Dermatologija

Neko moze da ima,i poremecaj stitaste zlezde, i hipertenziju,i astmu i psorijazu npr ali da se kaze da jedno uslovljava drugo ne ide.
Isto tako viteligo nema veze sa time da li neko ima problema sastitastom zlezdom ili nema.
 
Stvarno nisam strucnjak i ne mogu da tvrdim, ali kad sam isla kod Karadaglica zbog depigmentacije na prstu, rekao mi je da obavezno proverim hormone stitne zlezde; tsh mi je bio povisen. Objasnio mi je da su i vitiligo i neki od poremecaja stitaste zlezde autoimune bolesti i mogu da se jave zajedno....
 
Da ne bude zabune moj komentar se odnosio na ovaj post.Vitiligo je autoimun proces kao i masa drugih oboljenja koja naravno mogu zahvatiti i druge organe ali to ne znaci da ako imas poremecaj rada stitaste zlezde,uzimas lekove za to da ces resiti problem viteliga.
majaa011:
Ja imam vitiligo od malih nogu i prosiren je svuda znaci skroz sam bela.Sada imam 23 godine i bez pigmenta sam ali mi je cuno da su mi recimo obrve trepavice i dlake po nogama crne boje.To nije kozno oboljenje vitiligo ima veze sa poremecajem rada stitne zlezde
 
Naravno, valjda je samo Hasimoto autoimuni poremecaj stitne zlezde, a endokrinolog mi je rekao da uz to vrlo cesto ide i reumatski artritis...
U svakom slucaju, ako bi se utvrdio, recimo, poremecaj stitne zlezde i poceo da se leci, onda bi doslo i do povlacenja vitiliga, barem je meni tako objasnjeno.
 
lolika:
U svakom slucaju, ako bi se utvrdio, recimo, poremecaj stitne zlezde i poceo da se leci, onda bi doslo i do povlacenja vitiliga, barem je meni tako objasnjeno.

hmm..
evo i ja da se prikljuchim vashoj diskusiji u vezi sa shtitnom zzlezdom.
ista pricha za dr Karadaglicja, ispostavilo se da i ja imam neki poremecjaj, ne znam da li je povezano sa vitiligom ali koliko vidim nije za zanemarivanje.
pishite ako neshto saznate o ovome i gde je ispitujete. drug mi je savetovao VMA ali se ja josh nisam usudila.
 
meni je drago da si ti obavesten o svemu ali reci jednog pukovnika docenta profesora i primarijusa i pritom tako poznat u svojoj oblasti nisu zanemarive.receno mi je da ima veze sa radom stitne zlezde cak mi je dao i tekst vezan za to da procitam
 
Sto se tice Novitila, jeste da se sporo vide rezultati, ali opet se vide. Ja i ne ocekujem da mi posle 9 godina vitiligo nestane za 2 meseca, stvarno bi nemoguce bilo. Ali bitno je da se bar vide rezultati. sad ste me zainteresovali za to oko stitne zlezde, mozda odem onda da proverim i to...sta znam, mozda stvarno treba da se proveri...
Htela sam da pitam sta mislite o koriscenju preparata beta-bronz kao dodatak nekoj terapiji? On sadrzi beta karoten koji je znacajan u borbi protiv vitiliga i inace, a koristi se za podsticanje pigmentacije...setila sam se toga kada sam procitala za one tablete Meladinine koje takodje podsticu pigmentaciju i uzimaju se u vidu tableta...
 
Hej, ljudi... Je l' moze neko da mi kaze nesto vise o tom Protopic-u? Da li se koristi uz suncanje, koliko puta dnevno, gde se nabavlja, koliko kosta...? Moj tata najverovatnije ide u septembru do Italije na neki maraton, pa bi pokusao da nadje, ako nema ovde kod nas da se kupi...
 
Koristi se bez suncanja 2x dnevno, cena se krece oko 50 evra (manje vise) ima ga u stranim zemljama u apotekama i ide bez recepta. Prvenstveno je napravljen za lecenje ekcema ali je pokazao dobre rezultate u lecenju i vitiliga. Postoje upozorenja o mogucem kanceru pa se stoga preporucuje ne previse dugo koriscenje protopica (6-12 meseci). Mast je jos uvek u fazi ispitivanja ali do sada na coveku nije pokazao neke od mogucih rizika.

Ja sam uradila analize hormona za stitnu zlezdu i sve je poptuno u redu stim sto je jedan na donjoj granici normale. Kod mene definitivno nije uzrok vitiliga stitna zlezda. Jos uvek ne znam uzrok :(

Sledece nedelje dobijam Novitil, a narucujem i protpic tako da cu najverovatnije u fazi tmurnih dana poceti sa terapijom protpic 0.1 % uz kombinaciju sumecih tableta gvodza i magnezijuma i beta karotena... Pa nek mi je Bog u pomoci...
 
Ovako, kada sam bila na moru prvi dan mi je posle suncanja izaslo nekoliko malih ispupcenih mladeza svetle braon boje na stomaku. Odmah sam otisla kod lekara u dom zdravlja i lekarka opste prakse mi je rekla da nemam cega da se plasim. Medjutim kasnije se pojavilo jos tih mladeza i sada ih ima pedesetak. Ne bole me, ne svrbe ali me ipak zabrinjava t sto im je broj porastao. Evo proslo je vec petnaestak dana a oni se ne povlace. Sta to moze da bude? Da li postoji mogucnost da je nesto ozbiljno?
 
Toplo preporucujem svima koji zele da provere svoje mladeze,ili sumnjaju da su se neki promenili da urade dermoskopiju,pregled mladeza najnovijim mikroskopskim aparatom za to,trenutno najsigurnija metoda,skroz bezbolna,naravno;)..za pitanja gde i cene pitajte na pp,jer ovde je zabranjeno reklamiranje...pozdrav
 
Bila sam danas kod dermatologa i ispostavilo se da su to neki polu mladezi-bradavice koji su se javili kao posledica preterivanja na suncu u detinjstvu :-? Ako ne spadnu sami onda kad malo zahladi idem na neko spaljivanje :confused: Zna li neko da li to boli?
 
Cao svima
evo mene posle letnje pauze..
POsto mi je veci deo vitiliga upravo na licu..mozete da zamislite sta odlazak na more znaci za mene(sminkam se danonocno u svim ostalim slucajevima a sto na plazi nikako ne dolazi u obzir:)) iako nije ni blizu beo kao sto moze da bude...Ovog leta je ipak bilo drugacije!!! POsle duge pretrage na internetu i raznoraznih razloga za i protiv ..pod ruke mi je dosla krema za samopotamnjivanje, pa sam rešila da pokušam...i rezultatima sam odusevljena! dva do tri dana je trebalo da se fleke maltene utope sa ostatkom boje na licu i postanu gotovo neprimente(osim sto svakako na njima nisu izasle pege kao na drugom obrazu)..napominjem da se nisam preterano suncala..i dobila sam tek preplanuo ten..preparatom sam mazala samo fleke .ali ljudi više nije bilo zagledanja na plazi!!! i sto je najbitnije..tečni puder nisam stavila gotovo meseec dana..kakvo olaksanje...Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo sa preparatima za samopotamnjivanje? Jer posle onogaa sto sam sve procitala na tu temu..koliko sam shvatila postoji mogucnost da vitiligo napreduje usled koriscenja istih.
Pozdrav
 

Back
Top