Dermatologija

Nisam nista od bilo kakvih testova radio,samo je uzela i pogledala lupom i rekla gljivica. Evo ti ovo i mazi se i budi uporan. Ne izgleda ko to sto si mi rekla.
to je na butki
JzqDz.png


to je na stomaku.

Y4OnY.png


unzumiran pogled na to sa stomaka

CzB2s.png

na butki se polako siri(pojavi se negde tufnica,pa prazan prostor i onda se u medjuvremenu ta tufnica spoji sa glavnom tufnom),na stomaku stoji.
 
Problem je sto su mi dermatolozi razlicito pricali. Jedan kaze za ovo na butini,ma sine to ti je takva koza i gde god ima tog crnila rastu crne dlake,i sve su to tufne. Gde nema tufne,tu nema dlake,ali gde je tufna tu ih ima milion.
Kao to mi od sunca.
Dok mi drugi doca dao ovo da mi u apoteci sastave i da se mazem. Medjutim to je sredstvo jako i koza na prstima mi se ljusti od toga kao i na mestu gde se mazem.
Niko nije mi rekao kako se to tacno zove.
 
Trazeci po netu malo vise podataka o samponu koji savetujes nadjoh nesto zanimljivo "da sadrzi kortikosteroide!" Pa nije ni cudo sto ti bas on toliko odgovara..

http://www.medicalnewstoday.com/releases/16706.php

Vidim da u deklaraciji to nije navedeno.... svasta!
blu kap sampon i kupka su jako ugodni i prijatni za upotrebu (nezni, hidrantni, mirisljavi), ali meni nedelotvorni, dok je sprej bio dobar samo nekoliko dana, a kasnije cist promasaj.
zato je krema cudesna i o tome sam govorio...kremasti i mlekasti proizvod koji sadrzi cink pirition, to je formula za konacno resenje
a sta kazu kanadjani...zabole me
 
Problem je sto su mi dermatolozi razlicito pricali. Jedan kaze za ovo na butini,ma sine to ti je takva koza i gde god ima tog crnila rastu crne dlake,i sve su to tufne. Gde nema tufne,tu nema dlake,ali gde je tufna tu ih ima milion.
Kao to mi od sunca.
Dok mi drugi doca dao ovo da mi u apoteci sastave i da se mazem. Medjutim to je sredstvo jako i koza na prstima mi se ljusti od toga kao i na mestu gde se mazem.
Niko nije mi rekao kako se to tacno zove.
Иди ти лепо у Апотеку Београд и тражи да ти направе шампон селенијум-сулфида.
http://dermnetnz.org/treatments/selenium.html

И наравно,буди упоран, гљивице су досадне до зла Бога.
 
Ne znam da li postavljam pitanje na pravom mestu, ali se nadam da ce mi neko pomoci odgovorom.
Naime 26.08. pojavio mi se herpes zoster: na vratu, na desnoj plecki i desnoj dojci. Dijagnozu su postavila dva dermatovenerologa. Posto sam u pocetku mislila da je alergija, inace sam im sklona, lekarima sam se obratila tek posle cetiri dana, a tad se po njihovim recima to inficiralo sa eserihija coli. Terapija se sastojala od bornog rastvora, hloranfenikol i bela vodena mikstura. Nastao je posle ogromnog stresa.
Niko nije zakazao kontrolu, a moji problemi su sledeci: Crvenilo koje mnogo svrbi, opsta slabost i malaksalost, cesto ne mogu ni da sedim, bolovi u misicima pogotovu nogu. Uradjeni laboratorijksi rezulatati dobri.
Moje pitanje je da li ovo moze da bude posledica herepsa ili ipak uzrok treba traziti na drugom mestu?
 
Јупитер60, где је то црвенило и свраб?
Што се тиче болова у мишићима, они могу бити последица херпес зостера. На жалост, велики медицински проблем је управо неуропатија која заостаје након, која уме јако да боли.
 
Hvala na odgovoru Sofija,
Crvenilo i svrab su na mestu gde je mlada koza. Nisu to velike povrsine. Jedna je povrsine prsta, na dojci, a druga dva mesta su krugovi precnika maksimalno dva centimetra.
Mene brine i opsta slabost i malaksalost.
 
Ne znam sa cim da mazem, problem je i alergija na grupe lekova (penicilin, andol, bactrim, gentamicin).
Slabost prodje na par sati, kao i bolovi. Cudno mi je da je ujutru cak izrazenija slabost i bol u misicima. Preko dana legnem na ravno, pokusam da se opustim, radim vezbe disanja i onda mogu bar malo da funkcionisem.
 
Не антибиотском машћу, него неком за негу коже. ;)
А што се тиче слабости, ако је херпес био велики, логично је да дуго траје.
Чак, на жалост, и да заостане бол у неким дерматомима.
 
meni iz usa stiglo ovo http://www.dermalogix.com/buy/product/DermaZincCream/ i posle skoro dva meseca upotrebe mogu da kazem; CUDESNO!!!
iako je preporuka proizvodjaca upotreba 1-4x dnevno ja sam je stavljao samo jednom dnevno prvih mesec dana, a posle samo na dva-tri dana
rezultat neverovatan...koza mi je kao kad sam imao 10 godina
krema je ogromna, jos nisam potrosio ni pola kutije, a imam jos jednu
sutra mi dolaze jos dve kutije i sigurno cu biti miran godinu dana
strasno je hidrantna pa se male kolicine nanose na kozu, zato dugo traje
lepo mirise...ma savrsena je
svi koji boluju od seboreicnog dermatitisa neka obavezno pokusaju da je nabave i svi problemi ce nestati
ima je na amazonu po nizoj ceni nego na sajtu proizvodjaca, a teba pokusati i direktno kod proizvodjaca
 
stigle jos dve kreme:super:
inace, kozu glave drzim pod kontrolom sa mikosebom, selson blu i obicnim kosili samponom, ali moram da ih koristim naizmenicno posle potrosenog pakovanja
posto sam odusevljen sa ovim americkim dermalogix-om narucicu sledeci put, a to je tek na prolece, i njihov sampon da vidim da li je i on cudesan kao i krema
naravno, javljam utiske
 
Moram prvo nesto da primetim. Nece svaki ginekolog prepisati pilule za par tacki na licu koje su posledica cisti na jajnicima. Ocekivala sam takvu terapiju, uobicajena je, ali dobila suprotno - zabranu da mi padne na pamet da koristim pilule! Prvo, imam genetsku predispoziciju da nesto krene naopako ako ih uzimam, a drugo, vec sam probala pre par godina, kada me doktorka ubedila da imam sindrom policisticnih jajnika i bez ikakvih pitanja i testova prepisala Yasmin, a ja posle 3.pilule lepo aktiviram pritajeni gastritis i sjajno provedem narednih nekoliko meseci, lececi i jedno i drugo. Nemam policisticne jajnike, imam jednu cistu vec duze vreme i ona puca i obnavlja se. Vodena je, boli samo kada pukne, nista strasno, ali izaziva blazi hormonalni disbalans koji se odrazava na kozi lica. Srecom, konacno sam nasla dobru doktorku koje mi je rekla da ne izmisljam probleme i ne bacam novac na dermatologe zbog par tackica na licu, cista nestane kada pijem cajne mesavine namenjene za to i kada se ne nerviram zbog gluposti, uverila sam se vise puta. Rekla je, parafraziram, nadji decka, volite se, vodite ljubav cesto i da vidis kako ce ti i jajnici i lice biti zdravi :) Sve je lepo pitala, kompletnu istoriju bolesti, sve dosadasnje posete ginekolozima, porodicne zdravstvene probleme, ljubavne, bla, bla, lepo me saslusala i isto tako lepo savetovala. Prijatno sam iznenadjena, posle mnogo losih iskustava, npr, sa ginekologom koji je potpuno ignorisao moj komentar da mene ta cista muci godinama i drzao se njegovog da je to zapravo vanmatericna trudnoca, iako za to nije bilo sansi, ali neeeeeeee daj Boze da me saslusao sta pricam.

Eto, lepo sam izreklamirala doktorku :D sad da se vratim na vazniji problem. Ekcem koji me zeza poslednje 3 godine se letos pritajio i nije pravio problem. Danas se opet pojavio. Imate li savet, predlog? Organizam mi super reaguje na biljne cajeve, preporucujete li neki? Ne znam vise sta bih mazala..............
 
Жена се жали да има изузетно суве руке и да је сврбе. Сврби је често длан, прсти.. Чешка прстима па изритира кожу. Које креме или шта препоручујете?
 
Жена се жали да има изузетно суве руке и да је сврбе. Сврби је често длан, прсти.. Чешка прстима па изритира кожу. Које креме или шта препоручујете?

Pa bilo koju kvalitetniju hidratantnu kremu. Može biti da je u pitanju i ekcem. U tom slučaju bolje da ode na pregled kod dermatologa.
 
Preporučujem kremu ..PANOLON...ako može da se nađe, ali ne koristiti je stalno nego samo za uklanjanje uzroka svraba...:think:

Preporučujem takođe domaćicama da koriste rukavice za pranje suđa jer mnogi efektivni tečni deterdženti za pranje suđa sadrže ..PUNO KAUSTIČNE SODE...koja oštećuje kožu ruku...:(
 

Back
Top