Dermatologija

Да, за сад добро. Надајмо се да ће тако бити и убудуће. ;)

Hvala,dosta mi znaci podrska :)...necu vise dosadjivati za mjesec dana cu se javiti kako napreduje,a takodje ukoliko sve bude islo po planu i ako mi zaista pomogne Roak. (za sada ide dobro) izbacicu ovdje slike (ako je to dozvoljeno,ne znam je li protiv pravila) kakvo mi je lice bilo prije pocetka terapije (katastrofa) a vidjecemo na kraju terapije
 
Није против правила. ;)
Мада треба да нам поставиш фотографију како ти лице сад изгледа и како ће за месец дана. Да упоредимо. :)
 
Imala sam herpes zoster pre 2-3 godine na predelu desnog ramena pa preko vrata do oka. Ostalo mi je malo oziljaka na ramenu koji me zadnjih mesec dana povremeno blago zasvrbe.
Secam se da su mi onda simptomi bili bol u ramenu, peckanje, pa je pocelo crvenilo i onda ti strasni herpesi - a razlog je bio pad imuniteta i veliki stres - tako mi rekli doktori.

Sada nemam nista od toga, osim povremenog blagog svraba na ramenima kao kad ste nervozni pa se ceskate. Zna i da me spopadne kada legnem spavati.
Moze li ovo ceskanje biti na psihickog bazi posto sam pod stresom, problemima, depresijom? Ako da, kako se to zove da mogu guglati za vise informacija...ovako ne znam sta bih pretrazivala.

Ponavlja li se ovaj zoster osobama koje su ga odbolovale? Uzasavam se pomisli na to, znam trcati do ogledala da vidim ima li neke promene na telu. Onda sam se pravo napatila i sad se bas plasim da se ne ponovi.

Razmisljala sam da li ovaj blagi svrbez ima veze sa zimom - u kuci toplo, vani hladno..ali nikad mi to nije smetalo. Voda kojom se tusiram je ista uvek. Nemam neke alergije za odecu i slicne stvari. Jedino sam promenila gel za tusiranje bas ovaj mesec pa ne znam jel moze to biti da mi ne odgovara. Mislim, i do sada sam menjala gelove pa mi nisu smetali, mozda bas ovaj ne valja? Mozda koza nije vlazna? Ne peruta se, a mazem mleko za telo.
Stvarno me nervira evo vec mesec to blago ceskanje, a nikakve promene nema na telu. Zato mislim logicki da je to mozda na psiho bazi i bila bih vam zahvalna da mi kazete sta bi moglo biti.

:)
 
Кад је прошло родитељима?

Pravo da ti kazem ne znam ni sama. Mama je valjda imala tek posle puberteta i jako joj je mnogo izlazilo, cak je jedno vreme bila i modra od neke terapije... a tata je imao u srednjoj i proslo mu je na kraju srednje...mami nisu ostali oziljci, a kod tate jesu...mene to najvise zabrinjava, ovo sad kako je tako je...
 
Pravo da ti kazem ne znam ni sama. Mama je valjda imala tek posle puberteta i jako joj je mnogo izlazilo, cak je jedno vreme bila i modra od neke terapije... a tata je imao u srednjoj i proslo mu je na kraju srednje...mami nisu ostali oziljci, a kod tate jesu...mene to najvise zabrinjava, ovo sad kako je tako je...

Koliko znam oziljci nisu neki problem,postoje pilinzi sa kojima se rjesavaju fleke od bubuljica i oziljci,mislim da se TCA piling najvise radi.Ali prvo se moraju srediti bubuljice da bi se radili pilinzi :D
 
Pozdrav svima,

Moja prijateljica vec dva meseca ima po dlanovima sitne

bubuljice koje su pune gnoja,a okolo ima crvenilo,isla je kod koznog lekara

nekoliko puta i dobijala je razne masti i lekove,ali nista joj ne pomaze i ne zna

vise sta da radi.Nema svrab,ni bol.Da li moze Herpes da bude uzrok,posto ga ona ima
 
Imala sam herpes zoster pre 2-3 godine na predelu desnog ramena pa preko vrata do oka. Ostalo mi je malo oziljaka na ramenu koji me zadnjih mesec dana povremeno blago zasvrbe.
Secam se da su mi onda simptomi bili bol u ramenu, peckanje, pa je pocelo crvenilo i onda ti strasni herpesi - a razlog je bio pad imuniteta i veliki stres - tako mi rekli doktori.

Sada nemam nista od toga, osim povremenog blagog svraba na ramenima kao kad ste nervozni pa se ceskate. Zna i da me spopadne kada legnem spavati.
Moze li ovo ceskanje biti na psihickog bazi posto sam pod stresom, problemima, depresijom? Ako da, kako se to zove da mogu guglati za vise informacija...ovako ne znam sta bih pretrazivala.

Ponavlja li se ovaj zoster osobama koje su ga odbolovale? Uzasavam se pomisli na to, znam trcati do ogledala da vidim ima li neke promene na telu. Onda sam se pravo napatila i sad se bas plasim da se ne ponovi.

Razmisljala sam da li ovaj blagi svrbez ima veze sa zimom - u kuci toplo, vani hladno..ali nikad mi to nije smetalo. Voda kojom se tusiram je ista uvek. Nemam neke alergije za odecu i slicne stvari. Jedino sam promenila gel za tusiranje bas ovaj mesec pa ne znam jel moze to biti da mi ne odgovara. Mislim, i do sada sam menjala gelove pa mi nisu smetali, mozda bas ovaj ne valja? Mozda koza nije vlazna? Ne peruta se, a mazem mleko za telo.
Stvarno me nervira evo vec mesec to blago ceskanje, a nikakve promene nema na telu. Zato mislim logicki da je to mozda na psiho bazi i bila bih vam zahvalna da mi kazete sta bi moglo biti.

:)
Херпес зостер увек оштети бар мало нервене завршетке, то је тај свраб који описујеш и осећаш с времена на време.
На жалост може да се понови. Ко год прележи овчије богиње доживотни је кандидат за херпес зостер.
Углавном се активира зог пада имунитета и стреса.
Наравно, тај свраб може бити и од суве коже, зима је, носимо рукаве, кожа се суши... ;)
 
Vesna, имамо тему ''Дерматологија''. ;)
Не може херпес толико да траје. На рукама се може појавити само херпес зостер али је он врло препознатљив, боли, пече...
Не пада ми на памет шта би могло бити. За дерматолошку дијагнозу преглед је неопходан.
 
Херпес зостер увек оштети бар мало нервене завршетке
A, pa sad mi je jasno sto sam ja malo luckasta :lol: nisam znala da se ostete nervi.

то је тај свраб који описујеш и осећаш с времена на време.
На жалост може да се понови. Ко год прележи овчије богиње доживотни је кандидат за херпес зостер.
Углавном се активира зог пада имунитета и стреса.
Наравно, тај свраб може бити и од суве коже, зима је, носимо рукаве, кожа се суши... ;)

Znaci, nista psiho baza?
Uglavnom, preostaje mi da ovaj stres regulisem, a imunitet cuvam i hranim se zdravo. :) Hvala :)
 
potreban mi je savet.
naime, imam seboreicni dermatitits na licu koji drzim pod kontrolom, tako da koza nije crvena i upaljena.
htela bih da radim trajno uklanjanje nausnica, pa me zanima da li je to moguce i kako ce koza reagovati jer se seboreja nalazi i oko nosa.

hvala
 
Pozdrav

Evo da se ja javim,osjecam duznost da napisem moje stanje :) (mozda ce i nekome koristiti ko ima slican problem)
Proslo je oko 35 dana od pocetka moje terapije sa Roakutanom.Od pocetka sa maksimalnom dozom od 60 mg na mojih 65 kg (imam 15 god.)nalaze vadio prije 18 dana,tada je sve u redu bilo,sledece planiram poslije nove godine.Bio sam na kontroli,doktor je rekao da nastavim sa 60 mg.Ono sto je najbitnije da se ja odlicno osjecam,uopste nema nus pojava,kao da nista i ne pijem (nadam se da ce tako i ostati).Stanje lica je bolje iako je mozda bilo bolje prije 5 dana,ali to jos uvijek varira (kako koji dan).Suve usne su normalna pojava.Lijek definitivno utice na bubuljice,10 dana mi nista nije izlazilo (do juce) sto je za mene bilo nevjerovatno,mada i sad je ok,skoro da nema vise bolnih akni,sve se to susi i nestaje ali meni je lice u losem stanju,zbog fleka.Znaci imam sitne fleke koje mi se nalaze na citavom obrazu na jednoj strani i prilicno na drugom pa skroz dolje po vratu,da je to katastrofa.Jedni kazu da Roakutan nema ucinka na fleke,drugi ipak kazu da on regenrise kozu sto ipak znaci da ima ucinka.Iskustva su da su nekima fleke izbledile,nekima ne.Sve su to fleke od bubuljica,ali meni 80% od toga nisu bile bubuljice,znaci pojavile su mi se odjednom te flekice,sto mozda znaci da je to neka vrsta akni i da ce i to vemenom proci (s obzirom da sam jos mlad pa mi se koza i brze regenerise).Eto tako,sve u svemu nije lose,sad mi mnogo veci problem zadaju flekice nego akne,jer da nemam fleka ja bih bio 90% cist! :)
 
Poslednja izmena:
Нјабоље ти је отићи код дерматолога да ти је направи. Или одеш у апотеку и тражиш крему за суву кожу али неку која је произведена у галенској лабораторији. ;)
 
Нјабоље ти је отићи код дерматолога да ти је направи. Или одеш у апотеку и тражиш крему за суву кожу али неку која је произведена у галенској лабораторији. ;)

tako je,najbolje je napraviti magistralni preparat, po receptu dermatologa a u nekoj boljoj apoteci
 
Evo da se javim jos jednom prije N.G,pa cu opet poslije kad uradim analize :)...danas je tacno 45 dana od kako sam poceo sa Roakutanom (poceo 15 novembra),bas mi je brzo proslo vrijeme :)...sto se tice moga stanja kompletno,nemam neke "nus-pojave" zapravo sve je isto kao i prije pocetka terapije sa Roakutanom s obzirom da sam na najvecoj mogucoj dozi za mene 60 mg dnevno,mozda na to ima i uticaj moja ishrana,ne jedem brzu hranu,gazirano ne pijem pola godine,alkohola nema naravno :) sve to dodatno utice na jetru..jedino bez cega ne mogu jeste slatkoo,uhh :) ...od juce me nesto grlo boli pa samo molim boga da ne prehladim jer ako se to desi ne znam sto cu da radim,jer ne smijem da pijem nikakve ljekove (bilo za temperaturu,za grlo...).Moram reci da mi je milo sto sam kontaktirao jos jednog vrhunskog dermatologa preko interneta (i poslao slike prije pocetka terapije) koji mi je rekao da je Roakutan pravi za moj slucaj i da mi je morao biti ukljucen u terapiji s obzirom da imam teski oblik akni,onda mi je laknulo :)...e sad stanje lica...prezadovoljan sam...ja kada sam poceo terapiju 15 novembra nisam ocekivao da ce se ista desiti u prva dva mjeseca,jer sam citao na forumima da pomak dolazi tek u trecem mjesecu,sto se ocigledno kod mene nije tako ispostavilo.Kod mene se veliki pomak sto se tice AKNI (na to ovaj lijek samo i djeluje) desio za mjesec dana,pa sve do danas ide sve bolje i bolje (nadam se da ce tako i nastaviti).Moje trenutno stanje je da mi je ocistio 80% lica od akni.Lijeva strana lica mi je 100% cista i lijepo je poslije dugo vremena preci rukom preko glatkog obraza :)...na desnoj imaju neke bubuljice medjutim po proracunu nece ih biti za nedelju dana :)..neopisiv osjecaj je kada uvece legnem i pogledam svoje lice i ujutro se dignem i vidim da se svaka bubuljica smanjila za pola i sve tako iz dana u dan dok napokon i ne nestane.U mome slucaju se Roakutan pokazao kao cudo od lijeka,s obzirom na sve one kreme koje sam mazao koje nista nisu napravile.Sto je jos vaznije nove akne mi ne izlaze,desi se mozda ponekad ali mislim da na to ima uticaj moje raspolozenje,kada se "izlazem stresu" :D dogodi se da izadje jedna,ali za dan-dva nestane.Ali imam ja jos najmanje 3 mjeseca da pijem lijek tako da do tada ne mogu ni zamisliti kakvo ce biti.Sad kad pogledam ne znam ni zasto ce mi trebati toliko da pijem s obzirom da mi se lice od akni skoro citavo iscistilo,ali valjda mora kako se one ne bi opet vracale.Znaci da "rezimiramo" Roakutan se kod mene pokazao kao izuzetno efikasan,eh sad zao mi je sto on nema uticaja na fleke.A cudno mi je i to da ne postoji nikakav lijek ili krema koja je ucinkovita na fleke od bubuljica (osim pilinzi).
Kod mene su sada problem fleke kojih imam po citavom licu,bas mnogo.Zanimiljivo mi je da me cesto pitaju "jel ti to neka alergija izasla"?....Znam da je najvaznije otarasiti se akni a da je najlakse otarasiti se fleka (najbolja metoda hemijski piling) medjutim pilinzi se ne preporucuju u toku ljeta,a ja terapiju Roakutanom necu zavrsiti prije aprila tako da piling mogu da radim tek u septembar,ihaa :)...ili sto mi je dermatolog rekao da ce se fleke same povuci "do godinu dana po prestanku terapije" :eek:postoje sanse da se fleke ne maknu i onda se rade ti pilinzi.Mislim stvarno,a sto je da radim do sledecih godinu dana,da se zatvorim u kucu i ne izlazim.
E sad mozda postoji donekle rjesenje za te fleke,a to je "puder"..zaista njega nisam nikad stavljao,ali vidim da ga mnogi koji su na terapiji sa Roakutanom upotrebljavaju,takodje vidim i neke u mojoj skoli koji su imali te fleke vidim da ih nemaju i to "odjednom",ali mislim da koriste puder.
Pitao sam dermatologa koji mi je rekao da slobodno mogu da koristim neki puder od neke dermatoloske firme, da li ima neko ovdje da mi preporuci neki takav,koji bi barem do 50% prikrio ove moje fleke? :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top