Dermatologija

Posto mi se lice prilicno masni i imam bubuljice probao sam sa lorealom i niveom onim tecnim gelom sto sadrzi sitne tvrde delove to je valjda za piling lica, to reklamiraju na televiziji, i onda sam jace to trljao posle nekog vremena sada mi je nos, gornja strana nosa stalno crvena, to je usledilo nakon sto su mi na gornji deo nosa odjednom buknule puno sitnih bubuljica, koje su prosle posle dan dva ali sada si je nos stalno tako crven. Takodje sam i prao lice vodom i trljao peskirom. Stavljao sam hidrociklin i crvenilo nestane ali sta vredi kada se sutra opet vrati. Probao sam i sa sinodermom i on najbolje deluje. Zatim sam bio sam kod koznog lekara koji mi je rekao da je to na nosu rosacea? Da li je moguce da zbog jakog trljanja nosa (ne bas preterano jakog) dobijem rosacea-u? Mesao sam nekoliko vrsta gelova za piling to je bilo samo jednom, uzastopno sam stavljao niveu, loreal pa garnier i takodje prao lice i trljao peskirom nekoliko dana svakog dana i dobio rosacea-u? Znaci vrh nosa je onako blago crven ne stalno kako kada, ujutru je najmanje crven a uvece najvise rekao bih. Takodje sa desne strane nosa povremeno mi na istom mestu izbija potkozna bubuljica koja boli na dodir i bas tu mi je i najvise crveno. Leva strana nosa je manje crvena od desne. Sta mi predlazete? Da radim neki bris...? Ako mozda nije rosacea sta bi moglo da bude? Kupio sam rubirol mast i vodu, preporuka doktorke i nema efekta kada ga namazem, mazem 2 puta dnevno vec nekih 3 dana ali nista bolje mozda mi je cak i vise crven nos sada nego ranije. Takodje imam utisak da mi je koza na nosu nekako malo naduvana, sto verovatno govori o nekoj upali... da li se tako manifestuje rosacea? Ono na sta je rubirol pozitivno delovao je to da pored nosa se izgubilo blago crvenilo koje mi je tu bilo duze vremena i blago popucali kapilari pored nosa, ali samo crvenilo na nosu koje tu od skoro na njega rubirol nema uticaja.
 
Posto mi se lice prilicno masni i imam bubuljice probao sam sa lorealom i niveom onim tecnim gelom sto sadrzi sitne tvrde delove to je valjda za piling lica, to reklamiraju na televiziji, i onda sam jace to trljao posle nekog vremena sada mi je nos, gornja strana nosa stalno crvena, to je usledilo nakon sto su mi na gornji deo nosa odjednom buknule puno sitnih bubuljica, koje su prosle posle dan dva ali sada si je nos stalno tako crven. Takodje sam i prao lice vodom i trljao peskirom. Stavljao sam hidrociklin i crvenilo nestane ali sta vredi kada se sutra opet vrati. Probao sam i sa sinodermom i on najbolje deluje. Zatim sam bio sam kod koznog lekara koji mi je rekao da je to na nosu rosacea? Da li je moguce da zbog jakog trljanja nosa (ne bas preterano jakog) dobijem rosacea-u? Mesao sam nekoliko vrsta gelova za piling to je bilo samo jednom, uzastopno sam stavljao niveu, loreal pa garnier i takodje prao lice i trljao peskirom nekoliko dana svakog dana i dobio rosacea-u? Znaci vrh nosa je onako blago crven ne stalno kako kada, ujutru je najmanje crven a uvece najvise rekao bih. Takodje sa desne strane nosa povremeno mi na istom mestu izbija potkozna bubuljica koja boli na dodir i bas tu mi je i najvise crveno. Leva strana nosa je manje crvena od desne. Sta mi predlazete? Da radim neki bris...? Ako mozda nije rosacea sta bi moglo da bude? Kupio sam rubirol mast i vodu, preporuka doktorke i nema efekta kada ga namazem, mazem 2 puta dnevno vec nekih 3 dana ali nista bolje mozda mi je cak i vise crven nos sada nego ranije. Takodje imam utisak da mi je koza na nosu nekako malo naduvana, sto verovatno govori o nekoj upali... da li se tako manifestuje rosacea? Ono na sta je rubirol pozitivno delovao je to da pored nosa se izgubilo blago crvenilo koje mi je tu bilo duze vremena i blago popucali kapilari pored nosa, ali samo crvenilo na nosu koje tu od skoro na njega rubirol nema uticaja.

Javi se dermatologu na pregled ponovo i prati savete koje dobijes, ne mesaj kremice i pomade i ne ocekuj da se preko noci sve sredi.
Svaka promena mora da se vidi, za to sluzi ordinacija a ne virtuelni svet.
 
Iako se u vecini slucajeva ne slazem sa dermatologom, ovom prilikom ipak moram da se slozim.
Sve informacije vezane za neko oboljene se mogu naci uz pomoc googla.
A saveti i terapije se dobijaju u ordinaciji, verujem da nisi sama dosla do ove dijagnoze.
Na forumu se moze dobiti pojasnjenje , savet za dalju kontrolu, pracenje bolesti i sl...
Kada se pitanje formulise onako kako si ga ti formulisala ,ne mozes ocekivati od nas da radimo google pretrage umesto tebe ili bilo kog drugog ucesnika na forumu.
 
dr:
Iako se u vecini slucajeva ne slazem sa dermatologom, ovom prilikom ipak moram da se slozim.
Sve informacije vezane za neko oboljene se mogu naci uz pomoc googla.
A saveti i terapije se dobijaju u ordinaciji, verujem da nisi sama dosla do ove dijagnoze.
Na forumu se moze dobiti pojasnjenje , savet za dalju kontrolu, pracenje bolesti i sl...
Kada se pitanje formulise onako kako si ga ti formulisala ,ne mozes ocekivati od nas da radimo google pretrage umesto tebe ili bilo kog drugog ucesnika na forumu.
Mi samo imamo konstruktivno-razlicite poglede,koji su sa vremenom sve blizi i blizi,hvala:klap:Ponekad, za promenu, i da se slozimo:bye:
 
Posto mi se lice prilicno masni i imam bubuljice probao sam sa lorealom i niveom onim tecnim gelom sto sadrzi sitne tvrde delove to je valjda za piling lica, to reklamiraju na televiziji, i onda sam jace to trljao posle nekog vremena sada mi je nos, gornja strana nosa stalno crvena, to je usledilo nakon sto su mi na gornji deo nosa odjednom buknule puno sitnih bubuljica, koje su prosle posle dan dva ali sada si je nos stalno tako crven. Takodje sam i prao lice vodom i trljao peskirom. Stavljao sam hidrociklin i crvenilo nestane ali sta vredi kada se sutra opet vrati. Probao sam i sa sinodermom i on najbolje deluje. Zatim sam bio sam kod koznog lekara koji mi je rekao da je to na nosu rosacea? Da li je moguce da zbog jakog trljanja nosa (ne bas preterano jakog) dobijem rosacea-u? Mesao sam nekoliko vrsta gelova za piling to je bilo samo jednom, uzastopno sam stavljao niveu, loreal pa garnier i takodje prao lice i trljao peskirom nekoliko dana svakog dana i dobio rosacea-u? Znaci vrh nosa je onako blago crven ne stalno kako kada, ujutru je najmanje crven a uvece najvise rekao bih. Takodje sa desne strane nosa povremeno mi na istom mestu izbija potkozna bubuljica koja boli na dodir i bas tu mi je i najvise crveno. Leva strana nosa je manje crvena od desne. Sta mi predlazete? Da radim neki bris...? Ako mozda nije rosacea sta bi moglo da bude? Kupio sam rubirol mast i vodu, preporuka doktorke i nema efekta kada ga namazem, mazem 2 puta dnevno vec nekih 3 dana ali nista bolje mozda mi je cak i vise crven nos sada nego ranije. Takodje imam utisak da mi je koza na nosu nekako malo naduvana, sto verovatno govori o nekoj upali... da li se tako manifestuje rosacea? Ono na sta je rubirol pozitivno delovao je to da pored nosa se izgubilo blago crvenilo koje mi je tu bilo duze vremena i blago popucali kapilari pored nosa, ali samo crvenilo na nosu koje tu od skoro na njega rubirol nema uticaja.
Majko mila:worth:
Ti si eklatantan primer kako se ne treba negovati, ne treba leciti, ne gledati reklame sa televizije, ne ocekivati cuda od kremica za samo 3 dana, kako unistiti sopstveno lice..znaci prava slika i prilika srpskog pacijenta,ili barem vecine..da ne generalizujem,da se odmah ogradim..ali ipak velike vecine..
E sada, pazi ovako..nisam nesto bas najpozitivnije cuo o NS dermatolozima..pa ti lepo ako mozes i hoces,dodji u Bg kod nekog boljeg,pa da ti sve lepo i na tenane objasni i da pravu dijagnozu i terapiju, ovako bez pregleda nista specijalno ne moze da se ucini, niti ja mogu napamet bez pregleda da ti prepisem terapiju..
U svakom slucaju batali i hidrociklin, i Sinoderm a pogotovo te gluposti od kozmetike tipa Loreal, Vichy, Garnier..reklame na TV i rekla kazala price kozmeticara upropasti lica velike vecine i zena a i muskaraca..po mojoj proceni cak 85% ljudi u Srbiji ima pogresnu negu i izbor preparata za negu lica..na svu srecu posto imam zapadno iskustvo i najnoviju terapiju svi moji pacijenti su listom prezadovoljni sa mojim izborom terapije za negu a i za lecenje,naravno.
Tebi treba dobro anamneza da se uzme, vide raniji izvestaji gde si sve bio i sta si sve radio,i onda prepise prava terapija, sa kojom ces biti disciplinovan u koriscenju i koja ce, naravno, dati rezultata..ovako samo lutas, gubis vreme i pogorsavas stanje koze.
Mlad si pa ima nade.
 
Na prsima su mi se nekidan pojavile akne,vise grupica po nekoliko,crvene.tretirala sam ih nekim sredstvom protiv bubuljica ali bez poboljsanja.Interesuje me da li ima razlike izmedju obicnih akni i ovih(vjerovatno nastalih od vrucine),u smislu da na njih ne djeluju antibiotska sredstva?Da nisu mozda bolje neke kreme protiv gljivica?
Hvala!
 
Na prsima su mi se nekidan pojavile akne,vise grupica po nekoliko,crvene.tretirala sam ih nekim sredstvom protiv bubuljica ali bez poboljsanja.Interesuje me da li ima razlike izmedju obicnih akni i ovih(vjerovatno nastalih od vrucine),u smislu da na njih ne djeluju antibiotska sredstva?Da nisu mozda bolje neke kreme protiv gljivica?
Hvala!
Sa cime ste ih tretirali? Postoji vise vrsti akni i na samom licu, a generalno te koje se jave na grudima mogu a i ne moraju da budu slicne kao i one na licu. U vasem slucaju najbolje je da odete na pregled. Kreme protiv gljivica nisu indikovane u ovom slucaju.
 
Tretirala sam ih nekim komercijalnim sredstvom protiv akni-koje mi je inace pomagalo kad se pojavi neka na licu.Jer inace nemam problematicnu kozu,cak je i u pubertetu bila ok.
Ali to nije pomoglo.A negdje sam procitala za te akne koje se pojave od vrucine i sunca da se tretiraju sa antigljivicnim kremama.
Ali ako moram na pregled-onda moram :(.
Hvala,u svakom slucaju.
 
@dermatolog
Vidim da kritikujete ovu `brendiranu` kozmetiku...pa me interesuje-sta da koristimo?
To je jedino sto nam se nudi.
Ovo ne govorim maliciozno-stvarno me interesuje!
Ne kritikujem bez razloga..ovo sto dolazi u Srbiju je bofl roba,obrcu se milioni,preko Bugarske i Albanije,itd..nije ista Loreal ili Vichy krema uzeta u Cirihu i u Bg..u to sam se licno uverio i tamo i ovde..a isto mi je i potvrdjeno tokom moje edukacije u Svajcarskoj. Ovde je samo par dobrih a originalnih linija koji nesto vrede i dolaze ne prepakivani..ali ne bih sada da ih reklamiram.
Mozda vam vas dermatolog nesto preporuci..ja samo znam da su moji pacijenti prezadovojni sa mojim izborom terapije za njih,od pravljenih krema,samo za njihov tip koze do vec gotovih prozivoda.
Najjednostavnije resenje za vas problem bi mogla da bude Lutz mixtura.
Pozdrav.
 
Brendirani proizvodi su kozmetika i to namijenjena zdravoj koži, eventualno se razlikuje prema tipu (normalna, masna, suha, preosjetljiva). Brendirani proizvodi NISU lijekovi za problematičnu kožu, akne, crvenilo, dermatitise. U tome je stvar. Ne može netko imati crven nos pa kupiti Nivea piling i trljati po nosu.:D

A što se kvalitete tiče, ne znam - koristim samo i jedino VICHY, termalnu vodu za čišćenje lica i termalnu vodu za osvježenje nakon čišćenja. U HR se to može kupiti samo u ljekarni. Tako već godinama i dobro mi je.
 
Mladež je počeo da menja boju iz tamno braon u boju bele kafe. Mladež na nadlaktici.
Da li treba da se javim dermatologu na pregled?
Nemam nikakve druge zdravstvene probleme.

Hvala.
Niste dali nesto preciznije podatke,ali bolje anamnezu da vam uzme neko ko ce mladez da pregleda, ne odokativno ,vec sa dermatoskopom. Za svaki slucaj idite na pregled, trazite dermatologa koji ima Heine 20 dermoskop, taj je najbolji i najprecizniji.
 
Da li mi neko moze dati strucan savet u vezi sa pripremom koze za sunce?

Imam alergiju na sunce i ne suncam se tokom boravka na moru, ali uvek dobijem crvenilo koze i prateci svrab .
Interesuje me da li je moguce umanjiti navedene pojave uzimanjem nekih vitamina ili minerala ili koriscenjem krema sa supstancama koje bi umanjile crvenilo i svrab koze.

Hvala unapred!
Pozdrav :heart:
 
Da li mi neko moze dati strucan savet u vezi sa pripremom koze za sunce?

Imam alergiju na sunce i ne suncam se tokom boravka na moru, ali uvek dobijem crvenilo koze i prateci svrab .
Interesuje me da li je moguce umanjiti navedene pojave uzimanjem nekih vitamina ili minerala ili koriscenjem krema sa supstancama koje bi umanjile crvenilo i svrab koze.

Hvala unapred!
Pozdrav :heart:
Moze,ali ovde se ne pise terapija,pravila foruma..
 
Niste dali nesto preciznije podatke,ali bolje anamnezu da vam uzme neko ko ce mladez da pregleda, ne odokativno ,vec sa dermatoskopom. Za svaki slucaj idite na pregled, trazite dermatologa koji ima Heine 20 dermoskop, taj je najbolji i najprecizniji.
Citala sam da promena boje kod mladeža nije baš pozitivna stvar.
Naravno, to sam čitala odavno i ne sećam se suštine teksta, ali mi recito još, čisto da mi razbijete sumnje, da li je promena boje mladeža zaista uvek opasna stvar?
Ili nemam preteranog razloga za brigu, dok ne posetim dermatologa?

I da, gde postoji taj aparat koji ste naveli?
Državna, privatna praksa?

Živim u Beogradu.
 
Citala sam da promena boje kod mladeža nije baš pozitivna stvar.
Naravno, to sam čitala odavno i ne sećam se suštine teksta, ali mi recito još, čisto da mi razbijete sumnje, da li je promena boje mladeža zaista uvek opasna stvar?
Ili nemam preteranog razloga za brigu, dok ne posetim dermatologa?

I da, gde postoji taj aparat koji ste naveli?
Državna, privatna praksa?

Živim u Beogradu.
Pa nije jedino promena boje mladeza znak za uzbunu, ima 5 kriterijuma koji se gledaju. Mladez u toku zivota cesto menja boju,oblik,velicinu,ali dermatoskopski je najpouzdanije utvrditi da li proces ide u losem pravcu ili ne. Vise informacija sam vam dao preko pp.
 

Back
Top