Dermatologija

Naime,imam mladez jedan 3,4 milimetra od oka. Malo se uvecao,i to se primeti golim okom,svetliji je a u sredini je tamna tackica,ta tamna tackica je bila odavno. Odem ja kod dermatologa i on me sad salje na dermatoskopiju. Kada mi je lekarka opste prakse pisala uput predlozila mi je da mozda bolje da idem kod plasticnog hirurga nego kod dermatologa.E sad,mene interesuje sta se radi dermatoskopijom,kakva je to metoda,i bukvalno sta ce mi raditi tamo? i interesuje me zasto mi je ona predlozila da idem kod plasticnog hirurga?

Kada bi poslusao svoju doktorku onda bi uzalud isao kod plasticnog hirurga jer bi te on poslao kod dermatologa na dermoskopiju. :)
Dermoskopija je pregled mladeza aparatom zvanim dermatoskop.. i predstavlja pregled mladeza ispod nivoa koze,sto znaci ono sto nije vidljivo golim okom... :)

Tvoje pitanje je : ''sta ce ti raditi''
Nista sto boli,pokazaces doktorki mladez i ona ce ti ga pogledati.

Sledece pitanje je : ''sto ti je predlozila da ides kod plasticnog hirurga?''
Mogu samo da nagadjam,verovatno sto nije upucena da prvo mora da se uradi dermatoskopija da bi plasticni hirurg mogao da otkloni mladez.,mozda je mislila da moze i bez toga... :)
 
Kada bi poslusao svoju doktorku onda bi uzalud isao kod plasticnog hirurga jer bi te on poslao kod dermatologa na dermoskopiju. :)
Dermoskopija je pregled mladeza aparatom zvanim dermatoskop.. i predstavlja pregled mladeza ispod nivoa koze,sto znaci ono sto nije vidljivo golim okom... :)

Tvoje pitanje je : ''sta ce ti raditi''
Nista sto boli,pokazaces doktorki mladez i ona ce ti ga pogledati.

Sledece pitanje je : ''sto ti je predlozila da ides kod plasticnog hirurga?''
Mogu samo da nagadjam,verovatno sto nije upucena da prvo mora da se uradi dermatoskopija da bi plasticni hirurg mogao da otkloni mladez.,mozda je mislila da moze i bez toga... :)

Hmm..A ako bih se odlucila da skidam taj mladez,i odem posle dermatoskopije kod tog plasticnog hirurga,jel to bolno?Na koji se nacin skida mladez?
 
pa evo
skinula sam 4 mladeza
boli kad se daje inekcija ali ne puno
i pored anestezije sam osecala bol, ali na svu srecu, operacija ne traje dugo tako da se to lepo izdrzi. nije nista strasno, odmah posle operacije sam se vratila na posao.
ostane oziljak ali vremenom nestane. oziljke nisam nicim mazala i sami su vremenom nestali.
1 sam skinula na onkologiji, a 3 na klinici za plasticnu hirurgiju i imam jednu zamerku.
oni odmah sve skidaju, a ne pregledaju tim aparatom da li je nesto za skidanje, tj. maligno. mozda to tako treba ne znam, ja sam ocekivala drugacije.
1 mladez na ledjima sam ogrebala, tekla je krv. zakazali su mi da dodjem za dve nedelje. tada je ranica vec nestala. legla sam na stomak i kazu mi da pokazem rukom (na ledjima) koji mladez treba da skinu:roll: pa otkud ja znam, nemam oci na ledjima?!? napipam nesto gde je otprilike bio taj mladez, oni ga skinu i na kraju se ispostavi da su skinuli pogresan :roll:
 
Kada bi poslusao svoju doktorku onda bi uzalud isao kod plasticnog hirurga jer bi te on poslao kod dermatologa na dermoskopiju. :)
Dermoskopija je pregled mladeza aparatom zvanim dermatoskop.. i predstavlja pregled mladeza ispod nivoa koze,sto znaci ono sto nije vidljivo golim okom... :)

Tvoje pitanje je : ''sta ce ti raditi''
Nista sto boli,pokazaces doktorki mladez i ona ce ti ga pogledati.

Sledece pitanje je : ''sto ti je predlozila da ides kod plasticnog hirurga?''
Mogu samo da nagadjam,verovatno sto nije upucena da prvo mora da se uradi dermatoskopija da bi plasticni hirurg mogao da otkloni mladez.,mozda je mislila da moze i bez toga... :)
:ok:sjajan odgovor:klap:
 
Zahvaljujem... :hvala:




Klinika za dermatovenerologiju... KCS... :)

Danas je bio dan euromelanoma i pregled je mogao da se obavi bez uputa,ali posto je prosao znaci moras da dodjes sa uputom opste prakse i da zakazes pregled.... :)

Ja danas,tj juce, zvala da zakazem,i ona mene jos nije ni saslusala tek mi kaze,pa to ste trebali danas da uradite,ja reko kako mislite,pa nisam imala zakazano,kaze ona pa to se radi jednom godisnje i danas je bio taj dan (koja slucajnost da bas tad nazovem). Inace zvala sam klinicki centar u Novom Sadu,ili ti polikliniku kako se vec zove...Onda sam joj objasnila da treba dermatoskopiju da radim,pa je rekla da dodjem za dve nedelje.
 
Inace svima kao dermatolog, toplo preporucujem dermatoskopiju mladeza i drugih hiper ili hipo pigmentovanih promena, jer plasticni hirurg se oslanja na nas zakljucak, dermatolog tu ima kljucnu ulogu.

A sta bi ste meni preporucili za pege od sunca,imam ih po obrazima i malo po nosu,sitne su,svetlno braon boje,ali vide se?

(pitacu naravno dermatologa ali idem tek za dve nedelje,interesuje me vasa preporuka, moze i nesto biljnog porekla,ili bilo sta...)
 
Ja danas,tj juce, zvala da zakazem,i ona mene jos nije ni saslusala tek mi kaze,pa to ste trebali danas da uradite,ja reko kako mislite,pa nisam imala zakazano,kaze ona pa to se radi jednom godisnje i danas je bio taj dan (koja slucajnost da bas tad nazovem). Inace zvala sam klinicki centar u Novom Sadu,ili ti polikliniku kako se vec zove...Onda sam joj objasnila da treba dermatoskopiju da radim,pa je rekla da dodjem za dve nedelje.

Ne radi se samo jednom godisnje...jednom godisnje se organizuje pregled mladeza na nivou celog Bgd-a u svim dermatoloskim ustanovama,bez uputa i posebna paznja se posvecuje bas tom danu.
Svim radnim danima se moze pregledati mladez,ali sa uputom i zakazanim pregledom,zato slobodno zovi ponovo i zakazi pregled kod dermatologa. ;)
 
Ne radi se samo jednom godisnje...jednom godisnje se organizuje pregled mladeza na nivou celog Bgd-a u svim dermatoloskim ustanovama,bez uputa i posebna paznja se posvecuje bas tom danu.
Svim radnim danima se moze pregledati mladez,ali sa uputom i zakazanim pregledom,zato slobodno zovi ponovo i zakazi pregled kod dermatologa. ;)

Ma ja idem u NS. Zakazala,imam uput :)
 
E moram opet nešto da pitam....Sinoć kad sam se kupala primetila da su mi se u predelu prepona pojavile smeđe fleke, koje se između ostalog i perutaju.Postoje 3 opcije sa kojima bih ja eventualno mogla to da povežem...

1. U toku prethodne nedelje nešto su drndali ovde u naselju oko tople vode pa je uglavnom nije ni bilo.Ja sam kupila one Bekutan bebi-vlažne maramice, da mogu da se (ako ništa drugo) obrišem svaki dan barem na onim "udarnim mestima".Pazuh& :rumenko:....

2. Prošle nedelje, sam po prvi put - posle više godina, otišla u drugi kozmetički salon na depilaciju.Koža mi se malo peruta i u predelu podkolenica ali nema smeđih fleka.

3. U nedelju me "iznenadila menstruacija" u ranim večernjim satima, pošto obično počinje ujutro.Nisam htela da idem u obližnji drakstor da ih plaćam mnogo skuplje nego na nekom drugom mestu, pa sam od keve pozajmila 2 njena - "Yup" (medium size - ko pelena, brate.Pitam se kol'ki li su tek oni veći?)

Šta od ove 3 stvari da može dovede do toga.Šta da radim (mažem), jer - mnoooogo me nervira?
 
E moram opet nešto da pitam....Sinoć kad sam se kupala primetila da su mi se u predelu prepona pojavile smeđe fleke, koje se između ostalog i perutaju.Postoje 3 opcije sa kojima bih ja eventualno mogla to da povežem...

1. U toku prethodne nedelje nešto su drndali ovde u naselju oko tople vode pa je uglavnom nije ni bilo.Ja sam kupila one Bekutan bebi-vlažne maramice, da mogu da se (ako ništa drugo) obrišem svaki dan barem na onim "udarnim mestima".Pazuh& :rumenko:....

2. Prošle nedelje, sam po prvi put - posle više godina, otišla u drugi kozmetički salon na depilaciju.Koža mi se malo peruta i u predelu podkolenica ali nema smeđih fleka.

3. U nedelju me "iznenadila menstruacija" u ranim večernjim satima, pošto obično počinje ujutro.Nisam htela da idem u obližnji drakstor da ih plaćam mnogo skuplje nego na nekom drugom mestu, pa sam od keve pozajmila 2 njena - "Yup" (medium size - ko pelena, brate.Pitam se kol'ki li su tek oni veći?)

Šta od ove 3 stvari da može dovede do toga.Šta da radim (mažem), jer - mnoooogo me nervira?
Od svega po malo:lol:
Ako napisem terapiju obrisace..a niko uzivo promene nije ni video, moze samo da se naslucuje..recimo erythrasma ( javlja se kod prepona, tamnije boje, peruta se, jasno ograniceno) ili neka Candida.....na osnovu anamneze..pa valjda ti je lakse da odes recimo do Gradskog zavoda za kozne i venericne bolesti, ne treba uput, nego da napamet nesto mazes..
 
Pozdrav svima,
Moj sin je posle druge godine zivota dobio sitne bubuljice po licu, spoljnim delovima ruku i nogu( na grubljim delovima koze). Vodila sam ga kod dermatologa, davali su mu sinoderm, masti na bazi uree, jos svasta slicno. Nista od navedenog nije pomoglo trajno. Rekli su mi da mi dete ima suvu kozu i da to moze da nestane posle puberteta. On sada ima 12 godina, bubuljice nisu nestale. Ne svrbe ga, ne ceska se po licu. Al mu estetski smeta. Nismo radili alergo testove, sami smo pokusali da mu izbacujemo pojedine vrste namirnica po nedelju dana.. medjutim nikakve promene nismo uocili. On je savrseno zdravo dete. Ne zna sta je to injekcija. Medjutim, sve cesce pita kada ce mu te bubuljice nestati. Vrlo su sitne, bele, i lice porumeni na tim delovima kad se desi nagla promena u temperaturi, recimo zimi kad ulazi i izlazi u kucu.
Ne znam o cemu se radi? Kakvo je to oboljenje i da ne lutamo, mozete li nam reci sta je najbolje da uradimo?

Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,
Moj sin je posle druge godine zivota dobio sitne bubuljice po licu, spoljnim delovima ruku i nogu( na grubljim delovima koze). Vodila sam ga kod dermatologa, davali su mu sinoderm, masti na bazi uree, jos svasta slicno. Nista od navedenog nije pomoglo trajno. Rekli su mi da mi dete ima suvu kozu i da to moze da nestane posle puberteta. On sada ima 12 godina, bubuljice nisu nestale. Ne svrbe ga, ne ceska se po licu. Al mu estetski smeta. Nismo radili alergo testove, sami smo pokusali da mu izbacujemo pojedine vrste namirnica po nedelju dana.. medjutim nikakve promene nismo uocili. On je savrseno zdravo dete. Ne zna sta je to injekcija. Medjutim, sve cesce pita kada ce mu te bubuljice nestati. Vrlo su sitne, bele, i lice porumeni na tim delovima kad se desi nagla promena u temperaturi, recimo zimi kad ulazi i izlazi u kucu.
Ne znam o cemu se radi? Kakvo je to oboljenje i da ne lutamo, mozete li nam reci sta je najbolje da uradimo?

Hvala unapred.
Uradite to obavezno..treba iskljuciti atopski dermatitis, neku histiocitozu ili mastocitozu..idite u tom pravcu..srecno.
 
Da li je doroslovac štetan tj. da li koža brže stari ako se on koristi?

Razmišljam ovako, u pitanju je alkoholna podloga, ona isušuje.Ali jako dobro čisti lice i skida prljavštinu. :confused:

Neka preporuka za dobar losion za čišćenje lica ?

Hvala!
 
Da li je doroslovac štetan tj. da li koža brže stari ako se on koristi?

Razmišljam ovako, u pitanju je alkoholna podloga, ona isušuje.Ali jako dobro čisti lice i skida prljavštinu. :confused:

Neka preporuka za dobar losion za čišćenje lica ?

Hvala!
Doroslovac je prevazidjen, ajde poslacu Vam na pp sta ja preporucujem, da ovde javno ne bih reklamirao.
 

Back
Top