Dermatologija

Pre cca. 15 god. koristila sam kremu dr Višnjića, zvala se Vipsogal, u prvi mah izgleda da pomaže, ali kasnije mi se čini da mi se površina kože zahvaćena promenama povećala... naravno, moguće je da su još neki faktori uticali. Takodje, još nekoliko ljudi se žalilo na pogoršanje od te kreme, povučena je iz prodaje. Drugi, pak, kažu da su to bili "zli jezici" koji su hteli da naude dr-u Višnjiću...
Ne znam, procenite sami....
 
Ako neko hoće da nabavi Novitil direktno iz Kanade, moguće je.. potvrdili mi iz Dermabest-a i FedEx-a (kod nas). Nisam bio siguran kakva je verovatnoća pa sam se raspitao.
Preko FedEx-a transportni troškovi su 116,88 USD. Znači ukupno 196,83 USD sa Novitilom.
Ako plaćate npr. Western Union-om, neophodni podaci se mogu poslati mail-om.
Kad paket stigne, FedEx obaveštava primaoca i ide se na carinjenje. Administr.troškovi su 1800 din + 600 din ležarina + carina + PDV.
 
Koliki je mladez, koje je boje, da li je iznad nivoa koze (kao bradavica) ili tek nesto malo iznad nivoa koze, da li krvari...? Nije za dizanje panike, ali jeste za odlazak kod dermatologa, neka to ipak neko vidi - virtuelno smo 'slepi' za neko definitivno misljenje.
 
WithdrawnWater:
Koliki je mladez, koje je boje, da li je iznad nivoa koze (kao bradavica) ili tek nesto malo iznad nivoa koze, da li krvari...? Nije za dizanje panike, ali jeste za odlazak kod dermatologa, neka to ipak neko vidi - virtuelno smo 'slepi' za neko definitivno misljenje.
Mladez je oko 2.5 do 3mm u precniku, smedje boje, malo iznad povrsine koze. Nisam sigurna da li sam recnula bas mladez ili samo kozu do njega. Malo je krvarilo posto sam secnula, ali vise ne krvari...
Elem, znam da je najbolje da se pogleda, ali mi to malo komplikovano s obzirom da imam malo bebce...
No, dobro, servis baba ce se aktivirati!
 
Imam medju prijateljima par vrsnih lekara,ali onih pravih...
Jedan je dermatolog,a drugi plasticni hirirg,rade i drzavno i privatno...
Posto je valjda reklama zabranjena,pa da bi postovali propise,svako ko zeli da kontaktira prave strucnjake neka mi se javi na pp
Pozdrav i za paranoicne kvazi doktore
 
Pa ne znam koliko je pametno dirati mladeze.
Jedan poznanik je skinuo mladez sa lakta primio prvu terapiju posle druge je umro u
bolnici. Zaprepastio sam se kad sam cuo za to. E sad ne znam u cemu je bio stos
ali nisam pametan.Od tad imam frku i pri pomisli na mladeze.
 
Moja mama ima na licu jedno 6-7 mladeža, ali ne tih crnih (braon), nego onih ružičastih...Baš su ružni. Ona kaže da su joj počeli rasti oko 20 godine, i na svakih par godina izbija još po jedan, a to stvarno gadno izgleda....No, uglavnom, mogu li se i takvi mladeži odstranjivati operacijom? Da li ostaju ožiljci po licu i kako se to radi?
Hvala, pozz!
 
Takvi mladezi mogu se odstranjivati i odstranjuju se veoma lepo i bez oziljaka ili sa minimalnim tragovima, rade ih hirurzi plasticari. Radi se u odnosu na izbor samog estetskog hirurga, u zavisnosti od velicine i vrste mladeza, kao sto rekoh hiruskim, laserski ili radiotalasima (u privatnim hiruskim klinikama i ordinacijama), a u drzavnoj praksi jos uvek je metoda izbora hiruska klasicna intevencija. POzdrav
 
Ukupno bi bilo 196.83 + 40 usd (u din. za admin.tr. i ležarinu) =236.83 usd.
Carina i PDV (ne znam koliko iznose ) se ne plaćaju ukoliko se nalaz dermatologa (u kojem se navodi da je preparat neophodan za lečenje) overen faksimilom i kopija svoje lične karte dostave faxom FedEx-u.
 
sinketa:
Ukupno bi bilo 196.83 + 40 usd (u din. za admin.tr. i ležarinu) =236.83 usd.
Carina i PDV (ne znam koliko iznose ) se ne plaćaju ukoliko se nalaz dermatologa (u kojem se navodi da je preparat neophodan za lečenje) overen faksimilom i kopija svoje lične karte dostave faxom FedEx-u.
:confused: Zar po propisima ne vazi vise da se roba narucena iz inostranstva u vrednosti do 100 E ne carini i ne placa porez ?
 
Evo sajta "intelihealth.com" na kom sam do sada procitao najbolje obradjenu temu "vitiligo" inace o vitiligu na ovom sajtu pisu strucnjaci sa HARDWARD-skog medicinskog fakulteta i Americke Akademije Dermatologa. Pored ostalog naveli su i sve dosad poznate metode lecenja vitiliga.
 
Moja majka je operisala mladez na nozi pre 8 meseci, jer ga je bila povredila pre toga, ali se posle te operacije pojavila pored jedna kvrzica, koju je takodje operisala nakon mesec dana.Posle dva meseca se ponovo pojavljuje mala kvrzica, koju ciste pod lokalnom anestezijom, vise se nista ne pojavljuje, ali su joj odredili terapiju u bolnici, odnosno nekoliko terapija sa prekidima, prvu je prosla i sada je kuci a za 15 dana ide na drugu.
Posle uradjenog ultra zvuka, mom ocu su rekli da nisu dobri rezultati, i da se siri... u pitanju je maligni...
DA li neko od Vas doktora moze da mi odgovori na nekoliko pitanja na osnovu ovih informacija?
kolike su sanse da se maligni leci, i koliko dugo se zivi sa njim?
i koliko pomaze terapija, odnosno da li ima svrhu da ga zaustavlja ili samo da jaca imunitet?
Molim par reci o terapiji i lecenju, unapred HVALA!
 
Imam dosta mladeza po telu ali onih manjih i 2-3 veca ,0,5cm u precniku i malo ispupcena.Jedan je na ramenu otprilike 3-4 cmod bretele brushaltera.Nisam imala problema ali nedavno sam ga zakacila noktom i malo se zacrvenelo s jedne strane.(jezim se kad pricam)Prvo mi je Hidrociklin dosao pod ruku i stavila sam malo masti na njega i tako dva puta.Sad nema crvenila a ja se bojim da ga nisam "aktivirala"?Kad ga skidati?
 

Back
Top