Dermatologija

slazem se u potpunosti da se promene trebaju videti...ne mogu da nagadjam..mozemo posle malo da prodiskutujemo o terapiji i prognozi,ali kada vec negde obavite pregled..ovako je besmisleno..te fleke mogu se naci u bar 5 bolesti i sindroma..da ne nabrajam ovde..
 
Malo sam pretrčala po ovim stranama i oduševljena sam! Ne znajući kako sve ovo funkcioniše postavila sama novu temu pod nazivom "DERMATOFITOZA", a u stvari to je pitanje za dermatologa. Moj problem je u tome što su devojčice dobile gljivičnu infekciju od mace. Dobile su SINODERM za mazanje, ali ja nisam baš sigurna da je to prava terapija za gljivične infekcije. Da li se treba rešiti mace ili postoji način da se to reguliše? Inače maca nije obolela.
Pozdrav svima i hvala!
 
Ja bas htjela da kazem da sam procitala u novinama da ce se pojaviti melagenin, kad vidim da ste vec obavjesteni..:)
ja i dalje koristim prot... i sada su mi se pocele pojavljivati tackice i na kapcima(a ispd ociju se skoro potpuno vratio pigment)..tako da ocekujem i nadam se da ce se to sve spojiti i zaokruziti :)))
nigdje drugo nema vidljivih rezultata, to stvarno ne razumijem...mozda treba duuuuuze vremena..:(
 
Ja bas htjela da kazem da sam procitala u novinama da ce se pojaviti melagenin, kad vidim da ste vec obavjesteni..:)
ja i dalje koristim prot... i sada su mi se pocele pojavljivati tackice i na kapcima(a ispd ociju se skoro potpuno vratio pigment)..tako da ocekujem i nadam se da ce se to sve spojiti i zaokruziti :)))
nigdje drugo nema vidljivih rezultata, to stvarno ne razumijem...mozda treba duuuuuze vremena..:(

Koliko dugo koristis protopic?
Meni sutra stize iz bg pa za desetak dana pocinjem
Poz
 
Korisitila sam 4 mj. kontinuirano, onda sam 1 mj. pauzirala (jer sam putovala,bila van kuce a i cesto vani, izlozena suncu, pa nisam mazala) i sad opet mazem..tako da ima 4 i pola mjeseca..;)
malo sam nemarna pa mi se desi da se nekad ne pridzavam pravila, mada uglavnom postujem... mazacu 6 mj. pa cu vidjeti sta dalje..
:bye:
 
moglo bi ovde da bude sto sta bolje...ali ajde..
Sinoderm je kortiko preparat..nije za gljivice,to jest nije antimikotik..Sinoderm moze cak da zamaskira ili pogorsa klinicku sliku..nemojte mazati nista par dana,pa idite kod dermatologa da se uzme bris..i da prava terapija..a maca mora da prodje pregled kod veterinara..
 
Original postavio Minjaivan
Imam fleke na nausnicama koje su nastale nakon depilacije voskom i kremama za depilaciju. Mozete li preporuciti neki tretman ili preparat ( kremu ) kojim bih se oslobodila istih?

ima par preparata na trzistu,ali pregled je obavezan..a i ne bih da reklamiram neke ovde..idite na pregled kod dermatologa,a bice nesto na bazi hidrohinona ili citrusne kiseline,u zavisnosti od stepena hiperpigmentacije

Mangupe, sta mislis da li bi joj mozda pomogao Estee Lauder-ov Perfectionist (CP+) rezedo pakovanje, sadrzi poli - colagen peptid? Moja mama se resila fleka od sunca zahvaljujuci istom (prethodno je kratko koristila Neostrata kremu od koje bi joj se fleke zacrvenele)
 
Original postavio Minjaivan
Imam fleke na nausnicama koje su nastale nakon depilacije voskom i kremama za depilaciju. Mozete li preporuciti neki tretman ili preparat ( kremu ) kojim bih se oslobodila istih?



Mangupe, sta mislis da li bi joj mozda pomogao Estee Lauder-ov Perfectionist (CP+) rezedo pakovanje, sadrzi poli - colagen peptid? Moja mama se resila fleka od sunca zahvaljujuci istom (prethodno je kratko koristila Neostrata kremu od koje bi joj se fleke zacrvenele)

Odlican predlog..u svakom slucaju sve promene se trebaju videti,ali i ja imam odlicne rezultate sa preparatom koji si spomenula,mada ga slabo domaci dermatolozi prepisuju..a svajcarske kolege iz Zuricha cesto,kao primarnu terapiju..ali pacijenti imaju problem da ga nabave ovde..a kada ga nadju preskup je..slicno kao i Strivectrin..cuda cini..ne znam da li ga ima u Bgd-u...
 
Ovako, ja mazem Protopic 0.1% vec oko 3 meseca i vidim promene, stvorile su mi se tackice ispod brade i to bas primetno, isto i ispod usne,kao i kod kapka. Mislim da ce do zime na licu da mi se povuce! Ne izlazem se suncu, mazem se zastitnim faktorom 90. Vidim da mi se vraca pigment, ali ko da je protopic uzrokovao da mi se vitiligo prosiri na nekim drugim mestima gde ne mazem!

Eto to su moji utisci! Za sada mazem samo pred spavanje, danju ne mazem jer protopic nesme na sunce! Kad dodje sada jesen i zima mazacu dvaput dnevno!
 
ja sam cula da je ocekivana reakcija na lijek a izmedju ostalih i protopic pojavljivanje vitiliga na novom mjestu ili prosirenje neke fleke.. meni se pojavila flekica ispod koljena i to bas mjesec il dva nakon sto sam pocela s protopicom..eto..
 
Da li postoji nesto sto moze da se koristi za masnu kosu da se manje masti? Izasla sam iz ;puberteta, nemam vise masnu kozu ni bubuljice vec godinu dana, koza mi je cak pre suva nego masna ali kosa se masti neverovatno. Prvi dan pranja je u redu, drugi dan i nekako ali treci vec moram da je perem, a po ovim vrucinama nekad i drugi. Nema sta nisam probala od sampona i nista nije pomoglo.
 
Da li postoji nesto sto moze da se koristi za masnu kosu da se manje masti? Izasla sam iz ;puberteta, nemam vise masnu kozu ni bubuljice vec godinu dana, koza mi je cak pre suva nego masna ali kosa se masti neverovatno. Prvi dan pranja je u redu, drugi dan i nekako ali treci vec moram da je perem, a po ovim vrucinama nekad i drugi. Nema sta nisam probala od sampona i nista nije pomoglo.
Da li si probala od Ducrey Kertyol ?Ili Kelual DS?
 
Estee Lauder-ov Perfectionist (CP+) je u parfimerijama Beograda preskup. Cena na inostranim free shop-ovima (bilo da je u pitanju aerodrom ili drumski prelaz Makedonija- Grcka) su nize, cak se vise isplati kupiti u Sephorainim radnjama u inostranstvu (Grckoj, FR) nego kod nas :(
zato ga i retko pisem,ili samo klijenteli koja je dobrostojeca..ili koji mogu da ga nabave preko..ali odlicna sugestija,jos jednom ;)
 
dr:
U apotekama, oko 800 dinara kosta.
Ja ga koristim mesecima,sa periodima pauze ali od svega sto sam probala ipak mi se nekako najbolje pokazao.
eto..ja sa njim do sada imam najbolja iskustva i po mojim saznanjima najbolji sampon za to..drugi koji je takodje korektan je od Dr Wolffa C1 sa kofeinom..i kombinacija ta dva daje najbolje rezultate...imas u apotekama..da ih ne reklamiram ovde..ako ne nadjes pitaj na pp pa cu ti reci..mislim na clana LOE...
 
eto..ja sa njim do sada imam najbolja iskustva i po mojim saznanjima najbolji sampon za to..drugi koji je takodje korektan je od Dr Wolffa C1 sa kofeinom..i kombinacija ta dva daje najbolje rezultate...imas u apotekama..da ih ne reklamiram ovde..ako ne nadjes pitaj na pp pa cu ti reci..mislim na clana LOE...

Hm sad sam se pogubila. Koji od ta tri koja si napisao je najbolji?:dontunderstand:
 
da li mozete da mi odgovorite..

uzroci nastajanja velikih chireva (na stomaku) koji mogu da se cede i izlazi gnoj. sta kad se iscede? (ok nije pametno sam cediti ali shta sad) u enciklopediji nema to pod Chir

uzroci peruti u kosi i opadanja kose - osim gljivica i zasto su tu gljivice

zasto neki ljudi imaju suvu a neki masnu kozu, ok znam da je to genetika ali sta se postize time koje je neko objasnjenje

uzroci sveopste kandide. da li imam rak
 

Back
Top