Dermatologija

Кортикостероидне креме немој стално користити. Ако се не варам, користе се 5-6 дана, па пауза од 2-3 недеље. Посебно што оне само делују на последицу, а не на узрок болести
 
Ja sam imao problema sa licem i aknama 10 godina. Sve sam zivo isporobao i koristio, moj savet svima koji zele da se rese tog problema je u dva koraka :

1) idite prvo kod kozmeticara da vam iscisti lice, ne kosta puno oko 1.200din sam ja dao...
Ako vam rezultati posle toga budu bolji, to znaci da vam lice prihvata te kreme (koje se ne reklamiraju i mogu ih samo kozmeticari naruciti)

2) drugi korak i dan danas primenjujem : znaci nanesete penu za brijanje kao da cete se brijate i isperete prvo mlakom vodom, pa hladnom...
Uvece isto to ponovite, samo sto cete posle toga da nanesete kremu kosili...

to bi bilo to...
 
cao

ja sam evo po prvi pun na ovom forumu.
imam i ja neki problem kad je koza u pitanju.vec 5-6 godina na prstima stopala,sa gornje strane mi puca koza,ljicti se,crveni...ranije nije srbjele asad u poslednje pola godine je bas pocelo...isla sam milion puta kod ljekara.bris sam radila.nista nije nadjeno.doktorica mi da triderm mast ili eloco.to prodje za par dana ali posle nepunih 5-7 dana se vrati sve.
sta mislite o ovim kremama s obzirom da sadrze kortikosteroide..koliko je stetno da se koriste...ima li ko slicna iskustva

Triderm krema je kombinacija: antibiotika,kortikosteroida i antimikotika.
{gentamicin,sinoderm i daktanol} u ovoj kombinaciji kortikosteroid nije previse jak,obican sinoderm je najblazi kort koji postoji,ali elocom jeste jaci kort i ne treba dugo da se maze.

Ne znam koje briseve su vam uzimali[pretpostavljam da se vidi ima li gljivica] ali ocigledno je da nije nadjena cim koristite terapiju u kojoj dominira kort.

Jedno stoji problem niste resili a te masti ne mozete i ne smete vecno mazati,znaci morate opet otici kod vaseg dermatologa.
 
Poslednja izmena:
zavisi sta je duze vreme..preko 45 dana se ne preporucuje..ne znam ni koja je indikacija..

Pisala sam negde ranije da mi je dijagnoza bila seboreicni dermatitis ili kako se vec to kaze
Koliko mogu d aprocitam sa izvestaja pise dermatit.dysseb.L 21

To je bilo jos pocetkom aprila.Od tada ja koristim klindamicin i zato sam pitala sta mislis o duzem koriscenju istog jer sam svuda procitala da ne valja tako dugo da se koristi.Doktorica kad god odem na kontrolu kaze da ga i dalje koristim iako sam je ja pitala vise puta da li sme tako dugo.

Zanima me sta moze da bude posledica dugog koriscenja klindamicina??
 
Poslednja izmena:
klindamicin losion ili gel se koristi u terapiji lecenja akni i primenjuje se ciljano na same akne,posto je klindamicin losion u alkoholu on malo isusuje lice,a ovaj u gelu je prakticniji za primenu jer je lakse naneti ga na samu aknu ne tretirajuci okolni kozu.Ako vam doktor savetuje nastavak terapije onda on sam verovatno zna da ne postoje kontraindikacije za njegovu duzu primenu,uostalom na prvoj sledecoj kontroli najbolje je direktno pitati istog o dilemi koja vas muci.
 
Ja sam imao problema sa licem i aknama 10 godina. Sve sam zivo isporobao i koristio, moj savet svima koji zele da se rese tog problema je u dva koraka :

1) idite prvo kod kozmeticara da vam iscisti lice, ne kosta puno oko 1.200din sam ja dao...
Ako vam rezultati posle toga budu bolji, to znaci da vam lice prihvata te kreme (koje se ne reklamiraju i mogu ih samo kozmeticari naruciti)

2) drugi korak i dan danas primenjujem : znaci nanesete penu za brijanje kao da cete se brijate i isperete prvo mlakom vodom, pa hladnom...
Uvece isto to ponovite, samo sto cete posle toga da nanesete kremu kosili...

to bi bilo to...
Pa ovo je sjajan savet..a ja se pitam sto ljudi pisu tolike knjige i radove i idu na edukacije i uce tolike skole..sta reci..
Pisala sam negde ranije da mi je dijagnoza bila seboreicni dermatitis ili kako se vec to kaze
Koliko mogu d aprocitam sa izvestaja pise dermatit.dysseb.L 21

To je bilo jos pocetkom aprila.Od tada ja koristim klindamicin i zato sam pitala sta mislis o duzem koriscenju istog jer sam svuda procitala da ne valja tako dugo da se koristi.Doktorica kad god odem na kontrolu kaze da ga i dalje koristim iako sam je ja pitala vise puta da li sme tako dugo.

Zanima me sta moze da bude posledica dugog koriscenja klindamicina??
prvi put cujem da neko prepisuje klindamicin za seboroicni dermatitis..cak i kod akni klindamicin ne ide duze od mesec i po dana..nisam shvatio da li vam je bolje od te terapije?

klindamicin losion ili gel se koristi u terapiji lecenja akni i primenjuje se ciljano na same akne,posto je klindamicin losion u alkoholu on malo isusuje lice,a ovaj u gelu je prakticniji za primenu jer je lakse naneti ga na samu aknu ne tretirajuci okolni kozu.Ako vam doktor savetuje nastavak terapije onda on sam verovatno zna da ne postoje kontraindikacije za njegovu duzu primenu,uostalom na prvoj sledecoj kontroli najbolje je direktno pitati istog o dilemi koja vas muci.
slazem se u potpunosti
 
Moze li strucna pomoc za mene ,imam 2 pitanja.
1- da li postoji neka krema protiv mitisera??? Non stop mi se pojvaljuju na nosu i dijelu lica pored nosa , ja to redovno cistim ali opet se ponavljaju . To mi smeta jer malo li se tu pocesem koza se zacrveni i mene je blam onda
2. Da li protiv tog crvenila ista pomaze puder Kosili? Ja to namazem redovno ali me uzasno nervira ako moram da idem negdje naglo se umijem ,kosa se dodatno iritira i zacrvene se ova mjesta gore navedena + jos onaj puder ostaje na licu :(
 
Moze li strucna pomoc za mene ,imam 2 pitanja.
1- da li postoji neka krema protiv mitisera??? Non stop mi se pojvaljuju na nosu i dijelu lica pored nosa , ja to redovno cistim ali opet se ponavljaju . To mi smeta jer malo li se tu pocesem koza se zacrveni i mene je blam onda
2. Da li protiv tog crvenila ista pomaze puder Kosili? Ja to namazem redovno ali me uzasno nervira ako moram da idem negdje naglo se umijem ,kosa se dodatno iritira i zacrvene se ova mjesta gore navedena + jos onaj puder ostaje na licu :(

retinoidi kao seboregulatori se preporucuju za uklanjanje komedona to jest mitisera, recimo adapalen ili zorac gel..puder kosili je za decije guze ne i za lice, probajte sa Avene ili Heliocare puderima, sjajni su i ne komedogeni..
 
Meni se lice skroz sredilo.Osim klindamicina koristila sam kremu Borogal i piling tecnim azotom.Meni je posle nedelju dana vec bilo znatno bolje.Posle mesec dana lise mi je bilo maltene savrseno.Kasnije mi je samo ukinula terapije azotom i umesto Borogala dala antipirisnku kremu preko leta.Lice mi se super kakvo je bilo pre svega.Nemam ni jednu bubuljicu,niti fleku na licu kao sto se pre svega ovoga javljalo povremeno.Lice je skoro pa savrseno.Textura koze nije bas najbolja ali to mislim da ima veze i sa genetikom a i sa godinama.
Na mikroskopskom pregledu koze mi je ta cura rekla da mi je malo masnija T zona i da su mi malo suviji obrazi ali ja sam sve to ispricala doktorki koja je na to rekla da je to normalno i da nastavim da koristim klindamicin :)
Ja samo brinem da ne napravim neki haos sa tim klindamicinom.Da mi se nesto ne desi sa kozom sto je nepopravljivo,inace ovako meni nista ne smeta.
 
Meni se lice skroz sredilo.Osim klindamicina koristila sam kremu Borogal i piling tecnim azotom.Meni je posle nedelju dana vec bilo znatno bolje.Posle mesec dana lise mi je bilo maltene savrseno.Kasnije mi je samo ukinula terapije azotom i umesto Borogala dala antipirisnku kremu preko leta.Lice mi se super kakvo je bilo pre svega.Nemam ni jednu bubuljicu,niti fleku na licu kao sto se pre svega ovoga javljalo povremeno.Lice je skoro pa savrseno.Textura koze nije bas najbolja ali to mislim da ima veze i sa genetikom a i sa godinama.
Na mikroskopskom pregledu koze mi je ta cura rekla da mi je malo masnija T zona i da su mi malo suviji obrazi ali ja sam sve to ispricala doktorki koja je na to rekla da je to normalno i da nastavim da koristim klindamicin :)
Ja samo brinem da ne napravim neki haos sa tim klindamicinom.Da mi se nesto ne desi sa kozom sto je nepopravljivo,inace ovako meni nista ne smeta.

lovely jobely//sto bi rekao Del boy..kada si vec tako zadovoljna terapijom zasto svoju doktorku ne pitas sta i koliko sa klindamicinom..mozda ga preporuci za te fleke ili sta vec..a Borogal i tecni azot na lice..hmm
 
Pitala sam je 100 puta za taj klindamicin u smislu da ga promenim,da li ne smeta sto ga jorstim dugo,ona kaze da ne i dalje mi ga prepisuje.Nije ni bitno,necu da vas opterecujem vise tim pitanjem.Bitno mi je bilo samo da vidim jel moze neka steta od njegovog koriscenja da nastane.
 
bela76:
Vasa poruka je premestena na temu dermatologija.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=12485412#post12485412

Tu vam je i odgovor... :)
Pozz.Bela76

???

Ne razumijem zašto ste to uradili, kad je pemphigus vulgaris autoimuna bolest, a ne kožna, a na Zdravlju već postoji tema Autoimune bolesti! Zašto ste sve autoimune bolesti (izuzev Myasthenia gravis) potrpali u temu Dermatologija kad one tamo ne pripadaju??? Zašto ih ne obrađivati na temi kojoj normalno pripadaju, a to je Autoimune bolesti? (Jedino treba izbrisati iz naslva podnaslov - Myasthenia gravis). Dermatologija je maltene postala svaštara i teška je za praćenje. Zato molim moderatore da sve autoimune bolesti (među kojima su i pemphigus vulgaris, psoriaza, lupus, a bez osnova se obrađuju na temi Dermatologija) prebace na istoimenu temu, kad ona već postoji na Forumu. Ne vidim razloga zašto raditi pogrešno a ne ispravno!
 
???

Ne razumijem zašto ste to uradili, kad je pemphigus vulgaris autoimuna bolest, a ne kožna, a na Zdravlju već postoji tema Autoimune bolesti! Zašto ste sve autoimune bolesti (izuzev Myasthenia gravis) potrpali u temu Dermatologija kad one tamo ne pripadaju??? Zašto ih ne obrađivati na temi kojoj normalno pripadaju, a to je Autoimune bolesti? (Jedino treba izbrisati iz naslva podnaslov - Myasthenia gravis). Dermatologija je maltene postala svaštara i teška je za praćenje. Zato molim moderatore da sve autoimune bolesti (među kojima su i pemphigus vulgaris, psoriaza, lupus, a bez osnova se obrađuju na temi Dermatologija) prebace na istoimenu temu, kad ona već postoji na Forumu. Ne vidim razloga zašto raditi pogrešno a ne ispravno!


Slazem se da je autoimuna ali je i kozna.I ove poruke ostaju ovde jer se leci na dermatologiji.
Mislila sam da Vas zanima odgovor na vase pitanje a ne raspava sa mnom.

Izvolite ovo ste trazili

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12485412&postcount=2267
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima !!!!

treba mi zaista ali zaista dobar dermatolog za moje lice..
imam skoro 30 godina a izlazi mi sve i svasta kao da imam 16 :(
oduvek imam mitesere-bubuljice, ali uspevala sam nekako da to sredim, mazala sam puno toga, isla kod kozmeticara, i za neko vreme se sredi medjutim uvek iznova i iznova izlaze, i mislim da ne postoji preparat koji nisam koristila, i zapravo mislim da je tu naisao gl.problem posto mi vise nista ne pomaze , kao da sam postala imuna na kreme... hemikalije itd...
suvo mi je lice jaaako, izlaze mi potkozne bubuljice, nevezano za mesecni ciklus.

ne znam da li da pitam za neku dobru kremu, ili da prosto odem kod strucnjaka, jer cini mi se da je potrebna detaljna analiza. ja sam iz kragujevca, i zaista nisam cula za nekog dobrog strucnjaka ovde...mozda u beogradu ima ili ...??, a ne bih da neko isprobava na meni, isla bih kod nekog zaista iskusnog,
puuuuno se zahvaljujem svima koji imaju neko resenje....
 
???

Ne razumijem zašto ste to uradili, kad je pemphigus vulgaris autoimuna bolest, a ne kožna, a na Zdravlju već postoji tema Autoimune bolesti! Zašto ste sve autoimune bolesti (izuzev Myasthenia gravis) potrpali u temu Dermatologija kad one tamo ne pripadaju??? Zašto ih ne obrađivati na temi kojoj normalno pripadaju, a to je Autoimune bolesti? (Jedino treba izbrisati iz naslva podnaslov - Myasthenia gravis). Dermatologija je maltene postala svaštara i teška je za praćenje. Zato molim moderatore da sve autoimune bolesti (među kojima su i pemphigus vulgaris, psoriaza, lupus, a bez osnova se obrađuju na temi Dermatologija) prebace na istoimenu temu, kad ona već postoji na Forumu. Ne vidim razloga zašto raditi pogrešno a ne ispravno!

Evo na najjednostavniji nacin da ti objasnim, da bi razumeoz:mrgreen:
Kada neko ima pemphigus vulgaris leze na odeljenje dermatologije i tu se lece svi bolesnici sa tom autoimunom bolescu...kratko i jasnoz:poz:
 
inace patogeneza pemphigusa vulgarisa jeste autoimuna jer se stvaraju antitela na dezmozome, a to su elementi medju celijama koji ih i drze zajedno..znaci kao antitela na cement medju ciglama, deskriptivno receno..leci se dugo, najcesce pulsnom terapijom, u KCS po DPC protokolu (Dexametason-Ciklofosfamid). Ali kao sto rekoh u prethodnom postu, jednostavno receno, ko god dobije pemfigus, smesta se na bolnicko lecenje na odeljenje dermatologije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima !!!!

treba mi zaista ali zaista dobar dermatolog za moje lice..
imam skoro 30 godina a izlazi mi sve i svasta kao da imam 16 :(
oduvek imam mitesere-bubuljice, ali uspevala sam nekako da to sredim, mazala sam puno toga, isla kod kozmeticara, i za neko vreme se sredi medjutim uvek iznova i iznova izlaze, i mislim da ne postoji preparat koji nisam koristila, i zapravo mislim da je tu naisao gl.problem posto mi vise nista ne pomaze , kao da sam postala imuna na kreme... hemikalije itd...
suvo mi je lice jaaako, izlaze mi potkozne bubuljice, nevezano za mesecni ciklus.

ne znam da li da pitam za neku dobru kremu, ili da prosto odem kod strucnjaka, jer cini mi se da je potrebna detaljna analiza. ja sam iz kragujevca, i zaista nisam cula za nekog dobrog strucnjaka ovde...mozda u beogradu ima ili ...??, a ne bih da neko isprobava na meni, isla bih kod nekog zaista iskusnog,
puuuuno se zahvaljujem svima koji imaju neko resenje....
doktoreeee!!!!i meni treba rešenje s' tim što je moja koža jaaako MASNA!!!!
 
Au! odkad nisam ovde svracala, nisam ni znala da nam mangup nije vise tu!!z:mrgreen:
E ovako! ja imam psorijazu, vec dosta dugo... nekad je dovedem u red i to sve drzim pod kontrolom, ali proletos sam imala jos nekih zdravstvenih problema pa se ona posle toga pogorsala. Ono sto me interesuje, posto kazu da nama jetra ne funkionise dobro..da li mogu podocnjaci da budu zbog toga?? ne ona plava boja ispod oka vec male kesice?? zezaju me da to imaju alkoholicariz:mrgreen:pa mi je zato palo na pamet to.. jal kad su mi letos radila U.Z. bubrezi su bili u redu.
 

Back
Top