Dermatologija

Pre par godina je pocelo da mes svrbi jedno mesto na temenu glave. Cesanjem sam stvarala samo rane. Odlaskom kod dermatologa mi je savetovano da za moj problem ( neki vid deramtitisa) koristim 10 dana sinoderm gel ujutru a uvece Diprosalik losion. Ovo je sve davalo samo privremene rezultate. Posle kraceg ne korstenja stanje se vracalo. Pokusavala sam cak i sa Blue cap sprey-om i on je davao samo privremeno rezultate a posle kao da organizam postane imun na njega. Sad zbog trudnoce ne znam sta smem od preparata da koristim jer hocu da poludim od svraba. Za ovih par godina od jedne tacke koja je svrbela prosirilo se na vise od pola glave. Molim za pomoc
 
Pre par godina je pocelo da mes svrbi jedno mesto na temenu glave. Cesanjem sam stvarala samo rane. Odlaskom kod dermatologa mi je savetovano da za moj problem ( neki vid deramtitisa) koristim 10 dana sinoderm gel ujutru a uvece Diprosalik losion. Ovo je sve davalo samo privremene rezultate. Posle kraceg ne korstenja stanje se vracalo. Pokusavala sam cak i sa Blue cap sprey-om i on je davao samo privremeno rezultate a posle kao da organizam postane imun na njega. Sad zbog trudnoce ne znam sta smem od preparata da koristim jer hocu da poludim od svraba. Za ovih par godina od jedne tacke koja je svrbela prosirilo se na vise od pola glave. Molim za pomoc
Ovo definitivno zahteva pregled i ozbiljnije razmatranje terapije posto prethodna nije pomogla..tesko je bilo sta reci ovako napamet..a pogotovo jer ste trudni pa se opseg eventualne terapije suzava.
 
molim za pomoc. naime ispod ociju kao da imam neke "kesice" i evidentno crvenilo na njima..
da ne pricam da bukvalno od gutljaja piva ili bilo kog alkoholnog pica dobijem crvenilo u vidu krugova oko ociju, nije osip, jednostavno samo koza postane crvena.. ?
 
molim za pomoc. naime ispod ociju kao da imam neke "kesice" i evidentno crvenilo na njima..
da ne pricam da bukvalno od gutljaja piva ili bilo kog alkoholnog pica dobijem crvenilo u vidu krugova oko ociju, nije osip, jednostavno samo koza postane crvena.. ?

ja bih ipak proverio krvnu sliku i neke parametre za dermatomiozitis i rad bubrega, nisam siguran da je klasicna rozacea.
 
pozdrav!
imam pitanje vezano za neurodermitis. dobila sam ga vec drugu godinu za redom.trenutno je u pocetnom stadiju i to oko usana ali svakim danom primjecujem crvene flekice i po celu i obrazima.zanima me da li mogu da koristim isti elocom losion koji mi je prosle godine propisala doktorica? magistralnog je pripravka,ali na njemu ne pise rok trajanja pa ne znam da li je godinu dana star losion dobar za upotrebu ili trebam u ljekarnu po novi?
hvala na odgovoru!
 
pozdrav!
imam pitanje vezano za neurodermitis. dobila sam ga vec drugu godinu za redom.trenutno je u pocetnom stadiju i to oko usana ali svakim danom primjecujem crvene flekice i po celu i obrazima.zanima me da li mogu da koristim isti elocom losion koji mi je prosle godine propisala doktorica? magistralnog je pripravka,ali na njemu ne pise rok trajanja pa ne znam da li je godinu dana star losion dobar za upotrebu ili trebam u ljekarnu po novi?
hvala na odgovoru!

naravno da ne, to je kortiko preparat i ne sme dugo da se koristi.Neurodermatitis se ne pojavljuje oko usana, obrazima i celu, vec na ledjima, podlakticama, potkolenicama..za terapiju morate docii na pregled kod dermatovenerologa. U svakom slucaju nikako Elocom na svoju ruku.
 
Zdravo svima...nova sam na ovom forumu i drago mi je da postoji jer sam procitala gomilu korisnih stvari :D
Naravno, i ja imam problem koji me muci iz leta u leto pa ako neko ima resenje nek podeli sa mnom...
Na celu i iznad usana imam GROZNE tamne fleke koje su se pojavile pre par godina na moru i od tada su sve vece i tamnije...pretpostavljam da je to vec pomenuti lentigo solaris....pa ima li leka i nade da se ne pojavi jos vise i nekako otkloni ??? :(
Hvala mnogo...znacice mi savet ...pozdrav
 
postoje preparati, koji su vise manje efikasni, za pocetak proverite nivo estrogena i progesterona , da bi iskljucili chloasmu, suncanje nikako ili pod visokim zastitnim faktorom, i preegled uzivo bi bio pozeljan..pa tek na kraju da se prica o terapiji..
 

Back
Top