Dermatologija

Zavisi gde mazes! Ja mazem jedno mesto na ruci vec 3 meseca i nista. Ali se na licu ispod brade povlaci; jedno 60 posto se povuklo! Oko usta ide malo slabije, ispod oka se isto dosta povuklo! Juce sam bas potrosio 5 tubu sada trebam sutra do odem do apoteke da uzmem novu. Slusaj ja sam mazao protopic jedno 2 meseca dok nisam video prve rezultate ali je zato protopic uzrokovao da mi se vitiligo krene da siri po licu joj tad sam ludeo ali sva sreca povuklo se! Samo istrajnost i to je to! Kubanski losion Melageninu Plus mazem na intimnim predelim i bogami vraca mi se i tu pigment! Vidim dosta tackica :) A jel ima jos neko sa nekim novinama??
 
Hvala ti puno na odgovoru , eto trudim se koliko mogu da podignem sebi moral ali tesko nesto ide...neznam sta je ovo da li od nervoze ali mene svrbi dosta a posebno lice ... kod mene je vitiligo nasledan ,eto moje dve tetke imaju to i njihova deca nemaju a eto palo je na mene,sta su ti geni a ima dosta zbog stresa i nervoze,ja sam takva za cas se iznerviram .za sada nemam nesto puno na licu,na jednoj obrvi vrlo malo se poznaje ali treba se pripremiti... zato bi volela da cujem od vas i od osoba koje imaju po licu sta koristite od pudera sta je najbolje? zivim u francuskoj i bar ovde tih preparata ima ali dosta pudera za koje kazu da su toboze za vitilig probala sam ovih dana i sve mi je to nista. sta vi koristite i da li je efikasno. ja bas imam crn ten ,blgo onima sa svetlijom bojom koze... caoooo

Probaj Coverderm ili Clarinsov puder, moze isto i Vichy! To je sve francuska roba :)))
 
Zavisi gde mazes! Ja mazem jedno mesto na ruci vec 3 meseca i nista. Ali se na licu ispod brade povlaci; jedno 60 posto se povuklo! Oko usta ide malo slabije, ispod oka se isto dosta povuklo! Juce sam bas potrosio 5 tubu sada trebam sutra do odem do apoteke da uzmem novu. Slusaj ja sam mazao protopic jedno 2 meseca dok nisam video prve rezultate ali je zato protopic uzrokovao da mi se vitiligo krene da siri po licu joj tad sam ludeo ali sva sreca povuklo se! Samo istrajnost i to je to! Kubanski losion Melageninu Plus mazem na intimnim predelim i bogami vraca mi se i tu pigment! Vidim dosta tackica :) A jel ima jos neko sa nekim novinama??

Koliko dugo koristis Melagenin plus i posle kolikosi video prve tackice?
 
e da, jos nesto bih rekla, na nekim mestima se manfistuje kao tackice, dok na drugim blago crvenilo koje predje u pigment.
to mi se desilo na levoj ruci i na predelu ispod brade gde je fleka nestala u potpunosti
 
Ljudi ja neznam sta je ovo ali meni ovo izlazi po licu tako da cu da dobijem nerni slom! ja cu morati nesto da pijem za smirenje inace cu da odem u aut. Neznam,bas me briga za noge i ruke neka izlazi koliko hoce ali lice....
Drugo i ovaj dermatolog koji mi je rekao da imam vitiligo nije normalan kako mi je to rekao hladno i da tu nema leka(kao idi kuci i neka to izlazi i neka ide svojim tokom ,tu nema leka) . pa i da nema leka,ne kaze se tako,mogao je da kaze pokusacemo nesto ,ima nekih krema itd...tako da ja izadjoh od njega i da nisam znala gde se nalazim.
Kad sam dosla malo ksebi pocela sam da gledam po netu i videla da nekima pomogne malo jedna krema ,nekima druga a nekima ni jedna.
neznam,sta mislite o ovom mrtvom moru? jeste para da se ide tamo ali da zna covek da ce nesto da poogne ... vidim tu po nekim forumima da su dosta zadovoljni sa rezultatima!
Bas sam se raspricala,caooo
 
hm.. vidim da melagenin deluje... jako sam iznenadjena pozitivno... svaka cast, samo napred ljudi
ja cekam u rezervi da vidim dal ce se jos ko javiti pa da krenem u napad
mada sta znam... mozda je ipak pametnije da se porodim
znam da pise da mogu i trudnice mada... hm...
 
Evo i mene... ja neznam cime bi mackala psorijazu ako ne kremicama, kad je hitno... ja imam na licu pa to moram necim da mackam:think: a za mangupa sa diplomom pitanje, kakve su to vakcine za psorijazu? nisam cula za njih... hvala:bye:
 
Evo i mene... ja neznam cime bi mackala psorijazu ako ne kremicama, kad je hitno... ja imam na licu pa to moram necim da mackam:think: a za mangupa sa diplomom pitanje, kakve su to vakcine za psorijazu? nisam cula za njih... hvala:bye:
Inhibitori tnf alfa i pgep proteina..Raptiva i Remicade..ima i drugih,cudna su imena..Influximab, Etanircept..i tako..u Srbiji su retka,gotovo nikakva iskustva sa tim vakcinama,ali sam nacuo da u Nisu nesto sa tim experimentisu..ali koliko god imala pozitivna dejstva,imaju i neka nezeljena..visoka temperatura,obaraju imunitet,neke infekcije se javljaju,ali sve je indivudalno..pricajuci sa kolegama iz Svedsek sa kojima saradjujem intezivno,pogotovo kada je najnovija terapija u pitanju,kazu da neko prodje bez ikakvih propratnih nezeljenih efekata,a kod nekog posle prve doze moraju da obustavljaju..ono sto me je zacudilo,a i nije,je da je daju ambulantno,tako da pacijenti ne leze..a mislim da u Klinickom bi ih odmah hospitalizovali..a i skupe su vakcine..i do 2000eu mesecno..tako da psorijaza i dalje ostaje ne izlecena bolest..i dalje se leci Methotrexatom, Neotigassonom,Ciklosporinom,Cignolinom,kortiko preparatima i ono sto ja najvise preferiram a to su analozi vitamina A i D..Tazaroten i Kalcipotriol..(Zorac i Diavonex).
 
Cao

Imam problem sa bubuljicama,onim pubertetskim.Inace imam 16 god.I zelim da probam prozivod Dr. Milovojica Acne intesive formula,koji se inase reklamira na jednoj televiziji.Pa bih volio da mi neko kaze ako je koristio ovaj preparat i da li ima efekta.
 
Evo i mene... ja neznam cime bi mackala psorijazu ako ne kremicama, kad je hitno... ja imam na licu pa to moram necim da mackam:think: a za mangupa sa diplomom pitanje, kakve su to vakcine za psorijazu? nisam cula za njih... hvala:bye:

Veruj mi da te potpuno razumem, više nego "Mangup..." uz dužno poštovanje prema stečenom znanju i diplomi, a razumem te, jer sam se ja tim promenama po licu nosila duuugooo... sada više ne izlazi :) a da pri tom već tri godine ne mažem nikakve preparate, da ne kažem lekove - koja ironija, dakle masti na bazi kortika i sl.
Samo i samo radi na jačanju svog imuniteta, jer je imunitet naš jedini i najbolji lekar. Veruj mi, prošla sam kroz to. Što više mažeš sve će biti gore.
Ovde se priča o nekim injekcijama koje OBARAJU IMUNITET!!!! EJJJJJ
Pa ne bih ih koristila, nema sile, da experimentišu na meni i još da platim 2.000 eura! hvala lepo, ja imam samo jedan život...
 
Ovo drugo pitanje (za kreme) bilo je onako-cisto da cujem tvoje misljenje
jer mislim da se dosta forsiraju kreme poznatih marki a moje misljenje je da su kreme
spravljene u apoteci ipak bolje.

Sto se peruti tice,
citala sam da si preporucivao sampone, pa zasto ne bi i meni neki:)
Nemam neki veliki problem sa peruti, ali eto, za ponekad.
ILi mozes na pp.

Hvala.
 
Ovo drugo pitanje (za kreme) bilo je onako-cisto da cujem tvoje misljenje
jer mislim da se dosta forsiraju kreme poznatih marki a moje misljenje je da su kreme
spravljene u apoteci ipak bolje.

Sto se peruti tice,
citala sam da si preporucivao sampone, pa zasto ne bi i meni neki:)
Nemam neki veliki problem sa peruti, ali eto, za ponekad.
ILi mozes na pp.

Hvala.
za pravljene kreme moras doci na pregled,mozes i kod mene,a za perut uzmi Sqaphane ili Selsun blue ili Kelual DS
 
..postoji li alergija na hladnocu?
..moj sin ima 8 godina i od kako je zahladnelo svakodnevno dolazi iz shkole
ili iz parka sa crvenim pechatima po obrazima i rukama..
..pechati izgledaju kao ujedi od komarca, ima ih podosta,
crveni su i jasno ogranicheno naduveni, ne svrbe i nestaju u roku od 10-ak minuta od kad udje u kucu..
..treba li da se ispita ovo?
..inache, nije mu se nishta slichno pojavljivalo do sada..
 

Back
Top