Dermatologija

I ja imam izrazenu alergiju od sunca poslednjih par godina, ali tek ovih dana sam saznala da se preporucuje uzimanje sumeceg kalcijuma i beta karotena pre i tokom letovanja. Takodje sam cula i za Astaksantin, koji je dosta jaci antioksidans od betakarotena. Da li neko ima iskustva sa njim, jer koliko vidim kalcijum i beta karoten u vecini slucajeva slabo pomazu i alergija se uglavnom javi tokom letovanja?
 
bila sam juče kod lekara i rekli su mi da nije u pitanju mladež već krvni sud koji se napuni krvlju i puca i da bih trebala da idem to da spalim kod dermatologa ili kod vaskularnog.O čemu se tu radi i da li je to bolno.Hvala unapred
 
Ljudi ja mazem protopicom i ne znam ni sam sta da kazem. Vidim neke pomene povuklo mi se na nekim delovima ali zato mi se stvorilo na novim delovima, cela brada je sada pobelela :cry: u pm!!!! Ne znam vise sta da radim, kljukam vitamine, vodim zdravu ishranu a ovo imam osecaj da mi se pogorsava ovaj protopic ko da je rezultovao da mi se vitiligo prosiri???

Sta da radim...
 
Nedavno sam poceo terapiju sa Novitilom+suncanje+uv lampa (kad nema sunca). Molio bih da mi netko odgovori moze li se za vrijeme te terapije upotrebljavati krema za samotamnjenje tj. autobronzana krema i standardne kreme sa zastitnim faktorom? Hvala unaprijed.
 
bila sam juče kod lekara i rekli su mi da nije u pitanju mladež već krvni sud koji se napuni krvlju i puca i da bih trebala da idem to da spalim kod dermatologa ili kod vaskularnog.O čemu se tu radi i da li je to bolno.Hvala unapred

da li je to rekao lekar opste praxe,dermatolog,plasticni hirurg,onkolog?Odokativno ili je bio pregled nekim aparatom?"Spaljivanje"..zanimljivo..kako 'spaliti'krvni sud koji se nalazi ispod mladeza...to je neka revolucionarna metoda...elem,neka vam plasticni hirurg odstrani u lokanoj anesteziji celu promenu i posalje na patohistoloski nalaz,to bi bar po meni bio najregularniji nacin da se resi vas problem..sa mladezima nema sale,verujte mi..
 
pozdrav

koji je uspesan lek za lecenje bradavica i da li je bolan? od nedavno mi se jedna pojavila na ruci iz cista mira...

zbog cega one nastaju?

radio talasi(odmah se skine,najcesce se ne vraca,zavisno od lokalizacije i velicine ide od 30 do 50 eu..)...tecni azot(od 2 do 3x nedeljno se ide,oko 50 dinara po dolasku,obicno..i treba od 3 do 6 nedelja da se skine)...Aldara(imunomodulator,maze se mesec dana,kosta oko 150eu..) i pade mi na pamet jos i Clavex..(jeftin,stvara bolnu ulceraciju bele boje,mora sa oprezom da se rukuje...)..pa izbor je na vama.....posavetujete se sa dermatologom kod koga odete..
 
Da vas pitam! Ovako domogao sam se UVB lampe! E sada me zanima, ja mazem protopic vec oko 2 meseca i hteo bi i ovu lampu da ubacim u terapiju zajedno sa protopicom, pa jel idu protopic i UVB lampa zajedno? Sa protopicom se ne izlazem suncu jer ne sme pa ne znam jel bi UVB lampa skodila?? Sta preporucuju dermatolozi??

Hvala vam na odgovorima!
 
ja sam cula da nije preporucljivo mazati sredstva za samopotamnjivanje, pogotovo po bijelim flekama, bar tako preporucuje prof dr schallreuter iz njemacke, navodno pod oboljelim mjestima na kozi, odnosno pod bijelim flekama ima previse H2O2 i samopotamnjivaci negativno uticu na to...
sto se tice protopica, on se ne bi trebao koristiti ni uz uvb lampu, ali neki to ipak rade i imaju pozitivne rezultate.
milane, zasto ne probas samo lampom? amo budi uporan... tri mjeseca je minimun koji treba da ulozis da vidis ima li uopste promjena..
 
nesto sam se savetovao sa farmaceutom, i dade mi neku alfa-beta tecnost, koja ima cetkicu kao lak za nokte... maze se 2 puta dnevno, ujutru i uvece, i bradavica poce da beli... i onako, malo bolucka...
 
Svakako bez obzira na kvalitete Clavexa i slicnih preparata obratite se dermatologu koji ce Vam objasniti kako da pravilno koristite preparat na bazi acetilsalicilne kiseline i etarskih ulja, i ne napravite sebi vecu stetu od koristi.
 
Imam zadebljanu kozu na kolenima. U pitanju je problem od rodjenja, koza na kolenima mi je hrapava i tamnija. Cula sam da moze da pomogne Pavloviceva mast da je omeksa. Naravno bila sam kod mnogo dermatologa i nista mi nije pomoglo,bar ne na duzi period. Neki savet? Unapred zahvalna.
 
Imam zadebljanu kozu na kolenima. U pitanju je problem od rodjenja, koza na kolenima mi je hrapava i tamnija. Cula sam da moze da pomogne Pavloviceva mast da je omeksa. Naravno bila sam kod mnogo dermatologa i nista mi nije pomoglo,bar ne na duzi period. Neki savet? Unapred zahvalna.
ah ,svi bi savet bez pregleda,malo je to nezahvalno..?Imam par mojih favorita za vas problem na PP,ali mozda ste ih koristili..dajte malo vise podataka,od kada traje,malo bolji opis,da li se siri,itd..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam i ja jedno pitanje. Godinama unazad mi se javlja reakcija koze na sunce u vidu crvenog osipa koji neopisivo svrbi. Tamnog sam tena, lako crnim (dok ne izadje alergija :evil: ), koristim mleka sa zastitnim faktorom 30 i vise, pred letovanje par puta posetim solarijum. Prosle godine sam u grckoj apoteci kupila neki krem, kortikosteroid, i svrab je brzo nestao, a za nekoliko dana i osip. Posto ne bih volela i ovog leta tako da prodjem, sta preporucujete da koristim pre i u toku letovanja kako bih sprecila ovakve reakcije. Cula sam za astaxsanthin, ali izgleda da se malo zna o njemu. Cula sam i za sumeci kalcijum i beta karoten, ali se vecini alergija ipak javljala.
 
Imam i ja jedno pitanje. Godinama unazad mi se javlja reakcija koze na sunce u vidu crvenog osipa koji neopisivo svrbi. Tamnog sam tena, lako crnim (dok ne izadje alergija :evil: ), koristim mleka sa zastitnim faktorom 30 i vise, pred letovanje par puta posetim solarijum. Prosle godine sam u grckoj apoteci kupila neki krem, kortikosteroid, i svrab je brzo nestao, a za nekoliko dana i osip. Posto ne bih volela i ovog leta tako da prodjem, sta preporucujete da koristim pre i u toku letovanja kako bih sprecila ovakve reakcije. Cula sam za astaxsanthin, ali izgleda da se malo zna o njemu. Cula sam i za sumeci kalcijum i beta karoten, ali se vecini alergija ipak javljala.
To je moderna alergija..Sunce podstice kaskadni sistem u organizmu,koji dovodi do povecane razgradnje histamin liberatora,koji uzrokuju svrab,crvenilo,brojne sitne papule po dekolteu uglavnom,rukama,fotoexponiranim delovima tela..ja sam veliki protivnik suncanja,jer dovoljno je 5 min na Suncu da dobijete dovoljnu kolicinu vitamina D,sve osto je agresija na vasu kozu..jer Sunce pravi dnk ostecenja preko timin timin dimera..stvara pojkilodermu(hronicno ostecenje koze zbog dejstva Sunca),keratoze,lentigo,bore,fleke..da ne nabrajam..do bazocelularnog karcinoma koze i najgoreg,malignog melanoma...Sunce slabi lokalni i opsti imunitet tako da dosta ljudi dobije groznice,herpes,temperaturu na moru...jednog dana,uskoro,bela boja koze,aristokratska bice hit,ako je to uopste vazno..a ko dosta vremena provodi na Suncu bice moj pacijent ili drugim kolegama..znam da vecina voli preplanuli ten,latino izgled,ili sta vec,ali po koju cenu..mozda ne dobijete neke promene odmah,ali kroz par sigurno hocete...jer koza pamti..mozete preventivno da pijete antioxidans i neki antihistaminik..kort smiri upalu ali nije reesenje na duze staze i ne sme preko 7 dana..dosta tecnosti se podrazumeva.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne lezim ja na suncu po celi dan, sklanjam se od 11-17, a i kad sam na plazi krijem se ispod suncobrana, ali eto, kad si na moru jednostavno ga ne mozes izbeci. A kortikosteroide shvatam kao nuzno zlo i zato i trazim nacin da ih preventivom izbegnem. Hvala u svakom slucaju! ...:super:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne, ne siri se. Tamno je i hrapavo, koza je tu jako gruba. Problem je od rodjenja. kad se utrlja neka masna krema omeksa ali boja ostaje. Mozes li mi preporuciti nesto? Ili bar neka dijagnoza? Hvala
 
Ne lezim ja na suncu po celi dan, sklanjam se od 11-17, a i kad sam na plazi krijem se ispod suncobrana, ali eto, kad si na moru jednostavno ga ne mozes izbeci. A kortikosteroide shvatam kao nuzno zlo i zato i trazim nacin da ih preventivom izbegnem. Hvala u svakom slucaju! ...:super:
skapirao si..i nema na cemu...napisi kako je proslo kad se vratis sa mora;)
 

Back
Top