Dermatologija

Da li je bezbedno raditi trajnu lasersku epilaciju u trudnoci?

Ne bih se igrao sa tim, ja mojim pacijentkinjama ipak preporucujem da se prvo porode, pa nije vam o glavu sto se kaze. Plod je defintivino najbitniji i ne treba rizikovati. Nivo penetracije lasera se zadrzava na retikularnom dermu, ali nema dovoljno podataka da li ide i dublje. Nemojte eksperimentisati, pogotovo ne u trudnoci!
 
Pozdrav svima!
Već duže vreme mučim se sa problemima na licu. Povremeno odlazim na čišćenje lica, ali samo trenutno bude bolje. Slušala sam razne savete i probala različite kreme, ali ništa nije rešilo problem. Bila sam na pregledu kod jednog dermatologa iz Sirije, ni njegov lek mi nije pomogao. Nakon toga sam odustala i rešila da prestanem da se opterećujem svojim licem. Međutim, nedavno je počelo da mi se pojavljuje i crvenilo po obrazima, pa sam odlučila da ponovo odem na pregled kod dermatologa. Zato se javljam na forum, vidim da imate raznih iskustava. Molim vas za preporuku ili bilo kakav savet.
Unapred hvala
 
Izaso mi neki djavo iznad oka bem mu lebac :lol: Imam ga vec par nedelja . Prvo nisam pridavao znacaj ( ne pridajem ni sad nego sta znam , nervira me :lol: ) i sad resio da pitam , mada cu svakako otici po uput za kod dermatologa od ponedeljka . Elem, iznad oka mi se javilo nesto kao kad prljavim rukama diras i onda pocne da ti se peruta koza i crvenilo , nesto me na to podseca ali mislim da nije to obzirom da sam nedelju i jace mazao daktanolom i pantenolom taj deo iznad oka i nikako da prodje . Samo trenutni efekat, koza mi tu omeksa, ne vidi se taj dan ali osecam hrapavo kad predjem prstom, i ujutru kad ustanem(valjda kada efekat kreme prodje) opet kao isperutana koza i crvenilo po malo . Ne primecuje se mnogo ali iritantno je .
Poceo sam pre neki dan i da perem lice + hidrogen (da pecka kada ga nanesem na oko sterilnim stapicem za usi i ono kao peni - kontam imam neku bakteriju) namazem jedared daktanol , a sutra dan sve isto samo namazem pantenol . I nista . Sada eto onog perutanja nema (valjda sto ga non stop mackam) ali jos ima crvenila i hrapave koze :lol: Ima neko neku ideju ? :think:
 
Izaso mi neki djavo iznad oka bem mu lebac :lol: Imam ga vec par nedelja . Prvo nisam pridavao znacaj ( ne pridajem ni sad nego sta znam , nervira me :lol: ) i sad resio da pitam , mada cu svakako otici po uput za kod dermatologa od ponedeljka . Elem, iznad oka mi se javilo nesto kao kad prljavim rukama diras i onda pocne da ti se peruta koza i crvenilo , nesto me na to podseca ali mislim da nije to obzirom da sam nedelju i jace mazao daktanolom i pantenolom taj deo iznad oka i nikako da prodje . Samo trenutni efekat, koza mi tu omeksa, ne vidi se taj dan ali osecam hrapavo kad predjem prstom, i ujutru kad ustanem(valjda kada efekat kreme prodje) opet kao isperutana koza i crvenilo po malo . Ne primecuje se mnogo ali iritantno je .
Poceo sam pre neki dan i da perem lice + hidrogen (da pecka kada ga nanesem na oko sterilnim stapicem za usi i ono kao peni - kontam imam neku bakteriju) namazem jedared daktanol , a sutra dan sve isto samo namazem pantenol . I nista . Sada eto onog perutanja nema (valjda sto ga non stop mackam) ali jos ima crvenila i hrapave koze :lol: Ima neko neku ideju ? :think:

uzas sta ste sve stavljali, nas narod me iznova i iznova zapanjuje kako se sam leci , i to obicno katastrofalno..mozda ste tom"vasom" terapijom promenili klinicku sliku i stanje i samo jos vise otezali pregled kolege dermatologa. Vi ste primer kako ne treba raditi. Strasno.
 
Poslednja izmena:
uzas sta ste sve stavljali, nas narod me iznova i iznova zapanjuje kako se sam leci , i to obicno katastrofalno..mozda ste tom"vasom" terapijom promenili klinicku sliku i stanje i samo jos vise otezali pregled kolege dermatologa. Vi ste primer kao ne treba raditi. Strasno.

E sad posto si me napljuvao ide i da kazes nesto , da kazem, konstruktivno . Pod konstruktivnim podrazumevam da kazes nesto sto mi stvarno moze pomoci . ;)
 
E sad posto si me napljuvao ide i da kazes nesto , da kazem, konstruktivno . Pod konstruktivnim podrazumevam da kazes nesto sto mi stvarno moze pomoci . ;)

"Napljuvao"sa razlogom, jer vi farmaceuti volite da se igrate doktora..moj savet je da ama bas nista ne stavljas do pregleda jer mozda ce da ti rade bris promene, tako da ne diraj nista do sutra ili kada vec ides/ Toliko;)
 
Pozdrav svima...

Naime, imam problem sa crvenim bubuljicama koje uzasno svrbe.
Prvo su se pojavila na predelu butina (pre oko mesec dana), pa se dalje sirilo, po telu, rukama... Nisu velike bubuljice, male crvene kao kad komarac ujede... Ali uzasno me svrbi...
Otisao sam kod doktora, prepisao mi je neke kreme, ali to jos ne prolazi.
Da napomenem da sam pre toga bio na eskurziji...
Da li neko zna sta je ovo, ne mogu vise da izdrzim, jako me nervira!

Imam 18 godina
Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima...

Naime, imam problem sa crvenim bubuljicama koje uzasno svrbe.
Prvo su se pojavila na predelu butina (pre oko mesec dana), pa se dalje sirilo, po telu, rukama... Nisu velike bubuljice, male crvene kao kad komarac ujede... Ali uzasno me svrbi...
Otisao sam kod doktora, prepisao mi je neke kreme, ali to jos ne prolazi.
Da napomenem da sam pre toga bio na eskurziji...
Da li neko zna sta je ovo, ne mogu vise da izdrzim, jako me nervira!

Imam 18 godina
Hvala

mora dermatolog da vidi
 
Pozdrav svima.... imam mali problem (dobro ne ja al...) u pitanju je napad svraba.... napad koji treje nekoliko minuta a svrbi celo telo (tj od struka pa na gore) nema nikakvog osima crvenila ili bilo cega slicnog.... jel neko zna o cemu je rec?
 
Pozdrav svima...

Naime, imam problem sa crvenim bubuljicama koje uzasno svrbe.
Prvo su se pojavila na predelu butina (pre oko mesec dana), pa se dalje sirilo, po telu, rukama... Nisu velike bubuljice, male crvene kao kad komarac ujede... Ali uzasno me svrbi...
Otisao sam kod doktora, prepisao mi je neke kreme, ali to jos ne prolazi.
Da napomenem da sam pre toga bio na eskurziji...
Da li neko zna sta je ovo, ne mogu vise da izdrzim, jako me nervira!

Imam 18 godina
Hvala

Napominjem da ih ima sve vise i vise... I da bas jako svrbe. Imam ih i po vratu i malo na licu i po glavi ispod kose, na telu, butinama, nogama , svuda...
Dermatologa nemam blizu, zato ako neko zna sta je,neka napise, bicu mu veoma zahvalan...
 
Pozdrav svima,u zadnje vrijeme poceo sam da imam problema sa kozom,tj sa nekim alergijama ili sta je vec ni sam ne znam.Sve je pocelo posle depilacije ruka,odjednom je poceo svrab ruka koji se kasnije prosirio na stomak ,butine,oko clanaka na nogama,i posle uzimanja pressinga 7 dana nista se nije mijenjalo,doktor mi je prepisao 3 dana primanja nekih inekcija koje su djelovale eto samo tih 3 dana ,po tijelu(stomaku,rukama,butinama) mi se pojavljuju kao ujedi komaraca koji nisu praceni crvenilom dok ja sam cesanjem kozu ne iritiram,a posle tusiranja po stomaku mogu vidjeti sve crvene tackice izgledaju kao ujed komarca.Onda imam jos jedan problem na dlanovima i tabanima,mislim da se to zove Ekcem,inace sam profesionalni fudbaler(golman) i moze li bit da je to od rukavica? Ako neko moze da mi pomogne da kaze sta da radim?cime da mazem? sta da pijem ?
110523052607.png
evo slika mog dlana. HVALA UNAPRIJED!
 
Ако ти се екцем јавља на рукама од рукавица, једино што могу да ти кажем јесте да мораш да престанеш да их носиш.
С друге стране, тај осип по телу и свраб, могу бити узроковани много чиме, почев од стреса закључно са неком алергијом на ко зна шта, можда чак и на траву.
Алергије су чудна бољка. Нема правила код њиховог испољавања. Понекад се почну јављати узроковане нечим с чим смо у контакту били годинама и није било реакције.
 
shta je displastichan mladez :sad2:

Потенцијални али не обавезан прекурсор меланома.
Карактеристике су ми:
- тамна и неједнака боја
- неравна и често нејасна ивица
- неправилан облик и дијаметар изнад 5 милиметара

Суштина је да се не трабаш плашити јер их сви имамо. Наравно, ако је дерматолог рекао да га одстраниш, уради то. ;)
 
Потенцијални али не обавезан прекурсор меланома.
Карактеристике су ми:
- тамна и неједнака боја
- неравна и често нејасна ивица
- неправилан облик и дијаметар изнад 5 милиметара

Суштина је да се не трабаш плашити јер их сви имамо. Наравно, ако је дерматолог рекао да га одстраниш, уради то. ;)

nije rekla da treba da se odstrani, ali da bih trebala da uradim dermoskopiju(shto cu i uraditi naravno) da bi bila sigurna da je sve u redu...a i za ubuduce ako treba da se prati, da znam....
al' meni je to tako strashno zazvuchalo :sad2:

hvala na ogovoru
 

Back
Top