Dermatologija

Pa izgledaju kao potkozne masne kuglice veoma sitne i najvise ih ima na jagodicama tj ispod ociju...a rekli su mi da se to moze jedino srediti odlaskom kod kozmeticara da ih iglom otvore i iscede. Bila sam jednom i ne zelim nikad vise, a vratile su se u kratkom roku. Postoji li neko drugo resenje?
 
Steta,al nemam.I moja mama ih je sama sebi vadila iglom (ja se to nebih usudila) -suvise je blizu oka.

Malo sam cunjala po netu i svi koji imaju taj problem resavaju ga u kozmetickim salonima.Postoji klasicni tretman u koji je ukljucen piling,parenje,cedenje bubuljica i tih grizova, pa onda sledi maska itd.
Jeste neprijatno,ali nema drugog resenja.Posto su zene mucenice spremne na sve za lepotu,ne preostaje ti nista drugo nego da odes u neki kozmeticki salon koji je na glasu po strucnosti i da resis problem.
Ovo je savet jedne forumasice za negu posle vadjenja tih grizova.
"Mozes da stavljas obloge od borne vode Acidi Borici 3%,osvezava lice i blago dezinfikuje.Natopi gazu sa bornom vodom i drzi oko 20 minuta.Mozes da skuvas i caj od zalfije pa stavis obloge.Na tom delu lica koza je i tanja,pa te stoga vise i boli.Ne brini sve je to normalno i procice.I ja bih ti savetovala da redovno ides na tretmane.Ja koristim vec neko vreme Avene Diacneal i prezadovoljna sam."
Ne znam koliko je ovo ok.Kad se Mangup ukljuci procitace, pa ce dati pravi odgovor na ovo.
 
Steta,al nemam.I moja mama ih je sama sebi vadila iglom (ja se to nebih usudila) -suvise je blizu oka.

Malo sam cunjala po netu i svi koji imaju taj problem resavaju ga u kozmetickim salonima.Postoji klasicni tretman u koji je ukljucen piling,parenje,cedenje bubuljica i tih grizova, pa onda sledi maska itd.
Jeste neprijatno,ali nema drugog resenja.Posto su zene mucenice spremne na sve za lepotu,ne preostaje ti nista drugo nego da odes u neki kozmeticki salon koji je na glasu po strucnosti i da resis problem.
Ovo je savet jedne forumasice za negu posle vadjenja tih grizova.
"Mozes da stavljas obloge od borne vode Acidi Borici 3%,osvezava lice i blago dezinfikuje.Natopi gazu sa bornom vodom i drzi oko 20 minuta.Mozes da skuvas i caj od zalfije pa stavis obloge.Na tom delu lica koza je i tanja,pa te stoga vise i boli.Ne brini sve je to normalno i procice.I ja bih ti savetovala da redovno ides na tretmane.Ja koristim vec neko vreme Avene Diacneal i prezadovoljna sam."
Ne znam koliko je ovo ok.Kad se Mangup ukljuci procitace, pa ce dati pravi odgovor na ovo.
Od Acidi borici promene se nece povuci...Diacneal od Avene je za bubuljice,nije za ovo..ili dermatolog radio talasima to da sredi ili u kozmetickom salonu pilingom i iglicama..Esperanza hvala sto me ponekad odmenite..pozdrav svima.
 
Hvala dr!
Šampon sam već kupila, mada nisam stigla da pročitam vaš odgovor jer sam bila par dana bez neta... Probaću, pa ako pomogne - javiću vam, da menjam statistiku :)
Više ni ne znam koje rezultate čekam, svakako ću isterati do kraja, spominju mi da je nasledna ali niko u familiji nema, jedino što je mama od uvek imala super gvožđe, čak ni za vreme trudnoće nije imala problema ali su joj pred kraj dali nekoliko injekcija gvožđa preventivno?!
Hvala još jednom!

Evo jedan feedback kao što sam obećala : šamponom sam stvarno oduševljena, koristim ga od kad sam ga kupila i posle jedno 3-4 pranja sam već primetila da mi drastično manje kose ostaje u kadi posle pranja i na četki... nadam se da ću uskoro primetiti rezultate i na glavi :)
 
Evo jedan feedback kao što sam obećala : šamponom sam stvarno oduševljena, koristim ga od kad sam ga kupila i posle jedno 3-4 pranja sam već primetila da mi drastično manje kose ostaje u kadi posle pranja i na četki... nadam se da ću uskoro primetiti rezultate i na glavi :)
O kom samponu pricamo?Neverovatno je da tako brzo krene da deluje..zanimljivo...
 
Vichy crveni protiv opadanja... u postu br.625 sam pitala za iskustva... otprilike sam ga tada i kupila! Da računamo da sam kosu prala svaki 3.dan...
Ništa sem šampona nisam promenila... Već se isplatio! :)
Hm,zanimljiva informacija..praticemo..ali i dalje sumnjam da je to zbog sampona..ali nisam ni ja uvek u pravu...ali folikul dlake se hrani iznutra i ima poodosta faktora koji uticu na rast i opadanje kose..stanje krvi,hormoni,stres,genetika..itd..i za sada ne postoji caroban sampon,voleo bih da me vise korisnika posle duzeg vremena koriscenja demantuje..
 
Hm,zanimljiva informacija..praticemo..ali i dalje sumnjam da je to zbog sampona..ali nisam ni ja uvek u pravu...ali folikul dlake se hrani iznutra i ima poodosta faktora koji uticu na rast i opadanje kose..stanje krvi,hormoni,stres,genetika..itd..i za sada ne postoji caroban sampon,voleo bih da me vise korisnika posle duzeg vremena koriscenja demantuje..

Pristajem, biću zamorče :) Nastaviću da koristim šampon jer mi se i inače dopada... paaaa, dok ne bankrotiram :)
 
svi na pocetku prodju kroz tu dramu... nije lako saznati sa cim ces imati posla
mnogo je bitno da te tvoja okolina ohrabljuje i podrzava
vidis i sama da je situacija zeznuta... izgooglaj dobro, dobro razmisli, poseti par dobrih dermatologa i kreni od jedne terapije koja ti se cini najpouzdanijom... pa ako ne uspe ona onda sledeca.
ne smes u startu da se predas, to je najgore sto mozes da uradis.
tek 3 nedelje... ne posustaj, imas vremena.
 
У вези бетаметазона... пошто је синтетички и теже се разграђује, постоји ли могућност ако се убризга у тетиву инекцијом да се види као оток, задебљање на том месту јер се није још увек разградио? Или је то немогуће под кожом?

Може ли неко одговорити?
 
Немам псоријазу, него пошто видим да се овде помиње бетаметазон питам на овој теми. Добила сам ампулу бетаметазона у тетиву а имам задебљање па ме занима да ли је могуће да се није апсорбовао одмах? Лекари појма немају од чега је оток.
 
Ponavljam..Raptiva...ili recimo Remicade..novije vakcine za psorijazu...pogledajte an netu..ja ne preporucujem betametazon inekcije,vise stete nego koristi..i nije mi jasno postojanje ove teme pored teme pitanje za dermatologa...
 
..i nije mi jasno postojanje ove teme pored teme pitanje za dermatologa...

Tema verovatno postoji van teme o dermatologiji jer psorijaza nije "kožna bolest" iako se kao takva tretira od strane klasične medicine.
Kad se tretira drugačije, daje i rezultate, jer se rešava uzrok, a ne posledica, kako to obično, uz dužno poštovanje izuzecima, dermatololzi rade.

Lečite čoveka, a ne bolest, možda se nešto promeni :)
 
Tema verovatno postoji van teme o dermatologiji jer psorijaza nije "kožna bolest" iako se kao takva tretira od strane klasične medicine.
Kad se tretira drugačije, daje i rezultate, jer se rešava uzrok, a ne posledica, kako to obično, uz dužno poštovanje izuzecima, dermatololzi rade.

Lečite čoveka, a ne bolest, možda se nešto promeni :)

Jos niko je na zalost nije izlecio..ni uzrok,a posledice ipak mogu nekim novijim kremama,i PUVA terapijom da se saniraju..tako da..
Ali ok,svako ima svoju percepciju bolesti..mi smo na faxu psorijazu ucili iz dermatovenerologije,a ne iz psihijatrije,recimo..
..Sada me zanima koji bi Vas bio pristup lecenju psorijaze,koje i kakve metode predlazete?
 
Hvala ti puno na odgovoru , eto trudim se koliko mogu da podignem sebi moral ali tesko nesto ide...neznam sta je ovo da li od nervoze ali mene svrbi dosta a posebno lice ... kod mene je vitiligo nasledan ,eto moje dve tetke imaju to i njihova deca nemaju a eto palo je na mene,sta su ti geni a ima dosta zbog stresa i nervoze,ja sam takva za cas se iznerviram .za sada nemam nesto puno na licu,na jednoj obrvi vrlo malo se poznaje ali treba se pripremiti... zato bi volela da cujem od vas i od osoba koje imaju po licu sta koristite od pudera sta je najbolje? zivim u francuskoj i bar ovde tih preparata ima ali dosta pudera za koje kazu da su toboze za vitilig probala sam ovih dana i sve mi je to nista. sta vi koristite i da li je efikasno. ja bas imam crn ten ,blgo onima sa svetlijom bojom koze... caoooo
 
Jos niko je na zalost nije izlecio..ni uzrok,a posledice ipak mogu nekim novijim kremama,i PUVA terapijom da se saniraju..tako da..
Ali ok,svako ima svoju percepciju bolesti..mi smo na faxu psorijazu ucili iz dermatovenerologije,a ne iz psihijatrije,recimo..
..Sada me zanima koji bi Vas bio pristup lecenju psorijaze,koje i kakve metode predlazete?

Ono što ja vidim kao nepovoljnost u "saniranju posledica" kremama je potiskivanje, jer je neophodno da se zapitamo šta se dalje dešava kad potisnemo problem nekom kremom, rešavamo kratkoročno i rešavamo prividno. Koliku štetu telu tek tada pravimo...
Još gore sa psihijatrijom, pa samo bi nas nakljukali koje-kakvim antidpresivima, i prešli na sledeći "karton".
Prva stvar je edukacija, neophodno je edukovati populaciju da kao prvo nauči da brine o sebi, da preuzme odgovornost za sebe i stanje u kome se nalazi. Naravno, to izlazi iz okvira "psorijaze" to je nešto što uglavnom nedostaje u cilju isceljenja čoveka.
Kada je konkretno psorijaza u pitanju, kreme su poslednja stvar kojoj treba pribeći i to baš u situacijama kad je toliko akutno da osoba ne može da funkcioniše. Negovati svoju kožu - DA! obavezno, ali ciljano mazati promenu, po promenu donosi više štete nego koristi i na fizičkom i na emotivnom i na mentalnom nivou.
Ima tu još mnogo...
 

Back
Top