Dermatologija

imala sam mladež mali pored pupka veličine zrna bibera ispupčen koji je pukao i iz njega je istekla krv.Posle toga on je skroz splasnuo i bila je samo crna ravna fleka.Kada sam pogledala posle mesec dana on se opet napunio krvlju i najverovatnije čeka momenat opet da se isprazni. Neznam o čemu se radi i da li treba da idem kod lekara
 
I ja imam vitiligo nesto malo preko 20 godina, dobila sam ga sa 4,5... Dugo vremena, tj. godina je stagnirao, i nije se sirio, ali posto mi se pojavio problem sa stitnom zlezdom (hipertireoza) pre oko 5 godina poceo je da se siri sve vise i vise, tako da mi je sad maltene celo telo zahvaceno vitiligom, pre svega noge, noge su mi sa zadnje strane skroz bele, listovi takodje, imam nove tufne i na ledjima koja su uvek bila netaknuta i cista, koristila sam kremice i cajeve od Georgi Rangelova 2003 godine, uz to se i suncala i bilo je efekta, dosta belih povrsina je pocrnelo, tako sto su sitne pigmentirane tackice koje su se pojavile zahvaljujuci suncu pocele da se spajaju, medjutim vec sam napomenula od tada imam i problem sa stitnom zlezdom, tako da preko zime sve sto je pocrnelo je pobelelo i zahvatilo i druge delove tela na kojima ranije nisam imala vitligioznih promena...
Tako da sam sad i sama u nedoumici sta da radim, da li vredi izlagati se suncu ako se prvo ne resi problem sa stitnom zlezdom, a plus sto sam saznala da sunce negativno deluje na stitnu zlezdu i pospesuje njen ubrzan rad... pozzzz svima :)))))))
 
Moja mama je operisala melanom, doduse ona je na vreme primetila da se mladez menja bio je u pitanju povrsinski melanom valjda, parametri Brestlow i Clark su I,II.Mladez je bio dubok 0,2mm.Dakle samo je hirurski odstranjen pre godinu dana, rana je skroz zarasla i ona nije primala nkakvu dodatnu terapiju , ni zracenje ni bilo kakve lekove.Mislim ,znam da je glupo da proveravam da li je terapija adekvatna ali me samo zanima da li je to standardna procedura za melanom u zacetku i da li je ta opasna bolest stvarno izleciva ukoliko se otkrije na pocetku?
 
Mangupe,izlecili smo Nikoli guzu tako sto smo shvatili da mu se cmar crveni od Milupine kasice sa jabukom i sargarepom.Valjda je alergican na mleko iz te kasice.To sam shvatila slucajno posto mu je nisam davala jedno odredjeno vreme i crvenilo je nestalo.
U svakom slucaju hvala za savet;)
 
e ljudi evo i mene sa mladezom. Imam ih doduse vise ali me od pre nekoliko dana brine jedan koji je prvo poceo da me svrbuce i bolucka a danas vidim na njemu se pojavila mala kvrzica iste boje kao i on sam kao da je poceo da raste. Posto vidim ovde ima doktora n aforumu neka mi kaze neko da li da se zabrinjavam i da idem kod lekara ili sta vec? Ne znam da li ovde moze da se prikaci uslikala sam svoj mladez...pokusacu...

Pravilo ovog foruma je da se ne kace slike te Vas molim da se toga pridrzavate, a cim budete u prilici javite se dermatologu, treba da se uradi dermoskopija.
Pozdrav!
 
e ljudi evo i mene sa mladezom. Imam ih doduse vise ali me od pre nekoliko dana brine jedan koji je prvo poceo da me svrbuce i bolucka a danas vidim na njemu se pojavila mala kvrzica iste boje kao i on sam kao da je poceo da raste. Posto vidim ovde ima doktora n aforumu neka mi kaze neko da li da se zabrinjavam i da idem kod lekara ili sta vec? Ne znam da li ovde moze da se prikaci uslikala sam svoj mladez...pokusacu...

evo malo i konkretnih slika...ali nazalost nije dovoljno za postavljenje dijagnoze,koliko god vi to zeleli...morate da odete da vam se uradi dermatoskopija..narode mnogo ste opusteni kada je zdravlje u pitanju,pa zar vas toliko mrzi da se uzivo,u bolnici,domu zdravlja ili gde vec pregledate?Zapanjuje me ova situacija lecenja na nevidjeno preko interneta...Konkretno za tebe,uradi drzavno(ako stignes na red od penzionera) ili privatno dermatoskopiju,gde ce ti biti receno da li je promena za pracenje,za odstranjivanje ili da je bezbedna.U svakom slucaju kloni konkretan mladez od Sunca.
 
Moja mama je operisala melanom, doduse ona je na vreme primetila da se mladez menja bio je u pitanju povrsinski melanom valjda, parametri Brestlow i Clark su I,II.Mladez je bio dubok 0,2mm.Dakle samo je hirurski odstranjen pre godinu dana, rana je skroz zarasla i ona nije primala nkakvu dodatnu terapiju , ni zracenje ni bilo kakve lekove.Mislim ,znam da je glupo da proveravam da li je terapija adekvatna ali me samo zanima da li je to standardna procedura za melanom u zacetku i da li je ta opasna bolest stvarno izleciva ukoliko se otkrije na pocetku?

vasa mama je ,ajde da kazemo,imala srece u nesreci jer se taj melanom povrsinski sirio i primecen je na vreme..inace to je jedan od najagresivnijih i najmalgnijih tumora..i u stalnom je porastu zbog porasti UV zracenja i radijacije,pogoto kod nas posle bombardovanja,mada to niko javno nece da kaze,ali podaci i statistika nisu optimisticni...elem,za melanom osim hirurgije,i to radikalne nema altrenative..s sto se ranije otkrije bolja je prognoza..kontrola na svakih 6 meseci do kraja zivota,po preporuci americkog udruzenja dermatologa..kod vase mame tumor nije dao regionalne metastaze pa nije primenjena terapija zracenjem ili hemioterapija..ali mora da bude na oprezu do kraja zivota i da ide na redovne kontrole..jer opet po amerikancima postoji 47% sanse da onaj ko je jednom imao melanom da ga opet dobije..
 
imala sam mladež mali pored pupka veličine zrna bibera ispupčen koji je pukao i iz njega je istekla krv.Posle toga on je skroz splasnuo i bila je samo crna ravna fleka.Kada sam pogledala posle mesec dana on se opet napunio krvlju i najverovatnije čeka momenat opet da se isprazni. Neznam o čemu se radi i da li treba da idem kod lekara
treba da odes kod dermatologa koji je prosao edukaciju za dermatoskopiju i da se mladez dermoskopom proveri.Sva sreca pa odokativni,subjektivni pregledi polako idu u istoriju.
 
Mangupe,izlecili smo Nikoli guzu tako sto smo shvatili da mu se cmar crveni od Milupine kasice sa jabukom i sargarepom.Valjda je alergican na mleko iz te kasice.To sam shvatila slucajno posto mu je nisam davala jedno odredjeno vreme i crvenilo je nestalo.
U svakom slucaju hvala za savet;)
e pa bas mi je drago..bitno je da je Nidzi bolje...nema boljeg doktora za decu od njihovih mami;)Pozdrav i vama;)
 
evo jos malo o androgenoj celavosti...koefin uz pomoc vec poznatog minoxidila sinergisticki daje najbolje rezultate...pre primene konsultujte se sa svojim dermatologom..
Telo reaguje na permanentni stres produkujući hormone koji izmedju ostalog prouzrokuju ćelavost. Inicijalni okidač predstavlja kortikotropin oslobadjajući hormon - CRH. On dalje oslobadja kortisol i testosteron, koji izmedju ostalog dovode do energetskog deficita u folikulu i bržem opadanju dlake. Ovakav sled dogadjaja po prvi put je eksperimentalno dokazan od strane dr T. Fischer i prof. dr R. Paus, odseka za dermatologiju univerzitetske bolnice u Libeku. Čak i male koncentracije CRH značajno skraćuju fazu rasta dlake, što je jedan od preduslova za prevremeno opadanje kose. Medjutim, dodavanjem male količine kofeina negativni efekti CRH momentalno nestaju.
“ Kofein se dokazao kao agens koji se uspešno suprotstavlja negativnog dejstvu testosterona i CRH.” tvrdi dr Adolf Klenk, načelnik istraživačkog tima Dr Wolff, nakon obavljenih istraživanja u Libeku.

Rezultati iz Libeka potvrdjuju i dopunjuju prethodna testiranja koja je obavio istraživački tim Dr Wolff, koji su se odnosili na stresne situacije kod rukometnih reprezentativaca tokom svetskog prvenstva 2007. godine. Još tada je dokazano da se kod sportista usled velike mentalne i fizičke napetosti oslobadjaju hormoni stresa koji negativno utiču na rast dlake.

Za mnoge ljude, stres je danas sastavni deo života. Više od 75% Evropske populacije je izloženo kontinuiranom stresu sa tendencijom stalnog povećanja. Posledice permanentnog stresa mogu biti različite, od glavobolja, preko poremećaja sna, do hipertenzije i stomačnih tegoba.

Kod muškaraca koji su genetski predodređeni za gubitak kose hormon testosteron smanjuje zalihe energije unutar folikula što za rezultat ima skraćen ciklus rasta dlake i njeno prevremeno opadanje.

Kofein sprečava negativni efekat testosterona, tačnije njegove aktivne forme DHT-dihidrotestosterona.

Ipak,ko ima genetsku predispoziciju ako je taj gen dominantan,sva ova sredstva mozda mogu da ublaze stanje ali ne i da sprece u potpunosti..ipak ne bi farmaceutska industrija bila medju prvih pet po zaradi da bas sve kazu..ali treba se boriti
 
Poslednja izmena:
Ispod desnog pazuha pre 1-2 godine pojavila se izraslina duzine oko 0.5 cm, tanka,, za koju mislim da se radi o bradavici. Nisam isao svom lekaru, jer mi to ne predstavlja ninakav problem, ali bih zeleo da je uklonim. Pitanje: da li da se obratim svom lekaru, sta je u pitanju, na koji nacin da je uklonim?

Hvala za odgovor.
 
evo malo i konkretnih slika...ali nazalost nije dovoljno za postavljenje dijagnoze,koliko god vi to zeleli...morate da odete da vam se uradi dermatoskopija..narode mnogo ste opusteni kada je zdravlje u pitanju,pa zar vas toliko mrzi da se uzivo,u bolnici,domu zdravlja ili gde vec pregledate?Zapanjuje me ova situacija lecenja na nevidjeno preko interneta...Konkretno za tebe,uradi drzavno(ako stignes na red od penzionera) ili privatno dermatoskopiju,gde ce ti biti receno da li je promena za pracenje,za odstranjivanje ili da je bezbedna.U svakom slucaju kloni konkretan mladez od Sunca.

Hvala puno na savetu, a sto se tice zdravlja i lecenja preko interneta, on mi vise sluzi eto da izvidim situaciju da vidim koji simptom koliko moze da bude opasan i koliko dugo smem da ga tolerisem. Ipak me malo sramota da trcim za svaku sitnicu kod lekara posto su domovi zdravlja ionako prepuni, a na internetu proverim da li je to stvarno sitnica ili moze da se izrodi i u nesto krupno. A moram da priznam da mi je dojadilo vodanje po lekarima sa detetom i onda kad jos zbog sebe moram da odem kod lekara uhvati me muka. Ja imam jedno dete a mogu misliti koliko su lekari i domovi zdravlja dojadili zenama koje imaju vise dece, a da ne pricam o tome sto ne moze svako da uzme bolovanje ili slobodan dan kad pozeli (ni na poslu ni kod kuce) da bi otisao kod lekara.
 
Hvala puno na savetu, a sto se tice zdravlja i lecenja preko interneta, on mi vise sluzi eto da izvidim situaciju da vidim koji simptom koliko moze da bude opasan i koliko dugo smem da ga tolerisem. Ipak me malo sramota da trcim za svaku sitnicu kod lekara posto su domovi zdravlja ionako prepuni, a na internetu proverim da li je to stvarno sitnica ili moze da se izrodi i u nesto krupno. A moram da priznam da mi je dojadilo vodanje po lekarima sa detetom i onda kad jos zbog sebe moram da odem kod lekara uhvati me muka. Ja imam jedno dete a mogu misliti koliko su lekari i domovi zdravlja dojadili zenama koje imaju vise dece, a da ne pricam o tome sto ne moze svako da uzme bolovanje ili slobodan dan kad pozeli (ni na poslu ni kod kuce) da bi otisao kod lekara.
razumem vas,ali ovo je ipak za odlazak kod dermatologa,ne gubite vreme..pozdrav.
 
Ispod desnog pazuha pre 1-2 godine pojavila se izraslina duzine oko 0.5 cm, tanka,, za koju mislim da se radi o bradavici. Nisam isao svom lekaru, jer mi to ne predstavlja ninakav problem, ali bih zeleo da je uklonim. Pitanje: da li da se obratim svom lekaru, sta je u pitanju, na koji nacin da je uklonim?

Hvala za odgovor.
ako je stvarno bradavica,onda su radio talasi metoda izbora jer se u jednom cugu za minut odstrani..sa ili bez anestezije,to je individualno.krvavljenja obicno nema jer radio talasi vrse istovremeno i koagulaciju malih krvnih sudova....ali neka to ipak dermatolog pogleda..pa ako bas zelite da je uklonite..izvinjavam se zbog gresaka u pisanju ako ih ima,bio sam dezuran,ne vidim belu macku..pozdrav.
 
Molim vas da mi odgovorite sto pre...moja mama je cistila kucu RUKAVICAMA ali je nekako kap amonijaka pala na njen prst i sada se vidi malo mesa...grozno zar ne...to nije veliko,mozda 1 cm ali nju mnogo boli...molim vas da mi neko kaze sta mogu da joj kupim da joj se to skloni...ne mogu vise da je gledam ovakvu...MOLIM VAS STO PRE MI ODGOVORITE!!!= (
 
Ne razumem sta joj se vidi i sta hocete da sklonite?! Ako je doslo do progorevanja koze amonijakom i vidi se tkivo ispod koze, naravno da je boli i naravno da to ne moze da se skloni, zaboga idite kod lekara pre nego sto se to inficira!
 
Molim vas da mi odgovorite sto pre...moja mama je cistila kucu RUKAVICAMA ali je nekako kap amonijaka pala na njen prst i sada se vidi malo mesa...grozno zar ne...to nije veliko,mozda 1 cm ali nju mnogo boli...molim vas da mi neko kaze sta mogu da joj kupim da joj se to skloni...ne mogu vise da je gledam ovakvu...MOLIM VAS STO PRE MI ODGOVORITE!!!= (

posto je amonijak baza u prvih par sati pomogao bi sok od limuna,kao kiselina da neutralise bazu ili klasicno ispiranje vodom,pravilo da se ukloni uzrok agresije..elem,javite se ili dermatologu ili plasticnom hirurgu,ne pokusavajte nista na svoju ruku,stvar nije naivna i 1cm nije mala povrsina pogotovo ako je rana tako dubokai cesto dodje do bakterijske kontaminacije..javite se sto pre u bolnicu.Pozdrav i srecno .
 

Back
Top