Dermatologija

cao viccky kako ide sa novitilom i protopicom? jesi se suncala ljetos,koliko ti se pigmenta vratilo??cini mi se da si pisala kako si davno nabavila novitil..nadam se da si ga redovno koristila i da ti se vraca pigment..hajde pls opisi nam kako ti ide.ja sam eto neki dan upoznala zenu kojoj se jedna ogromna fleka na potkoljenici skoro sva istackala novim pigmentnim tackama..kaze redovno je koristila novitil 6 mjeseci..
 
Hmmm, ja bih probala Melagenine, ali iskljucivo za podrucja koja nisu pod sminkom, npr.zglobovi, laktovi, kolena, itd...A verovatno cu nastaviti da mazem lice Novitilom ili Protopic-om...

Zasto za podrucja koja nisu pod sminkom? MIslim procitao sam na sajtu sta pise ali ipak ne vidim da bi imalo kontraposledice, mozda malo slabiji ucinak ali vremenom ce valjda doci na svoje
Da li smeta koriscenje Melagenine na podrucjima gde se koristi viticolor?
 
Pa nemam pojma, ja se nisam bas raspitala skroz, ali po forumima citam da ne bi trebalo da se koriste nikakvi preparati dok traje terapija... Nisam letos skoro nista koristila, nisam imala vremena i bas mi je krivo. A Novitil sam proslog leta mazala i poceo je da se vraca pigment tako da cu nastaviti sigurno, nekako bas verujem da je dobar,samo kada bude bilo sunca, dakle, tek kad dodje leto. Mazacu verovatno Protopic i Melagenine ako nabavim, na razlicita podrucja, pa cu taman videti sta mi vise odgovara...Hm, a Viticolor sam imala, ali ja to bre ne umem da mazem...Meni je ono kao najobicnija krema za samopotamnivanje, cak i mirise identicno. Za prikrivanje trenutno imam Vichy Dermablend puder...
 
Pa zeznuto je kod viticolora kada se pretera. Ja ga koristim svega za jednu fleku. Za ostale ne nesto preterano.
Ja koristim vitix gel i protopic nesto vise od mesec dana. Probacu tri meseca pa cu videti kakvi su rezultati
Doktorka mi je rekla da je viticolor zasnovan na prirodnim preparatima, i da nema nikakve hemije u njemu iako je i meni miris bio sumnjiv, tako da moze da se koristi sa Melageninom.
E sada mozda i ja probam uskoro Melagenin, ali to treba da se maze dosta dugo, dve godine mozda i vise da bi se videli znatniji rezultati. Dobra stvar je, naravno ako je tacno ono sto pise na sajtu, da se jednom vraceni pigment vise nikada ne moze izgubiti.
Pozz
 
Ti svi sto pricaju da se pomiris sa tim i da nema leka, ja bi zelo da oni dobiju vitiligo pa bi onda videli jel bi tako pricali! Znamo neke prijatelje njihov mali je dobio vitiligo sa 11 godina! Nista slucaju nistu hteli da prepuste odma su ga na PUVA zracenje i za godinu dana njemu se povratio pigmet i eto od tada nema ni jednu belu fleku! Od moga najboljeg druga brat isto je imao vitiligo na celu i oko nosa i sve mu se isto povuklo. Ja sada mazem protipic i ispod brade mi se stvorilo dosta pigmenta ali kao da mi se gubi na nekim drugim mestima! Cuo sm da Melagenina Plus je stigla kod nas pa bi i to pokusao! Novitil je meni samo odmogao znaci jos vise mi se prosirilo od njega! Ja sam bas se izlagao suncu i eto osvetilo mi se! Bem ti zivot ni sam vise ne znam sta da probam! A neriva me kad me ljudi zagledaju, ovo leto umalo se nisam potukao u autobusu sa jednim matorim sto me gledao kao teleu sarena vrata! Mamu mu!!!

Jao, što sam se zasmijala. Pa ti si car :).
Elem, guglala sam danas doktora Karadaglića, pa naiđoh i na ovu temu. Što je najbolje, hoću kod nega zbog nekih glupih bubuljica koje me muče već mjesecima, a ladno imam vitiligo evo jedanaest godina i nikad ga nijesam liječila.
Neka ćurka od doktorke, mi je tada, kad sam imala 18 g rekla da je to prosto tako i da mogu da se slikam...Provjerili li mi štitnu, ona kao bila ok i doviđenja.
Tada sam se strahovito nervirala, ono tipa- zašto baš meni, nikad niko nije imao u porodici, tada mi se činilo da jedina u mom gradu imam vitiligo...Taj osjećaj da si zbog nečega dobio biljeg za život kojeg ne možeš da se lišiš, tada me je to izlđivalo. Bila sam mala :). Kasnije sam malo gledala po netu, skapirala da neću da se mackam travama i ostavila tako. U pitanju su laktovi, i po prstima od ruku. E, od tada mi se proširio na genitalni dio ali se ove dosadašnej fleke se nijesu mrdale. Do ove godine. Nije neka velika površina, dobila sam tačku na vratu i jednu na šaci, nije ni alarmantno to širenje ,ali, može se i bez toga, zar ne? Stres i ništa drugo, ja kad vam kažem. I to tek kad stresni period prođe... Nije ni sada strašno, srećom nemam po licu...Ali, možda bih mogla malo da se pozabavim sada, vidim da nas ima :), da se ljudi trude i bore. Inače, vidim da se ovdje preporučuje određena prehrana i vitamini...Ja upravo jedem sve što se preporučuje, ne volim meso, posebno crveno, koristim isključivo maslinovo ulje...Mislim da mi je organizam sam javio kako da ga pazim...Jer, stvano je nevjerovatno :) nijesam slušala nikog osim svoje tijelo. Bitno je zaista unositi puno vitamina. Ja obožavam povrće, jedem ga svježe i bareno tokom cijele godine. Od vitamina kao dodataka prehrani sam kombinovala, nekad centrum, nekad ekomer...aAli, nikad nijesam mazala bilo šta na depigmentisana mjesta...Samo sam uvijek koristila sredstva za sunčanje sa visokim zaštitnim faktorom i klonim se sunca kada sam na moru...Nervira me što se svaki ožiljak mora pretvoriti u bijelu fleku...
Lično nikada niejsam imala problema vezano za druge ljude i te poglede. Neka gleda kome se gleda:D. Nijedan muškarac nije pravio problem:D... Čak su me i prijateljice vrlo rijetko pitale šta mi je to. Jedna je mislila da su mi to neki ožiljci :).
Moramo da se pazimo, ljudi, da pazimo ove lude glave. Sve je u njima i one su uzrok. Ključ je u ugađanju sebi i uništavanju tog odvratnog stresa. Vidjeću šta će mi reći doktor, osim onoga - došla si zbog par bubuljica a imaš vitiligo, jesi li ti luda :D?
Puno pozdrava svima i držite se. A ja ću za početak da kupim nešto od ovih zezalica, da se mackam po malo...
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima
igrom slucaja, upoznala sam letos jedan bracni par sa Kube, i dobila sam od njih poklon u vidu Melagenina plus. Koristim ga vec mesec dana...ALI ne onako kako pise uputstvu koje sam procitala malopre. Obzirom da je i bez toga deo tela koji mazem Melageninom poprimio roze boju, iskreno se nadam da ce biti pozitivnog efekta, naravno postujuci uputstva.;-))
Stoga bi moj savet bio da probate, i imajte veru. Ja je imam jos uvek, iako mi je skoro 80% tela belo kao mleko.
Pozdrav
 
jel zna neko gde moze da se nadje neka UV lampa!? cuo sam da kod nas ima philips home solaria!? za kucnu upotrebu! pa ako neko mozda zna gde moze da se nadje i koliko kosta!? ja koristim noviti kremu od leta i primetio sam da se vraca pigment... hteo bi da nastavim sa novitiliom i preko zime pa mi treba neka UV lampa! pozdrav
 
U pravu ste Wdw, ne preostaje mi nista drugo nego da provravam njihove terapije :cry:
Nego, nesto mi je palo na pamet, ne znam sta da radim na kontroli, da li da idem linijom manjeg otpora i pravim se luda pa da kazem da radim po njihovom. To bih najradje i uradila, posto su jako sujetni kad mi se tvrdi da je medicina kod nas mnogo bolja,jer, na zalost, verovatno ce mi kad-tad ponovo biti potrebno da vodim dete kod pedijatra zbog necega. Samo plasim se moze li se "videti", dokazati, sta vec, da ipak ne koristim kortizon prema njihovom uputstvu?Jer ako moze, onda ipak idem na iskrenost, da mi ne pada na pmet da "trujem" dete toliko dugo sa hormonskim preparatima.
Sta je na kraju bilo sa bebicom i hoandskom medicinom? ;)
Bio sam neko vreme van zemlje..pa da vidim sta se desava...pozdrav svima;)
 
Samo da kazem da se melagenin moze najpovoljnije naci u apoteci Jankovic u Novom Sadu u Rumenackoj ulici i da kosta 3600 din. Moze se kupiti samo jedna boca, nije u pitanju veleprodajna vec maloprodajna cena.
POzz
 
e pa evo ovako, mazem se ovim melageninom neke tri nedelje i cini mi se da se nesto desava
kao da su neke fleke manje bele a na nekima su se pojavile tackice

zokibre izvini ja sam kasno videla tvoju poruku s pitanjem, ti si se vec bio snasao
 
Jao, što sam se zasmijala. Pa ti si car :).
Elem, guglala sam danas doktora Karadaglića, pa naiđoh i na ovu temu. Što je najbolje, hoću kod nega zbog nekih glupih bubuljica koje me muče već mjesecima, a ladno imam vitiligo evo jedanaest godina i nikad ga nijesam liječila.
Neka ćurka od doktorke, mi je tada, kad sam imala 18 g rekla da je to prosto tako i da mogu da se slikam...Provjerili li mi štitnu, ona kao bila ok i doviđenja.
Tada sam se strahovito nervirala, ono tipa- zašto baš meni, nikad niko nije imao u porodici, tada mi se činilo da jedina u mom gradu imam vitiligo...Taj osjećaj da si zbog nečega dobio biljeg za život kojeg ne možeš da se lišiš, tada me je to izlđivalo. Bila sam mala :). Kasnije sam malo gledala po netu, skapirala da neću da se mackam travama i ostavila tako. U pitanju su laktovi, i po prstima od ruku. E, od tada mi se proširio na genitalni dio ali se ove dosadašnej fleke se nijesu mrdale. Do ove godine. Nije neka velika površina, dobila sam tačku na vratu i jednu na šaci, nije ni alarmantno to širenje ,ali, može se i bez toga, zar ne? Stres i ništa drugo, ja kad vam kažem. I to tek kad stresni period prođe... Nije ni sada strašno, srećom nemam po licu...Ali, možda bih mogla malo da se pozabavim sada, vidim da nas ima :), da se ljudi trude i bore. Inače, vidim da se ovdje preporučuje određena prehrana i vitamini...Ja upravo jedem sve što se preporučuje, ne volim meso, posebno crveno, koristim isključivo maslinovo ulje...Mislim da mi je organizam sam javio kako da ga pazim...Jer, stvano je nevjerovatno :) nijesam slušala nikog osim svoje tijelo. Bitno je zaista unositi puno vitamina. Ja obožavam povrće, jedem ga svježe i bareno tokom cijele godine. Od vitamina kao dodataka prehrani sam kombinovala, nekad centrum, nekad ekomer...aAli, nikad nijesam mazala bilo šta na depigmentisana mjesta...Samo sam uvijek koristila sredstva za sunčanje sa visokim zaštitnim faktorom i klonim se sunca kada sam na moru...Nervira me što se svaki ožiljak mora pretvoriti u bijelu fleku...
Lično nikada niejsam imala problema vezano za druge ljude i te poglede. Neka gleda kome se gleda:D. Nijedan muškarac nije pravio problem:D... Čak su me i prijateljice vrlo rijetko pitale šta mi je to. Jedna je mislila da su mi to neki ožiljci :).
Moramo da se pazimo, ljudi, da pazimo ove lude glave. Sve je u njima i one su uzrok. Ključ je u ugađanju sebi i uništavanju tog odvratnog stresa. Vidjeću šta će mi reći doktor, osim onoga - došla si zbog par bubuljica a imaš vitiligo, jesi li ti luda :D?
Puno pozdrava svima i držite se. A ja ću za početak da kupim nešto od ovih zezalica, da se mackam po malo...

Ljudi ja sam se smirio! Vidim napredak Protopic radi svoje tako da se lakse osecam!

Hehehe pa znam da je smesno! Ali od koga ce oni da prave majmuna?? Tu pricaju da se pomirim sa time da nema leka itd a ja se licno uverio da ima ljudi koji su se izlecili! Bas bi voleo da vidim kad bi neko od njih dobio vitligo da li bi isto govorili da nema leka! Ej bre u najboljim sam godinama, pun zivota, a ona ce tu da me ubija u pojam jos vise! Nekad i lepa rec moze da leci! I to sam samo u Srbiji doziveo da me ljudi zagledaju i komentarisu! U Sloveniji me niko nije tako zalgedao i cudio se ko da je video vanzemaljca!

Sto se tice Vitiliga slazem se da je sve u glavi! I siguran sam da se nerviranjem i sekiracijom samo pogorsava situacija! Pozdrav svima i nemojte dozvoliti da vas neki doktorski pocetnici ubijaju u pojam! Usput doktor Karadaglic vise ne radi na VMA penzionisao se pre 3 godine! Na VMA je sada tu neki doktor Borut zaboravi mu prezime! Toliko od mene za ovo javljanje! :)
 
Poslednja izmena:
Xaxaxaxaxa, e to za Srbiju si u pravu, ja sam uvek tako razmisljala i mastala -jao sto nisam rodjena u nekoj drugoj zemlji, onda sigurno ne bih imala problem sa tim sto ce me ljudi zagledati-, mislim se samo u zemlji "Nedodjiji" ljudi mogu ici do takvih krajnosti i biti tako nekuuuuuulturni, mislim volim ja bracu Srbe, ali to da smo nekuuuulturni je cinjenica, zato i imamo tooooliko problema, eh
 
Na 100 mesta sam već pročitala da kosa može pojačano da opada ukoliko postoji manjak gvožđa u krvi... a da li isto tako može da opada ukoliko ima viška, tj. gvožđe je preko gornje granice?
 
Na 100 mesta sam već pročitala da kosa može pojačano da opada ukoliko postoji manjak gvožđa u krvi... a da li isto tako može da opada ukoliko ima viška, tj. gvožđe je preko gornje granice?
moze..jer bitna je homeostaza u organizmu..ne stvara se valjan hemoglobin i visak gvozdja opterecuje jetru..pa ni sam dotok kiseonika i hranljivih materija nije adekvatan,samim tim pilosebeacalne jedinice se ne ishranjuju valjano..i kao rezultat dolazi do pojacanog opadanja kose,ponekada i do efluvijuma..
 
moze..jer bitna je homeostaza u organizmu..ne stvara se valjan hemoglobin i visak gvozdja opterecuje jetru..pa ni sam dotok kiseonika i hranljivih materija nije adekvatan,samim tim pilosebeacalne jedinice se ne ishranjuju valjano..i kao rezultat dolazi do pojacanog opadanja kose,ponekada i do efluvijuma..

Svi ostali rezultati krvi su ok i u granicama normale, UZ abdomena ok, znači i jetra ok, trenutno sam u fazi dijagnostike, sumnjaju na hemohromatozu ali već mesec dana čekam rezultate TSH a kad spomenem kosu svi dr me iskuliraju i kao - ništa ozbiljno... a ja bi da se pozabavim ovim na vreme, a ne da posle kupujem periku :roll:
 
Svi ostali rezultati krvi su ok i u granicama normale, UZ abdomena ok, znači i jetra ok, trenutno sam u fazi dijagnostike, sumnjaju na hemohromatozu ali već mesec dana čekam rezultate TSH a kad spomenem kosu svi dr me iskuliraju i kao - ništa ozbiljno... a ja bi da se pozabavim ovim na vreme, a ne da posle kupujem periku :roll:
to poviseno gvozdje mora da se spusti..neka vam objasne kako..a TSH rezultat je veoma bitan..takodje moze da utice..minoxidil 2% je univerzalna terapija za opadanje kose,procenat je za zensku populaciju..utrljavahte u koren kose,ne na vlasiste,2x dnevno par meseci,da bi bilo efekta.. i ima nov preparat na trzistu,Chronostine od Avena,od dve bocice,jedna za dan,druga za vece,odlicna stvar..i uzimajte Merck vitamine za kosu..i bice bolje nego sto je sada;)
 
to poviseno gvozdje mora da se spusti..neka vam objasne kako..a TSH rezultat je veoma bitan..takodje moze da utice..minoxidil 2% je univerzalna terapija za opadanje kose,procenat je za zensku populaciju..utrljavahte u koren kose,ne na vlasiste,2x dnevno par meseci,da bi bilo efekta.. i ima nov preparat na trzistu,Chronostine od Avena,od dve bocice,jedna za dan,druga za vece,odlicna stvar..i uzimajte Merck vitamine za kosu..i bice bolje nego sto je sada;)

Hvala puno!
Fe ću verovatno spustiti davanjem krvi, al imam nizak pritisak... ma sve je kod mene komplikovano! :)
I još jedno pitanje, kakav je vaš stav u vezi sa Vichy šamponom i ampulama protiv opadanja kose?
 
Ja ti nebih preporucila da dajes krv jer imas nizak pritisak
to moze da bude jako neprijatno iskustvo

Pa jedina terapija za hemohromatozu je da fizički otklanjam to gvožđe... tj. da puštam krv :)
Ma nemam pojma više, čekam da mi postave konačnu dijagnozu, valjda oni imaju pojma šta će i kako će... mene samo brine moja kosa, da čovek ne poveruje koliko je bitna sve dok ne počne da opada! :roll:
 
Jeste,to je veliki problem,ali opadanje kose moze takodje prouzrokovati stres,pa se i time pozabavi;)

Esperanca, kad su mi spomenuli cirozu jetre, nagomilavanje gvožđa na srcu ili u koži, pa da budem ko štrumf, kako ja da se ne nerviram, ajde kaži! Pa se pozabaviš time, pa počneš da ideš na ispitivanja, pa čekaš rezultate krvne slike, one osnovne, nedelju dana, a rezultate hormona oko 2 meseca (a onda skapiraš da si u privatnoj lab. sve to mogla za 2 dana...) pa ti svi pričaju kako se to teško dijagnostikuje, pa te šalju od ultrazvuka abdomena do pregleda očnog dna... bla bla bla... izvin'te što sam se istresla ovde, već mi je lakše :hahaha:
Samo me zanimaju vichy šamponi i ampule... tj. mišljenje cenjenog nam dr ;)
 
Esperanca, kad su mi spomenuli cirozu jetre, nagomilavanje gvožđa na srcu ili u koži, pa da budem ko štrumf, kako ja da se ne nerviram, ajde kaži! Pa se pozabaviš time, pa počneš da ideš na ispitivanja, pa čekaš rezultate krvne slike, one osnovne, nedelju dana, a rezultate hormona oko 2 meseca (a onda skapiraš da si u privatnoj lab. sve to mogla za 2 dana...) pa ti svi pričaju kako se to teško dijagnostikuje, pa te šalju od ultrazvuka abdomena do pregleda očnog dna... bla bla bla... izvin'te što sam se istresla ovde, već mi je lakše :hahaha:
Samo me zanimaju vichy šamponi i ampule... tj. mišljenje cenjenog nam dr ;)


ma samo se ti isprazni,bice ti lakse i lepo kupi Pantenol rastvor (ne moze da skodi,a moze da pomogne) i mazi koren kose;)
a ono za davanje krvi i nizak pritisak ti pricam iz licnog iskustva:(
i mene zanima sta ce dr da kaze na sve to
poz i da nam se sto pre posumis:cmok:
 
ma samo se ti isprazni,bice ti lakse i lepo kupi Pantenol rastvor (ne moze da skodi,a moze da pomogne) i mazi koren kose;)
a ono za davanje krvi i nizak pritisak ti pricam iz licnog iskustva:(
i mene zanima sta ce dr da kaze na sve to
poz i da nam se sto pre posumis:cmok:
Uz svo duzno postovanje nemojte davati takve savete..Pantenol ce samo da zamasti kosu,a nista specijalno nece pomoci..lokalno od njega slaba vajda..hemohromatoza se ranije lecila pijavicama,a danas moze da da krv..a to je samo olaksanje tegoba,ali ne i resenje uzroka..treba se pozabaviti time odakle visak gvozdja..proverite bilirubin i mokracnu kiselinu..mada bi cela biohemija krvi bila pozeljna..saveti za tretman protiv opadanje kose naravno ostaju.
 

Back
Top