Dermatologija

Koji savet vi trazite??
Dobili ste terapiju od dermatologa,mora da proradi ne moze se sve preko noci smiriti.
Za ostalo morate otici u dom zdravlja kod opste prakse da vam da odgovarajuce upute za specijalistu i laboratorijske analize.

To je jedino sto mi vama mozemo pomoci.ovo je forum a vi morate verovati svom lekaru i prepisanoj terapiji. :)
 
Nije problem u tome da li ja verujem dermatologu ili ne.Naravno da moram verovati osobi koja je za to stručna.Nije mi jasno zbog čega mi je izašao veliki broj novih bubuljica već posle prve primene terapije.Posle druge stanje mi je još gore.Da li je to preosetljivost na neku od komponenti preparata koje koristim.Pre početka lečenja lice mi je bilo u mnogo boljem stanju nego sada.Da li da se opet javim dermatologu ili je to normalna pojava pri upotrebi suspenzije sa ihtiolom i metronidazol gela?To je moje pitanje.
 
Nije problem u tome da li ja verujem dermatologu ili ne.Naravno da moram verovati osobi koja je za to stručna.Nije mi jasno zbog čega mi je izašao veliki broj novih bubuljica već posle prve primene terapije.Posle druge stanje mi je još gore.Da li je to preosetljivost na neku od komponenti preparata koje koristim.Pre početka lečenja lice mi je bilo u mnogo boljem stanju nego sada.Da li da se opet javim dermatologu ili je to normalna pojava pri upotrebi suspenzije sa ihtiolom i metronidazol gela?To je moje pitanje.

To je terapija koj se cesto prepisuje pacijentima,ali nije to ni razlog da ce svakome prijati.
Ja mislim da je potrebno vreme da terapija krene da deluje,to sto se pojavilo vise bubuljica ne predstavlja problem,smirice se,verovatno vam je sve to aktivirala terapija tako sto vam se koza sada ''cisti'' da kazem.
Polako,sve je resivo,pricam vam iz licnog iskustva. :)
 
To je terapija koj se cesto prepisuje pacijentima,ali nije to ni razlog da ce svakome prijati.
Ja mislim da je potrebno vreme da terapija krene da deluje,to sto se pojavilo vise bubuljica ne predstavlja problem,smirice se,verovatno vam je sve to aktivirala terapija tako sto vam se koza sada ''cisti'' da kazem.
Polako,sve je resivo,pricam vam iz licnog iskustva. :)
I ja sam imao probleme sa tim ali se sve to da rešiti.Teži je taj uticaj na psihu.
 
Poslednja izmena:
Zdravo....imam vec par meseci jedan problem.....na rukama,tacnije na prstima mi izlaze sitni plikovi ispunjeni tecnoscu,praceni jakim svrabom i crvenilom,volela bih da znam o cemu se tacno radi i kako se leci....unapred zahvalna....:)
 
Zdravo....imam vec par meseci jedan problem.....na rukama,tacnije na prstima mi izlaze sitni plikovi ispunjeni tecnoscu,praceni jakim svrabom i crvenilom,volela bih da znam o cemu se tacno radi i kako se leci....unapred zahvalna....:)

Dishidroza....mazite neki slabiji kort i kremu za negu.... a najbolji savet je da posetite dermatologa.
 
imam neki osip na prednjem delu trupa kao
http://img163.imageshack.us/img163/354/0830102331.jpg
http://img59.imageshack.us/img59/9716/0905101921.jpg
koji se od struka prosirio autoinokulacijom mada mislim da prvo se pojavila fleka
http://img96.imageshack.us/img96/7295/0905101919.jpg
malo svrbi kad je vrucina sta moze biti
Tinea corporis,Pityriasis rosea,(Candida ne verujem da izgleda tako kao ni herpes )
,Lichen Planus,molluscum contagiosum(malo verovatno jer papile su relat sitne i neudubljene),neka suga, beta hemolytic streptococcus ili mozda psorijaza?
 
Nisam dermatolog ali sam vodila borbu sa s.dermatitisom...

Jako je bitno da li postoji neki drugi zdravstveni problem...anemicnost, problemi sa stitnom zlezdom, drugi hormonalni poremecaji, autoimune bolesti....itd...za pocetak je najbolje da uradis detaljne analize...

pa nastavis da:

- pijes dosta tecnosti
- ne nerviras se, ne ogledas se u ogledalu (i jedno i 2go pogorsava situaciju)
- ne jedes hranu koja je puna dodataka (E....), toksini se skupljaju u jetrima i opterecuju ih
- bar sat vremena provedes na svezem vazduhu i bar 10 min na suncu
- koristis kozmetiku sa dobrim sastavom (izbegavanje komedogenih proizvoda, punih alkohola i sl. )
- ne koristis previse proizvoda istovremeno..dovoljno je da koristis blago sredstvo za umivanje i kremu...batali tonik i ostalo.....
- koristi poseban peskir samo za lice i nemoj da isto brises, vec tapsi
- jako je bitno da si nezan kod utrljavanja svega (krema, gela...)
- Aloe vera moze da bude od pomoci, tinktura Tea tree...

Seboreicni dermatitis nije izlecljiv ali moze da se drzi pod kontrolom..zapitaj se da li si duze vremena bio pod stresom, hranio se nezdravo i sl..znaci okidac kod tog dermatitisa je obicno STRES!!!

Meni terapije kontracepcijom, razni gelovi (Diferin..itd) nisu pomogli...niti mi je pomogao neki dermatolog...ali to je samo moje iskustvo....treba promeniti nacin ishrane, razmisljanja itd..

P.s. zavisi koje firme su dodatci ishrani...nisu svi ni ok...+ ne valja ti kombinacija svega toga....glina je ok ali nista specialno...znaci zasto uopste uzimas sve te vitamine...sta zelis da postignes njima...samo zbog dermatitisa ili?
 
Poslednja izmena:
Opet mi se vratile bubuljice, taman sam mislila da sam se ratosiljala bede... Zar je moguce da u 21. veku nema leka za ove napasti? Za godinu dana ljudi izlece raznorazne bolesti, a ja se mucim jos uvek...:besna:
 
Hello :sad2:

patim se (a sta bi drugo) sa bubuljicama nekih godinu dana, pocele su se pojavljivati nakon prestanka uzimanja diane pilula (zbog kontracepcije, prethodno nisam imala probleme sa aknama).

Dijagnoza je Acne comedionica (pustule, komedoni i papule) na licu.
Uglavnom ih imam na celu, i nedavno su se pojavile na bradi.
Dermatolog mi je preporucio Avene kozmetiku, Diacneal kremu i Cleanance gel, nakon sto potrosim Vichie normaderm koji sam od pre koristila, pored toga krecno mleko i antibiotik.

Dovicin 2x1 10 dana i 1x1 10 dana...meni to previse antibiotika :eek:
nekako se plasim da ih pijem...ne znam da li cu nakon toga morati jos da uzimam.
Poslednji put sam toliko antibiotika pila kada sam imala problema sa E.coli :/ i imala sam problema sa stolicom...

Molila bih misljenje jos nekog...:think:
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Hello :sad2:

patim se (a sta bi drugo) sa bubuljicama nekih godinu dana, pocele su se pojavljivati nakon prestanka uzimanja diane pilula (zbog kontracepcije, prethodno nisam imala probleme sa aknama).

Dijagnoza je Acne comedionica (pustule, komedoni i papule) na licu.
Uglavnom ih imam na celu, i nedavno su se pojavile na bradi.
Dermatolog mi je preporucio Avene kozmetiku, Diacneal kremu i Cleanance gel, nakon sto potrosim Vichie normaderm koji sam od pre koristila, pored toga krecno mleko i antibiotik.

Dovicin 2x1 10 dana i 1x1 10 dana...meni to previse antibiotika :eek:
nekako se plasim da ih pijem...ne znam da li cu nakon toga morati jos da uzimam.
Poslednji put sam toliko antibiotika pila kada sam imala problema sa E.coli :/ i imala sam problema sa stolicom...

Molila bih misljenje jos nekog...:think:
Hvala!

Prosla ja tu terpaiju pre godinu dana, pila dovicin u nenormalnim kolicinama, isto kao ti, rezultati 0 a zeludac me je mnogo boleo... Onda sam sama prestala da pijem to, a onda me je napao doktor i ovi sa foruma, tipa ne ocekujem li valjda da cu da se izlecim posle samo 6 kutija? :dash: Jos mi je receno da je nekada potrebno popiti i 30 kutija da bi imalo efekta, naravno ako to ne pomaze onda se prelazi na nesto jos jace... Pa sta treba, da popijem 30 kutija da bih shvatila da mi ne pomaze? :rotf: I da, i ja mazem Diacneal i mazala i krecno mleko i i dalje nema efekta...

Mozda ... :confused:

Sve informacije strogo na pp inace ce postovi biti brisani. I bez spama molim! :)



Hedonista je izabrao da ne prima privatne poruke ili mu nije dozvoljeno da to čini. Stoga mu/joj ne možete slati Vaše poruke. Ukoliko pokušavate da pošaljete istu poruku na više adresa, uklonite Hedonista iz liste primalaca i ponovo pošaljite poruku.

Sta cemo sad? :neutral:
 
Hello :sad2:

patim se (a sta bi drugo) sa bubuljicama nekih godinu dana, pocele su se pojavljivati nakon prestanka uzimanja diane pilula (zbog kontracepcije, prethodno nisam imala probleme sa aknama).

Dijagnoza je Acne comedionica (pustule, komedoni i papule) na licu.
Uglavnom ih imam na celu, i nedavno su se pojavile na bradi.
Dermatolog mi je preporucio Avene kozmetiku, Diacneal kremu i Cleanance gel, nakon sto potrosim Vichie normaderm koji sam od pre koristila, pored toga krecno mleko i antibiotik.

Dovicin 2x1 10 dana i 1x1 10 dana...meni to previse antibiotika :eek:
nekako se plasim da ih pijem...ne znam da li cu nakon toga morati jos da uzimam.
Poslednji put sam toliko antibiotika pila kada sam imala problema sa E.coli :/ i imala sam problema sa stolicom...

Molila bih misljenje jos nekog...:think:
Hvala!
Pretpostavljam da koleginicu Avene finansira ili joj je obecao kongres..ima boljih preparata za akne..i ja izbegavam da dajem Dovicin...

Prosla ja tu terpaiju pre godinu dana, pila dovicin u nenormalnim kolicinama, isto kao ti, rezultati 0 a zeludac me je mnogo boleo... Onda sam sama prestala da pijem to, a onda me je napao doktor i ovi sa foruma, tipa ne ocekujem li valjda da cu da se izlecim posle samo 6 kutija? :dash: Jos mi je receno da je nekada potrebno popiti i 30 kutija da bi imalo efekta, naravno ako to ne pomaze onda se prelazi na nesto jos jace... Pa sta treba, da popijem 30 kutija da bih shvatila da mi ne pomaze? :rotf: I da, i ja mazem Diacneal i mazala i krecno mleko i i dalje nema efekta...





Hedonista je izabrao da ne prima privatne poruke ili mu nije dozvoljeno da to čini. Stoga mu/joj ne možete slati Vaše poruke. Ukoliko pokušavate da pošaljete istu poruku na više adresa, uklonite Hedonista iz liste primalaca i ponovo pošaljite poruku.

Sta cemo sad? :neutral:
e tek mi je ovo cudno, nista nisam dirao u profilu a zale mi se, pogotovo pacijenti da ne mogu da mi posalju pp...ne znam o cemu se radi..
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Prosla ja tu terpaiju pre godinu dana, pila dovicin u nenormalnim kolicinama, isto kao ti, rezultati 0 a zeludac me je mnogo boleo... Onda sam sama prestala da pijem to, a onda me je napao doktor i ovi sa foruma, tipa ne ocekujem li valjda da cu da se izlecim posle samo 6 kutija? :dash: Jos mi je receno da je nekada potrebno popiti i 30 kutija da bi imalo efekta, naravno ako to ne pomaze onda se prelazi na nesto jos jace... Pa sta treba, da popijem 30 kutija da bih shvatila da mi ne pomaze? :rotf: I da, i ja mazem Diacneal i mazala i krecno mleko i i dalje nema efekta...

radije se necu trovati antibioticima ako i posle 30 kutija se ne vide rezultati..mada individualno je (koliko sam samo puta procitala tu red, individualno...).
Ni meni krecno mleko nije puno pomoglo, samo isusilo kozu oko bubuljica, mazala sam ga nedelju dana na gnojne bubuljice kao sto mi receno.
 

Back
Top