Dermatologija

nema nikakvog stresa il bilo cega tome slicnom

Свраб може бити изазван свачим.
Ако стрес није, може бити алергија на било шта. :)
Дерматолог би могао да препише неку адекватну крему и евентуално да те пошаље не алергијске пробе, јави му се. ;)
 
Na kraju se ipak sve svede na to da moraju da dodju na pregled...to sam dobronamerno rekao..a davati savete na nevdjeno je nezahvalno i neproduktivno..
Drugo, dermatolozi ne prepisuju samo neke tamo kremice, lece se jako ozbiljne bolesti i oboljenja, kao i stanja, simptomi..
Neli lakonski saveti se ovde mogu dati ali za ozbiljnije stvari treba se doci na pregled.
 
Na kraju se ipak sve svede na to da moraju da dodju na pregled...to sam dobronamerno rekao..a davati savete na nevdjeno je nezahvalno i neproduktivno..
Drugo, dermatolozi ne prepisuju samo neke tamo kremice, lece se jako ozbiljne bolesti i oboljenja, kao i stanja, simptomi..
Neli lakonski saveti se ovde mogu dati ali za ozbiljnije stvari treba se doci na pregled.

naravno svakako da ce se otici kod lekara al eto da vidim dal neko ima iskustva s tim
 
Тачно. :) Теоријско објашњење за постављену дијагнозу се може увек дати.
Много је теже кад људи имају проблем који још увек није дефинисан у ординацији. Али и ту можемо рећи на шта нам личи по опису. Наравно,ни у ком случају се нико не сме играти с давањем терапије.
 
pozdrav svima
imam jedno pitanje za strucnjake
pre nekog vremena pocelo je da mi se pojavljuje na glavi na odredjenim mestima crvene fleke,koje mnogo svrbe.Bio sam kod dermatologa i prepisao mi je didermal kremu.Kad sam poceo da je koristim crvenilo se povuce ali posle 5-7 dana se opet pojavi ,i sve tako u krug.Lekar je to povezao sa sresom ,sto meni bas ne pije vodu ,jer to evo traje skoro 2 godine.
E sad sta se dalje desava.Poceli su i nokti da mi se ,kako da kazem cudno da se ponasaju,rebrasti su .Ne svi nokti i po nekom pravilu kad jedan nokat prodje pojavi se na drugom.Pre 2 nedelje sam poovo bio kod lokalnog lekara da uzmem uput za dermatologa i ona mi je onako usput rekla da su to gljivice.
Primetio sam i na jos nekim delovima dela tako cudne pojave ,tipa crvenila.
E sad pored standardnog pitanja sta mi je, ja imam teoriju da je sve to neki virus,bakterija koja utice na sva desavanja na mojoj kozi.
Zaboravio sam da napomenem da kad mazem kremom (didermal) crvenilo na kozi to se povuce i posle 5-7 dana se pojavi i jovo na novo.Da jos napomenem jedino me na glavi svrbi ,a na ostalim delovima tela ne.
I naravno za kraj imam zakazano kod dermatologa za 1.7.2011
Pitajte sve sto vas interesuje i ja cu vam reci ,ako mozete da resite ovaj moj problem koji pocinje sve vise da me nervira.
P.S. i na glavicu polnog organa mi se pojavilo crvenilo na nekim mestima(ozenjen sam i nemam seks sa strane,zena je bila na pregledima i sve je uredu kod nje)
 
То црвено што сврби може бити од стреса, може бити екцем , може бити гљивица. :)
Мора дерматолог да види.
За ово по телу, најбоље би било да је гљивица јер се уз адекватну терапију лако лечи. На ноктима ти не желим гљивицу јер се заиста тешко искорењује.
Јави шта ти је рекао дерматолог. ;)
 
Trenutno se sa porodicom nalazim na moru i imam problem kod sina. Naime ispod usne, blizu brade pojavila mu se mala, da nazovem krastica u obliku pliha - vodenjava. Na pocetku je bila vrlo mala, a sad je velicine lesnika. Iz nje ponekad curi vodenasti sadrzaj.
Ako neko prepoznaje o cemu bi moglo da se radi neka mi pomogne. :)
 
Trenutno se sa porodicom nalazim na moru i imam problem kod sina. Naime ispod usne, blizu brade pojavila mu se mala, da nazovem krastica u obliku pliha - vodenjava. Na pocetku je bila vrlo mala, a sad je velicine lesnika. Iz nje ponekad curi vodenasti sadrzaj.
Ako neko prepoznaje o cemu bi moglo da se radi neka mi pomogne. :)
Како се појавила крастица? Ударио се или из чиста мира? Сврби га, боли, пече? :)
 
Imam problem... Nesto (nemam pojma sta),izujedalo me po celom telu,imam preko 90 ujeda i jaaaako me svrbi,toliko da ponekad mislim da cu poludeti,jer me svrab izvodi iz takta... :(( Kupila sam Hiper hama gel,i smiruje mi malo kozu ali i dalje uzasno svrbi.. :( STA DA RADIM...?? Kako da prestane svrab..? :(( Kako da znam od kog insekta je ubod? Sve sam pretrazila u sobi i nista nisam nasla,pa cak ni pauka,isprskala sam je sredstvom i i dalje me grize taj mali ogavni stvor.. :(
UPOOMOOOC!!!!
 
Imam problem... Nesto (nemam pojma sta),izujedalo me po celom telu,imam preko 90 ujeda i jaaaako me svrbi,toliko da ponekad mislim da cu poludeti,jer me svrab izvodi iz takta... :(( Kupila sam Hiper hama gel,i smiruje mi malo kozu ali i dalje uzasno svrbi.. :( STA DA RADIM...?? Kako da prestane svrab..? :(( Kako da znam od kog insekta je ubod? Sve sam pretrazila u sobi i nista nisam nasla,pa cak ni pauka,isprskala sam je sredstvom i i dalje me grize taj mali ogavni stvor.. :(
UPOOMOOOC!!!!

A da ti ipak posetis dermatologa...da ti prepise pravu kremicu i da ti da malo antihistaminika...;) sta mislis?...:)
 
malaDoli, ако су црвени печати који јааааако сврбе онда може бити од стреса...има моја сестра с тим искуство већ годинама ;)

Али што каже Бела76, иди код дерматолога да ошацује да ли је ујед или је нешто имунолошко. :)
 
Imam problem... Nesto (nemam pojma sta),izujedalo me po celom telu,imam preko 90 ujeda i jaaaako me svrbi,toliko da ponekad mislim da cu poludeti,jer me svrab izvodi iz takta... :(( Kupila sam Hiper hama gel,i smiruje mi malo kozu ali i dalje uzasno svrbi.. :( STA DA RADIM...?? Kako da prestane svrab..? :(( Kako da znam od kog insekta je ubod? Sve sam pretrazila u sobi i nista nisam nasla,pa cak ni pauka,isprskala sam je sredstvom i i dalje me grize taj mali ogavni stvor.. :(
UPOOMOOOC!!!!
A da ti samo staviš na te pečate puder sa mentolom.Čisto da prestane svrab dok ne srtigneš do dermatologa ili u Hitnu pošto je noć a nije prijatno,ni bezazleno, zanoćiti sa pečatima po celom telu.Ko zna šta je?Možda je alergijska reakcija, a to može da bude opasno.
 
danas sam zavrsio sa lekarom i evo dijagnoze
dermatitis psoriasiformis L40
preporucila mi je sledece
Sol Belasalic,spolja 1x u kapilicijum za glavu
i ung whitfield ,spolja 1x uvece nok. ploce za nokte
sve je to OK mada mene i dalje muci sumlja, da bih ja ipak trebao da pijem neki antibiotik za gljivice ,jer meni kao laiku je malo cudno da ce se gljivica na glavi i noktima povuci samo od mazanja
sta vi mislite o tome i o terapiji kojuj sam dobio
hvala
 
Није твоја дијагноза гљивице, већ једна посебна форма запаљења коже.
Зато си добио такву терапију.

Такође, гљивице се не лече антибиотицима већ антимикотицима. А антимикотици су веома токсични за јетру и дају се само у крајњој нужди типа пацијентима оболелим од сиде или неке друге болести имунитета где би гљивице могле да набујају.;)

Прочитај о псоријази, та ти је дијагноза постављена.
 
Poštovani,
Najlepše Vas molim za jedan hitan odgovor, tiče se kortikosteroidnih inekcija.
Danas sam, na svoj užas, primetila da mi se posle tri inekcije kortikosteroida -
izgubio dobar deo pigmenta! Samo tri inekcije, mislim Medrol i Sinopen.
glava mi je malo natekla.
Ta boja bledo-žuta se ne može opisati, a pegice su mi skoro izbledele. Da li će
se pigment ipak vratiti u normalu, ima li nade? Ipak to nije bilo dugotrajno
uzimanje.
Poštovani moderatori, molim Vas za odgovor, drugi put ću opisati svoj problem
zbog kojeg sam i dobila te inekcije. Molim Vas recite mi da ovo ne mora da bude
nepopravljivo.

Pozdrav i hvala,

Sunčana pegica
 
Poštovani,
Najlepše Vas molim za jedan hitan odgovor, tiče se kortikosteroidnih inekcija.
Danas sam, na svoj užas, primetila da mi se posle tri inekcije kortikosteroida -
izgubio dobar deo pigmenta! Samo tri inekcije, mislim Medrol i Sinopen.
glava mi je malo natekla.
Ta boja bledo-žuta se ne može opisati, a pegice su mi skoro izbledele. Da li će
se pigment ipak vratiti u normalu, ima li nade? Ipak to nije bilo dugotrajno
uzimanje.
Poštovani moderatori, molim Vas za odgovor, drugi put ću opisati svoj problem
zbog kojeg sam i dobila te inekcije. Molim Vas recite mi da ovo ne mora da bude
nepopravljivo.

Pozdrav i hvala,

Sunčana pegica

Кортикостероиди су веома моћни лекови и делују изузетно брзо. дакле, на питање да ли је могло после три ињекције да се деси нешто, одговор је могло је.
Нежељене ефекте имају разне, али на кожи су најчешће стрије или бубуљице. Што се пигмента тиче, нисам сигурна, али без обзира на све требаш се јавити свом лекару који ти је преписао ињекције и показати му промене.
 
Pozdrav svima! Ako naidjete na ovaj tekst i na drugim forumima, to je zato sto zelim da podelim svoje pozitivno iskustvo sa sto vecim brojem ljudi! Prve simptome vitiliga primetio sam pre oko 2 meseca u vidu izneneadnog osipa i svraba po sakama, a zatim su se javile brojne sitnije i krupnije pege po sakama, podlakcicama, ispod pazuha i ... Smile. Dermatolog mi je potvrdio moju sumnju i onda sam lepo precesljao sve forume. U mnogim forumima sam naisao na tekstove o povoljnom dejstvu melema i caja koji spravlja g. Rangelova iz Dimitrovgrada. Narucio sam tu kremu i caj i poceo da ih koristim pocetkom juna. Pored toga, koristim i kompleks vit. B (B50). Vec posle 20-ak dana nestale su mnoge sitne pegice, a vece (do 0.5cm) su pocele da se smanjuju. Svaki dan sam silom prilika izlozen suncu i primecujem da delovi koji su vise izlozeni, brze vracaju boju. Evo, posle skoro mesec dana, na desnoj ruci se skoro i ne primecuju pege, a na levoj je ostalo nekoliko krupnijih koje se postepeno smanjuju. Promene ispod pazuha nisam ni mazao tako da i nema nikakvog poboljsanja. Uvek sam bio skeptik prema lekovima od travara ali sad je na mene uticao i komsija ciji sin je imao veliku pegu na bradi i vratu, a od nje je posle godinu dana ostala jedva vidljiva pega velicine novcica. Mislim da je jako vazno krenuti sa terapijom sto pre, cim se primete prvi simptomi. To je moje iskustvo, pa ko hoce ...
 
To jesu verovatno pubertetske bubuljice i nemoj da mazes bilo sta sto naletis u apoteci ili ti predlozi neka drugarica. Pokusaj da odes do doktora i sa njim se posavetujes oko neke kreme za ciscenje lica ili mozda ti kaze da se samo redovno umivas i nista ne koristis . Znaci pravac kod cika doce i sa njim popricaj.
 

Back
Top