Dermatologija

Kolika je statisticki gledano verovatnoca da bas bude nesto ozbiljno? Ne menja se godinu dana, osim sto lagano tamni.

Da je mladez bio u pitanju, da se promenio otisla bih odmah, znam da nije bas dobro kad se tako nesto javi. Ovo medjutim se kad se javilo licilo mi kao na neki lisajcic. Jos je problem sto uopste skoro nemam mladeze i nikad nisam razmisljala o njima, najveci ima hajde da kazem 3mm u obimu i ravan je.

Idem sutra, prekosutra citajuci neke preporuke na netu naisla sam na dva imena dr. Pralica i mislim dr. Bandic, u privatnoj opciji. Ne znam kod kog da odem. Ili nekog treceg da vidim?
 
Poslednja izmena:
Kolika je statisticki gledano verovatnoca da bas bude nesto ozbiljno? Ne menja se godinu dana, osim sto lagano tamni.

Da je mladez bio u pitanju, da se promenio otisla bih odmah, znam da nije bas dobro kad se tako nesto javi. Ovo medjutim se kad se javilo licilo mi kao na neki lisajcic. Jos je problem sto uopste skoro nemam mladeze i nikad nisam razmisljala o njima, najveci ima hajde da kazem 3mm u obimu i ravan je.

Idem sutra, prekosutra citajuci neke preporuke na netu naisla sam na dva imena dr. Pralica i mislim dr. Bandic, u privatnoj opciji. Ne znam kod kog da odem. Ili nekog treceg da vidim?
Ja bih da sam na tvom mestu ipak otisao kod nekog treceg, jer prvi je onkolog, mislim da ne radi dermatoskopiju, drugi, pa hm, podeljena su misljenja,a i on je plasticni hirurg,a ne dermatolog..ali tvoja odluka..nista se u tvom slucaju konkretno ne moze reci dok te neko uzivo ne pogleda..ali nemoj da gubis vreme..pod hitno pregled i eventualno dermatoskopija..
 
Bolji su Dr Scholl nemacki preparati za kurje oko..mozes da probas sa tecnim azotom, ali samo sa Brajmil aparatom koji postize zeljenu temperaturu a ne ono sa umakanjem u tecni azot..ili da pokusas sa Aldara kremom, maze se 3x nedeljno 4 meseca, ali nema je u Srbiji ili da probas kod iskusnog pedikira da ti sve lepo odstrani..dao sam ti par opcija..

:ok: dr. Shol pomogao pre dve decenije
 
:mrgreen:
Inače, naš sistem zdravstvenog osiguranja se decenijama oslanjao na nemački (Bizmarkov sistem solidarnosti). Čak su i japanci dolazili da ga "ispitaju" pa da primene jer je bio najsavršeniji u domenu solidarnosti.
Ovo sada nije u koralaciji sa tim sistemom.
 
Moze predlog za treceg?

Ako si iz BG , u bolnici na Bezaniskoj kosi , postoji Melanoma centar i pregled mozes zakazati i privatan i platiti , cak onda ide i brze .
Ja sam telefonom regularno zakazala sa uputom i zato cekala mesec dana ali nije mi bilo nesto hitno . U tom momentu mi je vec bilo muka od privatnih pregleda koji su se nakupili zbog drugih stvari .
Nadji sajt bolnice i sve telefone imas tamo . A ko je najbolji tamo , zaista neznam . Mozda ti neko i kaze . Ja nisam birala ..
Promene kod zena na nogama nisu naivne i zato pod Hitno da ides kod DR . Moja koleginica je operisala skoro mladez na nozi i sve je pod kontrolom ali se na vreme javila . Ako ti je hitno mogu pitati tacno gde jer znam da nije na bezaniskoj ali je zadovoljna .
 
Da li neko moze da mi kaze sta je dobro za uklanjanje oziljaka tj.fleka po nogama od cackanja uraslih dlacica? Da uopste postoji nesto za tu vrstu problema?
Iz mog iskustva i iskustva kolega slabo sta pomaze..treba pokusati sa preparatim na bazi kojic kiselina i hidrohinona, ili narodski da trljate limunov sok 4-5x dnevno..ali najbolje rezultate daje laser..
 
Pa to je nepravda :( .... ili trud i vreme ili dosta novca :(
Danas je nazalost tako..ja uvek krecem od jeftinijih preparata, ali koliko para toliko i muzike..kada pitam farmaceute i proizvodjace lasera, odgovor je uvek isti-profit..toliko ima preparata za ulepsavanje, al izato nikako da smisle lek za psorijazu ili vitiligo..nazalost sve se vrti oko para..
 
Da. To što si napisao je ozbiljna muka u odnosu na probleme sa depilacijom.
Ali, ako ti nije teško, objasni nam kako na najjeftiniji način izbegnemo urastanje dlaka ili ga bar ublažimo.
Epilacija se ovde dosta pominje, pogotovu na pdf "Žene" i iz iskustava vidim da to nije trajno rešenje.
Koji faktori utiču na povećanu maljavost kod žena? Šta bi trebalo uraditi od pretraga sem hormona? ..... Više znaš od onoga šta bih te pitala :)

Budi dobar za sve žene forumske ;)
 
Ovako..genetika je bitna..znaci kakve su malje kod vase majke, bake, rodbina generalno..hormone ste vec spominjali, treba proveriti nivoe estrogena, progesterona, slobodnog testosterona, folikulostimulirajuceg i luteinizirajuceg hormona. Kortikosteroidi kada se uzimaju per os ili mazu lokalno takodje dovode do pojacanje maljavosti ( izmedju ostalih nus efekata), koriscenje minoxidila takodje moze da dodvede do slicnog efekta.
Pre svake depilacije pozeljno je koriscenje humektanata, to jest "omeksivaca koze", recimo 5% salicilna kiselina ili 10% urea, kao i posle same depilacije, depilaciju vrsiti niz dlaku, ne i uz dlaku. Dobro si lokalni preparati na bazi eflornithina, toplo preporucujem preparat VANIQA jer je od FDA odobren, nisam upoznat da ga ima u Srbiji, koji inhibira enzime za rast dlake, mislim da su se skoro na trzistu pojavili neki italijanski preparati.
Znaci sve to treba pokusati pre lasera, koji je skup, posle njega izvesno vreme ne sme suncanje, ai kod nekih osoba nije doveo do zeljenih rezultata.
P.S. Kada me tako lepo zamole ne mogu a da ne izadjem u susret:hvala:
 
Ovako..genetika je bitna..znaci kakve su malje kod vase majke, bake, rodbina generalno..hormone ste vec spominjali, treba proveriti nivoe estrogena, progesterona, slobodnog testosterona, folikulostimulirajuceg i luteinizirajuceg hormona. Kortikosteroidi kada se uzimaju per os ili mazu lokalno takodje dovode do pojacanje maljavosti ( izmedju ostalih nus efekata), koriscenje minoxidila takodje moze da dodvede do slicnog efekta.
Pre svake depilacije pozeljno je koriscenje humektanata, to jest "omeksivaca koze", recimo 5% salicilna kiselina ili 10% urea, kao i posle same depilacije, depilaciju vrsiti niz dlaku, ne i uz dlaku. Dobro si lokalni preparati na bazi eflornithina, toplo preporucujem preparat VANIQA jer je od FDA odobren, nisam upoznat da ga ima u Srbiji, koji inhibira enzime za rast dlake, mislim da su se skoro na trzistu pojavili neki italijanski preparati.
Znaci sve to treba pokusati pre lasera, koji je skup, posle njega izvesno vreme ne sme suncanje, ai kod nekih osoba nije doveo do zeljenih rezultata.
P.S. Kada me tako lepo zamole ne mogu a da ne izadjem u susret:hvala:

Hvala tebi.
Sad si me zbunio sa ovim boldovanim. Sve kozmetičarke nanose vosak niz dlaku, ali čupaju u suprotnom smeru. Čak i na onim trakama za "uradi sama" u uputstvu tako piše.
 
Hvala tebi.
Sad si me zbunio sa ovim boldovanim. Sve kozmetičarke nanose vosak niz dlaku, ali čupaju u suprotnom smeru. Čak i na onim trakama za "uradi sama" u uputstvu tako piše.
da, uglavnom je tako, ali zato sto tako odstrane veci broj dlaka, i vise je bolno, jer njima je bitno da jednim podizanjem te lepljive trake odstrane sto vise dlaka, a to se desava kada vuku uz dlaku..znaci cisto funkcionalno i prakticno. Ali kada se to radi veci je "stres" za folikul posto nije prirodan nacin depilacije i onda su i mnogo cesce "urasle dlake".Druga stvar je da dlaci treba mnogo vise vremena da izraste kada se iscupa uz dlaku nego niz, iz meni nepoznatog razloga, to stvarno nismo ucili na specijalizaciji:cool:iskreno:mrgreen:
Pitajte vase muskarce kako se briju..
 
Naime,imam mladez jedan 3,4 milimetra od oka. Malo se uvecao,i to se primeti golim okom,svetliji je a u sredini je tamna tackica,ta tamna tackica je bila odavno. Odem ja kod dermatologa i on me sad salje na dermatoskopiju. Kada mi je lekarka opste prakse pisala uput predlozila mi je da mozda bolje da idem kod plasticnog hirurga nego kod dermatologa.E sad,mene interesuje sta se radi dermatoskopijom,kakva je to metoda,i bukvalno sta ce mi raditi tamo? i interesuje me zasto mi je ona predlozila da idem kod plasticnog hirurga?
 

Back
Top