (i od tada sme da se kvasi) i ukupno dve nedelje od operacije se skidaju konci (bezbolno) i dobija se nalaz od patologa.

Izvinjavam se ako sam dosadna sa ovim opisom, ali je meni mnogo znacilo sto mi je Mirka Sizika sve ovo detaljno opisala unapred i postedela me frke.

Ljubim vas sve :P
 

Back
Top