Dermatologija

taj lek je nesto pout beta karotena,sto vidim da vecina pije..Meni je to preporucila doktorka jos kada sam bila mala...namenjen vitiligu svakako jeste,a kojoj meri pomaze ne znam..jer se meni povlacio tada dosta...ali mozda je to samo od sebe...svakako je dobar za imunitet i sadrzi sve vitamine koji su pozeljni za suzbijanje vitiliga..ne moze da skodi:)
ja sam sad trazila od nekih prijatelja da mi naruce ovaj lek kalawalla za koji se raspitujem ovde...jer nekako uvek imam vise poverenja u ono sto deluje iznutra...a paraleno i istrajno nameravam da mazem novitili..sve dok ga ne potrosim...ako bude rezultata,javljam se :)
 
Imam veliki problem sa alergijom na sunce. No cim se ne izlazem suncu alergija se naravno povuce. Od predprosle godine mi ostao jedan pecat na ledjima mali, nije mladez a neka promena na kozi jeste...to je u stvari bila alergija, ali sada se to naravno smanjilo i ne svrbi ali ostala koza nekako ne znam drugacija vidi se na oko da je drugacija, kao da su nekoliko bubuljica u jednom malom prostoru, kao rosavo dodje..tako nekako. Kada sam prosle godine bila na letovanju opet mi se naravno pojavila alergija (iako se sklanjam od sunca al mora negde malo da vas uhvati) i taj deo se prosirio i pocrveneo i svrbeo kao i ostali delovi tela koji su bili zahvaceni alergijom. E sad mene to brine jer mi se sva alergija povuce preko zime a jedino ovaj deo ostane i zimi. Smanji se, prestane da bude crven i da svrbi ali ostane. Treba li da odem kod dermatologa?????
 
Poslednja izmena:
Da li je maligni melanom moguce u potpunosti izleciti?Mama je prosle godine primetila sumnjiv mladez i na vreme otisla kod lekara, kada su ga izvadili utvrdili su da je u pitanju bio melanom.Ona je to primetila na vreme , nije imala nikakve metastaze, nije primala posle nikakvu terapiju.Proslo je godinu dana i na svakih sest meseci ide na analize i rezultati su ok.Da li je opasnost prosla, kada se u stvari to smatra izlecenim?Takodje da li postoji genetska predispozicija da i ja obolim (iako nemam mamin tip koze)?
 
Imam veliki problem sa alergijom na sunce. No cim se ne izlazem suncu alergija se naravno povuce. Od predprosle godine mi ostao jedan pecat na ledjima mali, nije mladez a neka promena na kozi jeste...to je u stvari bila alergija, ali sada se to naravno smanjilo i ne svrbi ali ostala koza nekako ne znam drugacija vidi se na oko da je drugacija, kao da su nekoliko bubuljica u jednom malom prostoru, kao rosavo dodje..tako nekako. Kada sam prosle godine bila na letovanju opet mi se naravno pojavila alergija (iako se sklanjam od sunca al mora negde malo da vas uhvati) i taj deo se prosirio i pocrveneo i svrbeo kao i ostali delovi tela koji su bili zahvaceni alergijom. E sad mene to brine jer mi se sva alergija povuce preko zime a jedino ovaj deo ostane i zimi. Smanji se, prestane da bude crven i da svrbi ali ostane. Treba li da odem kod dermatologa?????
Svaka promena na kozi se mora videti.
Naravno da treba da odes kod dermatologa.
 
Imam veliki problem sa alergijom na sunce. No cim se ne izlazem suncu alergija se naravno povuce. Od predprosle godine mi ostao jedan pecat na ledjima mali, nije mladez a neka promena na kozi jeste...to je u stvari bila alergija, ali sada se to naravno smanjilo i ne svrbi ali ostala koza nekako ne znam drugacija vidi se na oko da je drugacija, kao da su nekoliko bubuljica u jednom malom prostoru, kao rosavo dodje..tako nekako. Kada sam prosle godine bila na letovanju opet mi se naravno pojavila alergija (iako se sklanjam od sunca al mora negde malo da vas uhvati) i taj deo se prosirio i pocrveneo i svrbeo kao i ostali delovi tela koji su bili zahvaceni alergijom. E sad mene to brine jer mi se sva alergija povuce preko zime a jedino ovaj deo ostane i zimi. Smanji se, prestane da bude crven i da svrbi ali ostane. Treba li da odem kod dermatologa?????

treba da odes:idea:
 
Da li je maligni melanom moguce u potpunosti izleciti?Mama je prosle godine primetila sumnjiv mladez i na vreme otisla kod lekara, kada su ga izvadili utvrdili su da je u pitanju bio melanom.Ona je to primetila na vreme , nije imala nikakve metastaze, nije primala posle nikakvu terapiju.Proslo je godinu dana i na svakih sest meseci ide na analize i rezultati su ok.Da li je opasnost prosla, kada se u stvari to smatra izlecenim?Takodje da li postoji genetska predispozicija da i ja obolim (iako nemam mamin tip koze)?

Pitanje je koliki su bili Breslow i Klark...neki parametri sirenja promene..elem,opasnost nije prosla,mora do kraja zivota na minimum pola godine da ide na kontrole i analize,jer to je jedan od najagresivnijih ako ne i najagresivniji tumor..treba pratiti,nista vas ne kosta,bar u smislu vremena..genetika postoji,zavisi od ekspresije tog gena..a valjalo bi i vi da se kontrolisete takodje na 6 meseci,preventivno,pogotovo neke sumnjive mladeze..jer i ovde je bitna ona stara narodna 'bolje spreciti nego leciti'
 
Narode pomagajte!!!!!!!

prije 10tak dana sam depilirala ruke prvi put, voskom..Mazala sam pantenolom i koza je ok reagovala..prije 2 dana mi se pojavila alergija (djeluje kao osip) na unutrasnjoj strani lakta (na prevoju), i citavom sirinom oko lakta...sve crveni sklopci, kao da me je nesto izujedalo!!!

pantenol ne pomaze, onda su mi preporucili seba med protiv osipa (moguca reakcija na znoj)....ne znam sto da radim! perem seba med sapunom i mazem istoimenom kremom i nishta!

skroz sam shiznula zbog toga i sto mi je trebalo depiliranje!! al' 'ebi ga, sad kad sam vec usla u to!

hvala na pomoci
 
Evo ja sam pocela da koristim Whit Care i jos ne znam da li se nesto desava posto je moja koza inace jako svetla a sad se suncam zbog te kreme i vide mi se blago obojene fleke na prstima, a ja sam mislila da su mi cele sake pobelele. Videcu da li se nesto menja.
Inace preporucili su mi da posle suncanja sacekam malo pa da namazem kremu ...............-to je inace isto sto i ............. samo se drugacije zove. Vidim da ovde pominjete da se ............... koristi uz suncanje a meni u uputstvu pise da se klonim sunca koliko je god moguce jer suncanje i Tacroz ne idu zajedno-moze da izazove rak. Pa me zanima da li je nekome lekar preporucio ................. i suncanje ili tako pise u uputstvu? Pise jos i da lek nije u potpunosti ispitan i da su eksperimenti na misevima pokazali da je rak moguc a opet nailazim na rezultate kako se................... koristi veoma uspesno za lecenje vitiliga kod dece...
Inace Whit Care je skroz na biljnoj bazi, pa se nadam da ce bar to da mi pomogne...:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
ljudi...moj najiskreniji savet i najtoplija preporuka vam je da ne koristite ........... nikako!!!
prijateljica moje mame,koja je lekar opste prakse je citala zbog mene sastav tog leka i njeno misljenje je da je ozbiljan i moze biti opasan..na vikipediji pise sve o njemu.Procitajte i videcete da su kontraindikacije brojne...a zasto bismo se zarad esteskog nedostatka upustali u prava oboljenja..ne znam...ja i sama imam vitiligo i tesko mi je zbog toga,tako da imam maksimum razumevanja za svaki pokusaj..ali treba voditi racuna i o zdravlju a ne samo o lepoti...cak sam od nekih ljudi cula da repigmentacija nije trajna...ja sam otvorena za svako novo saznanje i iskustvo,ali ono koje je bezazleno..ja ga necu koristiti ...
pozdravljav vas:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uz duzno postovanje prema mami tvoje prijateljice, lekari opste medicine nisu dermatolozi i ne razumeju najbolje farmakologiju nekih lekova i patologiju nekih grana medicine.
Ti imas pravo da poslusas njen savet ili ne, to je tvoj izbor ali te molim da se suzdrzis ovakvog tipa pisanja jer nisi kompetentna da o lekovima na taj nacin pises.
 
Pitanje je koliki su bili Breslow i Klark...neki parametri sirenja promene..elem,opasnost nije prosla,mora do kraja zivota na minimum pola godine da ide na kontrole i analize,jer to je jedan od najagresivnijih ako ne i najagresivniji tumor..treba pratiti,nista vas ne kosta,bar u smislu vremena..genetika postoji,zavisi od ekspresije tog gena..a valjalo bi i vi da se kontrolisete takodje na 6 meseci,preventivno,pogotovo neke sumnjive mladeze..jer i ovde je bitna ona stara narodna 'bolje spreciti nego leciti'
Sad ste me stvarno uplasili.Lekari su rekli da ce kontrole poceti vremenom da se proredjuju , i sledeca je tek za godinu dana.Zar ce zaista do kraja zivota morati da se brine pred svaku kontrolu?Meni nije jasno od cega joj preti opasnost ukoliko je tumor izvadjen i nije metastazirao?
 
Sad ste me stvarno uplasili.Lekari su rekli da ce kontrole poceti vremenom da se proredjuju , i sledeca je tek za godinu dana.Zar ce zaista do kraja zivota morati da se brine pred svaku kontrolu?Meni nije jasno od cega joj preti opasnost ukoliko je tumor izvadjen i nije metastazirao?
Evo da se uključim ja, dok se ne vrati kolega.
Kontrole iz razloga što niko ne može sa 100% sigurnošću da kaže ''nema metastaza''.;)
Na žalost, tehnika još uvek nije toliko napredovala da bi se mogle uočavati mikro-metastaze, izgrađene od svega par desetina ili stotina malignih ćelija- zbog toga se svima savetuje da se redovno kontrolišu, jer ako se tumor opet uhvati u ranom stadijumu, verovatnoća dužeg života je verovatnija.
Svakako, tvoja majka treba da živi kao da je potpuno zdrava žena i da se ne opterećuje psihički tim stvarima, jer psiha je čudo nad čudima u smislu koliko je u stanju, ako je negativno usmerena, da pogoršava stanje pacijenta.
Znači, redovne kontrole i neće je boleti glava.;)
 
Evo da se uključim ja, dok se ne vrati kolega.
Kontrole iz razloga što niko ne može sa 100% sigurnošću da kaže ''nema metastaza''.;)
Na žalost, tehnika još uvek nije toliko napredovala da bi se mogle uočavati mikro-metastaze, izgrađene od svega par desetina ili stotina malignih ćelija- zbog toga se svima savetuje da se redovno kontrolišu, jer ako se tumor opet uhvati u ranom stadijumu, verovatnoća dužeg života je verovatnija.
Svakako, tvoja majka treba da živi kao da je potpuno zdrava žena i da se ne opterećuje psihički tim stvarima, jer psiha je čudo nad čudima u smislu koliko je u stanju, ako je negativno usmerena, da pogoršava stanje pacijenta.
Znači, redovne kontrole i neće je boleti glava.;)

Kolega se vratio i nema sta da doda ni da oduzme:klap:...tnx:super:
 
ok..nikakav problem...sigurno je da strucno nisam kompetentna ali mozda iskustveno jesam...:) ali nezavisno od saveta lekara ili bilo koga,ja sam na osnovu svega procitanog dosla do odredjenog misljenja pri kome ostajem.
izvinjavam se ako sam bilo koga uzdrmala ili nesto ovde poremetila...
eto....:D veliki pozdrav!!!!:bye:
 
Kada jedno od mesta na kom imam promenu zagrevem (promena velicina prosa do zrna psenice vise njih na telu) e kad malo zagrebem ona se kao naduje naraste i onda se vremenom povuce. Ima li to neki znacaj?
 
Ne nego, niko 3 meseca ne moze da mi kaze sta mi je. Na kraju cu da lepo uzmem anesteziju , sterilan skalper, napravim sam sebi biopsiju i odnesem u privatnu patolosku labaratoriju da se to pogleda. Imam sve sto mi treba.
Што већ ниси урадио биопсију, наравно не сам али си могао да тражиш од др-а'?
 
Da.
I vrlo sam ozbiljan.
Sada ti meni reci kao patolog da li je istina da se nece videti sta je u pitnju ako se uzme biopsija sa stare promene.
:lol: Ацо, није могуће не видети...све што се узме на анализу мора да да одређену, било какву, слику под микроскопом. Даље: јел' то твоје зарасло? Није више онакво какво је било раније? Погоршало се или су тегобе блаже?..е сад, ако је само запаљење у питању, ту ти патолог неће помоћи...пре да погледа неко стручно лице за кожу. Можда постоје основи за анализе на неку аутоимунску болест. АЛИ ТО МОРА ДА СЕ ВИДИ!!!

Иди код неког провереног дерматолога...иди код Мангупа...он ради у једној државној установи...али узми упут од лекара опште праксе(извињавам се Мангупу ако не прима уживо пацијенте с Крстарице:D)...или нека ти Мангуп препоручи код кога да дођеш...ја сам била задовољна дерматолозима у кцс генерално.
Значи, сачекај Мангупа, па га питај за даље, ипак је кожа , проверено његов фах!:wink:
 
:lol: Ацо, није могуће не видети...све што се узме на анализу мора да да одређену, било какву, слику под микроскопом. Даље: јел' то твоје зарасло? Није више онакво какво је било раније? Погоршало се или су тегобе блаже?..е сад, ако је само запаљење у питању, ту ти патолог неће помоћи...пре да погледа неко стручно лице за кожу. Можда постоје основи за анализе на неку аутоимунску болест. АЛИ ТО МОРА ДА СЕ ВИДИ!!!

Иди код неког провереног дерматолога...иди код Мангупа...он ради у једној државној установи...али узми упут од лекара опште праксе(извињавам се Мангупу ако не прима уживо пацијенте с Крстарице:D)...или нека ти Мангуп препоручи код кога да дођеш...ја сам била задовољна дерматолозима у кцс генерално.
Значи, сачекај Мангупа, па га питај за даље, ипак је кожа , проверено његов фах!:wink:

Pa jedna od dijagnoza jeste bila

Vasculitis cutis lymphocitica in obs
Mastocitosis cutis in obs

zakljuceno na osnovu nekog grebanja po kozi i kaze Darier-ov znak suspektno pozitivan

Inace svaka ta promena se vremenom menja, menja oblik i boju.
 

Back
Top