Dermatologija

pitanjce za dermatologa =)

kako ovo tebi zvuči+ispira li se ovaj hidrogen ili se.. ne znam.. ostavi preko noći/dana?
edit: sad tek vidim da ovo nije potpuno
radi se o tamnijim flekicama i ožiljcima od starih bubuljica.
:sad2:Cini mi se kao velika greska i zabluda..svasta nesto cu ovde da cujem..price rekla kazala i komsinica mi rekla ovo ono..najbolje je da odes na pregled kod dermatologa i da ti prepise pravu terapiju,kakav hidrogen na fleke:roll::worth:
 
Psorijaza je kozna bolest,potpada pod dermatologiju,zasto je ne bi smo ovde prebacili?:think:Ustvari i sve druge koje se tice dermatologije...to je moje misljenje.:hvala:

Iz čiste radoznalosti, da li ste temu o psorijazi premestili pod temu dermatologije da biste udovoljili nečijem doktorskom egu, da ga hrani sa 70 i kusur strana svoje "nauke" ili zbog toga što taj važni doktorski um ima veeeelike rezultate u "lečenju" psorijaze kao kožne bolesti?

Ovo je bitno, jer ja nikad ne bih trazila psorijazu pod ovom temom... ušla sam na ovaj pdf tražeći neke svoje stare postove, i vidim da je to sve podvedeno pod dermatologiju.

Pa ko da se snadje??? Često pomislim da ovaj pdf zdravlje postoji da zadovolji vaš doktoriski ego, a ne za one koji su u potrazi za informacijama.
 
dr:
Da, ali je zajednicka rec autoimun poremecaj, to je daleko uza oblast, i u to ne spada masa oboljenja stitaste zlezde.

Evo na primer ovo!!! I kako je sad vitiligo potpao pod dermatologiju??? Zato što LEČITE SIMPTOME!!! koji se, eto, sticajem okolnosti kod psorijaze i vitiliga nalaze na koži, pa je zato kožna bolest??? menjajte malo pristup dragi doktori, prestanite da lečite bolesti, počnite da lečite ljude.
 
Evo na primer ovo!!! I kako je sad vitiligo potpao pod dermatologiju??? Zato što LEČITE SIMPTOME!!! koji se, eto, sticajem okolnosti kod psorijaze i vitiliga nalaze na koži, pa je zato kožna bolest??? menjajte malo pristup dragi doktori, prestanite da lečite bolesti, počnite da lečite ljude.
No comment...za tebe i tvoj slucaj bolje se obrati WW
 
Iz čiste radoznalosti, da li ste temu o psorijazi premestili pod temu dermatologije da biste udovoljili nečijem doktorskom egu, da ga hrani sa 70 i kusur strana svoje "nauke" ili zbog toga što taj važni doktorski um ima veeeelike rezultate u "lečenju" psorijaze kao kožne bolesti?

Ovo je bitno, jer ja nikad ne bih trazila psorijazu pod ovom temom... ušla sam na ovaj pdf tražeći neke svoje stare postove, i vidim da je to sve podvedeno pod dermatologiju.

Pa ko da se snadje??? Često pomislim da ovaj pdf zdravlje postoji da zadovolji vaš doktoriski ego, a ne za one koji su u potrazi za informacijama.

NE znam pod sta bi ti trazila psorijazu, no medicina je jos vidi pod dermatologijom. A snaci ce se onaj ko kada pise post navede naslov, pa onda koristeci pretrazivac trazi po tom naslovu i izadje mu veoma odredjeni, konkretan post ma gde da je postavljen. No to bi ste znali kad bi ste citali PRAVILA postavljanja tema i postova na forumu, a cinjenica da to ne radite ne govori u prilog hranjenja bilo cijeg doktorskog ega nego vase lenjosti. Oni koji su u potrazi za informacijama imaju Google, Yahoo, Hotmail i druge pretrazivace, i mogu dobiti obilje informacija, pa mogu da biraju gde ce da ih potraze - nije ovaj forum jedini na netu. Ali jeste jedini koji ima iole organizacije i moderacije sto i jeste funkcija moderatora, i jeste jedan od retkih koji ima stalno prisutne lekare. Ali kao ni jedan drugi - nije ordinacija, vec samo virtuelni prostor.
 
Od svoje 24-e imam problema s kožom, akne i čirevi. Pokušao sa mnogim dermatolozima, mazao se sa razno raznim kremama i kremicama, nije pomoglo.
Nedavno sam uradio bris kože, tj. bris rane, iscjedak iz čira.
Kao izolovanu bakteriju pronašli su Staphylococcus aureus.

Antibiogram je rekao da sam rezistentan na Amoxicilin( Sinacilin), Ampicilin (Pentrexyl) i na Penicilin G ( Jugocilin, Cliacil, Bimepen).

Senzitivan sam na Amoxicilin + inh beta laktamaze ( Panklav ), Cefahlor ( Alfacet ), Cefprozil ( Cefzil ), Ceftriaxon ( Longacef, Azaran ), Ciprofloxacin ( Ciprocinal, Marocen ), Eritromicin ( Eritromicin ), Hloramphenicol ( Hloramphenicol ), TMP + SM ( Baktrim ), Vankomycin ( Vankogal ).

Na osnovu ovakvog tipa nalaza šta mi se preporučuje kao najefikasnija kombinacija antibiotika sa kojom bi pokušao rešiti moj problem? Ili šta bi trebao uraditi sledeće? Preporuka, bilo šta?
Unapred zahvalan!
 
NE znam pod sta bi ti trazila psorijazu, no medicina je jos vidi pod dermatologijom. A snaci ce se onaj ko kada pise post navede naslov, pa onda koristeci pretrazivac trazi po tom naslovu i izadje mu veoma odredjeni, konkretan post ma gde da je postavljen. No to bi ste znali kad bi ste citali PRAVILA postavljanja tema i postova na forumu, a cinjenica da to ne radite ne govori u prilog hranjenja bilo cijeg doktorskog ega nego vase lenjosti. Oni koji su u potrazi za informacijama imaju Google, Yahoo, Hotmail i druge pretrazivace, i mogu dobiti obilje informacija, pa mogu da biraju gde ce da ih potraze - nije ovaj forum jedini na netu. Ali jeste jedini koji ima iole organizacije i moderacije sto i jeste funkcija moderatora, i jeste jedan od retkih koji ima stalno prisutne lekare. Ali kao ni jedan drugi - nije ordinacija, vec samo virtuelni prostor.
Nemam sta da dodam,hvala:super:Nema nista bez multidisciplinarnog pristupa,volim da imam psihijatra u timu:ok:
 
Od svoje 24-e imam problema s kožom, akne i čirevi. Pokušao sa mnogim dermatolozima, mazao se sa razno raznim kremama i kremicama, nije pomoglo.
Nedavno sam uradio bris kože, tj. bris rane, iscjedak iz čira.
Kao izolovanu bakteriju pronašli su Staphylococcus aureus.

Antibiogram je rekao da sam rezistentan na Amoxicilin( Sinacilin), Ampicilin (Pentrexyl) i na Penicilin G ( Jugocilin, Cliacil, Bimepen).

Senzitivan sam na Amoxicilin + inh beta laktamaze ( Panklav ), Cefahlor ( Alfacet ), Cefprozil ( Cefzil ), Ceftriaxon ( Longacef, Azaran ), Ciprofloxacin ( Ciprocinal, Marocen ), Eritromicin ( Eritromicin ), Hloramphenicol ( Hloramphenicol ), TMP + SM ( Baktrim ), Vankomycin ( Vankogal ).

Na osnovu ovakvog tipa nalaza šta mi se preporučuje kao najefikasnija kombinacija antibiotika sa kojom bi pokušao rešiti moj problem? Ili šta bi trebao uraditi sledeće? Preporuka, bilo šta?
Unapred zahvalan!

Terapije ne ordiniramo na forumu.
 
Od svoje 24-e imam problema s kožom, akne i čirevi. Pokušao sa mnogim dermatolozima, mazao se sa razno raznim kremama i kremicama, nije pomoglo.
Nedavno sam uradio bris kože, tj. bris rane, iscjedak iz čira.
Kao izolovanu bakteriju pronašli su Staphylococcus aureus.

Antibiogram je rekao da sam rezistentan na Amoxicilin( Sinacilin), Ampicilin (Pentrexyl) i na Penicilin G ( Jugocilin, Cliacil, Bimepen).

Senzitivan sam na Amoxicilin + inh beta laktamaze ( Panklav ), Cefahlor ( Alfacet ), Cefprozil ( Cefzil ), Ceftriaxon ( Longacef, Azaran ), Ciprofloxacin ( Ciprocinal, Marocen ), Eritromicin ( Eritromicin ), Hloramphenicol ( Hloramphenicol ), TMP + SM ( Baktrim ), Vankomycin ( Vankogal ).

Na osnovu ovakvog tipa nalaza šta mi se preporučuje kao najefikasnija kombinacija antibiotika sa kojom bi pokušao rešiti moj problem? Ili šta bi trebao uraditi sledeće? Preporuka, bilo šta?
Unapred zahvalan!
Napisao sam bio odgovor,ali je obrisan,jer sam napisao eventualni izbor terapije. Mislim da ovde javno necete dobiti misljenje,jer takva su pravila Foruma. Za neke dodatne informacije obratite mi se na pp
 
Imam problem sa kozom na nogama odnosno ispod kolena. U stvari koza je tu "deblja" nego na ostalim delovima pa kada mi rastu dlacice na nogama ostaju pod kozom a to se vidi i jako me nervira pa moram prvo da ih izvucem na povrsinu koze da bi ih izdepilirala. Pretpostavljam da mi je potrebna neka veooooma hidrantna krema, ali ja sam probala i puno krema i puno losiona al koza i dalje ostaje ista. Da li neko zna neku dobru kremu za "omeksavanje" koze ili sta vec da radim? HVALA.
 
Imam problem sa kozom na nogama odnosno ispod kolena. U stvari koza je tu "deblja" nego na ostalim delovima pa kada mi rastu dlacice na nogama ostaju pod kozom a to se vidi i jako me nervira pa moram prvo da ih izvucem na povrsinu koze da bi ih izdepilirala. Pretpostavljam da mi je potrebna neka veooooma hidrantna krema, ali ja sam probala i puno krema i puno losiona al koza i dalje ostaje ista. Da li neko zna neku dobru kremu za "omeksavanje" koze ili sta vec da radim? HVALA.
Ima dobrih preparata na trzistu,ali se ovde ne pise terapija,takav je stav sajta. u Svakom slucaju ima resenja za vas problem.
 
Viccky88 kako napreduje lječenje vitaliga sa Novitil gelom? I ja sam razmišljala da ga nabavim ali nemam pojma kako ću, prije par dana sam stupila u kontakt sa jednim momkom koji navodno ima novitil i prodaje ga, ali kaže da na bočici nema roka trajanja što je mene veoma iznenadilo ipak se to maže na kožu. Molim te javi mi da li znaš da na bočici ima rok trajanja ili samo piše da se čuva na hladnom mjestu?
 
Koristio sam antibiotik protiv bubuljica. Uzimao sam ga tri nedelje. Sve je bilo u redu. Lice, grudi i ledja su se ocistili. Medjutim, 5-6 dana nakon prestanka uzimanja antibiotika, bubuljice su se vratile, iskljucivo kao male, sitne i bele. Imam 24god.

Zasto?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koristio sam antibiotik protiv bubuljica. Uzimao sam ga tri nedelje. Sve je bilo u redu. Lice, grudi i ledja su se ocistili. Medjutim, 5-6 dana nakon prestanka uzimanja antibiotika, bubuljice su se vratile, iskljucivo kao male, sitne i bele. Imam 24god.

Zasto?
Tetraciklini se kod akni uzimaju u zavisnosti od promena i do par meseci,niste ga dovoljno uzimali,kod vas se desio rebaund fenomen,jer ga verovatno niste uzimali dovoljno dugo, plus neophodna je i primena lokalne terapije. U svakom slucaju neophodan je pregled dermatologa radi evaluacije vaseg slucaja
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uff! Odakle da pocnem. Kako petogodinji problem da stavim u jednoj temi? Mslite od pocetka? Pa da... Upravu ste. Pa da krenem:
Imam 21 godinu, a od 16. su poceli da me svrbe listov na nogama sa unutrasnje strane pa nakon nekog vremena redom prepone i blize ka sredini, ledja, grudi, cmar, butine, ruke na mestima bicepsa i tricepsa i sa unutranje strane, ispod miske i sve to bez ikakve promene na kozi, i na kraju najveci problem svrab kosmatog dela glave i lica iznad nosa, sa strane od nosa, brada narocito posle brijanja, na tim mestima jedinu promenu koju sam uocio je da mi kosa dosta opada, na licu sa strane od nosa kao suva i ispucala koza i crvene sitne tackice ispod i na kranjim tackama kod ocoju. Na svim mestima svrab je jak i ne podnosljiv ne samo za normalno funkcionisanje nego uopste za funkcionisanje u zivotu. Koliko dugo imam ovaj problem, toliko se i dugo neuspesno lecim, odradio sam i niz ispitavanja koja su sva bila uredu (test alergije, secer, parazite...), najcudnije mi je sto nijedan doktor nije video nekog sa istim problemima i svima je cudno zasto to traje tako dugo, zasto ne prodje samo od sebe :), medjutim ja sam poznaovao osobu koja je imala u potpuosti isti problem u par maha i uvek joj prolazio u roku od mesec dana i to bez odlaska kod lekara i vise se nije vracao. Ja bih voleo da se jave na ovu temu svi koji mugu na neki nacin da mi pomognu ili upute gde da trazim pomoc, svi koji imaju iste ili slicne probleme, ne mora u celosti iste jer je mozda moj problem sastavljen iz vise problema, da kazem particija, jedan je recimo koza tela, a drugi lice i kosa isl. mada bih najvise voleo da se javi neko kompetentan i neko koje imao isti ili slican problem i resio ga. Jer ljudi ne mogu vise da izdrzim!!! Cak se razmisljam i da se predam.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Цепај витамине и минерале и не брини.:)
Највише витамине Б комплекса, они имају везе са кожом.
Ако рецимо једеш бели хлеб, бели пиринач,рафинисани шећер и његове деривате,треба да знаш да за метаболизирање таквих намирница треба витамина Б компекса,а у њима их нема.
А пошто не узимаш суплементацију Б комплекса долази до поремећаја.
У црном хлебу и интегралном пиринчу као и меду има витамина Б.

Ја сам имао сличан проблем и само сам променио исхрану и пио пивски квасац са јогуртом. Већ годину дана немам проблема са тим
 
Uglavnm sam radio ispitivanja koja su mi doktori rekli, zadnje su hormoni, kortizol i acth su uvecani ali posto je dolazilo do greske sad cekam rezultate po drugi put. E sad ako je to od sinoderma i elkoma onda ne znam sta da radim, ali bez tih krema ne mogu da funkcionisem. A biohemiju krvi nisam radio, ali uradicu i to. Kakve to veze moze da ima sa mojim problem? Dajte ljudi pomagajte pricajte sta bi jos moglo tu se odradi, dajte mi nesto bar cemu da se nadam. Ovako vise ne mogu! Situacija je postala krajne kriticna.
 
Dzaba sva prica dok se ne pogledaju promene na kozi..KKS i biohemija mozda mogu malo da pomognu oko dijagnoze,mene licno zanimaju kako izgledaju promene,a i da se setite jos nekog detalja sa cim bi povezali nastanak promena. Dalje,ko je prepisao Elocom i Sinoderm?To nije resenje,dugotrajno.Da cekate ovde neki odgovor je uzaludno,neko kompetentan mora promene na kozi da vidi,uzivo,cudi me da vam na to nisu skrenuli paznju,makar i ovde.
 
Dzaba sva prica dok se ne pogledaju promene na kozi..KKS i biohemija mozda mogu malo da pomognu oko dijagnoze,mene licno zanimaju kako izgledaju promene,a i da se setite jos nekog detalja sa cim bi povezali nastanak promena. Dalje,ko je prepisao Elocom i Sinoderm?To nije resenje,dugotrajno.Da cekate ovde neki odgovor je uzaludno,neko kompetentan mora promene na kozi da vidi,uzivo,cudi me da vam na to nisu skrenuli paznju,makar i ovde.

A zasto bi mu neko 'makar i ovde' (to mislis na moderatore i kolege lekare, pretpostavljam?) skretao paznju na to? Momka je od 16te do 21e videlo vise doktora, kao sto se iz njegovog posta jasno cita (i "ni jedan doktor nijhe video nikad nista slicno", rece on). Aj nas ne prozivaj bez veze. Naravno da promene moraju da se vide 'uzivo', to se podrazumeva. Ali ako su vidjene uzivo i 5 godina niko nije pretpostavio sta bio moglo d abude - sta ti mislis d abi moglo da bude? Onako - na prvu? :manikir:
 
A zasto bi mu neko 'makar i ovde' (to mislis na moderatore i kolege lekare, pretpostavljam?) skretao paznju na to? Momka je od 16te do 21e videlo vise doktora, kao sto se iz njegovog posta jasno cita (i "ni jedan doktor nijhe video nikad nista slicno", rece on). Aj nas ne prozivaj bez veze. Naravno da promene moraju da se vide 'uzivo', to se podrazumeva. Ali ako su vidjene uzivo i 5 godina niko nije pretpostavio sta bio moglo d abude - sta ti mislis d abi moglo da bude? Onako - na prvu? :manikir:
Nisam mislio na tebe:hahaha:Ali ok ako se osecas prozvanom..pa da..i ti to ponekad njima kazes:rotf:Pa govore i drugi,opusteno..vazno je da se koliko toliko u skladu sa mogucnostima, pomogne ljudima:hvala:
Mozda je medicina napredovala za 5 godina,lekari videli i naucili nesto novo(moramo ceo zivot tako,zar ne?),tako da mozda za njega i ima pomoci..slozices se samnom da ipak je bolje da ode na pregled nego ovde da nagadjamo,pa makar i na"prvu":whistling:
Cela prica je cudna..a mozda je momak i slucaj za tebe..2/3 nasih pacijenata ima problematiku kojom se i ti bavis,tako da nisam dzabe rekao da volim multidisciplonarni pristup i ovde i u real life..
 
Poslednja izmena:
Ljudi ispada da sam radio i tu biohemiju krvi, to mu dodji hormoni ako se ne varam, kazem vam samo kortizol i acth uvecani. I iso sam ja kod doktora i jos uvek idem i neznalju ljudi, pojma nemaju... ko sto aj ne znam.. ne znaju ni sta da pisu ko bolest, pa svaki drugacije, evo sad mi bas pri ruci od zanjeg doktora neki papiric, kad sam bio u beograd kod doktora Zecevica, pise sledece ,pruritis symptomaticus, Urticarie factitita, eczem seborrhoicum' Nisam ja ovde doso da se lecim, ja sam doso da vidim dali neko moze da mi pomogne da mi preporuci sta da radim dalje, jer je ko sto rekoh stvar postala mnogo kriticna suocavam se sa tolikim svrabom da ne mogu nista da radim vise, necu moci ovako jos dugo ljudi verujte mi. A panika je pocela da me hvata zanjih meseca od kad eleokom i sinoderm ne deluje vise na mene ko pre i kad namazem to i dalje me srbi koza. Inace to mi je prepisao neki doktor, ne znam sad od njih mnogo koji konkretno.jer ko sto opet cu da ponovim dok to ne namazem a srbi me ne mogu nista da radim samo da se cesam jer je ne podnosljivo pio sam i lekove za alergiju razlicitih naziva, bio sma i privatno kod psihijatra imao prudjo terapije i razgovorom i lekovima i nista. Sad ne znam, sto vise ludam po netu toliko ne mogu da verujem u kolikom sam problemu, ljudi otisli na mesec, evo rusi se spremaju i za mars aj ane mogni ni na zemlji normalno da zivim. Dal to inostrastvo moze da pomogne, dal ima neka fora da se nesto uradi da izgubim osecaj svraba uopsteno, kao recimo sto mog dedu nije nista bolela jer dok je bolovao od secerne bolesti nastradili mu nervi ili tako nesto i nije imao osecaj bola. Ja i moji roditelji smo spremni da izdvojimo potrebnu kolicunu novca da se izlecim koliko smo mislim u mogucnosti.
 

Back
Top