Dermatologija

Kratkorocno jeste ok,ali ne preterujte,do desetak dana sme,2x dnevno,ali to samo prikriva posledice,ali ne i uzrok. Malo bolje opisite promene,detaljnije,kao i kada svrbi,koji deo dana,itd..ili mozda jos bolje da odete u Gradski Zavod za kozne i venericne bolesti,ne treba vam uput,samo overena knjizica. Ja sam generalno protiv suncanja,a vi ga bas preteraste..pretpostavljam da ste se prepekli.
nocu najvishe svrbi, ali i u toku dana samo manjim intenzitetom..kao sitni plikchici ispunjeni technoscu i kad se pocheshem pucaju..trudim se da ne cheshem :confused:
 
nocu najvishe svrbi, ali i u toku dana samo manjim intenzitetom..kao sitni plikchici ispunjeni technoscu i kad se pocheshem pucaju..trudim se da ne cheshem :confused:
Nocu najvise svrbi suga..recimo..i nikada ne ide na vrat i glavu..sitni plikcici se bas ne uklapaju u tu dijagnozu..a ulaze u barem 17 drugih dijagnoza..tako da neko mora uzivo da vas vidi,ja ne bih na vasem mestu gubio vreme. Sinoderm nije carobno resenje,zamaskirace pravu klinicku sliku i bice otezano postavljenje dijagnoze. Pravac GZZKVB u Dzordza Vasingtona...
 
bilo bih mi zaista drago da cujem sta bi ovo moglo da bude..

na donjem stomaku u visini gde od dzenin pantalona se zavrsava dole rajsverslus primetila sam pre 2 godine jednu malu kuglicu velicine psenice ispod koze ..to meni nije smetelo niti me je bolelo...nakon godinu dana od prilike primetila sam da me bas tu ponekada svrbi..nisam nista imala kod kuce osim sinalar gel koji sam jako malo stavila na tu povrsinu...ujutro kada sam se probudila, premitela sam da je sinalar odradio svoje....stegla sam to mesto tu kao kad cedim bubuljicu.....uplasila sam se....izbio je gnoj kao raketa...na kraju krv i posle...malo je oteklo i nakon 2 sata nista......mene to nikada ne boli, cak i dok cedim....sada je to tako, da od prilike svakih desetak dana ima sta i da se vidi.....ako duze ne cedim izbije kao vulkan (koja jacina, da cak vise od metera jurnje...), ako svaki dan cedim malo ondah ne...povrsina koze je sasvim normalna osim tu gde je izlaz to ima jedna mala tackica....kada sada stisnem na tom mestu, vidi se da ispod koze ima gnoja kao u nekom baloncicu, imam utisak da tek kada se taj boloncic napuni, ondah tako jurne...dali moze biti da je to od dlake koje tu rastu? interesantno sto me to nikada ne boli......ima neko neko ideju sta to moze biti i dali postoje neka mast s kojom moze da se maze...

unapred zahvalna:)
 
bilo bih mi zaista drago da cujem sta bi ovo moglo da bude..

na donjem stomaku u visini gde od dzenin pantalona se zavrsava dole rajsverslus primetila sam pre 2 godine jednu malu kuglicu velicine psenice ispod koze ..to meni nije smetelo niti me je bolelo...nakon godinu dana od prilike primetila sam da me bas tu ponekada svrbi..nisam nista imala kod kuce osim sinalar gel koji sam jako malo stavila na tu povrsinu...ujutro kada sam se probudila, premitela sam da je sinalar odradio svoje....stegla sam to mesto tu kao kad cedim bubuljicu.....uplasila sam se....izbio je gnoj kao raketa...na kraju krv i posle...malo je oteklo i nakon 2 sata nista......mene to nikada ne boli, cak i dok cedim....sada je to tako, da od prilike svakih desetak dana ima sta i da se vidi.....ako duze ne cedim izbije kao vulkan (koja jacina, da cak vise od metera jurnje...), ako svaki dan cedim malo ondah ne...povrsina koze je sasvim normalna osim tu gde je izlaz to ima jedna mala tackica....kada sada stisnem na tom mestu, vidi se da ispod koze ima gnoja kao u nekom baloncicu, imam utisak da tek kada se taj boloncic napuni, ondah tako jurne...dali moze biti da je to od dlake koje tu rastu? interesantno sto me to nikada ne boli......ima neko neko ideju sta to moze biti i dali postoje neka mast s kojom moze da se maze...

unapred zahvalna:)
Cisto sumnjam,na osnovu onoga sto ste opisali da neka mast ili krema moze da pomogne efikasno do kraja. Najbolje je da odete do hirurga,da u lokalnoj anesteziji izdrenira sve i mirni ste na vek vekova..organizam "ne voli"hronicne procese,pogotovo gde ima gnoja,gde se stiska,cedi,itd..kad tad unecete infekciju i onda sve moze biti mnogo gore.
 
Cisto sumnjam,na osnovu onoga sto ste opisali da neka mast ili krema moze da pomogne efikasno do kraja. Najbolje je da odete do hirurga,da u lokalnoj anesteziji izdrenira sve i mirni ste na vek vekova..organizam "ne voli"hronicne procese,pogotovo gde ima gnoja,gde se stiska,cedi,itd..kad tad unecete infekciju i onda sve moze biti mnogo gore.

hvala sto se ste mi tako brzo odgovorili...verovatno cu to i uraditi...ja sam vec jednom bila kod lekara, pa mi doktor kaze da je to verovano lifni cvoric...da nebih da operise, jel cu imati ozeljek...nemacki lekari ovde su bas cudni....promenicu doktora pa cu da vim sta ce biti.....hvala vam puno:)
 
hvala sto se ste mi tako brzo odgovorili...verovatno cu to i uraditi...ja sam vec jednom bila kod lekara, pa mi doktor kaze da je to verovano lifni cvoric...da nebih da operise, jel cu imati ozeljek...nemacki lekari ovde su bas cudni....promenicu doktora pa cu da vim sta ce biti.....hvala vam puno:)
Veliki sam postovalac germanske(nemacke)medicine,veoma su koncizni i prakticni. Ali opet nema generalizacije, promenu treba videti,ali iz iskustva i vaseg opisa neophodna je intervencija hirurga,najbolje plasticara,ne znam da li vas tu intervenciju pokriva vasa kranke kasa,ali trebalo bi. Neka urade dermo-dermalni sav i oziljak ce biti minimalna bela linijica,uz mackanje nekih preparata bice gotovo neprepoznatljiv. Ne gubite vreme. Ako vas ne mrzi ili ne zaboravite napisite sta je bilo na kraju,mene zanima.
Veliki pozdrav:ok:
 
Veliki sam postovalac germanske(nemacke)medicine,veoma su koncizni i prakticni. Ali opet nema generalizacije, promenu treba videti,ali iz iskustva i vaseg opisa neophodna je intervencija hirurga,najbolje plasticara,ne znam da li vas tu intervenciju pokriva vasa kranke kasa,ali trebalo bi. Neka urade dermo-dermalni sav i oziljak ce biti minimalna bela linijica,uz mackanje nekih preparata bice gotovo neprepoznatljiv. Ne gubite vreme. Ako vas ne mrzi ili ne zaboravite napisite sta je bilo na kraju,mene zanima.
Veliki pozdrav:ok:
krankenkasse, vi ste bas zaista dobro informisani..:ok: sumnjam da nece biti rez veci od 3 cm...plasim se samo da nije neki cir...ali da jeste cudilo bih me da je aktivan bez bolova....organizam je cudo....a evo obecavam sada, da cu javiti sta je bilo u pitanju....:super:
 
E ovako...zelim da skinem jedan mladez u predelu glave koji me uzasno nervira...
Ako nekom nije problem da napise postupke sta prvo treba da radim.Mislim ne mogu samo da se pojavim u bolnici i da kazem skinite mi mladez...Da li treba da idem kod lekara opste prakse da mi on da uput ili kako vec?I koliko sve to traje? :)

Zamolio bih moderatore da mi ne obrisu temu jer sam jedva "ubo" i ovo zdravlje a ne jos da trazim jos temu za mladeze ali verujem da ih je bilo x puta. =)
 
krankenkasse, vi ste bas zaista dobro informisani..:ok: sumnjam da nece biti rez veci od 3 cm...plasim se samo da nije neki cir...ali da jeste cudilo bih me da je aktivan bez bolova....organizam je cudo....a evo obecavam sada, da cu javiti sta je bilo u pitanju....:super:
Bio sam ziveo i radio u Svajcarskoj neko vreme,pa sam zato obavesten:super:
Elem,nezahvalno je reci sta je u pitanju,zato me i zanima misljenje kolega koji ce promenu da vide, vi napisite ovde dijagnozu i terapiju. Da,organizam jeste cudo..:hvala:
 
E ovako...zelim da skinem jedan mladez u predelu glave koji me uzasno nervira...
Ako nekom nije problem da napise postupke sta prvo treba da radim.Mislim ne mogu samo da se pojavim u bolnici i da kazem skinite mi mladez...Da li treba da idem kod lekara opste prakse da mi on da uput ili kako vec?I koliko sve to traje? :)

Zamolio bih moderatore da mi ne obrisu temu jer sam jedva "ubo" i ovo zdravlje a ne jos da trazim jos temu za mladeze ali verujem da ih je bilo x puta. =)
najbolje je da odmah,ako mozes,odes kod dermatologa,daobavi dermatoskopiju,napise izvestaj da li je mladez za skidanje ili ne. Na licni zahtev pacijenta neke kolege napisu uput za skidanje mladeza,a od toga kakva je promena zavisi i koliko brzo i kada ce plasticni hirurg da vas operise. Trazite dermatologa koji ima Heine 20 dermatoskop,trenutno je najbolji i najprecizniji, iz mog iskustva i iskustva kolega sa Zapada. Kod plasticnog hirurga,ako je moguce,pitajte ga da vam napravi dermo dermalni sav,da ne bi ostao veliki oziljak,mada zavisi koje je velicine.
Eto nadam se da ste koliko toliko shvatili kako to ide:super:
 
najbolje je da odmah,ako mozes,odes kod dermatologa,daobavi dermatoskopiju,napise izvestaj da li je mladez za skidanje ili ne. Na licni zahtev pacijenta neke kolege napisu uput za skidanje mladeza,a od toga kakva je promena zavisi i koliko brzo i kada ce plasticni hirurg da vas operise. Trazite dermatologa koji ima Heine 20 dermatoskop,trenutno je najbolji i najprecizniji, iz mog iskustva i iskustva kolega sa Zapada. Kod plasticnog hirurga,ako je moguce,pitajte ga da vam napravi dermo dermalni sav,da ne bi ostao veliki oziljak,mada zavisi koje je velicine.
Eto nadam se da ste koliko toliko shvatili kako to ide:super:

ROFLMAO!!!

1)Ne moras da mi persiras jer imam 14 godina ::)
2)**ebes mi mater ako sam ja tebe nesto razumeo :confused:
3)Zar ne moze to nekako jednostavnije?
 
ovaj .. koji razlog moze biti da se prokleta erythema nodosum povlaci i po cetiri mjeseca, bukvalno?
ja sam sve, ali sve testove odradila i svi su bili ok i dalje ne znaju sta mi je to uzrokovalo, mada sumnjaju na lijek koji sam pila svojevremeno, ali ga nisam uzela otkako su mi to dijagnosticirali.
da li je moguce da se tako dugo povlaci?

hvala
 
ovaj .. koji razlog moze biti da se prokleta erythema nodosum povlaci i po cetiri mjeseca, bukvalno?
ja sam sve, ali sve testove odradila i svi su bili ok i dalje ne znaju sta mi je to uzrokovalo, mada sumnjaju na lijek koji sam pila svojevremeno, ali ga nisam uzela otkako su mi to dijagnosticirali.
da li je moguce da se tako dugo povlaci?

hvala
Eh,povlaci se i do sest meseci..mada opet zavisi koja vam terapija,kolika je povrsina donjih ekstremiteta zahvacena,itd..dajte amlo vise detalja. Na koji se lek sumnja kao trigger?Jel su vam promene na obe ili jednoj potkolenici ?
 
ovako:

imala sam i na lijevoj i na desnoj potkoljenici, pojavile su se oko 20. februara, mjesec dana poslije (kad sam skontala da to nisu modrice, u sto sam bila uvjerena) sam uradila sve nalaze; sedimentaciju, reuma testove, bris nosa i grla, hepatitis markere, nalaz stitne zlijezde, slikala pluca, ekg radila .. sve bilo ok. sumnjali su na sarkoidozu, medjutim, to je otpisano poslije rendgena pluca i svih ovih testova. onda su zakljucili da mi je to vjerovatno jer sam pila nitrofurantion, pa kao alergija .. dali su mi poslije terapiju (ne znam smijem li pisati lijekove, vec su mi jednom editovali post, tako da se izvinjavam ako opet pravim gresku), xiclav, 10 dana i beloderm kremu, od cega se to povuklo, sad su ostale samo tamne fleke na tim mjestima. ali prije 3-4 dana, primjetim da mi je na lijevoj potkoljenici opet neka "modrica" i nisam sigurna da li je nova il ostatak stare. mislim da je nova jer je crvena, ali je manja i bolna na dodir naravno.

ne znam u cemu je fazon .. dal sam se na jos nesto trebala testirati, jedino mi hiv test pada napamet, mada nesto ne znam da sam rizicna grupa ..

i da,
imam problem sa urinarnim infekcijama i to onima koje se pojavljuju poslije spolnog odnosa, zato sam i pila nitrof., kao profilaksu.
mozda to ima neke veze?

u svakom slucaju, hvala vam na vremenu i paznji :)
 
Poslednja izmena:
ovako:

imala sam i na lijevoj i na desnoj potkoljenici, pojavile su se oko 20. februara, mjesec dana poslije (kad sam skontala da to nisu modrice, u sto sam bila uvjerena) sam uradila sve nalaze; sedimentaciju, reuma testove, bris nosa i grla, hepatitis markere, nalaz stitne zlijezde, slikala pluca, ekg radila .. sve bilo ok. sumnjali su na sarkoidozu, medjutim, to je otpisano poslije rendgena pluca i svih ovih testova. onda su zakljucili da mi je to vjerovatno jer sam pila nitrofurantion, pa kao alergija .. dali su mi poslije terapiju (ne znam smijem li pisati lijekove, vec su mi jednom editovali post, tako da se izvinjavam ako opet pravim gresku), xiclav, 10 dana i beloderm kremu, od cega se to povuklo, sad su ostale samo tamne fleke na tim mjestima. ali prije 3-4 dana, primjetim da mi je na lijevoj potkoljenici opet neka "modrica" i nisam sigurna da li je nova il ostatak stare. mislim da je nova jer je crvena, ali je manja i bolna na dodir naravno.

ne znam u cemu je fazon .. dal sam se na jos nesto trebala testirati, jedino mi hiv test pada napamet, mada nesto ne znam da sam rizicna grupa ..

i da,
imam problem sa urinarnim infekcijama i to onima koje se pojavljuju poslije spolnog odnosa, zato sam i pila nitrof., kao profilaksu.
mozda to ima neke veze?

u svakom slucaju, hvala vam na vremenu i paznji :)
Vi ste veoma zanimljiv slucaj,ne zamerite,jer vas slucaj ipak zahteva bolnicko lecenje.Ako ste u situaciji dodjite u Klinicki Centar Srbije, Dermatoveneroloska klinika,da se hospitalno lecite,da se urade analize,ponesite i ove vase vec postojece,i da se odredi prava terapija, koju ne bih da vam ovde pisem.Sada imamo kongres u cetvrtak i petak u Sava centru,pa recimo vec od ponedeljka,nabavite uput i dodjite,trebalo bi bolnicki da se lecite,jer ako se ne budete lecili kako treba moze oboljenje da se genaralizuje. Nitrofurantoin cesto daje takve probleme, lekari koji su vise informisani retko ga prepisuju,kao i recimo propil-tio-uracil,koji pravi zestoke vaskulitise i bas ce sada na kongresu biti i prikazan takav jedan slucaj u cijem pisanju sam i ja ucestvovao,jer sam radio biopsiju,uzeo anamnezu,radio ispitivanja..
Da skratim pricu,nabavite uput za bolnicko lecenje u KCS DVK ,da se lecite ovde,da se urade ispitivanja i ordinira prava terapija. Ako niste iz Srbije onda neka druga univerzitetska klinika za kozne bolesti.
 
Kako je kul biti zanimljiv slucaj u medicini :mrgreen:

Salim se .. dakle, danas sam opet isla da mi rade sedimentaciju, reuma testove, fibrinogen, bris nosa i guse, ali po svemu sudeci, nece nista naci.
Dermatolog mi rece da se ne cimam oko toga previse posto je toliko uzrocnika eriteme, da je prosto nemoguce biti siguran i da je bitno da su mi nalazi uredni. Nisam iz srbije, a ovdje u sarajevu sam obisla sve moguce klinike i doktore koji vaze za najbolje u praksi, od reumatologa, pulmologa do dermatologa. :roll:

Tako da vise nisam pametna :eek:

U svakom slucaju, hvala vam na odgovoru :)
 
E ovako da vam kazem o VITILIGU, ja ga imam vec 22 god i jos nisam naisla na lijek . Postoji lijek koji sprecava sirenje i zove se ..................koji bar koliko ja znam nema kod nas da se kupi.Sa njim se ide na zracenje posebnom kvarcnom lampom ne grijalicom kao sto neki misle i tretman traje najmanje mjesec dana i to znam da sigurno djeluje ali ne zauvjek jer sam opet dozivjela veliki stres i onda mi se naglo ponovo poceo siriti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E ovako da vam kazem o VITILIGU, ja ga imam vec 22 god i jos nisam naisla na lijek . Postoji lijek koji sprecava sirenje i zove se .............koji bar koliko ja znam nema kod nas da se kupi.Sa njim se ide na zracenje posebnom kvarcnom lampom ne grijalicom kao sto neki misle i tretman traje najmanje mjesec dana i to znam da sigurno djeluje ali ne zauvjek jer sam opet dozivjela veliki stres i onda mi se naglo ponovo poceo siriti.
Tog leka ima u nekim apotekama u Beogradu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pre izvjesnog vremena pokušao sam na Zdravlju da pokrenem temu Otvoreni dijalog. Takva tema postoji na mnogim pdf-a, a riječ je o komunikaciji korisnika sa moderatorima i ostalom administracijom (ako treba). Tema je odmah uklonjena uz obrazloženje da takvu temu pokreću moderatori. Pa što je ne pokrenu? Ona je ovdje zaista neophodna.

Ja ću sad pokušari pokrenuti novu temu, koja je u suštini ista kao i ova, samo ću je drugačije nasloviti. Recimo: Pitanja i predlozi. Sledeći predlog postaviću ovdje, jer se tiče ove teme, i tamo.

Predlog: Predlažem moderatoru teme Dermatologija (ili nkom drugom koji je odgovoran za to) da temu učini preglenijom i efikasnijom, time što će u njoj razdvojiti pojedine značajne cjeline kao što su: psoriaza, vitiligo, dermatitis... itd. Po mom mišljenju najjednostavnije je postojeću temu Dermatologija rascjepkati na nekolike teme ali sa prefiksom Dermatologija:. Teme bi izgledale ovako:

Dermatologija: Psorijaza
Dermatologija: Vitiligo
Dermatologija: Dermatitis
.
.
.
 
dr:
Mom ocu su azotom skinute sve bradavice i nisu se vratile,isao je dva ,tri puta na spaljivanje i odavno nema tih problema.
Stvarno narode, nismo u srednjem veku, ajde razumem da ste preporucivali sok lista smokve, cuvarkucu...ok, ali cupanje. :shock:
Postoji trava, vjerovatno je ima svuda u bivšoj YU, sitna, izraste najviše 2-3 cm, na kamenjaru i oskudno vodom tlu, koja ima listove poput iglica četinara, ali zaobjene, mekane i pune soka (na žalost ne znam joj naziv, ni narodni, ali ću je uslikati i postaviti ovdje). E taj sok svježe biljke iscijediti pritiskanjem direktno na bradavicu. Ponoviti to 5-6 dana i - bradavica garantovano nestaje. Nikad se više ne vraće!
 
Pre izvjesnog vremena pokušao sam na Zdravlju da pokrenem temu Otvoreni dijalog. Takva tema postoji na mnogim pdf-a, a riječ je o komunikaciji korisnika sa moderatorima i ostalom administracijom (ako treba). Tema je odmah uklonjena uz obrazloženje da takvu temu pokreću moderatori. Pa što je ne pokrenu? Ona je ovdje zaista neophodna.

Ja ću sad pokušari pokrenuti novu temu, koja je u suštini ista kao i ova, samo ću je drugačije nasloviti. Recimo: Pitanja i predlozi. Sledeći predlog postaviću ovdje, jer se tiče ove teme, i tamo.

Predlog: Predlažem moderatoru teme Dermatologija (ili nkom drugom koji je odgovoran za to) da temu učini preglenijom i efikasnijom, time što će u njoj razdvojiti pojedine značajne cjeline kao što su: psoriaza, vitiligo, dermatitis... itd. Po mom mišljenju najjednostavnije je postojeću temu Dermatologija rascjepkati na nekolike teme ali sa prefiksom Dermatologija:. Teme bi izgledale ovako:

Dermatologija: Psorijaza
Dermatologija: Vitiligo
Dermatologija: Dermatitis
.
.
.

Za to nema nikakvog razloga jer je dovoljno postovati pravila postovanja i u liniji 'subject' svog posta prosto napisati na sta se post odnosi (vitiligo, dermatitis, psorijaza), te bi se pretrazivacem otvorilo upravo mesto gde se govori o kljucnoj reci, Kako je 99% forumasa lenjo da procita a ond ai primeni pravila, moraju se pomuciti da pronadju onaj post na nekoj temi koji im treba ali to ne znaci d atreba da imamo hiljadu tema dermatoloske prirode (bilo bi otprilike bar stotinak tema sa prefiksom DERMATOLOGIJa, toliko bi vaznih oblasti bilo, a da nbe pricam o drugim temama i specijalistickim oblastima!).
A tema ti je obrisana i uklonjena jer ti je vec jednom negativno odgovorio na taj zahtev administrator, i nema potrebe da je postavljas ponovo. Posebno jer su ti predlozi besmisleni - kao ovaj na primer, a pitanja se mogu postaviti na svakoj pojedinacnoj temi i na PP moderatorima ako imas razloga za privatnost. I molim te da vise zavrsimo sa ovom diskusijom.
 

Back
Top