Dermatologija

Imam problema sa aknama, ali samo u predelu brade.Ranije sam koristio Doroslovchev losion, koji mi je u pocetku pomogao, posle nekog vremena akne su ponovo pocele da se pojavljuju.Onda sam pokusao sa Dove sapunom i Klindamicinom, ni to nije bilo od velike pomoci.Od pre 2-3 nedelje lekar mi je dao NiSal wash i cream, medjutim, i dalje imam istih problema.Ponavljam da mi je lice cisto i da su pojave lokalne, ali neprijatne.
Unapred zahvalan na korisnoj sugestiji.
 
Ovo nije jednostavan simptom,a samim tim i lecenje je"diskutabilno"!!Obicno se javlja kod osoba koje su napete,nervozne,u stresu.Po citavoj kozi su rasporedjene zlezde znojnice,ali nekada raspored nije "pravilan", pa ih na nekim mestima ima vishe!Nekada one luce vishe znoja,iako im je broj normalan!I sami vidite da na etiologiju-razlog ove pojave ne mozemo mnogo da uticemo,samim tim i ne mozemo da damo adekvatan lek koji ce drasticno smanjiti lucenje znoja(to se ne moze uraditi parcijalno, lokalno, samo za dlanove, a generalizovano bi bilo shkodljivo za druge stvari),ili davati sedative ili smanjiti broj zlezda znojnica!!!Ono shto bih savetovala je:normalna higijena, dobro brisanje saka posle pranja, odvikavanje od polozaja stisnutih pesnica,upotreba blagih, vlaznih maramica i psihicko rasterecenje,tj. abreagovanje(prestati sa razmishljanjem o ovome).Pozdrav!
 
dermatolog:
Ovo nije jednostavan simptom,a samim tim i lecenje je"diskutabilno"!!Obicno se javlja kod osoba koje su napete,nervozne,u stresu.Po citavoj kozi su rasporedjene zlezde znojnice,ali nekada raspored nije "pravilan", pa ih na nekim mestima ima vishe!Nekada one luce vishe znoja,iako im je broj normalan!I sami vidite da na etiologiju-razlog ove pojave ne mozemo mnogo da uticemo,samim tim i ne mozemo da damo adekvatan lek koji ce drasticno smanjiti lucenje znoja(to se ne moze uraditi parcijalno, lokalno, samo za dlanove, a generalizovano bi bilo shkodljivo za druge stvari),ili davati sedative ili smanjiti broj zlezda znojnica!!!Ono shto bih savetovala je:normalna higijena, dobro brisanje saka posle pranja, odvikavanje od polozaja stisnutih pesnica,upotreba blagih, vlaznih maramica i psihicko rasterecenje,tj. abreagovanje(prestati sa razmishljanjem o ovome).Pozdrav!
moj sin takode ima taj problem,ima12god.smeta mu u skoli kad pise,ceo list se nakvasi,ja isto.evo dok ovo kucam znojemi se strasno.dovoljno je da pomislim na to i da to pokrenem,moj sin isto.verujte mi da mi sa dlana krece kaplica niz ruku ako ne obrisem ruke ili ne operem.vrlo mi je neprejatno kad trebe snekim da se rukujem.mozda postoji neko lokalno sredstvo?
 
I ja imam cisto lice,ali u posledje vreme mi se bubuljice pojavljuju u malo vecem broju.Kupila sam Afroditinu kolekciju za ciscenje lica.Postoji Pena za ciscenje,tonik i krema.Fantasticno je,sve su mi se bubuljice povukle i slabo izlale.Preporucujem ti.Pozdrav
 
Nemoj pogresno da me shvatis,ali mozda ti je taj problem psihicke prirode,kazem mozda.Mozda si napet(a),jer one hoce i tad da se pojavljuju.Najbolje je da ih ne cedis i poseti dermatologa.
 
Kizo majstore, imas super doktorku u gradskom zavodu za kozne i venericn ebolesti, tamo ona ulica paralelno sa 29 novembrom, ako si zainteresovan objasnicu ti detaljnije...uglavnom doktorka se presiva Isailovic, ne znam ime, nije ni bitno.....zamolis je da te primi, mnogo je dobra, cak iako ne pripadas tamo, pustice te, i onda ti da dijagnozu....100% uspeh zagarantovan....
meni je bilo iskocilo nesto po vratu jednog leta, i oni me posalju na sprat iznad kao zato sto ne pripadam tamo gde radi ta o kojoj pricam. I neka druga doktorka mi kaze...nije to nista, peri vrat i ne stavljaj parfem!!!!!!!!!??????
Htela sam da joj kazem "ti peri vrat"...glupaca.
i onda sam zamolila nju da me primi, i dala mi je neki tonik i odmah mi je proslo.
Aj srecno
 
dermatolog:
Ovo nije jednostavan simptom,a samim tim i lecenje je"diskutabilno"!!Obicno se javlja kod osoba koje su napete,nervozne,u stresu.Po citavoj kozi su rasporedjene zlezde znojnice,ali nekada raspored nije "pravilan", pa ih na nekim mestima ima vishe!Nekada one luce vishe znoja,iako im je broj normalan!I sami vidite da na etiologiju-razlog ove pojave ne mozemo mnogo da uticemo,samim tim i ne mozemo da damo adekvatan lek koji ce drasticno smanjiti lucenje znoja(to se ne moze uraditi parcijalno, lokalno, samo za dlanove, a generalizovano bi bilo shkodljivo za druge stvari),ili davati sedative ili smanjiti broj zlezda znojnica!!!Ono shto bih savetovala je:normalna higijena, dobro brisanje saka posle pranja, odvikavanje od polozaja stisnutih pesnica,upotreba blagih, vlaznih maramica i psihicko rasterecenje,tj. abreagovanje(prestati sa razmishljanjem o ovome).Pozdrav!

zelim znati dali ima neko lokalno sredstvo sasprecavanje znojenja?
 
Ja sam imala akne od 13 godine i nista mi nije pomagalo, dok nisam narucila Proaktiv,mozes ga naruciti preko Inerneta(jeftinije je) a ima i nekih lokalnih firmi koje ga prodaju(naravno dvostruko skuplje). Meni je dosta pomoglo, naravno koza mi nije perfektna, ali sam zadovoljna, ima samo jedan propratni efekat, koza se dosta susi, ali treba koristiti neku hidratantnu kremu i maske za lice, i ten bude sasvim pristojan. Inace, prije ne znam sve sta sam probala(kreme, pilule, trave, itd) nista nije djelovalo.
 
Nisam licno koristila, ali na osnovu price, tj. iskustva mog brata, probaj s kolekcijom Puzlle, proizvod nase domace "Nege". Probaj s korektorom, ili losionom. Ustvari bilo koji proizvod da kupis dobices mali prospekt s upustvima, pa ces videti sta ti najvise odgovara.
Ima u apotekam, a cena je sitnica, jako povoljno.
Probaj!
Srecno :D
 
Ovom ću prilikom demantirati sve one koji tvrde da je vitiligo neizlečiva bolest!
Ja sam čisti primer da se ta bolest uz puno muke i truda ipak može da izleči!
Kao prvo važno je verovati!
Pre 2 godine dijagnostikovan mi je vitiligo. Obišao sam sve moguće doktore, koristio razne preparate ali sve bez uspeha!
Jedni su mi govorili da ni za živu glavu ne idem na sunce, a drugi da je to obavezno.
Slučajno sam saznao za travara iz Dimitrovgrada i on mi je bio poslednja nada, tim više šta je izlečio preko 1 000 ljudi šta je jako velik broj obzirom da ta bolest slovi za neizlečivu!
Koristio sam njegov čaj i kremu.
Čaj se pije 3 puta dnevno 15-20 minuta pre jela a krema se maže 3 dana 3 puta, pa 2 dana 2 puta i tako naizmenično mesec dana uz obavezno sunčanje od po 3 sata dnevno i obavezno uzimanje B kompleks vitamina!
U prvih mesec dana mi se vratilo oko 40 % pigmenta (napominjem, vitiligo sam imao na licu, oko očiju i usta), zatim sam napravio pauzu od 15 dana i ponovo nastavio terapiju.
U tom periodu sunčanja ja sam izgledao kao pravo čudovište, depigmentirane ploče su postale žarko crvene a moje je lice toliko potamnelo tako da je kontrast bio još veći. Dođe ti loše kad se pogledaš u ogledalo, ljudi te čudno gledaju ali meni je ohrabrenje bilo to šta sam video da se pigment vraća – na belim flekama su počele da se pojavljuju pigmentovane pegice- a to je bio odličan znak!
I tako sam ja posle 3 meseca sunčanja bio potpuno izlečen. I svima vama koji imate vitiligo toplo preporučam travara iz Dimitrovgrada.
 
Na Internet stranici www.vitiligosupport.com sam procitao da bi osobe koje imaju vitiligo trebale da uzimaju sledece vitamine i to dnevno u ovim količinama:

Vitamin B 12 - 1000 mcg
Folic acid - 8 mg
Vitamin C – 1000 mg

Obzirom da su te kolicine mnogo, mnogo vece od onih koje se nalaze npr. u tabletama B kompleks, pitanje za dr. ili dermatologa je da li to može da ima štetne posledice po zdravlje i koje???
 
Pa ovaj vitamni c nije problem jer se sav visak ispiski,a inace i kod nas imate tablete od 1000 mg.Sto se tice vitamina b i folne kiseline pa sa tim sad ne bih preterivala da ne napravite hipervitaminozu.
Ne znam,to je oblast dermatologa da se ne mesam.Ok je unositi vitamine ali sad bas u tim dozama svakodnevno...
 

Back
Top