Dermatologija

Nema opcije za slanje pp, mozda posle ove trece poruke posto sam se registrovao ponovo jer stari nalog nije radio(mada dosta vremena je proslo heh).
Probat cu sad kad ovaj post moderatori odobre :)
Probaj cim budes mogao, napisi negde neke postove, da ti sto pre odobre pp
Svi problemi nastaju zbog loše i nezdrave ishrane. Ako se to promeni možeš da rešiš problem. Lekari vole da daju savete i daju ili lekove ili neke preparate da se mažu ali niko nema vremena da se posveti problemu. Problem sa kožom ali i drugi problemi zdravstveni su poremećen balans u ishrani. javi se na
Nije lepo da se reklamirate, kada je to zabranjeno, a mi drugi cutke da gledamo, i da navodite vodenicu na svoju stranu, kao sve je u ishrani, dodji kod mene da ti dam savete i uzmem pare za to..nije fer..valjda ce da vam obrisu post..
 
tek sam se pridruzila forumu tako da ne znam da li je o ovom bilo reci. Da li je neko bio kod doktora Sera i da li iko zna kako do njega doci i zakazati? Cula sam da je odlican

Radi u Gradskom Zavodu za kozne i venericne bolesti, privatno vise ne radi, morate dugooo cekati da vas primi jer kod njega je red od 6h ujutru, iako Zavod radi od 7h;)))
 
Mozda nisam nam pravom mestu za ovakvo pitanje,ali pomislih da neko ima slicne probleme pa da pitam za iskustva i eventualno resenje.Imam problema sa maljama iznad usana.Redovno ih depiliram,opterecena sam tim.Oduvek sam koristila samo topli vosak,ali na obe strane mi je koza promenila pigmentaciju i dlacice su neverovatno tamne.Tesko izbijaju na povrsinu i ponekad kad ih stisnem izlaze kao mitiseri.Probala sam na razne nacine,koristila x krema i protiv urastanja i nista ne pomaze.Da li neko ima slican problem?
 
Mozda nisam nam pravom mestu za ovakvo pitanje,ali pomislih da neko ima slicne probleme pa da pitam za iskustva i eventualno resenje.Imam problema sa maljama iznad usana.Redovno ih depiliram,opterecena sam tim.Oduvek sam koristila samo topli vosak,ali na obe strane mi je koza promenila pigmentaciju i dlacice su neverovatno tamne.Tesko izbijaju na povrsinu i ponekad kad ih stisnem izlaze kao mitiseri.Probala sam na razne nacine,koristila x krema i protiv urastanja i nista ne pomaze.Da li neko ima slican problem?

nisi probala lasersku epilaciju?
 
Nisam.A iskreno ne znam ni kako bih kad duze vreme ne smes da radis nista s njima pre epilacije.Isla sam kod nekih kozmeticara ali su mi oni isto samo skidali voskom i rekli da ih jednostavno ne diram,da dolazim cesce da se skine makar i par njih.Sad trenutno mazem pantenol kremu,mozda mi je i koza preterano iritirana,ne steti da probam.
 
Nisam.A iskreno ne znam ni kako bih kad duze vreme ne smes da radis nista s njima pre epilacije.Isla sam kod nekih kozmeticara ali su mi oni isto samo skidali voskom i rekli da ih jednostavno ne diram,da dolazim cesce da se skine makar i par njih.Sad trenutno mazem pantenol kremu,mozda mi je i koza preterano iritirana,ne steti da probam.

probaj neke kreme na bazi eflornitina, ali mislim da je laserska epilacija za tebe jedino pravo resenje
 
treba mi savet
nekako sam uspela da dobijem infekciju zanoktice na noznom prstu :roll:
predpostavljam da sam pokupila nesto u porodilistu kada sam se tusirala u onoj njihovoj septickoj tus kabini i pored nosenja papuca,posto je bio zapusen odvod....fuj
i sada mene zanima kako da izbegnem dermatologa a da resim problem,posto nemam vremena da cekam redove
jel moze neki bris da se uradi,pa da se tako resi stvar,sa dr. opste prakse zbog terapije,posto dojim,ne znam sta bih smela da pijem....
to traje vec 3 nedelje,sve cekam proci ce,a ono sve gore
mazala sam flogocid,ono jos gore
mazala hidrociklin....nista
kako namazem nesto,tako jos vise otekne i boli

u pocetku sam mislila da je nokat krenuo da urasta pa sam proverila i nije nokat,a onda se pogorsalo i tako se vuce sada vec 3 nedelje
na druga dva prsta je krenulo isto sa strane ali se povuklo samo od sebe
 
treba mi savet
nekako sam uspela da dobijem infekciju zanoktice na noznom prstu :roll:
predpostavljam da sam pokupila nesto u porodilistu kada sam se tusirala u onoj njihovoj septickoj tus kabini i pored nosenja papuca,posto je bio zapusen odvod....fuj
i sada mene zanima kako da izbegnem dermatologa a da resim problem,posto nemam vremena da cekam redove
jel moze neki bris da se uradi,pa da se tako resi stvar,sa dr. opste prakse zbog terapije,posto dojim,ne znam sta bih smela da pijem....
to traje vec 3 nedelje,sve cekam proci ce,a ono sve gore
mazala sam flogocid,ono jos gore
mazala hidrociklin....nista
kako namazem nesto,tako jos vise otekne i boli

u pocetku sam mislila da je nokat krenuo da urasta pa sam proverila i nije nokat,a onda se pogorsalo i tako se vuce sada vec 3 nedelje
na druga dva prsta je krenulo isto sa strane ali se povuklo samo od sebe

infekcija zanoktice...a koja, kako, sta..jos da se izbegne dermatolog..da se leci promena na nevidjeno...jedino razumem sto si taze porodilja, dojis, pa da ne pljujem dalje..razmisljanje ti je za osudu
najverovatnije su gljivice, zato nista nije pomoglo a i mazala si mast za konje a drugo je koritikosteroid, znaci moze jos samo da pogorsa..
Najbolje je da te neko pogleda, a ako ne, onda ispiraj rastvorom sode bikarbone prvo, pa malo povidon joda, na kraju kada se sve sasusi onda Canesten krem..sve ovo na nevidjno..ali samo zato sto si porodilja..ovih dana nesto su mi drage;)))))
 
Htela sam da otvorim novu temu sa nazivom "koža i tetovaža", al ajde mozda je bolje ovako ipak je sve tou domenu dermatologije... naime zanima me uticaj tetovaze na kozu u smislu kako koza moze da reaguje posle, ako je osetljiva da li uopste da se radi tetovaza, ledja i samo ledja su mi jako sklona pojavi bubuljica... imam par mladeza koji su mi sumnjivi ... pa razmisljam ako uradim tet da mi se ne pogorsa stanje koze... ja sam malo vise u tripu, mozda je sve i bezazleno...
 
Htela sam da otvorim novu temu sa nazivom "koža i tetovaža", al ajde mozda je bolje ovako ipak je sve tou domenu dermatologije... naime zanima me uticaj tetovaze na kozu u smislu kako koza moze da reaguje posle, ako je osetljiva da li uopste da se radi tetovaza, ledja i samo ledja su mi jako sklona pojavi bubuljica... imam par mladeza koji su mi sumnjivi ... pa razmisljam ako uradim tet da mi se ne pogorsa stanje koze... ja sam malo vise u tripu, mozda je sve i bezazleno...
od obicnog eritema, to jest crvenila do teske granulomatozne reakcije to jest reakcija oko stranog tela, ili neke urtikarijalne reakcije kao vid alergijske reakcije, do toga da, mozda ti unesu neki virus, ne znam ko i kako i sa cim radi..
ja sam generalno protiv tetovaza, hocu malo da te zaplasim, ali sve sto sam ti napisao je moguce, vidjao sam i u dermatoloskim atlasima a i uzivo..posle se tesko iskobeljati..ali najcesce kasnije, u nekoj zrelijoj fazi zivota pozele da skinu, pa laseri, pa otkidanje od love, sta reci..bolje batali..
mladeze obavezno postedeti i barem 1cm od njih raditi to, ako se vec odlucis, nemoj da rizikujes..
 
od obicnog eritema, to jest crvenila do teske granulomatozne reakcije to jest reakcija oko stranog tela, ili neke urtikarijalne reakcije kao vid alergijske reakcije, do toga da, mozda ti unesu neki virus, ne znam ko i kako i sa cim radi..
ja sam generalno protiv tetovaza, hocu malo da te zaplasim, ali sve sto sam ti napisao je moguce, vidjao sam i u dermatoloskim atlasima a i uzivo..posle se tesko iskobeljati..ali najcesce kasnije, u nekoj zrelijoj fazi zivota pozele da skinu, pa laseri, pa otkidanje od love, sta reci..bolje batali..
mladeze obavezno postedeti i barem 1cm od njih raditi to, ako se vec odlucis, nemoj da rizikujes..

Ne moras da me plasis, vec sam zaplasena i onako sama redovno vrtim filmove po glavi... volela bih jednu tetovazicu na ledjima. Medjutim, kao sto vec rekoh imam par mladeza na telu koji su mi sumnjivi pa ne zelim tetovazom da pogorsam stanje koze....
Da li je neko cuo da je tetovaza doprinela malignom oboljenju... osim pomenutih virusa i crvenila....
 
Не ги прочитав сите постови, зошто има многу, само сакам да им помогнам на сите што ја имаа мојата мака. Јас имав на прстите на рацете мајасил.Според мене за секој човек различен е лекот, мене лично ми помагна обична сода бикарбона NaHCO3. Во сад со вода ги топев рацете им нанесував на болните места сода бикарбона и ги триев, потоа ги држев рацете во водата 5 минути, тоа го правев насабајле и навечер(по два пати на ден) ова ми го кажа еден што имал иста мака како мене и му помогнало, и на мене ми помогна , затоа се зачленив на форумов да помогнам на некого. Пробајте сите што го имате овој проблем, и перети ги рацете два пати дневно со сода бикарбона барем седум дена, токолку до тогаш не ви помогне многу ми е жал. Можеби на некого ке му помогнам.
 
Nas problem je, dakleM, sledeci: mom tro ipo godisnjem sinu se pre oko 2 nedelje pojavio pecatic na bradi, pomalo hrapav i crven pecat, da bi mu se za desetak dana pojavilo jos dosta takvih pecata na licu(10), rukama(10), stomaku(1), nogama(2) i 1 u kosi (99 % smo sigurni da je dobio od male mace Zoro-a).
Odmah smo krenuli sa tridermom (po savetu dermatologa-po principu telefonskog lecenja :) ). Mazala sam mu oko 7 dana tridermom. Neki pecati (koji su vremenom postajali u vidu prstena-sto je verujem tipicno za gljivice) su mu skroz nestali, a neki se blago nazirali. Posle triderme, nastavili smo sa daktanolom. Stanje se pogorsalo, pojavili su se i oni, naizgled, nestali pecati, i pojavljuju se novi. Prvi dermatolog nam je na 3 sata voznje, tako da bi super bilo da nam Vi postavite dijagnozu/terapiju :zper:
Da stvar bude gora, jedan pecat na glavi je dobila i moja cetvoromesecna beba, kojoj koristim samo daktanol. Ali ne znam koliko dugo smem da ga koristim?? A da stvar bude jooos gora, i meni se jedan pecat stvorio bas pored bradavice, a kako dojim, bojim se da ce njoj da poiskacu ti pecati oko usana i na licu :( Sebi mazem triderm, i imam utisak da taj prsten postaje siri.
Sta da radimo?
Da li smem opet sinu da koristim triderm, posle pauze od svega nedelju dana? Koliko dugo? I koliko dugo smem daktanol da koristim? Btw, pecatici nisu ragovali na AB mast Enbecin.
Hvala unapred!!! :)
 
Nas problem je, dakleM, sledeci: mom tro ipo godisnjem sinu se pre oko 2 nedelje pojavio pecatic na bradi, pomalo hrapav i crven pecat, da bi mu se za desetak dana pojavilo jos dosta takvih pecata na licu(10), rukama(10), stomaku(1), nogama(2) i 1 u kosi (99 % smo sigurni da je dobio od male mace Zoro-a).
Odmah smo krenuli sa tridermom (po savetu dermatologa-po principu telefonskog lecenja :) ). Mazala sam mu oko 7 dana tridermom. Neki pecati (koji su vremenom postajali u vidu prstena-sto je verujem tipicno za gljivice) su mu skroz nestali, a neki se blago nazirali. Posle triderme, nastavili smo sa daktanolom. Stanje se pogorsalo, pojavili su se i oni, naizgled, nestali pecati, i pojavljuju se novi. Prvi dermatolog nam je na 3 sata voznje, tako da bi super bilo da nam Vi postavite dijagnozu/terapiju :zper:
Da stvar bude gora, jedan pecat na glavi je dobila i moja cetvoromesecna beba, kojoj koristim samo daktanol. Ali ne znam koliko dugo smem da ga koristim?? A da stvar bude jooos gora, i meni se jedan pecat stvorio bas pored bradavice, a kako dojim, bojim se da ce njoj da poiskacu ti pecati oko usana i na licu :( Sebi mazem triderm, i imam utisak da taj prsten postaje siri.
Sta da radimo?
Da li smem opet sinu da koristim triderm, posle pauze od svega nedelju dana? Koliko dugo? I koliko dugo smem daktanol da koristim? Btw, pecatici nisu ragovali na AB mast Enbecin.
Hvala unapred!!! :)

Jednom recju katastrofa...eklatantan primer kako se ne treba leciti, telefonska terapija bez pregleda, Triderm za tako nesto, neodgovorno i nesavesno ponasanje...zao mi je ali morao sam da vas osudim, pogotovo sto nakon svega trazite da neko napise terapiju preko interneta, takodje ne pogledavsi vasu decu, ja sam blago receno, zgrozen..kako je neuk nas svet..bolje da ste otisli na pregled, da se promene vide uzivo nego ste gubili vreme neadekvatno lececi decu..
Pod hitno Klinicki centar, Institut za dermatovenerologiju, meni izgleda sve kao diseminovana gljiva, agravirana pogresnom terapijom..
 
Ovako osudjena, zelim da dodam da smo tri puta bili kod pedijatra, koji nije smatrao da treba ici dermatologu (bar ne jos uvek), a dermatolog koji mi je telefonski pomagao je olako ukljucio triderm...
Btw, sinoc ga je video dermatolog (Pozarevac) i rekao da misli da nisu gljivice vec atopijski dermatitis, CID diss (pritom bi me bas zanimalo sta je ovo CID) i dao mu je Elocom kremu i sirup Aerius, sto je mene zaista iznenadilo, obzirom da moj sin od svoje prve godine ima Dermatitis atopica i nikada nije bio u vidu pecata koji se diseminuju. A pritom smo i beba i ja dobile. Koliko znam Derm. at. se ne prenosi...
Zao mi je sto sam toliko osudjena sa vase strane, jer kao prvo daleko sam od neukog, a drugo veoma sam savestan roditelj, ali put do Beograda sama sa bebom i nemirnim sinom je prosto impossible mission. Na sve nacine sam pokusavala da dodjem do ispravne dijagnoze, pa i putem interneta...
Hvala jos jednom!
 
Ovako osudjena, zelim da dodam da smo tri puta bili kod pedijatra, koji nije smatrao da treba ici dermatologu (bar ne jos uvek), a dermatolog koji mi je telefonski pomagao je olako ukljucio triderm...
Btw, sinoc ga je video dermatolog (Pozarevac) i rekao da misli da nisu gljivice vec atopijski dermatitis, CID diss (pritom bi me bas zanimalo sta je ovo CID) i dao mu je Elocom kremu i sirup Aerius, sto je mene zaista iznenadilo, obzirom da moj sin od svoje prve godine ima Dermatitis atopica i nikada nije bio u vidu pecata koji se diseminuju. A pritom smo i beba i ja dobile. Koliko znam Derm. at. se ne prenosi...
Zao mi je sto sam toliko osudjena sa vase strane, jer kao prvo daleko sam od neukog, a drugo veoma sam savestan roditelj, ali put do Beograda sama sa bebom i nemirnim sinom je prosto impossible mission. Na sve nacine sam pokusavala da dodjem do ispravne dijagnoze, pa i putem interneta...
Hvala jos jednom!

Niko vam putem interneta ne moze postaviti dijagnozu pogotovo nesto sto zahteva pored pregleda tako i laboratorijsku analizu {mikoloski bris promene }
Znaci lekar iz Pozaravca je morao da vam odradi i bris a ne na osnovu jednog pregleda da vam uvede terapiju pogotovo sto navodite kao podatak da ste dobili istu promenu i vi i vase drugo dete
U slucaju da ste u mogucnosti da odradite mikoloski bris onda par dana ne treba primenjivati terapiju da bi dijagnoza bila potpuno tacna,sto znaci ako i uspete da dodjete do Beograda par dana pre toga ne mazite ni jednu mast a dan pre toga nemojte prati to mesto detetu gde se nalazi promena.
 

Back
Top