Dermatologija

Tretman ribicama nije nista drugaciji od toga da legnes u kadu sa toplom vodom, raskiselis se sat vremena i onda raskiseljene naslage odumrle koze skines trljanjem peskirom. Znaci ribice ne rade nista drugo nego samo jedu odumrlu kozu i ispod nje ostaje ona mlada, tanka crvenkasta kozica. Ne postoji efekat NEpojavljivanja psorijaze, tako da je to gubljenje vremena i novca... :roll:
 
Nije mi jasno zasto svako prica svoju pricu o vitiligu... I kako to da isti lek nekome ne pomogne, a nekome pomogne????
A danas reklamiraju razne lekove za vitiligo i pored svega toga neki dermatolozi kazu leci se, a neki ne leci se..... izlazi na sunce, nemoj da izlazis....

Znaci loooodilo... Ko se snadje i nadje - snasao se i nasao lek.
Valjda cu i ja biti te srece.
 
Pa lepo, nisu svi pacijenti isti i ne reaguju na lekove na isti nacin, a onda su tu i razliciti pristupi, razlicite skole ,teorije lecenja viteliga, iskustva lekara...
 
Melanin je prirodan pigment koji koži daje njenu prirodnu boju. Stvara se u ćelijama nazvanim melanociti koji se nalaze u epidermu (prvi sloj kože) ili u dermu ( sloj kože koji se nalazi ispod epiderma). Melanin se transportuje do ćelija kože koje se nalaze na površini ali povremeno melanociti stvaraju male skupine ćelija u kojima se zadržava melanin i tako stvaraju mladež.
Većina mladeža se razvije do 20-te godine života ali se neki pojavljuju do srednjih godina života. Postoje periodi u životu kada se mladeži više menjaju, npr. postaju tamniji, uvećavaju se i postaju brojniji zbog hormonalnih promena tokom sazrevanja, trudnoće ili tokom korišćenja pilula za kontracepciju.
 
Hvala!!
Ja sam mislila da je moguce zbog suncanja....neko mi jednom rece...
...naime...na stomaku mi se pojavilo par malih mladeza ...koje nikada nisam imala ..ni u naznakama....pilule ne uzimam ,trudna nisam 9osim ako nije bezgresno zacece ;) ostaju te hormonalne promene...hm....
 
A zasto se stvaraju oni mali beli krugovi oko mladeza? Malo je tesko sada da objasnim, ali sam vec citala da je jedna devojka ovde pisala da joj se isto to pojavljivalo i da ju je doktorka rekla valjda da ide na skidanje tog mladeza. Meni se isto to desava, imam na stomaku 2 mladeza sa belim kruzicima koji ne mogu da pocrne samo pocrvene kada ih izlazem suncu(sto vise i ne radim), isla sam kod doktora i rekao mi je da nije nista ozbiljno ali da dolazim na redovne kontrole i pratim to.I na ledjima sam imala 2 mladeza kojima se isto desilo kada sam bila mala i sada ih vise nema, ostale su samo te bele flekice..Inace na sunce ne idem, u solarijumu nikada nisam bila, imam strasno osetljivu kozu...Da li je to nedostatak pigmentacije, da li postoji neki nacin da to nestane? Doktor mi nije nista drugo rekao sem da nije strasno i da ne treba da brinem..
 
Pre dva dana mi se na majici pojavilo par kapi krvi na ledjima gde imam jedan mladež koji nije u ravni koze. Bas sam se uplasila. Nisam osetila da sam ga povredila inace bas vodim o tome racuna

Da li moze da bude opasno ili to nije vazno?
 
ne mora da znaci(imala sam isti problem) mene je na kraju smaralo da se nerviram sveki put kad on nesto zeza pa su mi ga otklonili
inace pojavio mi se jedan kod usne za vreme trudnoce:? u pocetku je izgledalo kao fleka
 
gurmanci:
Pre dva dana mi se na majici pojavilo par kapi krvi na ledjima gde imam jedan mladež koji nije u ravni koze. Bas sam se uplasila. Nisam osetila da sam ga povredila inace bas vodim o tome racuna

Da li moze da bude opasno ili to nije vazno?

Najpre se uveri da je to stvarno krv od mladeza.
Neka ti neko pogleda da li ima neka povreda na njemu,da li je promenio oblik,porastao, deformisao se...promenio boju.Ako jeste,nemoj puno da padas u ocaj i paniku,ali se obrati lekaru da on to pogleda.
Znaci,polako i bez panike,ali jos koliko sutra,ako mozes.
 
Ja sam se pre nekoliko dana vratila sa mora, ne baš sa Mrtvog, već sa Egejskog.
More je uvek super! ali mi se uvek čini nedovoljno dugo - more je za mene nešto potpuno i nezamenljivo.

Iz svog iskustva, i od srca - batalite ljudi "mazalice" - to su samo hemikalije, jake i otrovne... šta da kažem, a da ne ponovim nešto što već nisam rekla! Psorijaza nije bolest kože, ona se samo manifestuje na koži! Upoznajte svoje telo i lečite sebe, a ne psorijazu.

Meni su sve promene nestale, a ne mažem ništa za suzbijanje promena čitavu večnost... pokušavam da se setim, možda i svih 8 godina, ako se izuzme mazanje lica do pre godinu dana. Sada je i sa tim gotovo.

Psor. promene imam još jedino ispod noktiju i vrlo malo na laktovima, i ne mažem nikakvu terapiju!

Sve zavisi samo od nas samih....
 
Bila sam kod dermatologa, sve je ok, zakazala sam skidanje tog mladeza i stvarno mislim da sam kreten sto sam tolike godine brinula da ga ne zakacim umesto da ga se resim.
Da ne bese ovog foruma, ne bih imala pojma koliko je to jednostavno.

Doktor (jedan divan i stpljiv covek, hvala mu :D ) mi je detaljno objasnio da nema nikakvog rizika da se tom jednostavnom intervencijom isprovocira bilo kakav problem. Radi se sa lokalnom anestezijom i odmah se ide kuci.

Verujem da mnogi od vas ovo znaju, ali pisem zato sto ce to nekome mozda biti novost, a nije lose znati. Pregled - dermatoskopija - brz, bezbolan...
 
Ja sam pocela da koristim Novitil gel,i ,ne znam ni sama zasto.ali totalno verujem da ce upravo on pomoci.Jedino je problem sto mora da se koristi uz suncanje,a sada je malo tupavo vreme...hm...da li neko zna zasto je neophodno suncati se prilikom koriscenja nekog preparata?Doduse,ja sam cula da su se neki izlezili ovim gelom bez suncanja...tako da ja mazem i sada dok nema sunca...Javicu rezultate!Pozdrav svima!Ako nekog nesto zanima u vezi vitiliga,neka mi pise na mail viccky88@yahoo.com .U svakom slucaju,korisno je komunicirati sa nekim ko ima isti problem kao i vi..:)))
 

Back
Top