Dermatologija

Zna li neko od vas kako da smanjim otok i upaljenu bubuljicu,imam je vec tri meseca(potkozna je)i skoro je nestala,medjutim,juce je ponovo izrasla i pritom je jako crvena,ogromna :(,samo mi kazite ako neko zna kako mogu da smanjim crvenilo,postoji neka obologa ili slicno???
 
Zna li neko od vas kako da smanjim otok i upaljenu bubuljicu,imam je vec tri meseca(potkozna je)i skoro je nestala,medjutim,juce je ponovo izrasla i pritom je jako crvena,ogromna :(,samo mi kazite ako neko zna kako mogu da smanjim crvenilo,postoji neka obologa ili slicno???

nemoj samo kupus da stavis..salim se..mozda je aterom, ako tako dugo traje, treba da vidi dermatolog, da ne pisem sada terapiju ovde..z:mrgreen:
 
Ma taman se povuce i ja budala juce cacnula malo i ono,kad sam ustala crvenoooo i to mnogo,znaci da ne izadjem iz kuce...z:cry:
Mozes da mi to aterom malo bolje objasnis ako nije problem...

aterom je benigna tvorevina poreklom od lojnih zlezda, moze da se kontrolise antibioticima i da se ne dira ili se hirurski uklanja zajedno sa kapsulom, to jest omotacem, sto je najbitniji deo operacije. A opet mozda je jedna acna conglobata, ali kazem ti, za dijagnozu je neophodno da odes na pregled kod dermatologa. A kao drugo ovde na Forumu je zabranjeno pisanje terapije, tako da ne ocekujes da napisem ovde sta da pijes i stavljasz:(
 
Penfigus vulgaris

Molio bih, ako ima stručne osobe, da napiše sve o ovoj bolesti, kao i da li postoji mogućnost izlečenja bolsti tj. vraćanje imunog sistema u normalno stanje, narodnom ili alternativnom medicinom, pošto zvanična medicina još nema rešenje za ovu bolest.

Takoođe bi bilo dobro da bolesnici iznesu svoja dosadašnja iskustva.
 
Hej ljudi, treba mi mala pomoć. Od juče sam počela da koristim Seba med clear face sapun za umivanje i posle umivanja mi obrazi i brada pocrvene, ne peče me i ne svrbi, samo je crveno... Da li ovo ovako treba, da li tako funkcioniše sapun ili sam ja alergična na Seba med? :(
 
Ако не пецка, и не сврби, значи да нема спољне физичке иритације и вероватно је алергија. А дечји сапун?
Ја се никада нисам умивао сапуном да не бих исушивао кожу.:)
 
Ако не пецка, и не сврби, значи да нема спољне физичке иритације и вероватно је алергија. А дечји сапун?
Ја се никада нисам умивао сапуном да не бих исушивао кожу.:)

Pa ovo je sapun bez sapuna. I ako sam alergična na Seba med onda odoh da se upucam :mrgreen: Koristila sam njihov obični sapun za umivanje i odličan mi je bio jer inače imam masnu kožu i ne znam šta mi bi da kupim ovaj drugi, kao dugo sam koristila prethodni pa da malo promenim... :rool:
 
Pa ovo je sapun bez sapuna. I ako sam alergična na Seba med onda odoh da se upucam :mrgreen: Koristila sam njihov obični sapun za umivanje i odličan mi je bio jer inače imam masnu kožu i ne znam šta mi bi da kupim ovaj drugi, kao dugo sam koristila prethodni pa da malo promenim... :rool:

Ne verujem da si alergicna na Seba med sapun..za alergiju treba malo vise vremena, napisi utiske posle par pranja..inace novije i bolje stvari za pranje lica su pene..da ne reklamiram ovde koje..ali definitivno su najbolje
 
Ne verujem da si alergicna na Seba med sapun..za alergiju treba malo vise vremena, napisi utiske posle par pranja..inace novije i bolje stvari za pranje lica su pene..da ne reklamiram ovde koje..ali definitivno su najbolje

Reče mi apotekarka da je pena jača od sapuna i da bi mi više isušila kožu.
Ne znam šta znači ovo ''za alergiju treba više vremena'', misliš više korišćenja? Desilo mi se 2 x od 2 različita gela za tuširanje da sam imala baš burnu alergijsku reakciju posle samo jednog korišćenja... Ma ja sam na život alergična... :roll:
 
Reče mi apotekarka da je pena jača od sapuna i da bi mi više isušila kožu.
Ne znam šta znači ovo ''za alergiju treba više vremena'', misliš više korišćenja? Desilo mi se 2 x od 2 različita gela za tuširanje da sam imala baš burnu alergijsku reakciju posle samo jednog korišćenja... Ma ja sam na život alergična... :roll:
apotekarka preko pulta te pogleda i strucno proceni da je sapun bolji od pene..i naravno poslusa se njen savet..z:hm:
opisi mi burnu alergijsku reakciju posle kupanja gelovima za tusiranje..kako nam nikada takvi ne dodju u ambulantu?!!Pa makar i u baden mantilu..
pena jaca od sapuna...nonsens
 
apotekarka preko pulta te pogleda i strucno proceni da je sapun bolji od pene..i naravno poslusa se njen savet..z:hm:
opisi mi burnu alergijsku reakciju posle kupanja gelovima za tusiranje..kako nam nikada takvi ne dodju u ambulantu?!!Pa makar i u baden mantilu..
pena jaca od sapuna...nonsens

E pa jeste, poslušao se i savet dermatologa sa tretinoinom pa nisam smela da se nasmejem da mi ne bi puklo lice... a drugi dermatolog bledo pogleda u fazonu ''zašto si došla, zbog 4 bubuljice?'' :roll: Nisam ja pala s Marsa pa da se lečim u apoteci (još manje na forumu) samo sam pitala da li još neko ima slične reakcije na sapun da znam da li je do mene ili do sapuna.
 
E pa jeste, poslušao se i savet dermatologa sa tretinoinom pa nisam smela da se nasmejem da mi ne bi puklo lice... a drugi dermatolog bledo pogleda u fazonu ''zašto si došla, zbog 4 bubuljice?'' :roll: Nisam ja pala s Marsa pa da se lečim u apoteci (još manje na forumu) samo sam pitala da li još neko ima slične reakcije na sapun da znam da li je do mene ili do sapuna.

Treca sreca sto se tice dermatologa..sapun moze da iziritira i definitivno isusuje lice, ali za sada u strucnim krugovima nije opisana alergija na sapun..tretinoin se i daje za akne, da isusuje lice, ali i deluje na seboregulaciju, ali retko ko ima strpljenja,a i uvek ima drugih terapijskih izbora..i da, bas me zanima da li je jos neko imao "alergiju" na sapun..
Dove sapun je odlican..kada ga reklamiraju ovde i to mod mogu ja da ti preporucim Cu-Zn sapun od Uriaga..ako bas preferiras sapune..e taj je najbolji na nasem trzistu.
 
Treca sreca sto se tice dermatologa..sapun moze da iziritira i definitivno isusuje lice, ali za sada u strucnim krugovima nije opisana alergija na sapun..tretinoin se i daje za akne, da isusuje lice, ali i deluje na seboregulaciju, ali retko ko ima strpljenja,a i uvek ima drugih terapijskih izbora..i da, bas me zanima da li je jos neko imao "alergiju" na sapun..
Dove sapun je odlican..kada ga reklamiraju ovde i to mod mogu ja da ti preporucim Cu-Zn sapun od Uriaga..ako bas preferiras sapune..e taj je najbolji na nasem trzistu.

A da li je moguće da sam ja alergična na neku supstancu iz tog sapuna? Možda je te supstance bilo i u onim gelovima za tuširanje od kojih su mi iskakale urtike čim bih ih utrljala na kožu.... Koristila sam Dove, takođe po preporuci jednog dermatologa i rekoh, odlučila se za Seba med.
 
A da li je moguće da sam ja alergična na neku supstancu iz tog sapuna? Možda je te supstance bilo i u onim gelovima za tuširanje od kojih su mi iskakale urtike čim bih ih utrljala na kožu.... Koristila sam Dove, takođe po preporuci jednog dermatologa i rekoh, odlučila se za Seba med.

uradi prick i patch testove pa ces tada tacno znati na sta si konkretno alergicna..postoji evropska baterija alergena od 20 alergena ukupno..to se radi u Gradskom Zavodu za kozne i polne bolesti i na alergologiji KCS. Do tada koristi sta ti prija i ne izaziva alergiju. Toliko o tome.z:poz:
 
Treca sreca sto se tice dermatologa..sapun moze da iziritira i definitivno isusuje lice, ali za sada u strucnim krugovima nije opisana alergija na sapun..tretinoin se i daje za akne, da isusuje lice, ali i deluje na seboregulaciju, ali retko ko ima strpljenja,a i uvek ima drugih terapijskih izbora..i da, bas me zanima da li je jos neko imao "alergiju" na sapun..

Сапун, осим неколико стандардних састојака, може да садржи и разне вештачке додатке, од којих неки изазивају озбиљну алергијску реакцију.
Ако су твоја ординација "стручни кругови", онда ти верујем да још није описана алергија на сапуне.
У прилогу постављам неколико радова стручњака у вези алергија на сапуне које сам пронашао за непуних 5 минута.
Ово схвати као опомену; за свако следеће спамовање, провокацију и изношење дезинформација, бићеш кажњен у складу са Правилником форума.:)

Ann Allergy Asthma Immunol. 2007 Mar;98(3):286-9.
Anaphylaxis to lemon soap: citrus seed and peanut allergen cross-reactivity.Glaspole IN, de Leon MP, Rolland JM, O'Hehir RE.
Department of Allergy, Immunology and Respiratory Medicine, Alfred Hospital, Melbourne, Australia. i.glaspole@alfred.org.au
BACKGROUND: Many individuals allergic to peanuts have multiple allergen sensitivity. OBJECTIVE: To report the first case, to our knowledge, of a peanut allergic patient who exhibited cosensitivity to citrus seeds and who had experienced anaphylaxis to lemon soap. METHODS: Extracts of peanut and seeds from different varieties of citrus fruit (orange, lemon, and mandarin) were prepared and resolved with 14% sodium dodecyl sulfate-polyacrylamide gel electrophoresis. Direct and inhibition immunoblotting of the patient's serum on the extracts was used to examine the pattern of IgE reactivity and the presence of cross-reactive allergens. RESULTS: Numerous IgE reactive proteins were demonstrated in each citrus seed extract and the peanut extract. Complete IgE cross-reactivity was demonstrated among the different citrus seed extracts. Partial cross-reactivity was demonstrated between the peanut and orange seed extracts. CONCLUSIONS: Citrus seeds contain numerous IgE reactive proteins that are completely cross-reactive among orange, lemon, and mandarin. When peanut allergy coexists with citrus seed allergy, IgE cross-reactivity between peanut and citrus seed proteins can be demonstrated, suggesting a basis to this cosensitivity.

Dermatitis. 2008 May-Jun;19(3):157-60.

Cocamidopropyl betaine
Jacob SE, Amini S.
Department of Dermatology, University of Miami School of Medicine, Miami, FL, USA.
Cocamidopropyl betaine (CAPB) is an amphoteric synthetic detergent that has been increasingly used in cosmetics and personal hygiene products (eg, shampoos, contact lens solutions, toothpaste detergents, makeup removers, bath gels, skin care products, cleansers, liquid soaps, antiseptics, and gynecologic and anal hygiene products) because it induces relatively mild skin irritation. Delayed T-cell-mediated type IV hypersensitivity reactions to CAPB have been reported, and contact sensitization prevalence is estimated at between 3.0 and 7.2%. The increasing rates of sensitization led to CAPB's being named Allergen of the Year in 2004. Related impurities rendered during the manufacturing process (such as amidoamine and dimethylaminopropylamine) are thought to play a role in sensitization.

Dermatitis. 2008 Sep-Oct;19(5):261-74.
Occupation-related contact dermatitis in North American health care workers referred for patch testing: cross-sectional data, 1998 to 2004.
Warshaw EM, Schram SE, Maibach HI, Belsito DV, Marks JG Jr, Fowler JF Jr, Rietschel RL, Taylor JS, Mathias CG, DeLeo VA, Zug KA, Sasseville D, Storrs FJ, Pratt MD.
BACKGROUND: Contact dermatoses are common in health care workers (HCWs). OBJECTIVES: To (1) estimate the prevalence of occupation-relevant allergic contact dermatitis (ACD) among health care workers patch-tested from 1998 to 2004 by the North American Contact Dermatitis Group (NACDG), (2) characterize responsible allergens among health care workers overall as well as in specific health care occupational subgroups, and (3) compare these results to those of nonhealth care workers. METHODS: Between 1998 and 2004, 15,896 patients were patch-tested by the NACDG. Occupation-related allergic patch-test results were analyzed among HCWs, subgroups of HCWs, and non-HCWs. RESULTS: 1,255 patients (7.9%) were HCWs. Female gender (HCWs, 86.2%; non-HCWs, 63.6%) and hand involvement (HCWs, 54.7%; non-HCWs, 27.8%) were more common in HCWs (p < .05); 18.2% of HCWs and 6.6% of non-HCWs had occupation-related allergens of current clinical relevance. Thiuram mix (HCWs, 8.87% non-HCWs, 0.90%) and carba mix (HCWs, 5.43%; non-HCWs, 0.87%) were the most common occupation-related currently relevant antigens in HCWs and were more common in HCWs than in non-HCWs (p < .05). CONCLUSIONS: Among HCWs patch-tested by the NACDG between 1998 and 2004, the most common allergens were thiuram mix and carba mix, followed by glutaraldehyde, cocamide diethanolamine, and chloroxylenol. Gloves, sterilizing solutions, and soaps were common sources of responsible allergens.

Dermatitis. 2008 Nov-Dec;19(6):328-33.
Eyelid dermatitis: contact allergy to 3-(dimethylamino)propylamine.
Knopp E, Watsky K.
Yale University, Dept. of Dermatology, 333 Cedar Street, LCI 501, New Haven, CT 06510, USA. eleanor.knopp@yale.edu
We present the case of a 42-year-old woman with intractable eyelid dermatitis. Patch testing revealed sensitization to 3-(dimethylamino)propylamine (DMAPA). DMAPA is an important etiology of allergic contact dermatitis of the eyelids and face but is easily missed even with expanded-series patch testing. We also review the most common causative allergens in eyelid dermatitis cited in the literature over the past decade. DMAPA is a reagent used in the formation of cocamidopropyl betaine (CAPB), a common additive to liquid soaps, shampoos, and other cleansing products because of its utility as a surfactant. Beginning in the 1980s, reports of allergy to CAPB surfaced in the literature. Ultimately, a majority of patch testing studies have shown that clinical allergy to CAPB-containing products actually reflects allergy to contaminant DMAPA in most cases. Amidoamine, another intermediate in the formation of CAPB, may also be implicated through a proposed mechanism of conversion to DMAPA in the skin. When patch-testing for eyelid and facial dermatitis, it is crucial to test with DMAPA directly, not just with CAPB; unlike commercial-grade CAPB, the CAPB in patch test kits is ultrapure and does not contain contaminant DMAPA.

Times. 2009 Jul 21-27;105(28):18-22.
The importance of emollients in treating the increasing incidence of atopic eczema.Kownacki S.
Atopic eczema affects 15-20% of schoolchildren and 2-10% of adults. Its incidence has increased significantly in recent years for reasons not fully understood. Environmental factors--such as exposure to soaps, hard water and allergens such as house dust mites--are thought to be important. Genetic factors are also thought to play a part. The key to managing eczema is an effective skin-care routine using emollients to increase hydration of the stratum corneum. Emollients come in a variety of formulations, and continual therapy using these in combination maximises their beneficial effects. Patient education is important, as it enhances concordance with treatment.

Contact Dermatitis. 2006 Jan;54(1):14-7.
A clinically relevant contact allergy to methyldibromo glutaronitrile at 1% (0.32 mg/cm) detected by a patch test.
Bruze M, Gruvberger B, Zimerson E.
Department of Occupational and Environmental Dermatology, Lund University, University Hospital, Malmö, Sweden. magnus.bruze@med.lu.se
Recently, the preservative methyldibromo glutaronitrile (MDBGN) at 0.5% w/w in petrolatum was included in the European standard patch test series based on the studies on chemical stability and consideration of rates of contact allergy, doubtful and irritant reactions as well as information on clinical relevance represented by results of a repeated open application test (ROAT) and patch test concentrations required to diagnose allergic contact dermatitis from MDBGN in individual cases. In this report, a case with a clinically relevant contact allergy to MDBGN, which on the mandatory reading occasion on D3 only was traced by a patch test with MDBGN at 1.0% (0.32 mg/cm2), is presented. The patient suffered from a chronic hand dermatitis, and when the patient stopped using a liquid soap containing MDBGN, the hand dermatitis substantially improved. A ROAT performed in a blinded and controlled way with applications twice daily on the hands with 2 moisturizers with and without MDBGN resulted in a deterioration of the hand dermatitis on the hand to which the MDBGN-preserved moisturizer had been applied.
 
Penfigus vulgaris

Molio bih, ako ima stručne osobe, da napiše sve o ovoj bolesti, kao i da li postoji mogućnost izlečenja bolsti tj. vraćanje imunog sistema u normalno stanje, narodnom ili alternativnom medicinom, pošto zvanična medicina još nema rešenje za ovu bolest.

Takoođe bi bilo dobro da bolesnici iznesu svoja dosadašnja iskustva.

Pemphigus vulgaris je hronicna bulozna dermatoza. Spada u autoimuna oboljenja.
Na kozi a i na sluzokozi dolazi do pojave bula koje su ispunjene seroznim a nekada i hemoragicnim- krvavim sadrzajem.Kada bula pukne dolazi do stvaranja erozija,koje su jako osetljive i jako bolne za pacijenta.Zato ni jedan pacijent u ovakvom stanju ne treba da se leci sam pogotovo da maze nesto sto je dobio od ''narodnog lekara''....Samim tim moze svoje stanje da pogorsa.

Znaci pemphigus vulgaris se leci u bolnici lekovima i mastima koje posedujemo,pridrzavanjem terapije bolest moze da se uvede u remisiju.

Ako Vas zanima jos nesto pitajte ovo je samo ukratko napisano... :)
 
kada ga reklamiraju ovde i to mod mogu ja da ti preporucim Cu-Zn sapun od Uriaga..ako bas preferiras sapune..e taj je najbolji na nasem trzistu.

nije u pitanju reklama jer ja od toga nemam nikakvu korist,,,a ako Dove kolekcija nije dovoljno izreklamirana na svim televizijama ne verujem da ce bog zna koliko prodaja porasti zahvaljujuci ovom mom postu ;)

iskoristila bih priliku da te jos jednom opomenem da ne provociras moderatore ovog pdf

z:poz:
 
cao

ja sam evo po prvi pun na ovom forumu.
imam i ja neki problem kad je koza u pitanju.vec 5-6 godina na prstima stopala,sa gornje strane mi puca koza,ljicti se,crveni...ranije nije srbjele asad u poslednje pola godine je bas pocelo...isla sam milion puta kod ljekara.bris sam radila.nista nije nadjeno.doktorica mi da triderm mast ili eloco.to prodje za par dana ali posle nepunih 5-7 dana se vrati sve.
sta mislite o ovim kremama s obzirom da sadrze kortikosteroide..koliko je stetno da se koriste...ima li ko slicna iskustva
 

Back
Top