Dermatologija

Dragi moj posto imas i gusenje morao bi da odes po terapiju koja sleduje u tim momentima,mislim da ne bi trebalo da se igras sa ovakvim stvarima jer urtikarija sa gusenjem je najhitnije stanje u dermatologiji.
 
Тек прекосутра, јер сутра после подне лекар опште праксе треба да да упуте специјалистима. Ишли смо у суботу код лекара опште праксе по упуте, али сестра је рекла "данас примамо само хитне случајеве", а друга је рекла" не смем да узнемиравам доктора". Чекаоница празна! Не ради се о мени, већ о мојој лепшој половини.Но није битно коме. Већ 3 године плаћам месечно око 25 евра жени здравствено осигурање буџету Р. Србије, ако већ плаћам ваљда очекујем и здравствену услугу у границама пристојности. Но добро, не желим да узнемиравам доктора. Мир нек му буде. Ми ћемо се стрпити као и већина грађана.
 
Poslednja izmena:
Sa derme tesko vracena je iz doma zdravlja koliko sam shvatila....;)

ps.ni u jednoj ustanovi doktor ne stoji na salteru i ne vrsi trijazu vec sedi u svojoj ambulanti ili sobi dezurnog lekara to si znao,samo si prevideo.:)
 
Pa postoji gomila razlicitih lekova, zavisi od stanja tvoje koze. Najbolje je da odes kod dermatologa, da te pogleda i da ti lepo kaze sta da koristis. Postoji benzoil-peroksid, lokalni retinoidi, sistemski retinoidi, azelaicna kiselina, salicilna kiselina, klindamicin, tetraciklini,... A ne moze sad niko ovde da ti kaze sta tacno od toga treba ti da uzmes, pre svega jer te nismo videli, a zatim i jer nemamo ovde nekog dermatologa :)
 
Ne, nista novo i neobicno. Zato sam i zbunjena.
Znam na koju hranu sam alergicna i izbegavam je. Na jako sunce ne izlazim bez zastitnog faktora. Jako pazim na kozu jer imam dosta sicusnih mladeza, pa ne bih da im dajem povod za rast :) Tako vec godinama. Sta je sada "kvrcnulo" u mom organizmu da sam se sva osula, od vrata do stopala?..
Pantenol krem mi prija, polako se povlaci osip, to sam sinoc primetila.
 
Postovani roditelji, sugradjani, LJUDI pre svega,
zelim sa vama kao roditelj sestogodisnjeg deteta da podelim traumu koju smo moja porodica i ja doziveli u prethodnih 48h zbog dermatolaga!!!!!!!
Za pocetak zelim da kazem da je GRADSKI ZAVOD ZA KOZNE I VENERICNE BOLESTI najgora ustanova u koju je moja noga ikada krocila! Tolika neljubaznost, pacijenti koji sede po stolovima, nemogucnost stajanja u redu, jer mesta ni za sedenje a kamoli za stajanje, pustanje ljudi da stoje ispred zgrade do 7 i 15 iako je radno vreme vec pocelo, ali nema odvratne sestre da otkljuca vrata, babe i dede koje se guraju sa vama da sto pre udju...
Odemo tako muz i ja sa detetom da mu dermatolog pogleda zasto dete ima sare po telu, tacnije razliku u boji izmedju vrata i trupa. Naglasicu svako ime i prezime!!
Dr. Milica Vucinic kaze da je dete prljavo i da mu treba energicno pranje... Naravn suprug i ja dodjemo kuci, skinemo detetu kozu od trljanja, fleke i dalje stoje..
Sutradan ujutru opet odemo u zavod, isto cekanje, guranje... Pojavi se druga dr S. Obradovic, ova od dan ranije ne radi.. Kaze VITILIGO, sto i suprug i ja shvatimo kao zajebanciju, jer to veze svezom nema.. Isti dan suprug zakaze u privatnoj ordinaciji, odvedemo dete i tamo, dr . kaze to je neka braonkasta plaza i uputi nas na KLINIKU ZA DERMATOVENerOLOGIJU. Odmah zelim da naglasim da iako nismo imali zakazano i uput, sestra nas je primila i sprovela do doktora, jer je zeni bilo jasno kada nas je videla u kakvom smo stanju suprug i ja! Tamo nas primi dr. Maja Tomovic, koja nas kada je videla nekih 6 belega, odmah uputila na endokrinologa, neurologa i oftamologa!! Naravno, nista nam nije objasnila, samo je u izvestaju napisala kafene makule. A sve je to trazila po internetu i isla po neku knjigu, valjda da bude sigurna kako se pise. Dodjemo mi kuci, naravno kao i svaki covek ukljucimo komp, ukucamo i ima se sta videti! Mali tumorcici, viseci mladezi, bolesti... I tako mi dodjemo na to da ce dete da nam bude obolelo za koju godinu i slicno. Naravno odmah isto vece suprug zakaze sve preglede privatno jer su nam u Tirsovoj zakazali u razmuku od 6-8 meseci...Posle pregleda oftamologa, detetu je sve bilo ok, kao i posle neurologa naravno.
Ono sto je tuzno je da smo mi za 36 sati dobili 4 razlicita izvestaja, od toga 3 od drzavnih lekara..Ni jedna dijagnoza nije bila prava... Brdo potrosenog novca.. A jos nismo saznali zasto dete ima sarene fleke po telu..
 
uzas 1 ko sve radi u zdravstvu i nikad se ne treba osloniti na jedno misljenje,uopsteno bolje babu sa sela pitati sta raditi

- - - - - - - - - -

ja tedoh pitati a par puta se desilo,da se nesto poput mladeza bradavice pojavi i posle nekog vremena sasusi i otpadne,nema oziljka ne deluje opasno,nije cackano samo je pocrnelo i otpade poput bubuljice
 

Back
Top